Krety w PiS czyli jak wkręcili Pospieszalskiego

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

Program Pospieszalskiego jest już od dawna na cenzurowanym. Bezkompromisowość, patriotyzm a przede wszystkim pokazywanie zjawisk i poglądów, na które nałożono w III RP embargo to dziś nie modne.
1 lutego red. Jan Pospieszalski chciał porozmawiać o problemie autonomii Śląska. O tej bowiem sprawie warto rozmawiać już od niemal 20 lat.

Autonomiści

Wojewoda katowicki Wojciech Czech (1990-94) marzył o wielkim Śląsku. Zawiesił herb w tym samym miejscu, co przed wojną. Członek Związku Górnośląskiego. Górnośląskość była głównym motywem jego działań. Zakładał albo sprzyjał zakładaniu różnych instytucji, które górnośląskość miały w nazwie. Związek Górnośląski traktowany jest jako inkubator autonomizmu.
Sprawy Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ) odżywają co pewien czas. Wojewoda Eugeniusz Ciszak z PSL-u, nie uznał narodowości śląskiej i nie zgodził się na rejestrację stowarzyszenia pod taką nazwą. Ostatnio o RAŚ było głośno, gdy Związek Ludności Narodowości Śląskiej poparł politykę Rosji w sprawie Gruzji i uznał niepodległość tzw. Osetii Płd. Ruch Autonomii Śląska wyznaje rosyjską zasadę „tisze jedziesz dalsze budiesz”. Nikt w Polsce nie traktował tego ruchu poważnie i nie widział w nim poważnego zagrożenia. Tymczasem autonomiści zdobywali przyczółki we wszystkich partiach. Efekt tej pracy to współrządzenie województwem śląskim – koalicja PO, PSL i RAŚ ( PO wyeliminowało w tej kadencji SLD).

Pomieszanie z poplątaniem
PiS
Pani Maria Nowak z PiS to matka aktywisty RAŚ Marka Nowaka. Jest on znany nie tylko z szefowania kołem RAŚ w Chorzowie Starym ale i z organizowania kibiców Ruchu Chorzów w barwach Śląska. To właśnie na tym stadionie był wygwizdany polski hymn. Pani Poseł Maria Nowak z kolei jest orędowniczką kodyfikacji języka śląskiego. Rozdaje w podstawówkach elementarz do nauki tego języka http://www.marianowak.pl/news.php?ID=543 . Od kilku lat Maria Nowak promuje Wojciecha Jerzego Poczachowskiego. Jest to postać od 10 lat znana na Śląsku. W 1988 roku wyjechał do Niemiec i tam zrzekł się polskiego pochodzenia. Jako Volksdeutsch – późny przesiedleniec dostał nie tylko odprawę ale i obywatelstwo RFN. Gdy wrócił po latach do Katowic, dostał komfortowe mieszkanie i protekcję. Tak został pracownikiem a nawet rzecznikiem prasowym kolejnego wojewody Marka Kempskiego.

W łonie PiS doszło do tarć na tle autonomii. Maria Nowak będąca szefem Okręgu Katowickiego PiS, przeforsowała uchwałę, że członkowie Ruchu Polski Śląsk, stanowiący przeciwwagę do RAŚ nie mogą być członkami PiS. PiS stracił kilku radnych w Sejmiku. PO się wtedy wzmocniła.

PO
Senatorem PO jest Maria Pańczyk, ślązaczka, przeciwniczka kodyfikacji języka śląskiego ze względu na różnorodność gwar śląskich i niebezpieczeństwo ich likwidacji. Nie jest też zwolenniczką RAŚ. Ze względu na swą kilkudziesięcioletnia promocję kultury śląskiej jest redaktor Polskiego Radia a obecnie Senator M. Pańczyk znaną i bardzo poważaną osobą w regionie. Wkład Polskiego Radia Katowice w promocję jego historii przedwojennej a zwłaszcza roli dyrektora Ligonia w krzewieniu polskości to zasługa nie tylko red. Marii Pańczyk ale i red. Henryka Grzonki – również Ślązaka od wielu pokoleń. To właśnie jego chciał wyrzucić w pracy Poczachowski, gdy został Prezesem Radia.
W PO autonomiści mają obecnie przewagę. Wprawdzie Jerzy Buzek jest koalicji PO z RAŚ przeciwny, to jednak taka powstała.
PO to również Kazimierz Kutz zwolennik autonomii Śląska. Przyznał przed laty, że zgodził się kandydować z listy PO, gdyż Donald Tusk obiecał mu autonomię. Kutz mówi o polskich obozach koncentracyjnych po 45 r. Gorzelik pyta dlaczego po 89 r. z takim trudem mówi się o tragediach Ślązaków : łagrach i wywózkach. Otóż nie jest to prawda. Prof. Zygmunt Woźniczka wiele publikacji poświecił tym tematom. W latach 1994 – 2000, jako dziennikarz, zrealizowałam w TVP Katowice kilkanaście programów publicystycznych o tej tematyce. Pokazałam w nich wspomnienia więźniów łagrów, które powstawały na Śląsku od lutego 1945r.( zaraz po wkroczeniu Armii Czerwonej) w byłych niemieckich KL a także górników wywiezionych na roboty w Donbasie i innych regionach Związku Sowieckiego. Można się z nich z nich dowiedzieć, że w latach 1945- 57 uwięziono przeszło 200tys. polskich patriotów Wiele tysięcy straciło życie z rąk wysługującym się sowietom funkom MBP i UB. Był to jednak czas, gdy żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego strzelali do tych, co te łagry zakładali. Wiele z tych programów zostało skopiowanych i są w archiwach IPN jako zeznania świadków. Mści się na nas Polakach to, że uznano ciągłość prawną III RP z PRL. Mieszkający w Izraelu Salomon Morel, kat Ślązaków i polskiej patriotycznej młodzieży jeszcze 3 lata temu brał emeryturę z ZUS. Nikt z katów narodu polskiego nie odpowiedział należycie za swe czyny. Do dziś oni i ich dzieci czerpią profity ze zdradzieckiej, zbrodniczej działalności.

Mrówcza praca RAŚ widoczna jest też w środowiskach naukowych zwłaszcza Uniwersytetu Śląskiego. Znalazło to odbicie w ostatnim Kongresie Kultury Śląska.
Zbliża się spis powszechny. W poprzednim wg RAŚ, 174 tys. osób zadeklarowało narodowość śląską. Żądanie autonomii powinno być traktowane jako godzenie w integralność państwa polskiego. Jest więc sprawa, o której WARTO ROZMAWIAĆ.

Kto wkręcił Pospieszalskiego

W studiu u Pospieszalskiego pojawili się dwaj autonomiści Kazimierz Kutz i dr Jerzy Gorzelik - przewodniczący RAŚ, pracownik Uniwersytetu Śląskiego oraz dwaj przeciwnicy Wojciech Poczachowski i Ryszard Czarnecki. Kutz sprytnie zwrócił uwagę na podwójne obywatelstwo tych panów. Poczachowski był już zneutralizowany. Czekał bowiem aż w momencie rozmowy o Volkslistach padnie hasło: „w czasie II wojny nikt nie pytał i te II i III (Volkslisty) były pod przymusem – potem nasi dezerterowali do Maczka i Andersa a Pan dobrowolny Volksdeutsch jakim prawem mówi o patriotyzmie i Śląsku. Pan, Panie Poczachowski jest Niemcem i obywatelem Niemieckim. Wobec którego narodu i państwa jest pan lojalny?”. Kutz czekał jednak na okazję gdyby Poczachowski coś zbyt ostro się wypowiedział ale ten wiedział co go czeka, więc „plaplał”.
Kutz kilka razy napomykał o służbie Ślązaków ojczyźnie - Polsce. Przeciwstawiał tym chyba walkę nie tylko swojej patriotycznej rodziny ( dziadkowie i rodzice w Powstaniach Śląskich) i swoje zasługi ale również Gorzelika, który w latach 80-tych walczył w podziemnych strukturach o niepodległą Polskę, nijakosci oponenta. Poczachowski bowiem w latach 80-tych służył w wojsku a następnie pracował w bojkotowanej Telewizji robiąc między innymi relacje z plenów Komitetu Wojewódzkiego PZPR i jego egzekutywy. Potem wyrzeczenie się narodowości polskiej. Prawdziwy i fałszywy życiorys Poczachowskiego został wielokrotnie opisany w prasie. Niepojęte jest więc jak to się stało, że trafił on do programu Pospieszalskiego. Kto go tam polecił?
Drugi gość to europoseł Ryszard Czarnecki. Pełne nieporozumienie. Jak sam przyznał to jego związki ze Śląskiem są takie, że jego krewniak miał występ w teatrze w Katowicach - chyba przed wojną. Kto podesłał Pospieszalskiemu pomysł zaproszenia Czarneckiego??.
Finał był taki. Żaden problem zgłoszony w felietonie nie znalazł odpowiedzi. Kutz sprecyzował, że dyskusja jest nie tylko o tożsamości narodowej ale też o etnicznej.
Nie wskazano zagrożeń, które faktycznie istnieją – germanizacja Śląska i dezintegracja państwa polskiego. Niestety obawiam się, że efekt tego programu będzie jeden. Ilość osób deklarujących narodowość śląską w najbliższym spisie wzrośnie. PiS straci na Górnym poparcie, gdyż kojarzony będzie z ludźmi z obcymi paszportami i niewiadomo właściwie komu służącymi. „Farbowanych lisów na Śląsku nie chcemy. Warszawa nie będzie nam wody z mózgu robić. Widać nie ma Ślązaków - Polaków jak nam renegaci polscy - Niemce polskości bronią.” Cel RAŚ osiągnięty w 100%.
Może PiS też na tym skorzysta i sprawdzi kto mu podkłada świnię. Połapanie w partii kretów to też jest coś.
Red. Jan Pospieszalski też powinien sprawdzić kto go wkręcił.

Całość do obejrzenia : http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/warto-rozmawiac/wideo/slask-dla-slazakow-01022011/3890775

Brak głosów

Komentarze

Brawo -
Szczególnie porażające są koneksje i układy .
PiS walczy z ukadem?
Powiem szczerze - dziw bierze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131627

Kolejny strzał we własną kończynę w tym ugrupowaniu ?
Obawiam się by nie przeszło to w przyzwyczajenie.
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#131633

Cóż Pani Jadwigo Pani zrobiła lub czego Pani może nie chciała zrobić, że usunęli Panią z wikipedii. Może znowu jest czas na SW?

Vote up!
0
Vote down!
0
#131628

Od: Wikipedia information team
Data: 5 listopada 2009 20:18
Temat: Re: [Ticket#2009110510064751] hasło Jadwiga Chmielowska
Do: Jadwiga Chmielowska

Drogi Jadwiga Chmielowska,

Dziękujemy za Twoją wiadomość.

05.11.2009 16:53 - Jadwiga Chmielowska napisał:

> Dowiedziałam się przed chwilą, że moja nota biograficzna została zdjęta.
> Kolega poinformował również, że były jakieś wpisy szkalujące. Oto dyskusja
> przed zdjęciem biogramu:
>
>
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Poczekalnia&direction=prev&oldid=18544435#Jadwiga_Chmielowska
> Jadwiga
Chmielowska
>
> Biogram, mimo braku źródeł,
> uznanyza
> encyklopedyczny prawie dwa lata temu. W konkluzji dyskusji uznano, że
> trzeba wstawić szablony wołające o źródła, a nie kasować. Minęły dwa lata -
> źródeł nadal brak, za to pojawiło się sporo oczernień w rodzaju
> "prawdopodobnie wciąż aktywny agent b. Wojskowych Służb Informacyjnych b.
> PRL". Autor nieaktywny, teraz edytują IPki. Hasło dotyczy osoby żyjącej -
> zgodnie z nową polityką Fundacji, jeśli nie uda się tu stworzyć tekstu
> opartego na źródłach - lepiej usunąć hasło z Wikipedii.
> Kenraiz
> (dyskusja )19:30,
> 11 wrz 2009 (CEST)
>
> - O co codzi z tą nową polityką Fundacji? Czyżby Fundacja zamierzała się
> wtrącać do haseł?
> Laforgue(
> niam ) 19:37,
> 11 wrz 2009 (CEST)
> - Wprowadzenie wersji przejrzanych na en.wiki dla biogramów osób
> żyjących tłumaczone jest w mediach troską o wizerunek Wikipedii.
> Kenraiz
> (dyskusja
> ) 20:06, 11 wrz 2009 (CEST)
> - Artykuł pozbawiony źródeł, a mający formę osobistego, a może nawet
> politycznego, ataku. Zakończenie poniżej wszelkich standardów właściwych dla
> encyklopedii. W tej formie usunąć i to jak najszybciej, bo przynosi wstyd
> wikipedii. Krzysiek10
> (dyskusja) 20:37,
> 11 wrz 2009 (CEST)
> - Problem polega na tym, że ta wersja:
> http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jadwiga_Chmielowska&oldid=10401075-
> była przepisana z ksiazki - zob.
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:SDU/Jadwiga_Chmielowska Zapewne
> idzie o jakieś porachunki osobiste, albo i nie - jeden z redaktorów tego
> słownika działaczy opozucji dość sceptycznie podchodził do jakości
> publikowanych w nim biogramów. Picus
> viridis
> Odpowiedz
> zoilowi 21:44,
> 11 wrz 2009 (CEST)
> - Artykuł zawiera bardzo ostre pomówienia. Bez źródeł nic z tego nie
> powinno zostać. Wyciąłem najbardziej ostre sformułowania i nieostre
> określenia oraz echa teorii spiskowej (aktywny agent PRL w XXI wieku), ale
> bez źródeł musi zostać mocno okrojone. (Wiem, że zasadniczo bez źródeł
> istnieć nie powinno, jednak inną wagę w rzeczywistości ma podanie
> nieprawidłowego miejsca urodzenia, inną zaś niedwuznaczne oskarżenie o bycie
> agentem). Ciacho5 (
> dyskusja )
> 23:10, 11 wrz 2009 (CEST)
> - Wiem, ze to nie ta sekcja, i tu pracujemy nad poprawa - ale jak haslo
> nie zostanie napisane w oparciu o rzetelne zrodla, to zostanie skasowane. 2
> lata to kpina z weryfikowalnosci, a to tutaj jest doskonalym przykladem
> tego, do czego lekce sobie wazenie tych zalecen moze prowadzic.
> Masur
> *juhu? * 08:41,
> 12 wrz 2009 (CEST)~ps. postac oczywiscie ency, ale mowie o wykonaniu i
> trzymaniu sie zalecen wiki. Prosze przesledzic dyskusje z SdU - haslo moze
> zostac, ale oszablonowane... zostalo i co z tego?
> - No to chyba ciachamy. Wisi tutaj, w haśle szablony wołają o źródła i
> nic. Można powycinać drastyczne fragmenty *"dwukrotnie ścigana przez
> sądy", "znienawidzona przez Polaków", "Zwalczała każdą działalność
> pielęgnowania polskości", "część ludzi podziemia podejrzewała, iż
> Chmielowska wpółpracuje ze służbami"* itp. Tylko skąd wiadomo czy
> mniej oszczercze informacje są prawdziwe? Zdecydowanie lepiej
> usunąć to-to i
> poczekać, aż ktoś stworzy hasło udokumentowane źródłami.
> Kenraiz
> (dyskusja
> )22:07, 14
> wrz 2009 (CEST)
>
> Mam wrażenie, że zapominacie o najważniejszym - nawet jeśli "brak źródeł" to
> nikt nie neguje faktów. Przy osobie o takich dokonaniach (i niezgodności
> politycznej z "obozami władzy") już dawno byłoby wpisy wytykające
> nierzetelność a czegoś takiego nie ma. Biografia jest kontrowersyjna bo
> takie życie prowadziła. Ścigana była listami gończymi jeszcze za rządów
> Mazowieckiego a to o czymś świadczy. Nie bądźcie Cenzorami - w negatywnymi
> tego określenia znaczeniu.
>
> - Ależ wszyscy mający kontakt z tym hasłem mogą negować podane w nim
> informacje ponieważ brak w nim źródeł. Całe hasło jest absolutnie
> niewiarygodne, a pewne ocenne określenia w nim zawarte (i to już mimo
> wstępnego czyszczenia) świadczą, że napisane zostało nie tylko bez źródeł,
> ale i bez koniecznego neutralnego punktu
> widzenia.
> Hasła łamiące zasady i nie rokujące poprawy, zwłaszcza szkalujące czyjeś
> imię są usuwane. Jedynym sposobem uniknięcia kasacji jest poprawienie hasła
> tak by było zgodne z podstawowymi Zasadami
> Wikipedii.
> Kenraiz
> (dyskusja
> ) 11:16, 15 wrz 2009 (CEST)
>
> Ale nie negują - mimo "braku" - sprawdziłem dla siebie kilka informacji i
> wszystkie są prawdziwe - poza oczywistym deprecjonowaniem Osoby. Dla
> ciekawostki dodam , że znalazłem także "odznaczona Krzyżem Komandorskim
> Orderu Odrodzenia Polski" (
>
http://www.prezydent.pl/archiwum/rok-2007/art,336,odznaczenia-w-25-rocznice-powstania-8222solidarnosci-walczacej8221.html)a
> tego nie ma.. Wyraźnie widać, że ktoś (80.55.221.18) dodaje treści
> szkalujące co powinno być powodem interwencji (usunięcia szkalujących
> fragmentów) a nie stwierdzenia "Całe hasło jest absolutnie niewiarygodne". W
> ten sposób najlepiej opracowane hasło można usunąć? Wystarczy dopisać
> szkalującą opinię?
>
> - Proszę zajrzeć na stronę
>
Wikipedia:Weryfikowalność-
> tam zawarte jest podstawowe kryterium umieszczania treści w Wikipedii.
> W
> tym haśle brakuje źródeł. Mimo ciągłych próśb o nie, wciąż ich brak i w
> efekcie nie wiadomo co w tym haśle jest prawdą, a co fałszem.
> Kenraiz
> (dyskusja )21:37,
> 15 wrz 2009 (CEST)
>
>
>
>
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedia:Poczekalnia&direction=prev&oldid=18544435#Jadwiga_Chmielowska
>
>
>
> **
>
> *(80.55.221.18) to IP gościa, który dokonywał wpisów szkalujacych. Może
> Wikipedia powinna zgłosić do Prokuratury włamania i ośmieszanie
> Encyklopedii? *
>
> **
>
> Wiem, że osoba umieszczajaca biogram miała poroblemy techniczne z
> olinkowaniem. Proszę o kontakt z wprawnym redaktorem Wikipedii, który
> podjąłby się redakcji biogramu. Służę literaturą i informacjami w
> internecie, skanami listu gończego itp.
>
> Wiele osób do mnie dzwoni z pytaniami dlaczego mój biogram zniknął, nie mam
> już siły odpowiadać na telefony i maile w tej sprawie.
>
>
>
> Pozdrawiam
>
> Jadwiga Chmielowska
>

Szanowna Pani,

bardzo dziękujemy za niniejszą wiadomość, ale pragnę zauważyć, że system obsługi
mailów i osoby za nim stojące nie mają za zadania wyjaśniania losów tego czy
tamtego hasła ponad wyjaśnienia wykraczające poza te, które każdy może uzyskać
śledząc np. stosowną dyskusje na Wikipedii. Jak sama Pani zauważyła przed
skasowaniem hasła odbyła się na ten temat dyskusja i uznano, że hasło w swej
ówczesnej formie narusza te czy inne zasady Wikipedii. Gdy dyskusja trwała każdy
miał możliwość wzięcia w niej udziału i w jej toku, z tego co widać, zasadniczo
zgodzono się, że Pani osoba winna zostać opisana w encyklopedii, ale nie zostało
to uczynione zgodnie z przyjętymi standardami. Co więcej hasło w swej formie
istniało ponad 2 lata bez żadnej poprawy, ani dostosowania do wymogów
encyklopedii. Dlatego też, po dyskusji, zostało skasowane. Obecnie może Pani sama
stworzyć to hasło lub znaleźć osobę, która to zrobi. Proszę tylko pamiętać o
panujących zasadach, szczególnie tych dotyczących weryfikowalności podawanych
informacji ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Weryfikowalno%C5%9B%C4%87 )
oraz ogólnych zaleceń dot. tworzenia biogramów (
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Zalecenia_edycji_artyku%C5%82%C3%B3w_biograficznych
oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Biografie_%C5%BCyj%C4%85cych_os%C3%B3b
). Warto pamiętać także o zasadzie neutralnego punktu widzenia (
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Neutralny_punkt_widzenia ).

Z poważaniem,
Michał Surma

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#131632

Dziękuję Pani za odpowiedź. Kilka razy szukając w internecie lądowałem na SW i jeśli dobrze pamiętam, to Pani sprawiła, że trafiłem na Ewę Gawlas.
Pozdrawiam i zacytuję znanego Pani z NP blogera:
Jan Bogatko - Demokracja to wolność dla politycznie poprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131641

PiS jest bardzo niewygodna wrogom Polski, stąd tyle ataków na nią. Do tego dochodzi zwykła ludzka głupota.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#131638

Trochę nie rozumię ale .

Dobór kadr, kierunki działania, metody -można podnosić na drodze dyskursu.

Tam gdzie zanika wszelka dyskusja rozsiada się zamordyzm i miałkość .

Obawiam się.
PiS ,poprzez konserwowanie ikon traci świerzość.
Nie ma woli walki połaczonej z przebiegłością Dawida.
Innowacyjność bliska "0"

Upadnie jak Goliat - wielkie ,silne.

Przytoczony przez Ciebie przykład z biura katowickiego nie jest ewenementem .
Podobnie za Brynicą , nad Kłodnicą .
Aparat okrzepł -
I dużo by pisać (trzeba o rodzinie w rodzinie trudne tematy podnosić) wnioski do kosza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131648

Sądzę, że to się oczyści wcześniej czy później i to nastąpi. Jeśli PiS nie sprosta to powstanie coś nowego.
Nie mylić z PJN. Choć Migalski ze Śląska.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#131651

Pozostawmy Tego Pana.
Oni wszyscy wietrzą kase w Warszawce -

Tragedią całej formacji jest brak ewentualnych następców.

Te "jaskółki" w liczbie mniejszej od kopy -to naprawdę jaja.

Jak tak potężny ruch nie potrafił w sposób ewolucyjny wyłuskać "młodych zdolnych" .(1.000-10.000?)

Czy prawdą jest teoria- o przemianach polskich opartych tylko o konflikt.
System trwa w rytm "rozruchów" .
Jedyny realny "powiew lat 80 " został zmanipulowany do zmiany atrap państwa.

Jeśli w ciągu 15 lat nie powstaną mechanizmy demokracji parlamentarnej (anglia ) opartej na dwóch siłach - biada nam.
Wszelkie marzenia Ojców z Powstań i Wojen unicestwione będą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131658

ma dość liczną rodzinę którą musi utrzymać,więc wykonuje polecenia naczalstwa i basta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131662

nie da  się ukryć,ze wkrecono sprytnie.......i ze szkodą dla Niego

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#131670

wielki szacunek dla SW,Pani Jadwigo

myśle,ze nie zmartwił Panią brzydki numer encyklopedii PREZYDENTA i Jemu POdobnych........My mamy swoją Encyklopedię a PANI miejsce jest w niej niepodważalne...............

serd pozdr z drugiej strony Brynicy....:)

re RAS ia i kuca..........niestety to ,co Pani pisze to prawda.........

BOLESNA prawda........

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#131672

Uwiarygadnianie różnych nowyh bohaterów trwa od wielu lat.
Aby Poczachowski mógł zostać członkiem Stowarzyszenia Represjonowanych w okresie Stanu Wojennego Reg. Śląsko Dąbrowskiego, pocichutku zmieniono statut Stowarzyszenia. Gdy na Walnym Zjeżdzie udało się przeforsować konieczność lustracji członków i kazdy przyzwoity członek Stowarzyszenia był wreszcie szczęśliwy, ze będziemy wreszcie "wsród swoich", to okazało sie że po cichu nie wiadomo jak zniknął wymóg udokumentowania represji. Tak wiec wystarczy mieć status pokrzywdzonego i nie musi człowiek być nawet ani razu przesłuchany, zatrzymany, wyrzucony z pracy. Aby mieć status pokrzywdzonego w IPN wystarczy miec dokumenty paszportowe. Ma je każdy, kto chciał wyjechac za granice soc-obozu. Przewodniczacy Stowarzyszenia Eugeniusz Karasiński twierdzi, ze nie wie jak to sie stało, że Stowarzyszenie Represjonowanych zostało tylko z nazwy. Każdy, na kogo ktoś kapował i chciał dostac paszport może zostac nie tylko członkiem stowarzyszenia ale dostac sie do jego władz!

Wszak nowe idzie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#131707

Pani Jadwigo,"ono" już nie idzie,"ono" jest..........

niski ukłon dla wszystkich,tych ktorzy za paszport ,nie sprzedali ani siebie,ani Swoich...:)

Niski Ukłon,dla WAS,ktorych scigała ubecja,ktorzy byliscie w szczególnie bolesny sposób represjonowani

wtedy i Dzisiaj,tez...........

Pani Jadwigo jestem dumna,ze tacy Ludzie jak Pani ,

nadal toczą walkę o godność i prawdę.........całym swoim życiem,daje Pani temu

przykład............:)

wielka Dziesiątka

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#131713

Rozmawiałam dziś z kolegą, który twierdził, że Poczachowski skutecznie odpierał zarzuty i jest w "porzo". W "porzo" to on zdecydowanie jest. Jako Wiceprezes Polskiego Radia ds programowych Wojciech Poczachowski zdjął z anteny kilka programów między innymi Sakiewicza, Wildsteina, Ziemkiewicza itp. Wiecej na ten temat: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=23811
Z pracy wyleciał red. Jacek Sobala dyrektor Programu III Polskiego Radia tylko dlatego, że wystapił na scenie podczas koncertu w hołdzie ofiarom Smoleńska: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7940475,Dyrektor_Trojki_Jacek_Sobala_odwolany.html

Wg wypowiedzi śp. Przemysława Gosiewskiego do Zarządu Polskiego Radia poleciły Poczachowskiego posłanki PiS Maria Nowak i Ewa Malik. Były one pod wpływem niezaprzeczalnego uroku Pana Wojciecha. Nie przeszkadzało im to, iż to właśnie członkowie Rady Nadzorczej z poparcia PiS(4 głosy przeciwko 1 - LPR) odwołali go z Prezesury w Radiu Katowice.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jadwiga Chmielowska

#131829

RAŚ to ruch mający za zadanie germanizację Śląska!

Nie ulegało to dla mnie najmniejszej wątpliwości od zawsze.

Już urwali kawałek władzy!

Vote up!
0
Vote down!
0
#131815

I ja nie mam żadnych wątpliwości co do intencji tej społeczności . U nas na Śląsku Opolskim widać to równie wyraźnie. Mamy nareszcie swą własną witrynę na świat "Nową Gazetę Obywatelską" w której możemy od niedawna publikować istotne dla naszego regionu wydarzenia bądź nagłaśniać niewygodne zwłaszcza dla miejscowej "śmietanki" polityczno-towarzyskiej sprawy .

Na łamach NGO pojawia się dość często temat związany z RAŚ bądź Mniejszością Niemiecką (DFK)..
http://ngopole.wordpress.com/2011/01/31/ras-odpowiedzialny-za-przygotowanie-programu-obchodow-90-rocznicy-iii-powstania-slaskiego/

Prawdą jest również i to że MN przy wsparciu PO rośnie w siłę i to może przybrać nieoczekiwany przez nikogo obrót .
http://ngopole.wordpress.com/2011/01/31/niemcy-rosna-w-sile-i-odzyskuja-pozycje-w-regionie/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#131847

Nie traktuje tego RAŚa inaczej niż agenturalnej roboty a członkowie dzielą się na płatnych i pożytecznych idiotów.

BND = Bundes Nachrichten Dienst

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#131840