Głupota i draństwo - niebezpieczny mariaż

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Wielu stawia sobie dziś pytanie, skąd biorą się takie indywidua, jak te, głównie osobniki płci żeńskiej, choć wcale nie wiadomo która to z owych ponad 50 płci, jakie wynalazł dziś obłęd światowy zwany gender, a którego zamontowanie w naszym życiu społecznym jest głównym celem półświatka, który wdarł się na scenę życia publicznego i robi swoją chałturę? Odpowiedź znalazłaby się, ponieważ jest zgoła prosta. To część wyborców zafundowała Polakom taki spektakl. Występy w jego stylu mamy w Strassburgu, Warszawie i gdzie tylko pojawia się ekipa wolontariuszy, czy najemników usiłujących za wszelką cenę paskudzić to, co normalnemu człowiekowi jest drogie i godne szacunku. Dlatego szaleje ten rozpasany atak na wartości narodowe, na naszą historię, na to, co daliśmy światu, na religię, świętości stanowiące fundament naszej egzystencji. To boli. Bo nie ma nic gorszego, jak to, kiedy większym złem niż łajdactwo jest głupota. A ta występuje na każdym kroku. Demokratycznie ustanowiona władza ma ustąpić, bo tego chce jakaś Lempart, która mając demokrację gdzieś, śpiewa w chórze obrońców demokracji. Sporo dobroczyńców sypnęło jej groszem, podobnie jak kiedyś Kijowskiemu i znowu będą szperać, gdzie się to podziało i węszyć korupcję. I tak w kółko toczy się ten wózek głupoty, obojętnie kto powozi, Lempart, Kijowski, jakiś Obywatel Rzeczpospolitej, Noblista; kto by resztą wymienił wszystkich inwestujących w to zamroczenie umysłów i sumień?

Nie brak jego nie tylko u tych, od których już się wiele nie wymaga, no, może trochę mniej szamba w języku. Najgorsze, że w tym powszechnym ogłupieniu uczestniczą młodzi. Nie tylko panienki wykrzykujące obscena, których ohydy przeważnie nie rozumieją. Jeśli młoda dziewczyna wykrzykuje na rzecz aborcji, to jaka jest jej przyszłość, jeśli pominąć wiadomą agencję? Jeśli siedemnastolatek dla TVN24 stwierdza: „uważam, że patriotyzm jest absolutnie rzeczą złą", bo mu się zdaje, że prowadzi on do nacjonalizmu, to nie jest to wyraz jego przekonań, ale po prostu on nie wie, ani czym jest patriotyzm, ani czym nacjonalizm. Ktoś mu nabił głowę hasłami i je przetwarza bezmyślnie. To nie jest pocieszające.

Na bezmyślności żerują lewackie koła instancji unijnych, wnosząc wprowadzenie zasady rozdziału budżetu unijnego w zależności od praworządności, oczywiście takiej, jaką one uznają za właściwą. I znowu głupota odzywa się wraz z jakimś szemranym własnym interesem. O jaki tu interes chodzi w przypadku opozycji z przymiotnikiem „totalna” czy takim „patriotom”, rzecz jasna niemieckim, jak Tusk, dobrze wiadomo. Chęć powrotu do tłustego żłobu. A o co chodzi owym instancjom unijnym? Zacytuję tu za Niezależna.pl wypowiedzi niektórych polityków: "Zarówno Węgry, jak i Polska mówią o tym, że zakładają weto, bo nie zgadzają się nie tyle z założeniami budżetu od strony ekonomicznej, ale z tym, co ma być instrumentem i pewnym kagańcem realizacji polityki w państwach członkowskich. Natomiast jest obawa polskich władz związana z tym, że sfera światopoglądowa, czy przymuszania polskich władz do zmiany prawa ze względu np. na wprowadzenie małżeństw homoseksualnych będzie miała miejsce”.

Nic dodać, nic ująć. Po prostu bossy unijne chcą uzyskać środek nacisku, by szantażować nas, kiedy nie zechcemy paskudzić dzieci w szkole, przyjąć kaftana genderyzmu, nakładać kagańca Polakom według „zapisu” LGBT, słowem, kiedy nie zechcemy, by Polska stała się bezideowym domem publicznym, gdzie wszystko ma swoją cenę. Otóż są w Polsce jeszcze siły, które wiedzą jaką cenę ma nasza tożsamość i jak drogo kosztowała nas niepodległość. Może widzą to także niektórzy światlejsi opozycjoniści, w Warszawie, Strasburgu czy Brukseli, ale oportunizm przeważa tu nad uczciwością.

Otóż jeśli ludzie tych kategorii nie są w stanie docenić wartości, na jakich zbudowana jest Polska, zobaczmy jak inni to widzą.

W rozmowie z niemiecką agencją Kath.net były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller stwierdza: „Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce”. I dalej: „Prawdziwe wykroczenia duchownych to gra w ich rękach, mimo że promują to o co oskarżają innych, na przykład o homoseksualizm, który fałszywie przedstawia się jako związek małżeński i który ma być nagrodzony bezprawną adopcją dzieci. O hipokryzji tej kampanii świadczy fakt, że całkowicie niewinni i gorliwi księża i zakonnicy znajdują się pod pręgierzem oburzenia lub niszczenia kościołów i profanacji symboli religijnych”.

O działalności tzw. „ekspertów z Niemiec” mówi kardynał: „czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznej przemądrzałości?” Przypomina czasy, kiedy Polaków traktowali Niemcy jako podludzi, a teraz doradzają urządzającym burdy przeciw rządowi polskiemu posiadającemu demokratyczną legitymację. Powinien dodać, że skoro części Polaków to dogadza, to chcącemu nie dzieje się krzywda.

To, co powiedział niemiecki kardynał jest hańbą obciążającą ludzi uważających się za polityków, którzy jednak tego nie widzą i dla własnych interesów wiszą u obcej klamki a przeciwko państwu i narodowi polskiemu. Powinni się zdecydować czy to jeszcze także ich państwo i ich naród?

Ale tak widocznie być musi, że obcy wskazują wielu z nas, gdzie mieści się przyzwoitość i honor, gdzie rządzi rozum, z gdzie głupota. .

Éric Zemmour, francuski dziennikarz przypomina nam, co sami powinniśmy wiedzieć, jeśli mamy ambicję bycia narodem broniącym własnych wartości :

„Narody Europy Środkowej i Wschodniej nie występują przeciw Europie, jak czasem francuscy komentatorzy polityczni raczą (w moim przekonaniu niesprawiedliwie) uważać. Stają one natomiast naprzeciw tego, co chcemy bezrefleksyjnie narzucić w imię enigmatycznych wartości europejskich”.

„Paradoksalnie to nie my bronimy Europy, tylko oni. Ponieważ Europa to oni; nie my, którzyśmy Europę zdradzili i zapomnieli, czym była i być powinna. Europa to cywilizacja trwająca od zawsze, wybudowana na fundamentach chrześcijańskich, greckich i rzymskich, której wierne pozostały jedynie narody Europy Środkowej i Wschodniej”.

Warto odwołać się choćby do niektórych innych stwierdzeń dziennikarza:

„Europę Środkową należy zrozumieć, zanim się spróbuje ją osądzać. Te kraje wiedzą, jak zachowuje się władza, która petryfikuje relacje społeczne i sprowadza obywateli do poziomu poddanych. Rozumieją znaczenie utraty suwerenności ludu i narodu. I to nie tylko hasła i idee. Za pojęciem suwerenności podąża samodzielne kreowanie swojej rzeczywistości politycznej, której utratę Europa Wschodnia poznała za sprawą licznych imperiów – w tym osmańskiego – które okupowały Węgry przez trzy wieki. Pamięć o tych czasach w narodzie węgierskim pozostaje żywa mimo upływu lat.”

To rozumie dziennikarz francuski, ale nie rozumieją ludzie udający polityków, tylko po to, by psuć wszystko, co inni robią dobrego. Tego nie rozumieją posłowie totalnej opozycji (produktu wyjątkowo głupiego) szkalujący Polskę w Europarlamencie. Nie mówimy o rozhisteryzowanych niewiastach, które straż pożarna musi odklejać, bo inaczej nie potrafiły wyrazić swych poglądów. Ktoś może dobrze się bawi, patrząc na teatrzyk pani Lempart. Znakomita jest uwaga internauty: „Już dawno nie takiej groteski nie widziałem jak #strajkkobiet. Jeden stopą chce zatrzymać radiowóz, druga klejem się przykleja. Grubo szkoda, że nie językiem”. Dorosłych osób tak się zachowujących nie można uznać normalne, a tym bardziej brać poważnie.

Do tych podpalaczy kościołów mówi wspomniany Francuz: „Katolicyzm wyzwolił Polaków i chronił przed jarzmem komunizmu, totalitaryzmu, nazizmu i zaborów. Nic więc dziwnego, że religia stała się fundamentalnym budulcem polskiej tożsamości politycznej. Musimy to zrozumieć, jeśli chcemy zrozumieć prawdziwe bogactwo współczesnej Europy. Dzisiaj, po czterdziestu latach „wyzwalania” Francji, nie jestem pewien, czy nie tęsknię za jej surowością etyczną lat 60”.

Opozycja, to w polityce rzecz normalna i wręcz konieczna. Ale sensem każdej opozycji jest propozycja czegoś, co lepsze będzie niż to, co czynią rządzący. Jeśli tego brak, wówczas opozycja, stając się elementem destrukcji, powoli, ale nieuchronnie schodzi na psy i wreszcie gdzieś w czymś się rozmywa. W tej chwili w Polsce wydaje się taki proces zachodzić. Przynajmniej część opozycji rozmywa się w pomyjach. Jakże inaczej nazwać to, co samo określa się, zresztą zupełnie bezprawnie, jako „strajk kobiet”? To jest dno na tyle dziurawe, że bardziej ambitne jednostki z niego wyciekają. Ale nie w tym rzecz. Istotna sprawa, to coraz bardziej widoczny znak tożsamości między rozhisteryzowanymi watahami pań wiadomego asortymentu, a osobami pretendującymi do miana polityków. W polityce zdarza się łajdactwo, ale jeśli zachodzi głupota, to już coś znacznie gorszego. I jakże się tym nie martwić? W końcu wiemy dobrze, jak z podobnej hecy jej aktorzy trafiali na Wiejską lub nawet do Strasburga. Z tym nie ma żartów. Bo tam dopiero stają się szkodliwi.

Polska, odkąd odzyskała niepodległość w 1918 r. była nieustannie atakowana. 1920 – nasłano z Petersburga Polrewkom, bolszewicki rząd przygotowany przez Lenina a złożony z polskich zdrajców i Żydów. Już w Wyszkowie czekali, by zniszczyć odrodzoną Polskę. Nie udało się. Najazd niemiecko-sowiecki i IV rozbiór Polski. Też nie obyło się bez renegatów choć naród przetrwał głównie dzięki tym, których obecni renegaci wypchnąć chcą w zapomnienie. Ostatecznie poraniony, ale naród przetrwał. Obecnie, w dobie konania Europy niszczonej swym zaprzaństwem i małoduszną głupotą, bo tylko głupi urządza libację na własnym grobie, rodzimi renegaci pod batutą tamtych zachodnich i ich środkami wsparci chcą zniszczyć Polskę. Użyto to tego elementu najzdatniejszego, bo szczególnie opornego na wszystko co dyktuje rozum i sumienie. Ale Polska przetrwa i tym razem i kolejny raz okaże się, że głupota i draństwo to mariaż bez przyszłości

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Atrapy kobiet - gratuluję trafnego określenia tego "zjawiska" - chcą powrotu atrapy państwa i atrapy przywódcy, którym był Tusk.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1652856

Niestety oPOzycja to tylko gromada zaprzańców i płatnych konfidentów, podobnie jak "kobiety strajkujące" 56-ciu płci...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652891

Opozycja nie jest totalna, ona jest totalitarna. Są to słowa bardzo podobne, ale oznaczają zdecydowanie coś innego:
Totalny, to według Słownika Języka Polskiego PWN to "całkowity, zupełny", czyli totalna opozycja, która jest całkowicie i zupełnie przeciwko wszystkiemu, co robi rząd. Całkowicie i zupełnie ... i tylko tyle.
Totalitaryzm, to "system polityczny, oparty na obowiązującej wszystkich ideologii i na nieograniczonej władzy jednej partii, kontrolującej wszystkie dziedziny życia". A więc przymiotnik "totalitarny" określa podmiot posiadający cechy tego systemu. W przypadku ugrupowania lub totalitarnej partii przymiotnik "totalitarny" określa cele oraz programową przynależność do totalitarnego systemu politycznego.

A więc prawdziwy opis współczesnej polskiej opozycji definiuje ją jako "totalitarną, totalnie realizującą program odbudowy totalitarnego systemu politycznego w Polsce".

Wniosek końcowy:
Współczesny stan globalnej polityki pozwala na postawienie tezy o tym, że podział na «prawicę» i «lewicę» całkowicie utracił swój sens, a przyjmowanie tego podziału do wszelkich analiz politologicznych jest równoważne przyjmowaniu fałszywego założenia.

Współczesna światowa polityka jest podzielona na domenę totalitarną  kontra domenie demokratycznej.

Na przykład, tak zwana lewica parlamentu europejskiego totalnie dąży do wdrożenia totalitarnego systemu władzy posługując się fałszywymi przesłankami rzekomo lewicowej propagandy, które w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z żadną lewicowością. Co najwyżej kopiują propagandowe hasła rewolucji francuskiej w XVIII wiecznej Francji albo bolszewickiej rewolucji w XX wiecznej Rosji. Pusta retoryka, naiwna liryka, ckliwa dynamika. 

A na celowniku bezwzględny zamordyzm.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652926

Abakus, zgadzam się w stu procentach z komentarzem, ale sądzę, że opozycja totalna jest mimo wszystko czymś głupszym niż totalitarna, Jeśli bowiem odrzuca się coś tylko dlatego, że zaistniało, to dowodzi to działania nierozumnego. Co do totalitaryzmu, ku czemu taka opozycja zmierza, to w tym systemie nie ma już żadnej opozycji. Słowem circulus vitiosus.   To jest najkrótsza definicja tego, co robią dziś u nas tzw. politycy. Z tym że dziś prawica i lewica to puste dźwięki każdy zgodzić się musi., 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1652927

Ad rem: Odwrotnie. W całej historii świata, jak do tej pory, wszystkie totalitarne systemy polityczne, zawsze posługiwały się głupotą jako środkiem działania, sposobem infekowania społeczeństwa w celu jego zdemoralizowania i zniszczenia woli a także zdolności do oporu. Jest to najprymitywniejsza z prymitywnych strategia pasożytów albo drapieżników.

Taka nihilistyczna strategia została przed wiekami zastosowana do budowniczych wieży Babel, którym zły duch pomieszał języki, w ten sposób dezintegrując ich społeczność i budowa nigdy nie została zrealizowana

A więc cała mądrość totalitarnej opozycji polega na totalnym wykorzystaniu głupoty jako narzędzia służącego do "wrogiego przejęcia władzy państwowej w stopniu umożliwiającym trwałą degenerację prawa państwowego, w sposób zapewniający tej grupie przejęcie kontroli nad gospodarką, w celu długotrwałej pasożytniczej eksploatacji zasobów materialnych i ludzkich przejmowanych państw, pod ochroną prawa państwowego i międzynarodowego. (-) Cel w niej opisany może być osiągany wszelkimi, dostępnymi środkami" [link].

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652929

To naprawdę dzisiaj tylko puste dźwięki, każdy zgodzić się musi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

michael

#1652930

Pochodzenie  totalnej opozycji 

"Poznaj ich prawdziwe nazwiska" - o żydokomunie w PRL. Aldona Zaorska

https://www.youtube.com/watch?v=x1U12eKBHQI 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1652928

Film zniknął z powodu tego, że YT uważa, że sieje nienawiść rasową. No żesz!

Taki komunikat zobaczyłam zamiast ciągu dalszego tego,czego nie obejrzałam z braku czasu:

Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w Twoim kraju.

Nie wiem, gdzie siedzi teraz ten, co to napisał, ale jakby jego przodków wymordowała żydokomuna, to pewnie rozesłałby ten film po całym internecie. Tymczasem YT staje po stronie zbrodniarzy i usiłuje zatajać prawdę, która jak to prawda zawsze na wierzch wypłynie. Hańba!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1653135

Mam poważne obawy graniczące z pewnością, że ujawnienie prawdziwych nazwisk , zarówno "działaczy" totalnej opozycji, jak i tuzów aktualnej władzy, wywołałoby wśród otumanionych Polaków poważny szok.
Obserwując ten cały cyrk, który odbywa się nieprzerwanie po "okrągłym stole" utwierdziłem się w przekonaniu, że "ONI" grają w znana od wieków grę pod tytułem "Opozycja kontra rząd", a ogłupiały polski naród nie zauważa, że jest okradany z ojczyzny...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1653197

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

a tam ... ich ojcowie i dziadkowie jak w przypadku Ryszarda Mariana Schnepfa (jego ojciec to Maksymilian Marian Sznepf ten od "Obławy augustowskiej") o czym napisał w “Ministerstwo Spraw Obcych” Krzysztof Baliński.
Przeczytajcie tę książkę a pozbędziecie się wszelkich wątpliwości, co do stepowych sprytków … co do PiS jak i całej reszty spod szyldu KPP i Bund-u.

Fantastyczna książka na poziomie pozycji Józefa Mackiewicza – „Zwycięstwo prowokacji”. Pozwala łatwo zrozumieć ostatnie 80 lat historii Polski. Rzecz genialna.

Ostatnio wyszła druga książka tego autora, Krzysztofa Balińskiego - jak to ujął pan Michalkiewicz – „przerażająca”. A w niej dalsza transformacja nazwisk i czynów.

Jej tytuł to „Polska czy Polin. Sekrety relacji polsko-żydowskich”

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1653226

Czyżby i tu działała jakaś jednostronna cenzura?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1654063

“W miarę postępów w budowie socjalizmu walka klasowa zaostrza się.”

Stalin

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652938

Komputer mi szwankuje. Czy te napisy to:

"Urodzę wam lewarek"

"Pie**olę, nie bredzę!"? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1652958

Ja to bym rozdawał "kobietom" przeprowadzającym aborcję talony na eutanazję dla osoby z rodziny...Ciekawe jaki wtedy byłby odbiór aborcji na życzenie wśród środowisk z piorunem ...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653086

Lepiej rozdawać klej "minutka". W minutę unieruchomiłoby się cały marsz. Marsz-melon. Pardon, marshmallow.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653088

Jakiej rodziny? Przecież o to idzie,  by nie było rodziny. Dlatego ma nie być małżeństw, dzieci, nawet związków monogamicznych. Właśnie w tym, cel, aby wszyscy ze wszystkimi byli w takich samych, czyli żadnych,  relacjach emocjonalnych,

Więc tymi talonami toś jak kulą w płot trafił.  Pewnie jeszcze by podziękowały  w razie posiadania jakiejś resztki rodziny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653168

Coś mi się wydaje, że te zdjęcia powyżej, to jednak ich mały sukces.
Nie chciałbym się wymądrzać, ale troszkę mi to wygląda na zaśmiecanie poważnego portalu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1653253

i nie znam się na gwiazdach !

-A czy Pan widział kiedyś z bliska kobietę......... ?

Zgadzam się jedynie z tezą istnienia opozycji, - bez niej nie byloby demokracji
i byłby totalitaryzm, reżim, dyktatura !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

H44

#1653161

Owszem, ake takich jak pani Lembart i jej podobnych, nigdy, na szczęście.,

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1653162

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

„skąd brą sę tk ndywd, jk t, główn sbnk płc żńskj?” Pytn dsyć trywln. Zstnówmy sę, jk „cłkm nrmln dzwczyny”, mgą chcć mrdwć dzc, c d których JST TYLK PRZYPSZCZN, ż mgą być chr. Pz tym jk mżn kgś mrdwć, Z T Ż JST CHRY? 50 lt tm, t drsły człwk ppkłby sę w głwę, słysząc tk trśc. Tylk, ż 50 lt tm t był nny śwt. Żył krwł w Plsc Kścłm Stfn Krdynł Wyszyńsk, 98% ldz ( 75% prtyjnych) częszczł n Mszę ndzlną … Dzsj, w swjj pysz, zpmnl ldz njbrdzj lmntrnych życwych prwdch, których wdzl kdyś nwt npśmnn. Zpmnl, ż Bóg bz człwk jst zwsz tk sm Bgm, l człwk bz Bg jst nczym. wrtśc życ śwdczy wrtść młśc, któr tym życm krj. – „Gdy Pn mów d src” – ks. Gstn Crts. Człwk wyszdł d Bg Stwórcy z rzmm wlną wlą p t by mógł pwrócć z czcą, młścą wdzęcznścą d wcznj słżby. Brbrzyństw dzsjszych ldz plg n tym, ż nczg n chcą zgłębć, p wszystkm sę przślznąć – c grsz w pczc zdwln z sb psdn płng rzznn. lcj Lnczwsk, Słw pczn 182 Prdks wlnśc plg n tym, ż mżn ją brócć przcwk Tm, który ns stwrzył. Wlnść m t d sb, ż mż być brócn przcwk Bg. Bóg, Jg stnn bcnść w śwc w życ ldz był jst dl mn czymś tk czywstym, jk wd, gń czy pwtrz – ks. prf Wldmr Chrstwsk tóż wlnść zwr sę w słw: ,,mższ”. Węc wlnść wybr. św. Cyprn, 258 rk, pwd, ż Bóg dpszcz próby, dpszcz pddwn próbm człwk d glrm, czyl dl swjj chwły. Lczy n t ż człwk, który jst dbry, który M f, wyjdz z tj próby zwycęsk. Bz Bg n d prg – jk mwl przdkw Srmc. Czymś śwt ms żyć p tym jk drzcł Bg. N wrzysz w Bg? T wrz w pndmę. Jśl jkś krj ddl sę d Bg, pddj sę rządm sprytków pstynnych. C d PS, t złych ldz z brną, mż pwstrzymć tylk dbry człwk z brną (którj Plcy n mją). lwm tn cły PS, l pwm, ż przz 6 lt, nkt nwt n zwżył, ż n m P. d 30 lt nkt n zwżył, ż n m mądrych Plków w rządz sjm. Ddm jszcz, ż człwk m gdnść tylk wtdy jk klęk mdl sę przd Pnm Bgm Pnną Mryją, ddj m czść, dzękj z trzymn wszystk dbr, pkłd w nch cłą swją fnść życ, str sę m słżyć przstrzg przykzń (10 +1(młśc)). Jk tg n rb n m ... gdnśc, b gdnść jst blskm pchdzącym d Bg ... tyl. Bóg bz człwk jst zwsz Bgm, l człwk bz Bg jst nczym. Człwk wyszdł d Bg Stwórcy z rzmm wlną wlą p t by mógł pwrócć z czcą, młścą wdzęcznścą d wcznj słżby. Kdy Bóg chcł stwrzyć rybę, przmówł d mrz. Kdy Bóg chcł stwrzyć drzw przmówł d zm, l - kdy chcł stwrzyć człwk przmówł d smg Sb „ czyńmy człwk n nsz brz pdbństw” Jśl wyjmsz rybę z wdy trc życ, kdy wyrwsz drzw z zm n równż przstj żyć. Tk sm kdy człwk jst dłączny d Bg – mr. Bóg jst nszym śrdwskm ntrlnym. Zstlśmy stwrzn, by żyć w Jg bcnśc. Msmy być z Nm płączn, b tylk w Nm stnj życ. Pmętjmy, ż Bóg bz człwk jst zwsz Bgm, l człwk bz Bg jst nczym. Jk psł w 1890 rk jzck wydwnctw Cvlt Cttlc: “Jśl jkś krj ddl sę d Bg, pddj sę rządm żydów”.

panMarek

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1653223

Pan Marek chciał zapewne powiedzieć:pytanie retoryczne, bo trywialne to ono nie  jest, jak zresztą jego ciekawy wywód tego dowodzi.   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1653234

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

... znlzł sę n Npprwnych, b sttn t tylk brd, smród bóstw. C d pytn, jst n zrówn trywln jk rtryczn. Dl nznjących n n dpwdz plcm ksążkę ks. ndrzj Zwlńskg " głpc". Jst n pśwęcn fnmnw głpty w różnych spktch : flzfcznym, nkwym, bbljnym, rlgjnym, dchwym. tr mw równż pjęc ścśl zwązn z głptą, tk jk pych, mnplcj, kłmstw, przsądy zbbny, mg dmgg. Głpt jst nzdlnścą d wychwytywn zwązków mędzy przyczyną sktkm, brkm bystrśc szybkśc myśl, sły ntlkt czy ptęg wybrźn. Głpm sę wydj, jk twrdzł Skrts - ż w t, czg n w. (frgmnt ksążk). Pzdrwm

Verita

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1653237

Warto zauważyć, że lewica stara się wciągać i infekowac jak najmłodszych. To spore zagrożenie. Ludzie niechętnie przyznają się do błędu a co dopiero zmieniają poglądy polityczne czy ideowe, nawet jak nie mają o nich pojęcia. Tak więc wyprowadzanie łebków na ulice, by brzydko pokrzyczeli, jest również tworzeniem własnych zwolenników czy elektoratu. Uczelniom i urzędom też włos z głowy nie spada a powinny być neutralne

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654109