Grudzień '70 i i tzw.III RP

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Prezydent w swoim przemówieniu na rocznicy Grudnia w Gdyni, mówiąc, że III RP nie wymierzyła sprawiedliwości oprawcom, wskazał tym samym na kolejny fakt demistyfikujący III RP. Okazuje się po raz n-ty, iż III RP nie jest żadnym państwem prawa lecz państwem sterowanym przez układ postkomunistyczny, po którym trudno się spodziewać, ze będzie karał swoich, ze swojej sitwy. Tym samym okazuje się, że państwo obecne nie jest żadną tam III RP, to po prostu postpeerel, czy peerel-bis. Ciekawe czy znowu odezwą się nożyce, lamentując, że PAD kogoś tam obraził.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

że będzie znowu musiał,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1502351

a dlaczego? Ano dlatego, że jedyna rzecz jaka została czerwonym żydom do wykonania, to zwykły wojskowy zamach stanu. Ich kumole z parlamentu podobno europejskiego wszystko przedstawią jako obronę demokracji w Polsce. Nie liczmy więc na sprawiedliwość europejską. Dlatego też w tym kontekście bardzo ważne jest, aby ministrowie spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej zorganizowali wreszcie armię składającą się z prawdziwych patriotów, a nie z tej czerwonej hołoty, której pełno w armii. Obym był złym prorokiem! Drugi stan wojenny byłby ostateczną katastrofą dla Polski. Sama zamiana kilku generałów, czy pułkowników, to o wiele za mało. należy od podstaw pilnie stworzyć specjalne jednostki ochrony rządu oraz oddziały prawicowej Gwardii Narodowej. Jeśli to się nie stanie szybko, to źle widzę najbliższą przyszłość. Nawet takiemu idiocie jak Bolek coś w tej mózgownicy czasami pozostanie i może się z tym wydać. Jego "ostrzeżenie" jest prawdopodobnie echem jakiejś dyskusji, w której uczestniczył. Nieprzekonanym do takiej diagnozy przypominam, że eserowcy w Rosji mieli trzykrotną przewagę i o wiele większe oparcie w społeczeństwie niż bolszewicy, a mimo to bolszewiccy zbrodniarze sięgnęli po władzę absolutną, ponieważ zorganizowali Czekę składającą się głównie z kryminalistów i zbrodniarzy. Bądźmy mądrzejsi zawczasu i nie pozwólmy, aby podobni do nich zbrodniarze zawładnęli Polską.  

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1502364

„Staję tu dzisiaj przed państwem, a wcześniej przyklęknąłem przed pomnikiem ofiar Grudnia'70 roku, oddając hołd, hołd w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej i całego naszego narodu. Hołd, jak przystało na prezydenta Rzeczypospolitej, który silną i sprawiedliwą Polskę ma jako swoje najważniejsze zadanie, w służbie, którą podjął się pełnić. Przyklękam w pamięci i hołdzie o wszystkich tych, którzy polegli, zostali ranni, cierpieli, byli prześladowani przez całe lata i nigdy nie doczekali się od III Rzeczypospolitej elementarnej sprawiedliwości, sprawiedliwości na poziomie prawnym, sprawiedliwości na poziomie państwowym” – mówił.

„Bo w sercach ludzi, Polaków, uczciwych, dumnych, zawsze są i będą, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, ale za tę III RP po 1989 roku, która nie umiała skazać sprawców tej zbrodni, wstyd, zwyczajnie wstyd dzisiaj. Chyba nam wszystkim, jak tutaj stoimy” – mówił prezydent, otrzymując za te słowa oklaski.

Jak powiedział, wstyd „za tę III RP, w której komunistycznych bandytów nazywano, bo byli tacy, ludźmi honoru”. "Wstyd za tę III RP, która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku. Wstyd, zwyczajnie wstyd” – mówił prezydent.

„Jest wielkim świadectwem historii to, co stało się tutaj 45 lat temu” – mówił Andrzej Duda przypominając, że w okolicy przystanku SKM Gdynia-Stocznia w 1970 roku strzelano do ludzi, którzy szli do pracy. „Strzelano do ludzi, których władza wcześniej do tej pracy wezwała, a w tym samym czasie wysłała na nich wojsko” – mówił Duda. Przypomniał, że w grudniu 1970 r. zmobilizowano 1,5 tysiąca czołgów, a 550 brało udział w tłumieniu protestów.

„To tu na Wybrzeżu robotnicy wtedy zareagowali w sposób zdecydowany. Na co zareagowali? Zareagowali na cyniczne obniżenie przez władze poziomu ich życia. Cyniczne, bo dokonywane tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy wiadomo, że zawsze robimy większe zakupy (…). Wtedy władza zdecydowała się na drastyczną podwyżkę cen. Niezapowiadaną wcześniej. I nagle ludzie spojrzeli w swoje portfele i doszli do wniosku, że do tej pory byli w trudnej sytuacji, (…) i nagle uświadomili sobie, że teraz będą w sytuacji dramatycznej” – mówił Duda.

"Zastosowano to, co często stosowano w krajach komunistycznych - brutalną siłę wobec ludzi. Niestety, także przy użyciu polskiego wojska. 46 tys. pocisków w czasie wydarzeń grudniowych wystrzelili żołnierze. Nie wiadomo, ile wystrzeliła ich milicja. Zginęło co najmniej 45 osób, co najmniej 18 tutaj, w Gdyni" - mówił prezydent.

Podkreślił, że tamta krew, przelana za zwykłe ludzkie sprawy życiowe, za godność, poziom życia, za normalność, nie poszła na marne. Dodał, że z tej krwi zrodziła się Solidarność. "To ta krew spowodowała, że polskie społeczeństwo zrozumiało, jak bardzo cały czas jest oszukiwane, jak władza nim pomiata. Zrozumiało arogancję tych, którzy nazywają siebie partią robotniczą” – mówił Duda.

calosc tut:
http://newsroom.salon24.pl/686563,prezydent-w-rocznice-grudnia-70-w-iii-rp-bandytow-nazywano-ludzmi-honoru

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1502377

III RP to fasada z dykty, za która geszefty zgodnie  robili czerwoni i rózowi..czyli europejczycy. Kiedy okazuje się ,że koryto znika jest lament wi wrzask. Polltyke historyczna zakłamano już w latach 90-tych, ale dokończono pod rządami AWS i PO...Pan prezydent obraził wyłacznie agentów i konfidentów oraz może też trochę ich oficerów prowadzących...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1502400

I nie zmieni tego faktu już taki, czy jeszcze inny wyrok. Ostatnich, mrocznych 30 lat, już cofnąć nie zdołamy. Naturalnie należy zrobić wszystko co jeszcze możliwe, by jakiekolwiek zadośćuczynienie stało się faktem. Jeśli jednak za komuny nic nie dało się zrobić, to po roku 1989 było to świętym nakazem, a jednak można było działać i postępować inaczej. Coś jednak ci ludzie mają w sobie, że te słowo "inaczej" chołubią w sposób szczególny. Trudno się jednak dziwić skoro zawsze inaczej rozumieli istotę wolności. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1502482