Polska gotowa na odbicie Kaliningradu

Obrazek użytkownika Mind Service
Kraj

Miasto Królewiec (obecnie Kaliningrad) to dawne polskie miasto znajdujące się obecnie pod rosyjską okupacją. W 1945 roku, na mocy Konferencji Poczdamskiej, Królewiec został włączony do ZSRR . Od 1946 roku zmieniono nazwę na Kaliningrad (od Michaiła Kalinina zmarłego w tym roku rewolucjonisty).

Zmilitaryzowany wysunięty przyczółek Rosji w Obwodzie Kaliningradzkim stanowi obecnie realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski i Krajów Bałtyckich.

Eksperci oceniają, że Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie. Kwestią czasu są działania wojskowe skierowane przeciw państwom bałtyckim i Polsce. W oficjalnej doktrynie sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej Obwód Kaliningradzki uznany jest jako rejon rozmieszczenia jednostek rozpoznania elektronicznego, sił specjalnych i dywersyjnych. Przewiduje się, że stamtąd przedostaną się na teren Polski „zielone ludziki”.

Media, powołując się na zapisy rozmowy ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenko z jego rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem, poinformowały o interesującej wypowiedzi Rosjanina. W swobodnym cytacie miał rzekomo powiedzieć, że gdyby chciał, w dwa dni rosyjskie wojska byłyby w Warszawie. Rosyjską głowę państwa faktycznie poniosły emocje, szczególnie, że w jego twierdzeniu więcej jest krzyków „chłopca z podwórka” niż realnej oceny możliwości. Gdyby nasz Prezydent prowadził rozmowy z partnerami zagranicznymi na poziomie prezydenta Putina, mógłby powiedzieć: w 48 godzin możemy być pod Kaliningradem. I byłaby to wypowiedź dużo bardziej wiarygodna.

Odbicie Królewca z rąk Moskwy było by nie tylko aktem sprawiedliwości dziejowej ale i likwidacją realnego rosyjskiego zagrożenia dla Polski i Krajów Bałtyckich.

]]>http://1do10.blogspot.com/2014/10/polska-gotowa-na-odbicie-kaliningradu....]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.4 (12 głosów)

Komentarze

nareszcie niektorzy zauwazyli, ze Ukraina, w najlepszym wariancie, to nie jest bufor bo Polska ma bezposrednia granice z Rosja.  Idzie dobrze.

Srodek taki sobie - nic nowego i zaskakujacego.

Niestety ta koncowka o odbiciu Krolweca to grzecznie mowiac mrzonki.  To byloby wypowiedzenie wojny Rosji i znowu wracamy do tego samego.  Jak poprzednio prosilem was trzech o wyjazd na Ukraine zebyscie sobie powalczyli, to teraz samotrzech nic tylko atakujcie Rosje.  Powodzenia zycze, ale obawiam sie ze NATO was trzech nie poprze, natomiast nazwa was terorystami.

Chyba ze ty wiesz jak to zrobic, a Ruskie nie uzyja broni jadrowej.  Jesli tak, to nie pisz tego tutaj tylko odrazu do glownej kwatery NATO.  Niestety podejrzewam ze nie wiesz i dlatego jest to "PS", ponizej.

PS.  Niestety nie ma wyboru tylko o tym ostatnim zdaniu napisac (jak zwykle o takich mundrosciach) - zmien lekarza i prochy.  Jak piles to nie bierz prochow i nie pisz prosze.

PPS.  Nie dalem ci zadnej oceny bo na zero to tez trzeba sobie zasluzyc.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Bogdan

#1448253

Twoja "ocena" jest tyle warta co Ty sam czyli mniej niż 0

A ja Cię oceniłem zgodnie z Twoją wartością czyli -6

Vote up!
5
Vote down!
-6
#1448263

to twoje uzasadnienie powinno dotyczyc mojego wpisu, a nie twego postrzegania mojej skromnej osoby.  No ale zdaje sobie sprawe z tego, ze kultura, logika i zdrowy rozsadek sa ci obce.

Ja rozumiem, ze siedzac w Londynie (dajmy nato przy kominku) z cieplym kocykiem na kolankach, bardzo latwo jest atakowac Rosje.  Taaak.

Bardzo dobra wiadomoscia, dla ciebie, jest to iz przejmujesz te angielskie zwyczaje i zgodnie a ta tradycja chcesz dzielnie walczyc - do ostatniej kropli krwi nie angielskiego obywatela.  Gratulacje.

PS.  A co sie z obrazkami stalo?  Czyzbys dorostal i konczysz z infantylnymi zwyczajami?  Nie uwierze.

PPS.  Moze ty nie zrozumiales, ale to nie jest o "IRON HEARTS IV" czy inna komputerowa gra, ten biedny czlowiek (autor wpisu) powaznie chce atakowac Rosje.  A moze i on tez, jak ktos tu sugerowal, siedzi w Londynie, a wy tam "Anglicy", jak napisalem poprzednio "chcecie dzielnie walczyc do ostatniej kropli krwi nie angielskiego obywatela".  Dubeltowe gratulacje - dla was obu. 

O ruskich rakietach z glowicami to nie slyszeliscie?

PPPS.  Joziczku a zaloz te cieple kapcie, prosze.

Vote up!
6
Vote down!
-5

Bogdan

#1448276

Trafiłeś w sedno, bo siedzi w jakimś Birminghamie i se pisze.

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1448291

Nie jestem historykiem ani nie mam pewności, ale nazwa Królewiec istniała w tym mieście chyba tylko od 1454 do 1455r. Poza tym nazywało sie Konigsberg, i ta nazwa została zamienniona na Kaliningrad. Caly czas Krolewiec to  była polska nazwa Koningsberg'u, podobnie jak na Koln mowimy Kolonia itp. 

Ale oczywiście milo pofantazjowac sobie na temat odbicia rejonu posiadajacego garnizon pieciokrotnie (co najmniej) liczebnie wiekszy od naszej armii i uzbrojony w broń atomową.

Krolewiec moga odkupic od Rosji Niemcy, gdy uznają, że to im się opłaca.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

cui bono

#1448281

ale czym?  Te dwie i pol lodzi podwodnych? Korweta Gawron?  Okrety desantowe?  Tez nie bardzo.

No i niestety ta ichnia bron jadrowa.

Ja na przyklad jestem za rownoscia.  Jesli rosjanie i bialorusini cwicza ataki jadrowe na Warszawe, to my

- po pierwsze powinnismy miec czym cwiczyc i

- po drugie cwiczyc takiez ataki na Minsk i Moskwe.

A nie ze strachem patrzec czy Budeswera bedzie chciala umierac za Gdansk?  Jak to czemu?  Zeby nam dobrze zrobic.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Bogdan

#1448282

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika maruś nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

.... oh  Bogdan, Bogdan,  czy Ty nie kumnąłeś, że ten powyższy wpis Autora,  powstał tylko po to .... abyś Ty Boguś , wreszcie napisał taki mądry i rzeczowy komentarz !!!

Z wielką radością i satysfaksją wysyłam Tobie,   " +"

ps.

.... i proszę nade wszystko... przestań pieprzyć:-))) o polityce.....

Właśnie powoli,  weszliśmy w aurę Święta Zadumy i modlitwy i  w okres czasu zastanowienia się nad sobą .

................

Marek

Vote up!
3
Vote down!
-6
#1448286

jak bedzisz mial cos do napisania i do tego na temat to napisz.  Tu nic nie miales do dodania tak wiec i zgodnie z wlasna rada, pomodle sie i zastanow nad soba - Bog w niebie litosciwy.

Strasznie mi przykro ze nie zastosuje sie do twojej rady, ale ty mozesz a w koncu - medice curate ipsum.

Vote up!
2
Vote down!
-3

Bogdan

#1448342