O odmrażaniu sobie uszu na złość mamie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Najpierw może parę uwag łopatologicznych żeby nawet leming był w stanie zrozumieć moje stanowisko, bo w internecie roi się od kretyńskich wypowiedzi.

Człowiek funkcjonuje w dwóch jednoczesnych trybach: indywidualnym i wspólnotowym, więc jednostki w sposób naturalny zorganizowane są w społeczności. Podobnie dzieje się nawet u bardziej zorganizowanych społecznie ssaków - samotny wilk czy lew nie mają szans na przeżycie.

Jeżeli spojrzymy na mechanizmy funkcjonowania organizmu jednostki ludzkiej, to widać, że poszczególne części ciała pełnią swoiste funkcje ręce służą do chwytania lub trzymania przedmiotów, nogi do chodzenia lub biegania, a układ nerwowy czy krwionośny nie pełnią żadnej odrębnej funkcji spełniają funkcję dystrybutywną lub sygnalizacyjną, łącząc serce lub mózg z pozostałymi częściami ciała.

Jeżeli spojrzymy na społeczeństwo, to jako zbiorowisko żywych ludzi musi ono posiadać pewne cechy organizmu. Istnieją w nim funkcje dystrybucyjne i sygnalizacyjne związane z działaniem centrum decyzyjnego w postaci rządu. Tak więc jest ministerstwo finansów spełniające funkcje dystrybucyjne, pozostałe ministerstwa spełniające inne funkcje koordynacyjne. Bez jednorodnego systemu komunikowania się w postaci publicznego radia I telewizji spełniającego funkcje sygnalizacyjno-komunikacyjne suwerenne państwo istnieć nie może. A za finansowanie funkcji państwa odpowiadają obywatele, więc konieczność abonamentu czy innej formy opodatkowania nie ulega wątpliwości.

W przestrzeni publicznej pojawiają się jednak opinie ignorujące takie podstawowe fakty i zależności, co przywodzi na myśl czasy zgubnej saskiej recydywy - moja chata z kraja. Nie chcesz płacić teraz ? Zapłacisz dziesięciokrotnie jak stracisz wolność - zaborcy. Na złość mamie odmrozisz sobie uszy?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (12 głosów)

Komentarze

odmroze sobie uszy nie słuchając mamy chodzac z gołą głowa bez czapki.Rozumie abonament ale nie rozumie za co mam  płacic ten abonament.Ogladając telewizje widze bez przerwy te same programy te same inormacje z ta róznica ze kolejnosc ich przedstawiania jest rózna od poczatkowych tematów,ale zawsze jest to samo.Wypocini polityków miernej masci i ich beznadziejne dyskusje typu;co by było gdyby?Nawet w tzw telewizji poprawnej do obecnej sytuacji,tez panuje bełkot o zero rzetelnego rzemiosła dziennikarskiego.Wiec za co i dlaczego mam płacic za cos co jest sprzeczne ze zdrowym rozsadkiem?Co takiego wartosciowego próbuje przedstawic telewizja jako taka lub dziennikarze w niej pracujacy  ze potrzeba   im  tyle  pieniedzy?Za tzw komuny w polsce telewizja nie emitowała reklam  tak głupich jak i ich tzw  producenci a program kazdego dnia był inny i powiem o wiele ciekawszy.Był teatr telewizji na swiecie nie było tylu na wszystkim sie znających specjalistów samych dohtorów i dobranocki gdzie był jakis przekaz a nie jak obecnie lejaca sie krew strumieniami.Abonament był płacony ale nie przez wszystkich i do tego ludzie tam zatrudnieni zarabiali wiecej niz w innych sektorach ale nie astronomiczne sumy.W wielu wypadkach Ci bardzo wysko uposazeni zwracając sie do kobiety uzywają zwrotu   prosze panią zamiast   prosze pani.Za co takiemu kmiotowi płaci sie tyle kasy??????

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1536131