Niech żyje wolność, wolność i swoboda

Obrazek użytkownika kokos26
Kraj

Trwa ofensywa legislacyjna Platformy Obywatelskiej. Kastrację zapowiedzianą przez samego premiera miała przebić Pani minister Ewa Kopacz zapowiadając inwigilację ciężarnych niemalże od dnia poczęcia się każdego nowego rodaka.

Zawodzi czasami wiara w to, że nawet największa bzdura i kompletny idiotyzm w wykonaniu ulubieńców mediów spotka się z powszechnym aplauzem. Dlatego też sam TVN 24 ustami swych dziennikarzy nie poparł nowatorskiego pomysłu nie chcąc wyjść na kompletnych durniów.

Pierwsze zarzuty to niepotrzebny wzrost biurokracji i zrozumiałe zainteresowanie, jakimi to metodami za pomocą przełomowego rozporządzenia partia mieniąca się liberalną chce skutecznie monitorować rozwój płodu?

Co prawda były już przypadki w świecie filmowania poszczególnych faz rozwoju życia za pomocą miniaturowych kamer dla celów popularno-naukowych, ale metoda to dość kosztowna i wymagająca zgody zainteresowanych pań. Nasz budżet nie jest w stanie temu sprostać nawet w wypadku gdyby ziściły się zapowiadane w kampanii wyborczej cuda. Wyobraźmy sobie takie centrum monitorowania. Jakiś kolosalnie wielki budynek z setkami tysięcy monitorów i specjalnie wystrzelony satelita śledzący macice mieszkanek nadwiślańskiego kraju. Skoro nieskuteczna metoda papierkowa nie wchodzi w grę, jak i również totalne monitorowanie przy pomocy kamer, to jak w zaistniałej sytuacji ma wyjść z twarzą rząd Donalda Tuska?

Myślę, że znalazłem rozwiązanie iście salomonowe. Na początek proponowałbym we współpracy z ministrem rolnictwa Sawickim zacząć pilotażowy program kolczykowania wszystkich ciężarnych. Tu otwiera się również pole działania dla ministerstwa kultury i artystów plastyków, którzy mogliby wystartować w rozpisanym konkursie. Nie wyobrażam sobie, bowiem powielania wzorów wykorzystywanych w oborach i chlewniach. Pozostają jeszcze do rozwiązania drobne kwestie techniczne. Na przykład, co zrobić w wypadku ciąż mnogich? Czy znakować je odpowiednimi kolorami czy po prostu umieszczać odpowiednią liczbę kolczyków odpowiadającą ilości płodów?

Myślę, że otwiera się olbrzymie pole na inicjatywy obywatelskie idące w sukurs niepoważnemu rządowi będącemu w poważnym kłopocie.

Polacy wspomóżcie swoimi pomysłami rząd z pieśnią na ustach

   

Miała matka syna, syna jedynego
Chciała go wychować na pana wielkiego

REFREN:

Niech żyje wolność, wolność i swoboda
Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda

Ocena wpisu: 
Brak głosów