Wujek Stefan...

Obrazek użytkownika trybeus
Kultura

 

Tfurcom filmów pokroju Idy, Pokłosia, Obywatela, Ziarna Prawdy poradzę, aby nie dogasali “knotka o nikłym płomieniu”...tyle jest jeszcze “koszernych bohaterów” do wywleczenia z tych ponurych polskich kazamatów, tyle jest jeszcze tych chińskich Oscarów do wręczenia ...trzeba kuć antysemityzm, póki gorący...
Teraz, kiedy meinstream dostał orgazmu nad “wybitnym” dziełem Ida, nad którym ponoć z przychylnością pochylił się nawet sam Prezes z Żoliborza, kolej na następnych oscarników, którzy sięgną po holyłuckiego, złotego cielca...
Ja tam nie scenarzysta, ale mogę scenariusz do następnego gniota napisać...w zasadzie metodyka jest prosta i może ją stosować nawet osławiony szympans z wieży smoleńskiej.

...
Bo to ma być kochani jak w filmach Hitchcock'a...wpierw trzęsienie ziemi, a potem koszerność ma dalej rosnąć z siłą antysemickiego wodospadu...a co za tym idzie wywołać finansowe tsunami.
Proponuję tytuł “Wujek Stefan”...ale oczywiście tytuł jest roboczy, może być samo “Stefan”, to w zasadzie bez znaczenia...najbardziej liczy się poziom koszerności, jak to określił Mariusz Max Kolonko pocierając palcem wskazującym o kciuk...

...
Miejsce akcji, wspaniała, malownicza Szwecja. Do urokliwej miejscowości Storvreta, około 10 kilometrów od Uppsali przyjeżdża młody chłopak. Odwiedza swojego wuja o imieniu Stefan, wuj jest szanowanym, emerytowanym bibliotekarzem...mało kto wie, że ten dobrotliwy bibliotekarz pije wieczorami na umór, aby zabić w sobie wizję kraju w którym jako “krystalicznie sprawiedliwy” stalinowski sędzia wojskowy musiał się “rozprawiać” z bandami wstrętnych antysemitników, które to bandy z wetkniętymi na włócznie złowróżbnymi paszczękami i płonącymi pochodniami krążyły bez wytchnienia, aby tylko dopaść w swoje szpony jakiegoś żyda.

...
Młody chłopak, nazwijmy go roboczo Mordechaj słucha zakrapiając Dżony Łokerem wieczorne opowieści wuja Stefana o krwiożerczych, podstępnych, polskich antysemitnikach, którzy nie oszczędzali żydowskich kobiet i starców...którzy gwałcili młode, żydowskie dziewice wcześniej wypijając im jeszcze ciepłą krew, a żydowskie dzieci, jak powszechnie wiadomo wkładali na dwie zdrowaśki do pieca chlebowego...

...
Wuj Stefan ze łzami w oczach pokazywał Mordechajowi zdjęcia swojego przyrodniego braciszka Adasia, który został w tym antysemickim Mordorze...a który ze strachu, przed antysemitnikami już do końca życia będzie się jąkał...
Scena najważniejsza, w której Mordechaj powierza wujowi Stefanowi tajemnicę swojego życia, czyli swoją orientację seksualną. Opowiada wujowi, że kocha mężczyzn i dzieci i dlatego chce zostać ...katolickim księdzem.
Scena ostatnia, wuj Stefan sprowadza okolicznych mężczyzn kochających inaczej i przy dźwiękach “skrzypka na dachu” wszyscy nago tańczą jezioro łabędzie.

...
Że co? Że fabuła podobna do fabuły w filmie Ida ? Nieszkodzi, nie wyważa się otwarych drzwi i nie zmienia się technik, które są sprawdzone...najważniejsze, że oscary będą i można będzie już na zawsze zrzucić odpowiedzialność za krzywdy żydowskie ze wspaniałych, cudownych, szlachetnych i dobrodusznych Niemców, a przerzucić na żydożernych, wstrętnych i podstępnych Polaków.

...
Polakożercy...do dzieła, każdy może dostać oscara...otwieram wyścig szczurów, ale pamiętajcie, że najbardziej liczy się zachowana odpowiednia proporcja antysemityzmu do koszerności jak to określił Mariusz Max Kolonko...
Zdjęcie pochodzi ze stronki:
]]>http://blogpress.pl/node/3998]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (19 głosów)

Komentarze

na ten film pójdę.I dostaniesz ode mnie oskara z białej czekolady.Łebkowska i Wajda mogą się schować.Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-5

Verita

#1467168

:)) pysznie...jestem oscarożercą :))pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1467177

W następnym roku masz Trybeusie za ten scenariusz Oskara jak w banku!

Vote up!
4
Vote down!
-3

jan patmo

#1467178

Przyznaj się trybeusie, że to ty pisałeś scenariusz pod Idę.

Vote up!
3
Vote down!
-3

jan patmo

#1467182

ba :))!! i za to dostanę czekoladowego oscara od Verity :))pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1467228

Piąteczka i Możeł. Z białej czekolady.

Vote up!
6
Vote down!
-3

              

#1467183

polskich filmowców i jurorów oskarowych też. Jurorzy: czemu "stonowana" Ida, a nie Pokłosie?:)))

A filmowcy udają że nie dostrzegają ważnych tematów historycznych:)) - do tej pory niepobitym ideałem dla mnie jest oddział polskich  żołnierzy w rogatywkach rozstrzeliwujący Żydów w getcie - na jakims serialu amerykańskim:)) Choć i esesmanki mówiące po polsku czy piosenkarka śpiewająca "MIosc ci wszstko wybaczy" na bibie esesmanów i w ogóle Niemców w czasie okupacji - u miszcza Spielberga - też nie od macochy:)

A wszak Polacy w "asemizmie" mają takie osiągnięcia, że zdobycie Monte Cassino siada. Polscy cywile, nieznający się, a z pewnością nietrenujący i szkolący się razem, bywają skuteczniejsi niż odddział komandosów. Np w Jed - obserwuję taką narrację -zabili wszak chyba prawie 2000 Ż (no wiem, potem z liczby "zjechano" w dół, ale czy słusznie?:))) i nikt nie uszedł z zyciem. "Zabójcy" działali bez broni, bez pomocy Niemcow. Skuteczność bez precedensu.;)))

Albo "pogr" w Kielcach w 1946. Kilka godzin spontanicznie  "gromili" pod nosem UB, w 1946 r.  (no tu już nie byli tak "wydajni" jak w Jed). :))

Cóż, prawdobieństwo tych zdarzeń jest mniej więcej takie -moim skromnym zdaniem- jak to, że oddział NSZ rozłożyłby obóz w dniach 24-25 grudnia 1946 r. pod ambasadą sowiecką w Warszawie, by pospiewać kolędy. :))Tym bardziej trzeba zwrócić na skuteczność zabójców, przy tak niskim prawdopodobieństwie osiągnięcia celu.

Tak, że są "tematy" czekające na" filmowców" ;)). Zainspirowany Twoim pomysłem trybeusie, widziałbym tak. Oddziały kolaboranckie wobec Niemców szykują się do ataku na getto: Polacy ( nie bylo takich oddzialow? Tym gorzej dla faktów, na filmie będą :)), trochę Łotyszy, kilku Niemców, Polacy, trochę Litwinów, Ukraińcy i znowu  Polacy. Niemcy głownie spedzali by czas pijąc kawę w Adrii. Oddziały antyniemieckie rzekomo, AK itd, szykują się do pomocy okrążónym w getcie - jakk się okaże: fałszywej. Polskie podziemie spotka sie z przedstawicielami żydowskiego podziemia w przejściu podziemnym, to nic że ich wtedy jeszcze nie było; obok będą szły polskie baby z siatami z mięsem. Albo inaczej: obok muru nie tylko znana karuzela, ale w ogóle cyrk i wesołe miasteczko koło getta. No i siaty z mięchem. I wóda i strzelnica jeszcze.:))

Oddziały AK udając, że chcą wyprowadzić Żydów z getta, wyprowadzają ich w pułapkę, gdzie razem z Polakami  formacji proniemieckich mordują 20 tys, 40 tys, no niech będzie że 60 tys. Żydów. Naiwni Żydzi myślą, że padli ofiarą zdrajcy, który zdradził sprawę Niemcom, nie wiedzą, że to wynik zmowy prolondyńskiego podziemia z proniemieckimi formacjami i w pewnym stopniu z Niemcami. Lata 70-te, podziemny garaż w Waszyngtonie. Deep Throat  po rozmowiw z dzielnymi dziennikarzami w Washington Post, mija Dip Trołta 2, który innym dziennikarzom  działu historycznego Wash Post ujawnił bezmiar polskiej podłości. Na Dip Trołta polują agenci organizacji polonijnych, esesmańskich i ambasady PRL (rzecz jest krótko po straszliwym roku 1968, a PRL jest zainteresowne chronieniem antysemityzmu). Dziennikarze mają ujwanić ów bezmiar, ale w imię kompromisowego podejścia do ZSRR, czyli i PRL, sprawa jest może nie wyciszona,ale ujawniona tylko w specjalistycznych pismach, bez nagłaśniania - tu trochę dramaturgii, rozterek - nada filmowi blasku:))))

Vote up!
5
Vote down!
-4
#1467184

...oooo...następne nominacje do oscarów :))..piękny scenariusz...trup musi ścielić się gęsto z rąk krwiożerczych Polaków :)) no i te siaty pełne mięcha ...cudeńko :))

pozwolę sobie przekleić koment Jaśka z neonu :

" Oskar jak nic Ale myk może być i taki, że film trzeba zrobić po angielsku- wtedy oskarów będzie multum - najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsze efekty specjalne, najlepsza muzyka, najlepsze dialogi, najlepsze kostiumy, najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia, najlepsza piosenka i co tam jeszcze mają.... z całą pewnością przebije Ben Hura i Titanica. A scena końcowa... no cóż - stworzą dla niej oddzielną kategorię z odpowiednimi podkategoriami i dla każdej oscar. Ale Polska będzie "sławna"

 

pozdrawiam :))

Vote up!
5
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1467233

Abys napisal scenariusz na " Oskarowy" film pt. Ja stary czekista , z rola glowna dla Trybeusa, nadajesz sie jak nikt inny

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1467242

Kurak przyznający się kiedyś do sympatii z PiS-em i przynależności do moherów z "Kościoła Toruńskiego", stał się nagle miłosnikiem Putlera, kolaborantem i heretykiem, gdy zdecydował się na antypolską i antykatolicką działalność za kopiejki. A teraz wirtualny czekista i bojownik o "wolność" Noworosji, gotów zaprzedać najbliższych, gdy mu w wytycznych napiszą zadanie. Zamiast o kimś takim kręcić filmy lepiej pomódlmy się o jego nawrócenie.

Vote up!
4
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1467254

wujek i ciotka

 

w oślepiających snopach świateł

przed gwiazdami otwiera się scena

na którą zaraz wśród oklasków

wejdą wujek Stefan i ciotka Helena

 

PS A kto to wie czy przygotowania do filmu o wujku Stefanie nie Idą już pełną parą!

Vote up!
4
Vote down!
-4

jan patmo

#1467186

A może coś na temat, wujka Geremka i jego przyjaciół, z Uni Wolności, jak niszczono Polskę, by zbudować judeopolonie.

Pamiętaj, abyś dostał Oskara, musi być dużo trupa żydowskiego, i nie dobrych Polaków, którzy zabijali żydów, w tedy sukces pewniejszy, a że to nie prawda, a kogo to obchodzi.

Vote up!
9
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1467202

...sprawa jest rozwojowa... wuj Geremek to kwintesencja ...proponuję ostatnią scenę jako miłosne uniesienie w samochodzie przy prędkości 150 km/godz ...przy zabiegu medycznym nazywanym brzyćko przez Sikorskiego "laską" ...kurna, następny oscar:)))..pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1467229

Jeszcze z pamięci chyba nie uleciały gościnne występy w Polsce światowej sławy socjo-paty, czyli  zbrodniarza Bau(w)mana Niewątpliwie najbardziej zapamietali go ci z bohaterskich młodych ludzi, którzy zostali skazanni za "niewybaczalne zbrodnie", czyli protest przeciwko celebracji ludobójcy, ohydnego bolszewickiego ludojada, zionącego nienawiścią do Polaków zwykłego "rasistowskiego knura"! 

Vote up!
3
Vote down!
-3

jan patmo

#1467243

kryzysy mają tę jedną dobra stronę, że wiele masek podczas nich spada.

Nie inaczej jest i na "Niepoprawnych".

Trybeus 5.

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1467257

uwielbianie

 

co bardziej poprawnych

mogą już zacząć boleć kolana

od tego uwielbiania

ciotki Heleny i wuja Stefana

 

PS Proszę więc sobie zainstalować klęczniki ze skórzanymi poduszkami!

Vote up!
1
Vote down!
-1

jan patmo

#1467311