Ważne..... co w Polsce PISzczy i z mojego podwórka.

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Najpierw codzienny "donos", a potem mój stosunek do artykułu pana Bratkowskiego "Pan Jowialski vs Mojżesz" i do wydarzeń powodziowych w Warszawie.

- 8 czerwca - spotkanie pt. „Rozmowy o Śląsku” z przedstawicielami śląskiej nauki, kultury, gospodarki, ekonomii i samorządu.

Przewodniczący regionalnej śląsko-dąbrowskiej Solidarności Piotr Duda zapewnił o poparciu związku, w dla Jarosława Kaczyńskiego mówił . „Jako Solidarność nigdy się na panu prezydencie Lechu Kaczyńskim nie zawiedliśmy, zawsze mogliśmy na niego liczyć. ...ufamy, że będzie pan kontynuował program solidarnej Polski - o której marzył pana brat, o której marzy i marzyła Solidarność."

"Testament mojego brata będę ze wszystkich sił realizował, bo to jest i moja idea. Brat był mężem stanu, ja się będę starał" - powiedział w Katowicach kandydat na Prezydenta.
Jarosław Kaczyński zapewnił, że po tragicznych wydarzeniach 10 kwietnia i późniejszych reakcjach społeczeństwa na katastrofę wciąż wierzy, że łatwiej będzie zbudować zgodę wokół pewnych, niedokończonych spraw życia społecznego, jak reforma służby zdrowia. Jak mówił, jako prezydent chce patrzeć w przód, a nie wstecz, określić 6-8 najważniejszych problemów do załatwienia i "uzyskać jakąś zgodę" polityczną. Według niego, nie powinno być np. sporów między prezydentem a premierem w sprawie ułatwienia dostępu do środków z UE.

- 8 czerwca - Hotel Europejski w Warszawie - debata z ekspertami o gospodarce. Za nierozwiązane problemy w Polsce uznał m.in. infrastrukturę i transport. Wyraził opinię, że gaz łupkowy jest szansą dla naszego kraju.

Kaczyński podkreślił, że Polska różni się od innych krajów przede wszystkim gorszą jakością dróg i małą ilością autostrad.
"W tej chwili każdy polski rząd powinien rozwiązać problem budowy autostrad, bo mamy na to pieniądze" - ocenił.

Kaczyński mówił też, że inwestycje drogowe utrudniają wymogi dotyczące ochrony środowiska. "Trzeba rozmawiać na temat zmian. (...) Przy obecnym kształcie Natury 2000 nie da się wybudować praktycznie niczego" - zaznaczył. Zapewnił też, że jest przyjacielem zwierząt, także tych dziko żyjących. "To mnie różni od niektórych" - żartował.

Dr inż. Jeremi Rychlewski z Politechniki Poznańskiej mówił o konieczności prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju. Podkreślił, że priorytetem powinna być rozbudowa zaniedbanej infrastruktury transportowej, m.in. poprawa sytuacji na kolei.

Kandydat na prezydenta powiedział również, że zagospodarowanie zasobów gazu łupkowego jest szansą dla Polski, ale ta szansa może być wykorzystana dopiero po gruntownej przebudowie państwa. Powiedział

"Obawiam się, że nie da się go przebudować odcinkowo. To musi być przebudowa znacznie szersza. W przeciwnym razie ta sprawa, która jest związana z ogromnymi pieniędzmi, stanie się pokazowym poligonem polityki transakcyjnej ze wszystkimi jej negatywnymi skutkami."

Uczestniczący w debacie mec. Jan Stefanowicz podkreślił, że w Polsce brakuje regulacji prawnych dotyczących zagospodarowania zasobów naturalnych. Jarosław Kaczyński zgodził się z tym i dodał, że istnieje też problem "zaniechania rozpoznania geologicznego" oraz problem "modelu uprawiania polityki."

Kandydat na Prezydenta mówił też o tym, jakie działania dot. bezpieczeństwa energetycznego podejmował rząd PiS, którym kierował. Podkreślił, że próbowano wówczas doprowadzić do porozumienia na dostawy gazu z Norwegii, była wydana decyzja o budowie gazoportu oraz rozpoczęto rozmowy na uczelniach z naukowcami o tym, ile jest naprawdę gazu w Polsce do wykorzystania.

- 9 czerwca - Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego, by powstrzymał Janusza Palikota przed zakłócaniem środowego wiecu Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie.

Odpowiedzią na to była wypowiedź Komorowskiego i Palikota zgodnie mówiących o agresji po stronie zwolenników PIS (nie chcę się ustosunkowywać do tych wypowiedzi, bo obiecałam sobie zero negatywnych wypowiedzi)

Niestety wiec Palikota odpędzie się pod hasłem "świadomego macierzyństwa", bo wg słów Palikota, Jarosław Kaczyński nie ma jako kawaler o tym pojęcia. Śmiem twierdzić, że Bronisław Komorowski też nie ma pojęcia w tym temacie, bo nigdy nie był matką. Taka wypowiedź przyszła mi do głowy, gdy zeszłam na poziom retoryki Palikota.

Mam nadzielę, że i z tej próby zwolennicy PIS wyjdą obronną ręką.

- 9 czerwca - Kandydata na nowego prezesa NBP powinien wskazać Sejmowi
po wyborach nowy prezydent - 62%

pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu - 29%

nie ma w tej sprawie opinii - 9%.
Tak prezentują się wyniki sondażu telefonicznego TNS OBOP zrealizowanego w dniach 7-8 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Teraz trochę "prywaty".

W Newsweeku ukazał się artykuł pana Bratkowskiego
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/opinie/pan-jowialski-vs-mojzesz,59206,1
w którym ustosunkowuje się do mojego wpisu z 16 maja
http://www.niepoprawni.pl/blog/1386/analogie

Pisząc swoją alegorię zdawałam sobie sprawę, że może być ona odebrana jako szokująca, albo nawet "niesmaczna". Chciałam jedynie zwrócić uwagę na to, że są pewne wydarzenia, które diametralnie zmieniają ludzi, a ta forma wydawała mi się odpowiednią terapią wstrząsową. Mogłam porównać zryw po 10 kwietnia do odbudowy Polski, czy pierwszych dni "Solidarności", ale czy wtedy ktoś taki jak pan Piotr zwróciłby na to uwagę.
Uważam, że siłę, która tkwi w tym spontanicznym ruchu trzeba zauważyć, a w przyszłości mądrze wykorzystać.

Druga sprawa to już prawie zupełnie moje podwórko, jako że mieszkam na terenach zalewowych Warszawy. Ze zdziwieniem obserwowałam ruch medialny wokół, jak sami włodarze miasta z panią Gronkiewicz-Waltz na czele, niewielkiego przecieku wałów koło Siekierek. Zwołana konferencja prasowa na temat układania worków, monitorowania wałów itp działań zrobiła na mnie wrażenie robienia sobie publicity - jacy to my zapobiegliwi i wspaniali. Przecież podobne działania wykonywane są wszędzie gdzie przechodzi fala zalewowa i nikt nie poświęca temu aż tyle czasu antenowego. Trudno się potem dziwić, że niektórzy nie lubią "Warszafki".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Skądinąd wiem, że dokładne rozpoznanie geologiczne terenu Polski zostało wykonane jeszcze w latach 70. Po czym próbne odwierty zaczopowano, a dokumenty poszły do głębokiego sejfu...
Niedawno było słychać o nowych regulacjach kwestii związanych z rozpoznaniem i eksploatacją kopalin.
Czemu mróz mi przechodzi po karku?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64148

po plecach chodzą, jak sie patrzy na scenę polityczną z Palikotem w tle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64149

Już o odwiertach pisałam, jednak pozwolę sobie jeszcze raz. Pod koniec lat 60-tych odwierty zakończono. Zapytałam (Pomorze Zachodnie)  jednego z pracowników dlaczego?, czy nam gaz niepotrzebny? Odp.Ruski nam nie pozwolił. Już wtedy uzasadniano dużymi kosztami wydobycia. Moja wiedza pół wieku temu - cała Polska leży na gazie, ale na wschodzie są największe pokłady. Była też obiegowa wiadomość, że Wielki Czerwony Brat powiedział, iż pokłady są u nich, a na naszym terenie tylko brzegi tych pokładów. A może te brzegi to metan? W każdym razie nic nam do gazu. Historia jakby powtarzała się. Wielki Czerwony Brat okazuje się PRZYJACIELEM. No i są tacy, którzy w to wierzą! A tu TU ..... może mróz przechodzić po karku!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#64244

SŁYCHAĆ to dopiero będzie.Pewnie po wyborach.A jeszcze bardziej po Trybunale Stanu.Kiedy będziemy próbowali odwracać GRABIEŻ prowadzoną POD OSŁONĄ KATASTROF przez platfusów.

http://smolensk-2010.pl/category/gaz

Pozdrawiam myślących

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64245

gdzie uzyskam wiedzę o wniskach do Sejmu o Trybunał Konstytucyjny dla rządu, czy nierządu. Link, który miałam już jest error.

Grabież trwa, a na ekranach już nie powódź a potop, a o sprzedaży nic. 

o7.04.2010 Tusek sprzedawał Polskę w Katyniu, bezwstydny, nad mogiłami. 20.o4. też gnał bez przygotowania, bo i po co, RasPutin wszystko przygotował.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#64251

Lublin- Jarosław Kaczyński zdeklasował ciemnogród.
Uczta .Al dente.

Strasznie jestem ciekaw Kto realizował transmisje(skacząca kamera)?
Ujęcia z boku super -
tkich ujęć zabrania michnikowszczyzna- małolaty mogą się zakochać:)
Bardzo energiczny ,prężny i z poczuciem humoru.
Obrazował spokój i świeżość.
Brawa dla Jarosława

I chwilka po tej relacji - rozlazła ci(a)pa PO.
Komorowski z: PO-gadanką, PO-godynką.
Oj, nieświeże warzywko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64155

mimo poważnych obaw o przebieg wiecu JK, już początek relacji w TVPinfo był zadowalający. Przyszła duża, dużo większa, grupa ludzi niż do posła lubelskiego Palikota. O wystąpienie JK nie martwiłam się, ale o możliwość prowadzenia wystąpienia. Publiczność Palikota niewiele go wsparła, a i bojówki radiomaryjne, jak sami się tytułują, nie miały pola do Popisu. Palikotowi nie udało się, nawet marnie wyszło. A przecież on, przyjaciel Marszałka, tak bardzo chciałby troszeczkę pod żyrandolem nabrać splendoru - robi wszystko co mu każą, a moim zdaniem jego gwiazda blednie. Nie, nie ja jego chamstwo doceniam, bezpardonowy drań.

(bojówki radiomaryjne - gazeta.pl, forum, rozmowa młodzieżówki PO, wypowiedź jednego z uczestników : będzie dobrze, bojówki radiomaryjne już jadą do Lublina).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#64228

I Bogu dziękowałam, że prowokacja nie udała się. Wypowiedzi Jarosława wywołały u mnie w domu szczery śmiech.
Kaczyński : Palikot
1 : 0
A Lublin nie musi przepraszać za Palikota - nie zapraszali go tam!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64239

Niestety, najpierw trzeba spojrzeć bez pośrednictwa "Szkła Kontaktowego".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64249

Niestety obserwuję grupę takich ludzi i oni NADAL NIC NIE WIDZĄ. Powtarzają w kółko te same wytarte slogany o złym Kaczyńskim i mądrości PO. Szkoda gadać!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64253

Chcialam zwrocic uwagę na dzisiejsze wydanie faktów, to co oni tam odpier.. w głowie się nie miesci, z jaką ogromną i naoczną siłą jest tam prezentowane poparcie dla wiadomego kandydata, no bo Kochani z kim poszlibyscie na piwo, od kogo kupilibyscie samochod, kogo chcecie za sąsiada , odpowiedz KOMOROWSKI KOMOROWSKI KOMOROWSKI  - hipnoza w czystej postaci

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64255

paligniot, a to u stokroty w kropce, a to u przygłupa wojewódzkiego,w szkiełku u miecugowa dziś, a teraz na wiecu, sprawdza się powiedzenie gdzie diabeł nie może tam paligupa pośle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#64271

Z wysłania Pali głupa
wyszła wielka d...
Pozdrawiam
s.G.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

GosiaNowa

#64281