Przepraszam, że na mnie naplułeś.

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Blisko 70 lat, wliczając w to lata seminaryjne, obracam się w środowisku duchownych, co oznacza nie tylko najbliższe otoczenie, ale przede wszystkim obecność w Kościele naznaczoną pełnioną w nim służbą. Kościół skupia ludzi ochrzczonych, wierzących w Chrystusa, mówiąc najogólniej. Ale w znaczeniu teologicznym Kościół, to Chrystus zbawiający przez sakramenty. Rzeczywistość nadprzyrodzona ujęta jest w warunkach doczesności we formę organizacyjną, ale nie ona jest istotą Kościoła. I tak należy rozumieć Kościół. Teolog poszerzy to rozumienie o naukę eklezjologiczną. Każdy inny, także osoby dalekie od Kościoła, wierzące, że Boga nie ma, a więc i Kościół jest dla nich fikcją, jeśli się tym pojęciem posługują muszą używać go w ścisłym znaczeniu. Błąd wielu przeciwników Kościoła polega na tym, że uwzględniają oni tylko zewnętrzną strukturę Kościoła, traktując go jako rodzaj przedsiębiorstwa. Sprawia to, że jakikolwiek dialog jest tu niemożliwy. Każda ze stron mówi o czymś innym.

Obecne nagłaśnianie problemu pedofilii, głównie za sprawą filmu braci Sekielskich stworzyło właśnie taką sytuację. Nie będę się wypowiadać na temat tego filmu, gdyż w moim przekonaniu jest on zwykłą agitką, mającą na celu zdyskredytowanie duchowieństwa katolickiego w Polsce, co z kolei może się przysłużyć tzw. opozycji totalnej już teraz otwarcie, jako Koalicja Europejska, zwalczającej religię i Kościół.

Uderza mnie natomiast zgoła coś innego, co na marginesie tego filmu się objawiło. Jest to używane i nadużywane pojęcie „pedofilia w Kościele”. Sugestia jest tu jasna: Kościół w jakiś sposób generuje, sponsoruje lub tuszuje pedofilię. Jeśli przeciwnicy Kościoła tym pojęciem szermują, to wprawdzie rozumieć można ich intencje, natomiast w żaden sposób ich retoryka nie pokrywa się z istniejącym stanem faktycznym. Ujawnione przez wiceministra sprawiedliwości cyfry są tu bezlitosne. Oto one „Wśród 877 osób odbywających obecnie karę za pedofilię, 275 nie ma konkretnego zawodu, 144 było pracownikami dorywczymi, 50 wykonywało zawód murarza, 22 było magazynierami, 21 – rolnikami, 19 – robotnikami, 12 elektrykami i 11 stolarzami, jest sześciu – nauczycieli (informatyki, j. polskiego, muzyki i wychowania fizycznego, jeden psycholog i jeden pedagog szkolny). Udział duchownych w przestępstwach pedofilii 0,34 %”, gdyż są to dwaj księża diecezjalni i jeden zakonnik. Oczywiście nie od rzeczy będzie zbadać analogiczne proporcje na przestrzeni minionych lat, ale jest pytanie, czy zmieniłoby to istotnie procentowy udział duchownych w przestępstwach seksualnych wobec dzieci?

Rzeczony film i propagandowa nagonka na Kościół posługuje się tutaj metodą pars pro toto. Każdy rozumny człowiek wie jak haniebna to jest metoda. Dlaczego nie rozdziera się szat na temat pedofilii w oświacie, choć, jak by nie było, nauczycieli jest osadzonych sześciu? Rzecz jasna, że taka konstatacja byłaby tak samo podła, jak mówienie o pedofilii w Kościele. Każde uogólnienie jest niczym innym, jak manipulacją propagandową. W III Rzeszy Kościół katolicki, zwłaszcza zakony, napiętnowano oskarżeniami o przestępstwa seksualne i dewizowe. W 1937 roku ukazała się książka mająca te zarzuty dokumentować, tytuł jej: An Ihren Taten sollt ihr sie erkennen. (Po ich uczynkach rozpoznacie ich). Oczywiście tak, jak obecnie naszym twórcom, chodziło i wtedy. tym spod znaku Goebbelsa, rzekomo o dobro Kościoła.

Sumując te uwagi, należy stwierdzić, że takie filmy, jak Smarzowskiego i Siekielskich nie powinny nikogo zaskakiwać, kto właściwie ocenia ich intencje i zamysł praktyczny. Nasz Prymas Wyszyński martwił się najbardziej o jedno: o to, że Kościół zaczną hołubić i głaskać. Dopóki nas atakują nie jest źle.

W przypadku filmu Siekielskich niepokoi coś zgoła innego. Oto wypowiedź koordynatora ds. ochrony dzieci i młodzieży Konferencji Episkopatu Polski o. Adama Żaka, jezuity: „Film braci Sekielskich to nie atak na Kościół, ale przysługa oddana Kościołowi" – "Pokazuje on brak empatii ukazanych tam księży; to mentalność oblężonej twierdzy". Nie wiem czy takie przysługi miał na myśli Prymas Tysiąclecia. Wydaje się, że był on bardziej niż autor przytoczonych słów, biegły w eklezjologii i sprawiedliwiej oceniał swych księży, których najsurowiej rzecz oceniając, 97 % nie ma sumieniu pedofilii, natomiast stara się w miarę swych sił godnie wypełniać swe powołanie.

Nie chcę tu wymieniać wypowiedzi sporej liczby duchownych na temat tego filmu, bo rzadko udaje mi się wysłuchiwać do końca powtarzania propagandowej katarynki odmieniającej na wszystkie sposoby szalbierskie i jakże głupie w swej nieprawdzie hasło do ataku: pedofilia w Kościele. Nie zważając na merytoryczny nonsens charakteryzujący tę zbitkę słów, wypowiedzi tych duchownych afirmują opluwanie całego stanu kapłańskiego imputowaniem mu in gremio haniebnych czynów wobec najmłodszych. Trudno dociec, co tych księży do tego skłania?

Metropolita gdański zapytany w dzień po emisji dokumentu o przypadkach pedofilii w Kościele, czy go już obejrzał, odparł: – „Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego”. W przeciwieństwie do wielu duchownych oblizujących się, kiedy na nich padają odpryski plwocin serwowanych Kościołowi przez jego zaprzysiężonych wrogów, arcybiskup zareagował tak, mając na uwadze oszkalowanie przez film Kościoła i ogółu duchowieństwa. Okazało się, że uderzył w stół i nożyce się odezwały. Dlaczego i za co przeprosił? Przecież nie obraził ofiar pedofilii, bo ich traumę pojmuje nie tylko biskup, ale każdy czujący po ludzku człowiek. Tylko nie o to w filmie w pierwszym rzędzie chodziło. Trauma może być także nadużyta dla osiągnięcia nadrzędnego, zgoła innego, celu.

Jeśli chcemy przez chwilę nad nim się zastanowić, to zwróćmy uwagę na wypowiedź włoskiego historyka o ustalonej renomie, profesora Roberto de Mattei z 16 maja 2019 r. Powiedział on, że żyjemy w „antychrześcijańskiej erze, ale mamy obowiązek ufać i pracować nad odnowieniem Kościoła pośród „chaosu globalizacji” stwarzanego przez tych walczących o diabelskie „Państwo Człowieka” przeciwko „państwu Bożemu”. Dodał też, że jest to rewolucja szatańska przeciwko Kościołowi i cywilizacji chrześcijańskiej, która trwa.

Nadużycia seksualne towarzyszą każdej epoce. W szeregach duchownych nie może ich zabraknąć, bo są tam ludzie tak samo ułomni, jak wszędzie. Nie ulega też kwestii, że grzeszących w tej dziedzinie trzeba eliminować i stałe wałkowanie tego tematu właściwie wyłącznie w odniesieniu do Kościoła, jest przelewaniem pustego w próżne. Równie oczywiste jak to, jest jednak także nadużycie w postaci stosowania wobec Kościoła odpowiedzialności zbiorowej, czego nie czyni się wobec żadnej innej grupy społeczno-zawodowej. Tendencyjność jest tu tak rażąca, że odpowiedź dana przez arcybiskupa Głódzia miała swe uzasadnienie, podobnie, jak niezrozumiałe i dla wielu gorszące jest stanowisko wielu księży, którzy nie wiadomo dlaczego sądzą, że opluwanie ich samych, Kościoła i ogromnej przewagi (co najmniej 97 %) ich współbraci to właściwa droga do eliminowania zła z szeregów duchowieństwa.

chciałbym, by wypowiedź moją potraktowano jako chęć wybielania czegokolwiek. Dlatego jeszcze raz podkreślam: każdy akt seksualny wobec nieletnich musi być rozliczony, przestępca z szeregów kapłańskich wyeliminowany, a przełożony winny zaniedbania w tej dziedzinie, ukarany. Każdy grzech jest wszakże grzechem indywidualnym, taka też winna być odpowiedzialność. Samo pojęcie: pedofilia w Kościele, tę skądinąd oczywistą, zasadę podważa. Jeśli atakujący Kościół obojętnie z jakich względów, nie chcą mieć tego na uwadze, to ludzie Kościoła jednak powinni, o ile chcą przemawiać w jego imieniu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:31)

Komentarze

O bolszewickiej nienawiści do religii i Kościoła katolickiego napisałem w notce "Neobolszewizm rodem z Sowieckiego Instytutu Czerwonej Profesury nakazującego komunistom nienawiść do religii". Poniżej cytaty...

Wykładający w Instytucie Czerwonej Profesury Anatolij W. Łunaczarski, bolszewicki komisarz oświaty, sowiecki filozof i teoretyk kultury, a także przedstawiciel estetyki marksistowskiej — w swoich pracach nakreślił praktyczną wizję walki komunistów z chrześcijańską kulturą społeczeństwa poprzez sowiecką "oświatę" twierdząc, iż:

“Wszystkie religie są trucizną, przede wszystkim zaś chrześcijaństwo, bo chrześcijaństwo naucza miłości bliźniego i miłosierdzia, a jedno i drugie przeczy naszym zasadom”, a także iż: “precz z miłością bliźniego my potrzebujemy nienawiści, musimy umieć nienawidzić. Tylko za tę cenę zdobędziemy świat.”1

Dlatego ks. Józef Dębiński pisze: "Dla kręgów lewicowych Kościół zawsze był wrogiem, ponieważ wskazywał jedyną drogę do zbawienia. Dla rewolucjonistów obiecujących zbawienie doczesne i raj na ziemi – był konkurencją, którą należało zwalczać. A zatem burzono kościoły, mordowano księży, usuwano symbole religijne... Kontynuatorami idei rewolucji z 1789 r. byli Karol Marks i Włodzimierz Lenin.”2

Marksim nie opiera się na żadnych domniemanych ‘prawach historycznych’, ale wyłącznie na psychologicznej potrzebie pewności. W tym samym sensie marksizm pełni istotne funkcje religijne i skuteczność jego ma ma religijny charakter; jest to jednakże religia karykaturalna i podszyta złą wiarą.”3

__________________________________________

1  Zob. Krzysztof Nagrodzki “Jeźdźcy tolerancji” na stronie: http://katolickie.media.pl/index.php/polecane/pracownia-krzywych-luster/624-krzysztof-nagrodzki---jezdzcy-tolerancji----

2  Zob.: ks. Józef Dembiński “Ani prawicowy, ani lewicowy", “Przewodnik Katolicki" nr 35/2011, https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2011/Przewodnik-Katolicki-35-2011/Diecezja-Wloclawska/Ani-prawicowy-ani-lewicow

3 Zob.: Leszek Kołakowski, "Główne nurty marksizmu; Powstanie — rozwój — rozkład", tom III, s. 524.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591212

Tym razem się z Księdzem zgadzam.

Wypowiedź bpa Głódzia była jak najbardziej na miejscu, niepotrzebnie się z niej wycofał.

Właściwie, to po   SVII prawa człowieka zaczęły odgrywać większą rolę niż Prawo Boże, a teraz zbliżamy się do czasu w którym prawa przyrody i zwierząt futerkowych więcej znaczą niż prawa człowieka.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1591217

Piosenkarka, którą trudno podejrzewać o klerykalizm powiedziała, że to nie księża są pedofilami, ale pedofile zostają księżmi. 

I tu jest sedno sprawy. Rozciąganie odpowiedzialności za pedofilię kilku osób na cały kler jest nadużyciem. Natomiast osoby o pedofilskich skłonnościach mogą specjalnie wybrać taką drogę życiową, żeby mieć możliwość dotarcia do dzieci. I niestety nie zawsze zostają wykryci na drodze formacji seminaryjnej. Z drugiej strony mnie osobiście trudno sobie wyobrazić, jak można być aż tak wielkim hipokrytą, żeby pełniąc posługę kapłańską jednocześnie praktykować jeden z najbardziej ohydnych grzechów. Jednak dalej są to nieliczne wyjątki, które mieszczą się w kapłaństwie na zasadach statystyki - w proporcjach podobnych jak w innych zawodach. Co zresztą potwierdza fakt, że w swoim życiu spotkałem wielu wspaniałych kapłanów, a dane mi było uniknąć spotkania z niegodnymi.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1591242

Dokładnie. To pedofile zostaja ksieżmi a nie odwrotnie i tutaj dlatego też mam pretensje jednak do kościoła, że jednak nie raz tuszowali sprawy, przenosili ksieży itp. Tu mam też właśnie pretensje dlaczego kościół się nie zlustrował do tej pory - sami na siebie bata uwinęli, bo też widać, ze wiekszość pedofili wśród księży to byli TW.

Ps. Co co filmu to nie dałem rady oglądać też maniPOlacji całej ale tyle co widziałem mi wystarczyło i wiem, że lewactwo sakielskie chciało udeżyć w kościół ale jednocześnie (i chyba jeszcze bardziej) chciało uderzyć w Jana Pawła II - zobaczcie ile razy w tym filmie pokazuja pomnik Papieża i nawiązują jego osobą do tych ohydnych wydarzeń.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1591276

W RMF-FM red. Mazurek rozmawiał z prezesem stowarzyszenia "Nie lękajcie się" (swoją drogą naprawdę perfidnie dobrana nazwa). I ten na pytanie o cel proponowanej przez nich komisji ds. pedofilii, powiedział jasno, że chodzi o wyciągnięcie kasy. Nie o zapobieżenie w przyszłości podobnym przypadkom, nawet nie o ukaranie winnych (stwierdził, że komisja przekaże te sprawy do odpowiednich organów państwowych), ale o kasę. Doprawdy, szlachetny cel...

Przy okazji, wiemy już, czemu chodzi im przede wszystkim o Kościół. Bo od indywidualnego pedofila np. murarza, za wiele nie wyciągną. Właściciel firmy budowlanej pokaże im wała, a sam pedofil za biedny na płacenie odszkodowań.  A tu jest instytucja, która głosi surowe zasady moralne, więc za odszczepieńca z jej szeregów (mówię w tym przypadku o klerze, nie wiernych) da się wydusić kasę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1591292

wspomniał w swoim antykościelnym gniocie o tym, że większość spośród "księży"-pedofili jest zarejestrowana jako TW. W czasie 50-ciu lat UBecja wprowadziła do katolickich seminariów 1400 swoich agentów, od lat pokutuje brak lustracji w Kościele i przede wszystkim w Kościele.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1591255

    Witam! Większość z tych nieokreślonych zawodów lub dorywczych zawodów, to środowisko tzw."artystyczne"i oświaty, powiązane z tęczowymi elitami "lnaczej". Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1591257

Ciekawe czemu nikt nie podnosi, że pedofile to w większości sodomici...?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1591263

Napisałem tydzień temu tekst zatytułowany "3% czy i 97%?"  zawierający taką tezę:

Film Tomasza Sekielskiego należy do systemu totalitarnej propagandy, która nie kłamiąc - kłamie, by ogłupić i obezwładnić przeciwnika. Jest to więc ta sama kategoria jak wykład Tomasza Piątka zatytułowany "Morawiecki i jego tajemnice". Pamiętamy, że totalitarna propaganda, obojętnie czy była hitlerowska czy stalinowska posługiwała się wszystkimi dostępnymi środkami by zabić. Totalitarna propaganda zna tylko jeden sposób działania - zniszczyć wskazany cel.
(...)
Czy film Tomasza Sekielskiego odkrywa nową prawdę?
Nie, ten film posługuje się kilkoma oczywistymi przykładami zdarzeń, by przekierować oskarżenie i skupić publiczne potępienie tylko na Instytucji Polskiego Kościoła Katolickiego. Cała para w propagandowy gwizdek przeciwko polskiej chrześcijańskiej historii.
Taka jest arytmetyka kłamstwa - kilku zdemoralizowanych księży, którzy powinni być ujawnieni i ukarani obciąża zniesławieniem posłannictwo Boże całego Kościoła. 3% winy 100% kary. 
Na tym polega sztuka, by nie kłamiąc, kłamać.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/michael-abakus/3-czy-i-97-film-tomasza-sekielskiego-nalezy-do-systemu

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1591271

Jadą, jadą Icki,
mają drogie mycki,
koci, koci, łapci,
pojedziem do babci,
ale ani słówka,
bo babcia Żydówka
Pomysłodawcą wprowadzenia komunistycznej agentury do Kościoła katolickiego był Józef Stalin. „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi” – relacjonowała podczas sądowego przesłuchania Bella Dodd, ważna działaczka amerykańskiej partii komunistycznej, która nawróciła się na katolicyzm
Przesłanie żydostwa na aktualnym etapie jest takie, że masz odstąpić od Boga z powodu czyichś grzechów. Z powodu grzechów 9 agentów SB, Mossadu, ... ma spowodować odstąpienie od Chrystusa tak Twoje jak i milionów Polaków. Pragną żydzi żebyście postąpili jak ten debil Obirek i wyrzekli się Zbawiciela bo Sekielski Wam to podpowiada.
Zrób żydu Sekielski film o swojej matce jak ...  ty matole granatem oderwany od pługa i karmiony z procy. Co do tej żydowskiej ustawki-agitki " TYLKO NIE MÓW NIKOMU" żyda Sekielskiego to potwierdza się, że żyd to rasa podła i parszywa. Nie docenia nic i niczego. Gnany z krajów i miast nauki nie czyni sobie żadnej. Wstrętny, zachłannych i niewdzięczny. Jeśli pomożesz mu - to tego nie doceni. Dąsać się będzie żeś za niego nie umarł. To lud wybrany i inny żaden tak podły nie jest i Boga swego by nie zabił. 
Ten UBecko-żydowski („Żydzi to bezpieka” - śpiewał Jacek Kaczmarski) debil powiedział Ci w swoim nowym „filmie” propagandowym tutejszego żydostwa, że masz odstąpić od Boga z powodu czyichś grzechów. A dokładniej z powodu grzechów 9 agentów SB i Mossadu.
Pamiętasz jeszcze matole "urodziny Hitlera" z TVN czy zapomniałeś już? Ta podła rasa - za pieniądze - wykona każde zlecenie. Wcześniej wszak wymordowała polskich Żołnierzy Niezłomnych w latach 1944 - 1963!
Teraz w tym kontekście - mordów żydowskich naszych polskich Żołnierzy Niezłomnych - pooglądajcie sobie "dzieło" tego UBecko-żydowskiego debila.
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1591310

Pedał Biedroń kce zawieszenia lekcji religii, by "skontrolować katechetów i księży".

Rozumiem, że kancelarię prawnicze, teatry, chóry, studia filmowe i gabinety terapeutów oraz portal Neon24 również zawieszamy?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1591357

Oficjalne statystyki co do  pedofilii wsrod roznych grup spolecznych dotycza jedynie tych, ktorzy zostali skazani za przestepstwo. Faktyczne liczby sa o duzo wieksze, zwlaszcza jesli chodzi o srodowisko rodzinne. Sprawy rodzinne zwykle nie dochodza do sadow. Na przyklad, ociec, dziadek, wujek, brat lub "przyjaciel" rodziny napastuje dziewczynki, albo chlopcow. Nie musi to byc wspolzycie. Wystarczy dotyk, albo nawet szczegolne zachowanie i spojrzenie lub zmusznie do pornografii lub obnazania  itp.  Bywa tez odwrotnie, ze kobiety napastuja. 

Pedofile i pederasci czestokroc staja sie nimi dlatego, ze sami zostali zranieni w ten sposob w mlodosci.  

Ksieza pedofile i pederasci sa zgorszeniem i obrzydliwoscia. Ksieza homoseksualisci rowniez. Im wiecej ksiezy tego typu w Kosciele tym mniej wiary wsrod wiernych, tym mniej prawdy, a tym wiecej swiatowosci.  

Ksiadz Oko podaje o wiele wieksze statystyki wsrod ksiezy, ale obejmuja one homoseksualistow. Nie wszyscy jednak ksieza, o sklonnosciach homoseksualnych zyja w grzechu. Sa tacy, ktorzy zyja cnotliwie. Ale jest to problem, gdy ktos ma sklonnosci i jest otoczony mlodymi chlopcami lub doroslymi mezczyznami. Zbyt wiele pokus, zwlaszcza w mlodym wieku klerykalnym, kiedy hormony doprowadzaja mlodego czlowieka do zwariowania. Jesli ten czlowiek ma sklonnosci skrzywione, wczesniej czy pozniej dojdzie do erupcji i uzaleznienia seksualnego. Cale zycie tego czlowieka bedzie obracalo sie wokol tego jednego - wlasnej skrzywionej seksualnosci, o ile nie zostanie uzdrowiony przez Boga poprzez nawrocenie od grzechu. Ale nalezy pamietac, ze kazdy grzech pozostawia rany na cale zycie. Tak wiec na gorace nalezy dmuchac....

W koncu nalezy dodac, ze ksieza rodza sie i wychowuja w rodzinach. Tak wiec podstawowy problem jest w rodzinach, a pozniej w spoleczenstwie, wlaczajac skostnienie hierarchii koscielnej. Odnowa duchowa musi obejmowac odnowienie rodziny , ale ta zalezy od ksiezy lub swieckich majacych prawdziwa wiare. Oraz od biskupow, ktorzy maja wiare, a nie od biskupow karierowiczow.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1591361

Ktoś (może dawniejszy Związek Sowiecki, może szeroko rozumiane lewactwo) postanowił że będzie zwalczał Kościół, a gdy tego dokona osiągnie swoje cele. Jakie? Trudno mi sobie wyobrazić. Mam wrażenie, że chodziło o destrukcję społeczeństw "Zachodu" aby zrealizować cele rewolucji światowej. W jakim celu? Aby osiągnąć wolność? Nie sądzę. Raczej, aby móc bez tej głównej przeszkody manipulować ludźmi, ich świadomością i ich dążeniami. 

Podstawowym pytaniem dotyczącym walki z Kościołem jest pytanie "po co?". Kościół nie ogranicza niczyjej wolności wyboru, nie karze, nie wymaga lojalności. Dlatego uważam że u źródeł tej walki stoi ideologia marksistowsko-leninowska z jej celem rewolucji światowej, zaszczepiona w społeczeństwach Zachodu przez propagandę sowiecką. Związek Sowiecki "nie istnieje", ale jego główne dzieło żyje swoim własnym życiem. I dalej ewoluuje. 

Tak uważam

Honic

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1591375

A właściwie stawia je Ewangelia. Są to trudne wymagania. I jednoznaczne. A wielu ludzi tego nie lubi. Z drugiej strony ludźmi, którzy żyją według tych wymagań trudno jest manipulować. Kościół nie ogranicza wolności wyboru, ale stawia jasne kryteria skutków wyboru dobra lub zła. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1591383

i jest bardziej niebezpieczny niż był. W drugiej połowie XX był powszechnie uważany za niebezpieczną formację, zagrażającą całemu światu. Jesienią 1967 roku Związek Sowiecki na podstawie decyzji najwyższych władz partii oraz dowództwa Armii Czerwonej zmienił strategię "światowej rewolucji komunistycznej".

Wyjaśniam. Ruscy dostali kompromitujące lanie w tak zwanej wojnie sześciodniowej z Izraelem. Komuniści przeanalizowali przyczynę tej klęski i uchwalili i wdrożyli do realizacji plan Andropowa i Gorbaczowa później zwanym  "pierestrojką".

Ten plan polegał na: Uwaga! Plan polegał na masowej infiltracji środowisk intelektualnych, akademickich i naukowych Zachodu.Wtedy masowo pojawili się w państwach Zachodniej Europy i w Ameryce uchodźcy  czyli dysydenci i rewizjoniści prześladowani w Rosji i w komunistycznych krajach Europy Wschodniej. 

Wtedy właśnie wybuchła wielka studencka wiosna 1968 roku, wtedy zdarzył się polski marzec roku 1968, wtedy też nastąpiła wielka fala komunistycznego antysemityzmu, która dodała do fali uchodźców jeszcze większą falę żydowskich uchodźców. OD TEGO CZASU ŚWIAT PODDAŁ SIĘ LEWACTWU. 

Właśnie wtedy światowe elity zostały opanowane przez najprymitywniejsze lewactwo. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

michael

#1591396

"każdy akt seksualny wobec nieletnich musi być rozliczony, przestępca z szeregów kapłańskich wyeliminowany, a przełożony winny zaniedbania w tej dziedzinie, ukarany. Każdy grzech jest wszakże grzechem indywidualnym, taka też winna być odpowiedzialność"

Pod tym cytatem kazdy z nas sie popisze, jednak liczby, ktore przytoczyl Minister a tu sa cytowane, wedlug ktorych ksieza zajmuja tylko. 0,23% wydaja sie bardzo naciagane. Przeciez wlasnie niekaranie, ukrywanie i przenoszenie pedofilow  z parafii do parafii powoduje ten zanizony procent.

Jestem daleka od krytyki kosciola za wszelka cene.

Wiem, ze nagonka na kosciol ma spowodowac przegranie prawicy w wyborach.

Dyskusje na ten temat przyjmijmy jako mozliwosc do oczyszczenia sie, bo problem pedofilii istnieje w calej Europie.

Wedlug statystyk niemieckich wychowawcy i  nauczyciele stoja wyzej w tej niechlubnej tabeli  niz ksieza.

Rozumiem, ze ta dyskusja rzuca cien na caly stan kaplanski i to boli nie tylko porzadnych ksiezy, takze nas wiernych.

Lewactwo z tym zaczelo..... i ja jestem odmiennego zdania niz autor. Slowa wspolczucia w stosunku do ofiar pedofili jakie wyrazil prymas krotko po wyemitowaniu filmu byly jak najbardziej na miejscu i zabraly lewactwu wiatr z zagli.

Powyzej juz tu cytowane slowa Dody uwazam tez za bardzo dobrze trafione.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Gosia

#1591386

Reakcja biskupow i episkopatu jest niemrawa, niejasna i ograniczona poprzez poprawnosc polityczna. Katolicy, nawet ci ktorzy sa blisko Kosciola, nie maja klarownych wskazan co myslec  na temat pedofilii, homoseksualizmu, i innych powaznych wykroczen, przestepstw, nalogow,  oraz wspolpracy ze sluzbami ksiezy. 

Oczyszczenie Kosicola z chwastow tego typu jest bardzo trudne, i nie mozna go przeprowadzac metodami swiatowymi. W Ewangelii Jezus mowi na temat chwastu i na temat Judasza i innych uczniow, ktorzy go zdradza. Mowi tez na temat swiata i swojego Kosciola.

Nie mozna zaczac przypadkowo oskarzac ksiezy o czyny, ktore sa trudne lub niemozliwe do udowodnienia. Z drugiej strony ksieza chwasty, lub ksieza Judasze swoje nadal robia, ukrywaja sie, robia kariere, kryja swoich kolegow, i deprawuja nastepne pokolenia ksiezy. Oraz niszcza zycie wielu ludzi. Sa przeszkoda. Jest to bardzo powazny problem, ktory tylko Pan Bog poprzez Ducha Swietego moze ruszyc. Ale Pan Bog uzywa ludzi, zwlaszcza ludzi swietych do swoich celow. Uzywa rowniez ludzi  na zewnatrz Kosciola. Ataki mediow, politykow, falszywe oskarzenia, wtracanie niewinnych do wiezien - to tez sa narzedzia, ktore Pan Bog uzywa do korygowania i oczyszcznia swojego Kosciola.

Trzeba wiec wiernych poinstruowac i przygotowac na to, aby wiedzieli co robic z podejrzanymi ksiezmi, ktorzy moga dzieci albo klerykow napastowac.  Trzeba o tych rzeczach mowic, tlumaczyc je, naswietlac z punktu widzenia Ewangelii. Milosierdzie musi byc polaczone z prawda, sprawiedliwoscia, wiara, rozeznaniem, rozwaga, i innymi  cnotami. Nie mozna poddawac sie. Milosierdzie do ksiedza grzesznika nie moze oznaczac bestialstwa wobec dzieci albo klerykow. Nie mozna tez tolerowac ksiezy wspolpracownikow w nieskonczonosc, gdyz sa oni w rekach wrogow, i sa haki na nich i byc moze na innych. Ksieza ci kontynuuja brudna robote i kariere. To powinno sie skonczyc.

W koncu, nalezy pomoc takim ksiezom nawrocic sie, wyznac swoj grzech, i zadoscuczynic.Jeden ksiadz prawdziwie nawrocony moze byc bardzo mocnym znakiem dla wiernych i dla swiata, ze Bog istnieje i jest w Kosciele, ze dziala.  

Natomiast ksiadz grzesznik ukryty i nienawrocony jest skandalem! Bo taki ksiadz mimo iz ukryty jest jednak znany dla wielu i jest zgorszeniem dla wielu. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1591474

mary pisze: „ … liczby, ktore przytoczyl Minister (sic!) a tu sa cytowane, wedlug ktorych ksieza zajmuja tylko. 0,23% wydaja sie bardzo naciagane.”

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki wykorzystał dane Biura Informacji i Statystyki Centralnego Zarządu Służby Więziennej dotyczące skazanych prawomocnym wyrokiem i opublikował wykaz osób skazanych za pedofilię, które właśnie odbywają karę więzienia.

Proszę Pani, czyjeś wnioski czy też opinie mogą być „naciągane”. Ale NIGDY NIE - przytoczone zgodnie ze stanem faktycznym - liczby.

I co ważniejsze, autor wpisu, ks. Zygmunt Zieliński potwierdzając swoją sprawność dydaktyczną przypomina czytelnikowi (w domyśle, ale jakże wyraźnie) rozróżnienie pomiędzy kościołem a Kościołem. Pani jednak na przkór temu, pisząc w większości do katolików i Polaków, upiera się przy tym swoim „kosciele”.

Jak natomiast rozumieć ten kwalifikator: „Jestem daleka od krytyki kosciola za wszelka cene.” ? Licho wie …

PS. Nie jestem jednym z tych, którzy oceniali Pani komentarz formalnie.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Zbyszko

#1591484

Lapie mnie Pan troche za slowka, ale racje Pan ma.

Mysle, ze w jednym zgadzamy sie wszyscy: Pedofilia to ohyda i trzeba z nia walczyc.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1591499

dziękuję za ten mądry esej

mam podobną ilość lat i wiele widziałam ,wiele przeżyłam 

Jeden z moich stryjów  był szanowanym Kapłanem wiec znam to środowisko od dzieciństwa /spędzonego u Stryja na plebanii/

pamietam cudowne nabożenstwa z czasów głebokiego stalinizmu,czasy gdy razem z Rodzicami podnosiłam dwa paluszki do góry spiewajac razem z nimi 

"ojczyznę wolna racz nam zwrócić Panie" pamiętam również jak z Babcią emisariuszką przemierzałam trasę Częstochowa Kraków z ukrytymi kartkami w mojej torebeczce i twarde ławki  na ktorych spałysmy u Sióstr na Jasnej Górze,czasy więzienia naszego Kardynała,nie mówiąc już o wizytach 'smutnych panów" na plebani,wtedy pani gospodyni wraz ze Stryjem zamykali mnie na noc w pokoju,zakrywając jeszcze pierzynami...

dziwne to były czasy,dziwni ludzie, 

ale szacunek  dla koscioła mimo panującej bolszewii ,był wielki i Koscioły mimo przesladowan zawsze pełne były ludzi

 boli więc ta nagonka połączona  z wyborczą gorączką,boli ta "wybiórczość" tematu

bo że pedofilia jest ohydna to każdy to przyzna ale zacznijmy w takim razie przypominać ,gdzie ona naprawdę szaleje  i kto ją ukrywa ...

 ,szczególnie które środowiska 

pozostaje jeszcze jedno pytanie ,kto tym "narzędziem" rządzi i w jakim CELU ?

ale na to pytanie każdy inteligenty człowiek odpowiedz zna az zbyt dobrze,

serdeczne pozdrowienia z drogi do Celu :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1591649

ukłony 

z drogi do Naszej Polski :)

Tak nam dopomóz Bóg i Ty Królowo Polski 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1591651

Zgadzam się z Pani stwierdzeniem, że “ … Pedofilia to ohyda i trzeba z nia walczyc … ” zupełnie.

W szerszym jednak kontekście chciałbym dodać, że to co jest referowane jako pedofilia jest najczęściej kryzysem (powołuję się tutaj na źródła i sprawozdania amerykańskie) związanym z pociągiem homoseksualnym sodomitów do kilkunastoletnich chłopców. Udokumentowane przypadki heteroseksualnego molestowania w USA stanowią 20 procent ogółu ofiar.

 

https://drive.google.com/file/d/1r5KUWdxi7PZHJJClXRWp6r7s05md6V8V/view

https://www.lifesitenews.com/blogs/majority-of-predator-priests-were-gay-and-abused-male-teens-pa-grand-jury-r

https://www.lifesitenews.com/news/sex-abuse-crisis-in-us-catholic-church-is-about-homosexuality-not-pedophili

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Zbyszko

#1591692