Przed eurowyborem

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Przedstawiam możliwy scenariusz wydarzeń tak straszliwy, że aż straszny. Sam nie wierzę w możliwość takiego przebiegu wydarzeń. Nie mieści mi się bowiem w zakresie pojmowania możliwość powtórzenia przez PO roku 2015. Tzn że bezrefleksyjnie powtórzą te działania, które przyniosły im klęskę wtedy. Że se wymyślą jakiegoś Bronka-bis który będzie opowiadał podobne kocopały jak prawdziwy Bronek wtedy. Tzn jest premierzyca Ewa Kopacz, która rzuca kamiorami w dinozaury. Ona niepośrednią rolę odegrała w spowodowaniu klęski PO w 2015 roku, teraz też może się przysłużyć. Wszystko przez brak czystek personalnych po klęsce. Może być tak:

PO idzie w stronę skrajnej lewicy i do eurowyborów przystępuje pod hasłami karty LGBT, propedo standardów  WHO i innych takich. Pociąga za sobą całą koalicję, która pogrąża się w konkurencji z Wiosna Biedronia. Biedroń nie dostanie subwencji po wyborach parlamentarnych. W każdym razie będą walczyć o elektorat 5% lewackiego oszołomstwa skrajnego. Na tej walce może zyskać Robert Gwiazdowski ze swoim hasłem Fair Play. Przepłynie do niego elektorat centrum, podobnie jak kiedyś do Kukiza. Gwiazdowski może odegrać podobną rolę jak Kukiz wtedy: kolejna grupa elektoratu podległościowego przejdzie do obozu niepodległościowego. Gwiazdowski wyraźnie pozycjonuje się bowiem w tym obozie, jako jego część liberalno-gospodarcza. Nie mam coś zaufania do tego ugrupowania. Zanadto przypomina bowiem typowy sposób kształtowania areny politycznej u nas, czyli wrzutkę przed wyborami.
Okazać się może łacno, że poparcie dla Koalicji Europejskiej spadnie do poziomu poparcia dla samego PO. Kaczofoby, które nie chcą głosować na Platformę Obywatelska nie przełamią się, tylko wybiorą Wiosnę, albo właśnie Gwiazdowskiego. Gwiazdowski to taki Korwin bez odjazdów, może się zatem utrzymać. Jest w stanie być akceptowalnym dla centrowców poszukujących normalności, symetrystów i innych takich. Kaczofob popierający Gwiazdowskiego może się nie zorientować, że przeszedł do obozu kaczystowskiego, ale łatwiej będzie mu ewoluować dalej.

Straszenie ludzi PiSem w sytuacji, kiedy widać, że się tegoż Kaczora nie boją jest niepoważne. Z kolei kaczyści mogą zyskać na wsi, którą sobie zrazili zakazem hodowli zwierząt futerkowych, zakazem handlu ziemią, etc etc. Ale w sytuacji, kiedy PSL przystąpił do koalicji LGBT jest o kogo się bić i można tu pozyskać elektorat. Może też w centrum coś tam pozyskać. Koalicja różnych osobników znanych z tego, że budzą kontrowersje może zaś odebrać Kaczorowi głosy zawiedzionych niespełnieniem obietnic. W końcu trzeba się przebijać. Korwin, Braun, Liroy, Jakubiak, Godek. Sam nie jestem tu obiektywny bo w eurowyborach na Kaję Godek będę głosował. Ale w parlamentarnych już raczej na Kaczora ostatni raz.

II

Warunkiem ziszczenia się tego scenariusza jest totalne porąbanie Schetyny. Nabrał on na listy do europarlamentu jakiś starych dziadów jak Miller, Cimoszewicz, Belka, Zemke i brakuje miejsc biorących dla Platformersów. A Gasiuk-Pihowicz dostała. Kazio Marcinkiewicz nie dostał, a jego kandydaturę akurat naród by zrozumiał. Alimenty ma do wypłacenia, więc kaska mu się przyda. Spłaciłby Isabel. Kijowskiego powinni też wystawić. Okaże się, czy Schetyna wycyckał tamtych (w sensie koalicjantów) i wejdą głównie platformersi, czy jednak nie. Wewnętrzna walka w PO, w Koalicji będzie ciekawym obiektem do obserwacji. Ewa Kopacz startuje. Widzę, że Tusk poniósł porażkę bo jego Ruch 4 Czerwca w ogóle nie powstał. Czy powstał?

III

Nie doceniacie elektoratu propedo. Nieoczekiwanie spore grupy lemingów opowiadają się za standardami WHO, czyli za molestowaniem dzieci, zmuszaniem ich od czynności seksualnych i innych takich. Żebyście się nie dziwili poparciu dla takich działań. Niestety tak jest. Nie jest to elektorat na tyle liczny, aby sam wygrał wybory kaczofobom. Bardziej prawdopodobnym jest tryumf kaczystów wsparty dobrym wynikiem Gwiazdowskiego i Konfederacji. Biedroń zaś żwawo podąża szlakiem Palikota. Platforma obciążona jest wycofaniem się Trzaskowskiego z obietnic przedwyborczych, obcięciem pomocy niepełnosprawnych i tramwajem różnorodności. Jak pod tymi hasłami pójdą na wybory to nie wróże powodzenia. A trudno będzie się im wycofać z tego.

Na zdjęciu: Kaja Godek, moja kandydatka do Europarlamentu

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:13)

Komentarze

Korwin w sytuacji seksualizacji dzieci kiedyś powiedział prosto, cyt. "to jest obowiązek ojca: zabić kurwa tych ludzi, zabić kurwa tych ludzi, zabić kurwa tych ludzi.". patrz w czasie 5 m 04 s pod adr.:

https://www.youtube.com/watch?v=iSaqbhJzUSw

P.S. św. Antoni Pustelnik

„Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony bo nie jesteś do nas podobny.”

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

panMarek

#1582700

Ta cała "europejska koalicja" doprowadzi do jednego - rozlecą się relikty PRL-u - SLD ( czyli neo PZPR) oraz PSL( czyli ZSL)...i dobrze...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1582705

Tych "starych dziadów" ci nie daruję bo sam jestem w ich wieku!

Ale ja nigdzie nie kandyduję!

Kazik

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#1582712

Tych "starych dziadów" ci nie daruję bo sam jestem w ich wieku!

Ale ja nigdzie nie kandyduję!

Kazik

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#1582713

Prezes Kaczyński,to przedwojenna szkoła intelektualnego szyku.
Mistrz przekazu.
I jeśli on mówi, że w szkołach planowany jest atak na niewinność dzieci i temu musimy się sprzeciwić, to ja przetłumaczę na język chama ;

Pederaści i pedofile łapy precz i naszych dzieci.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1582724

Jeżeli pozwolimy na oddanie Polski POlszewikom, komuchom i zbokom to tacy jak ci będą uczyli kilkuletnie Polskie dzieci masturbacji, zakładania, prezerwatyw i seksu

 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1582737

Wołek w TVN 24 mówi, że edukacja LGBT powinna być narzucana wbrew woli rodziców, bo rodzice są głupi. Serio.
Co za idiota

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1582777

W jednej rzeczy się nie zgadzamy - Ja po odrzuceniu przez PIS wszystkich ustaw przywracających zasady Cywilizacji Łacińskiej nie dam już im szansy. Trzeci raz się nie nabiorę (pierwszy raz w 2005, drugi w ostatnich wyborach - myślałem że zrozumieli błędy z pierwszej kadencji). A to po prostu gra dla naiwnych - nadal wprowadzane są tylko elementy turańszczyzny i bizantynizmu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#1582823

Wbrew pozorom bitwa o zakaz wstępu propagandystów LGBT do szkół, to nie tylko zastępczy konflikt ideologiczny. To najważniejsze starcie ostatnich 30 lat. W ten sam sposób złamano zachodnie społeczeństwa, jeśli my ulegniemy, czeka nas ten sam, smutny los.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1582900

Wyborcza nie uśnie

Transparent Lechii Gdańsk: "Sodomici,pedały i pedofile z LGBT łapy precz od naszych dzieci"

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1582914

Perfidia całego pomysłu PJK w kontekście LGBT polega na tym, że opozycja się oblała benzyną,

PJK to podpalił, a opozycja nie może się wycofać bo by zaprzeczyła swoim postulatom, mało tego musi się jeszcze bardziej oblać benzyną ...

Jeden gra w szachy inni w warcaby.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1583001