Wall Street budzi się z wiary w plan Morawieckiego?

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

Czyżby po przedstawieniu na parkiecie nowojorskiej giełdy Wall Street, kiedy to o 9.30 czasu miejscowego premier Mateusz Morawiecki uderzeniem w dzwon otworzył  sesję - inny dzwon zaczął bić premierowi Morawieckiemu i jego cudownemu planowi tuczenia się zjadaniem własnego ogona (chwilowe tuczenie PKB rozdmuchaną konsumpcją)?

Podczas nowojorskiego spektaklu po zadzwonieniu dzwonem giełdowym premier udał się ku kręgowi przedstawicieli mediów świato..., ups, krajowych - jak widać było po napisach na mikrofonach były tam stacje telewizyjne i radiowe tylko z Polski - i przed tymi polskimi mikrofonami w Nowym Jorku premier zaczął wygłaszać przemowy - analogiczne do sandomierskich kazań - o wszystkich "sukcesach" polskiej gospodarki. Było to takie Despacito dla krajowej publiki przed wyborami. No i co widzimy dzisiaj z tamtego sukcesu "awansu" Polski? Ano nic, czyli figę, albo jak niektórzy wolą palmę jerozolimską. Bo oto wczoraj się dowiedzieliśmy, że "Afera KNF dotarła na Wall Street. Analityk chce cofnięcia Polsce statusu rynku rozwiniętego". Masz ci Mati placek. Cała misterna konstrukcja Polskiej Piramidy Marzeń oparta na piramidalnych konceptach gospodarczych opracowanych przez kierowcę i sekretarza Morawieckich, p.Cezariusza Lesisza, kolegę Matiego ze studiów (specjalnie dla którego premier utworzył stanowisko "pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju gospodarczego") - okazała się pełnym rumoru spektaklem w chińskim teatrzyku cieni       CZYTAJ DALEJ

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:13)

Komentarze

Wall Street nie jest rzetelnym recenzentem w sprawie tzw. afery KNF.

Po pierwsze, KNF na przestrzeni ostatniego roku zaczęła - powoli i nieśmiało, ale jednak - sprawować właściwy, merytoryczny nadzór nad sektorem finansowym. Zaczęło być troszeczkę lepiej niż za czasów dwóch poprzednich prezesów.

Stąd ten atak Czarneckiego. Nie miał zamiaru pogodzić się nawet z łagodnymi zmianami, które by nie zezwalały na tak bezczelne - jak do tej pory - łupienie (a często wręcz oszukiwanie) klientów banków. No i oczywiście chciał potężnego dokapitalizowania przez państwo swoich zbankrutowanych biznesów.

Po drugie, te 40 milionów domniemanej łapówki, to jest naprawdę wyjątkowy humbug. Chrzanowski chciał najprawdopodobniej wprowadzić swojego człowieka do wewnątrz GNB w celu pozyskania prawdziwych danych, bo raporty zewnętrzne mogą być nieobiektywne. Tak robi się na przykład w Stanach. Ale zabrał się do tego, jak - nie przymierzając - dureń (lub tzw. profesor).

Polecam moje notki:

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/ci-straszni-faktorzy-bylego-miliardera-lc

http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/blad-chrzanowskiego

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575685

....w ogóle "sprawować właściwy, merytoryczny nadzór nad sektorem finansowym."?

Nawet jeśli nie ma idealnej analogii pomiędzy rynkami a hazardem, zestawienie tych dwóch może być pouczające i posłużyć jako lekarstwo na ograniczone myślenie i zaślepienie, które prowadzą do katastrofy.” Aaron Brown

Hazard leży u podstaw koncepcji i instytucji ekonomicznych, niezależnie od tego jak niekomfortowo czuje się z tym wielu przedstawicieli branży finansowej. Nie jest zaskoczeniem, że poker, czyli gra hazardowa, której natura najbardziej przypomina charakter rynków finansowych, cieszy się ogromną popularnością wśród finansistów.

https://blogi.bossa.pl/2015/08/12/hazard-na-wyciagniecie-reki/

https://wydawnictwolinia.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=68&category_id=5&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=8

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1575698

Twoja wypowiedź dotyczy szerszego problemu, ja mówiłam tylko o status quo przy obecnym ustroju finansowym.

Za Kluzy i Jakubiaka Czarnecki mógł dokonywać wielkich przekrętów i KNF w ogóle nie reagował. Np. w sprawie oszustwa związanego z akcjami LC Corp. Na tym polega różnica. Teraz reagują. Powoli i nieśmiało. Ale jednak.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575728