Problemem Polski nie jest Izrael czy Unia, ale szczury

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Uważność i delikatność z jaką Polska od lat układała swoje stosunki z Izraelem przypominały mi czasem bardziej flirt niż dyplomację. Wręcz momentami zastanawiałem się, czy nasza uległość i czołobitność skierowana w stronę państwa żydowskiego nie jest nawet czymś więcej niż tylko próbą ułożenia z nim bardzo dobrych stosunków. Jak się jednak okazało – i tak wszystko za mało.

Jest to jednak (tak jak i kwestie związane ze sporem który prowadzimy z komisją europejską) problem do rozwiązania przez naszą dyplomację.

Najgorszym naszym problemem narodowym okazują się być jednak ... szczury. Te, które sprzymierzają się z każdym przeciwnikiem, ba, z każdymi niekorzystnymi warunkami, by wyłazić z kąta i kąsać w pięty, oraz po łydkach. Są bez nacji. Jeśli spieramy się z Izraelem są prożydowskie, jeśli z Unią – proeuropejskie, gdy z Francją – są filofrancuskie, z Niemcami…

Tak. Można powiedzieć tylko jedno – w swoich zachowaniach są one wściekle antypolskie. To nie jest opozycja, ani nawet totalna opozycja. Te cechuje jakiś pragmatyzm, jakaś racjonalność działania, refleksja nad tym, że coś jednak może zaszkodzić Polsce. Szczurom jest wszystko jedno. One chcą tylko gryźć po piętach i szkodzić, rozsiewać wściekliznę i szerzyć destrukcję. Słabość naszego państwa leży właśnie w tym, że każdy potencjalny przeciwnik wie o szczurach i wykorzystuje je jak swoją piątą kolumnę.

Jednym wyjściem z tej sytuacji jest polityczna deratyzacja, którą społeczeństwo musi przeprowadzić przy kolejnych wyborach do Sejmu, jeśli tylko chce żyć w miarę spokojnie, w normalnym, bezpiecznym państwie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

To nie są szczury ( zwierzęta inteligentne) ale zaprzańcy i konfidenci obcych, kporzy sumienia i przyzwoitość przehandlowali za pieniądze...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1556993

Nie mam takiej sympatii do szczurów :) Inteligencja ich przejawia się tym, ze wiedzą kiedy zaatakować - są to zwierzęta  tchórzliwe, więc atakują gdy przeciwnik jest osłabiony lub walczy już z kimś innym.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1557003

Nie nazwałabym tego ani dyplomacją ani flirtem. To raczej wygląda na rodzinne zatargi, drobne nieporozumienia....jak to w rodzinie. Kruk - krukowi oka nie wykole ani łba nie urwie.
Najlepiej się do tego nie wtrącać bo każdy obcy oberwie...choćby miał rację.
A szczurki, myszki-agresorki, kotki najlepiej zaszczepić a potem tresować. Damy radę ....tylko prosimy o zaufanie, najlepiej gwarantowane na 3 kadencje.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1556995

  Witam! Te szczury nazwałbym dosadniej; To spuścizna mentalności  posowieckiego chowu ( chlewu ), która to nacja traktuje Polske, jak sowiecki wychodek i łup. Piętno pokoleniowej sowieckiej niewoli zniszczyło części społeczeństwa całkowicie ludzkie i moralne odruchy. Tych ludzi nawet nie możemy podejrzewać o cechy Polskie, jak np. przywiązanie do ojczyzny, czy szeroko rozumiany patriotyzm. Jak skażone muszą być ich rodziny i szkolnictwo, które ukształtowały takie kreatury. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1556996

z polityki, z mediów, skąd tylko się da .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1557004

http://naszeblogi.pl/49432-infamia-mediata - polecam! Tylko co od nas, blogerów, zależy?

Chociaż nie milczymy. Ważny tekst napisałeś.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1557000

Tak tylko napisałem dla uspokojenia sumienia i z poczucia bezradności.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1557005

Który podrzuci im jakiś ochłap

Potem następne na wędkę łapiąc

Na końcu na wiejące się gapiąc

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1557014

ale jakoś do tej pory wszystkie metody dotychczasowej walki ze szczurami nie zdały egzaminu i nikczemne te stworzenia mnożą się, dwoją i troją, aby jak najboleśniej ugryźć, jak najtrafniej zaszkodzić.

Może po prostu trzeba z nimi walczyć ich metodami, nie przestrzegając żadnych zasad i umów, trzeba je po prostu wyciszyć. Na wielu czeka już więzienie, chociaż nawet sprawy sądowe nie rozpoczęte, czekają konfiskaty zawłaszczonych dóbr, wyroki za złodziejstwo, kłamstwa, łapownictwo, a w końcu za udział w zaplanowaniu, zleceniu i zorganizowaniu morderstw wielu osób, a na pozostałych zagranica.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1557023

  Witam! Póżno przeczytałem tekst. Bez zmartwień. Pokolenie wyklętych czeka na powrót głównego szczura. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1557744

- czy tak rozumieć (?)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1557035

Przede wszystkim w Bogu. W Dobrej Zmianie dopiero w następnej kolejności :)

Proszę Ducha Świętego o pomoc dla naszej Dyplomacji i Prezydenta, którym przyjdzie się zmierzyć również z Kongresem USA. Z tego może być dużo złego, ale również wiele dobrego, jeśli się wykorzysta czas zainteresowania Polską. Powinniśmy teraz mówić o tym, że trzeba zbadać Jedwabne, Kielce, że nie jest to wszystko tak jasne jak chcieliby widzieć Żydzi dotknięci Grossem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1557076

Obojętne jak nazwiemy "ONYCH" !  Nie musimy ich nawet nazywać szczurami, w świecie zwierzęcym brak odpowiedników, ludzie w końcu są wyposażeni w inteligencję. Są różne rodzaje pasożytów, te które nie zabijają żywiciela, i te żywiące się trupami. 

Istotne jest by populacja potrafiła ich otorbić, odsunąć z życia publicznego, uniemożliwić szkodzenie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1557055

W takich sytuacjach można przetestować zdrowie organizmu. A w naszym przypadku - czy wraca on do równowagi. Jeśli ich otorbimy - znaczy - wracamy do siebie po osiemdziesięcioletniej chorobie. "Otorbienie" mi się podoba, bo szczury wrzucało się do jednego wora, żeby się gryzły ze sobą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557077