Między nami Słowianami

Obrazek użytkownika patria
Blog

 

Między nami Słowianami

 

Gadanie o polskiej rusofobii, o tym jak to dobrze Polakom było, kiedy rządzili nimi przez ponad 100 lat rosyjscy carowie, wiadomo Słowianie, w dodatku „legalni” królowie polscy, uważam za żałosne.

Właśnie przeczytałam wynurzenia pana Adama Wielomskiego:

//Cóż się stało, że legalny król polski i jego następcy tak nagle odmienili swój pogląd? Wina leżała wyłącznie po stronie polskiej. Była nią konspiracja niepodległościowa, która dążyła do wywołania zbrojnego powstania i „wybicia się na niepodległość”. Moment, jaką niepodległość? Przecież powstałe w 1815 roku Królestwo Kongresowe było niepodległym państwem z własną armią, sejmem, rządem, monetą, podatkami etc.//

]]>http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/114669,adam-wielomski-zrodla-rusofobii]]>

Nawet nie chce mi się polemizować... bo z czym?

Z tym, że wybicie się na niepodległość umieścił w cudzysłowie?

Bo dalej jest jeszcze gorzej..

//Z punktu widzenia caratu problemem największym nie była polskość, lecz rewolucyjność na stałe złączona z ideą polskości. Polak kojarzył się im – niestety słusznie – z jakimś wczesnym typem bolszewika, który nie tylko spiskuje we własnym kraju, ale stara się montować jakieś zbrojne bandy w samej Rosji i zaciąga się ochotnie pod sztandary dosłownie wszystkich rewolucjonistów w Europie.//

 

Polak z bolszewikiem się im kojarzył ? nie no... nawet Stalin takich głupot nie wygadywał...

Szczerze mówiąc, guzik mnie obchodzi punkt widzenia caratu i to, że pan Wielomski lubi Rosję za to, że jest (sic!) wrogiem „emancypacyjnej rewolucji”.

Takie durne wystąpienia historyków są identyczne z opinią niejakiego Jurija Bondarenki, dyrektora Centrum Polsko -_Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Bo ten gość zupełnie jak polski historyk twierdzi, że:

// Polacy w Katyniu nie byli kimś wyjątkowym, a poza tym przecież Czeka (potem NKWD) stworzyli nie Rosjanie, ale właśnie Polacy: Feliks Dzierżyński i Wiaczesław Mienżyński. Z wywodu Bondarenki można było zrozumieć, że tak naprawdę to Rosjanie mogą mieć pretensje do Polaków, którzy w dużej mierze odpowiadają za wymyślenie i wdrożenie w Rosji doktryny terroryzmu państwowego oraz za śmierć milionów Rosjan.

 

Na koniec swojego wykładu powiedział wprost, co tak naprawdę jest problemem w naszych dzisiejszych relacjach. Otóż jest nim polska propaganda – nachalna, prymitywnie manipulująca faktami, pełna rusofobii i niemająca ani krzty przyzwoitości, aby zamiast notorycznie serwowanych kłamstw mówić prawdę. Szef rosyjskiego centrum zrobił to na tyle klarownie, że polscy dziennikarze natychmiast opuścili salę. Wykład Bonadrenki o Polsce to na pewno krok milowy ku wzajemnemu poznaniu i zrozumieniu. Tę lekcję powinniśmy zapamiętać.//

]]>http://www.uwazamrze.pl/artykul/1002096/co-rosjanie-mysla-o-polakach]]>

 

No i jesteśmy w domu, okazało się, że ten terroryzm państwowy w Rosji, bolszewicy, miliony ofiar rosyjskich, to nie jest wina Rosjan, nawet nie żydów jak niektórzy dowodzą... nie!! To jest wina Polaków.!

Okazało się że według Bondarenki i Wielomskiego to my odpowiadamy za bolszewizm, dla mnie Matrix...

Nie wierzę w żadną słowiańskość, w żadne brednie o dobrym narodzie i złej elicie rosyjskiej, nic takiego nie miało i nie ma miejsca obecnie.

Powtarzanie takich bredni moim zdaniem, jest dla Polski niebezpieczne.

Polska tylko w XX wieku dwukrotnie upokorzyła Rosjan i nigdy jej to nie będzie zapomniane. Raz w 1920roku, drugi raz duchowo, przez zwyczajnych polskich robotników na przełomie lat 1980/1981.

Jak to się mogło stać?  Czy Putin o tym wie? Doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Człowiek, który otwarcie twierdzi, że rozpad ZSRR był największym nieszczęściem jego kraju, nigdy nie daruje  tego Polakom. Dla niego to właśnie Polska i Solidarność jest dzisiaj głównym wrogiem Rosji.

Kto nie zdaje sobie z tego sprawy jest moim zdaniem nieodpowiedzialny.

Jest faktem bezspornym już dzisiaj, że Katyń był zemstą za rok 1920, że większość tam pomordowanych oficerów, to byli dawni legioniści.

A rok 1980,  to właśnie Polacy w liczbie 10 mln zwyczajnych robotników Solidarności, rozwalili im ten system, udowadniając wyższość ducha nad materią.

Nie pomogły żadne miliony ich wojsk ani tysiące czołgów.

Żeby była jasność, piszę o Solidarności i początku końca tego złowrogiego bolszewickiego systemu, który nas mordował, szpiegował i chciał doprowadzić do moralnego unicestwienia.

Nie poruszam w tej chwili wątku transformacji polskiej i ogromnego oszustwa tych milionów Polaków, których polska kultura i jej korzenie odrzuciła bolszewizm, a którzy zostali poddani następnej próbie unicestwienia jako nacji.

W tym, obecnym unicestwieniu biorą udział nasi nowi, starzy wrogowie.

Ale, żeby była jasność w tym starym zespole, czyli Niemców jak również żydów, Rosjanie nadal biorą udział:

 

//Zwolennicy rosyjskiego głównego nurtu polityki i mediów już dawno wpisali Polskę na listę wrogich państw. Znajduje się ona na trzecim miejscu wśród najbardziej znienawidzonych przez Rosję krajów: po Ukrainie i USA. Rosjanie uważają, że Polacy też nie lubią Rosji. Kryzys ukraiński tylko dodał nowych argumentów.

.................................

Istnieje zadziwiające połączenie – z jednej strony przekonanie, że prawdziwy stan ducha Lacha to nienawiść do Moskala. Widać więc potrzebę znalezienia najbardziej obraźliwych słów w stosunku do Polaków. A z drugiej strony, Rosjanie mają szacunek dla waszego przywiązania do wolności. Rosjanki – słabość do lektury polskich powieści kobiecych.

.......................................

W Rosji nie ma normalnej debaty politycznej. Jest niewielka grupa aktywnych i nadaktywnych zwolenników władzy oraz mikroskopijny krąg przeciwników reżimu. Między tymi dwoma biegunami znajduje się ogromne "grzęzawisko" – tworzą je ludzie prowadzący swoje zwykłe życie. Głosują  na prezydenta, nie z powodu miłości do władzy, a ze strachu, że władzy nie będzie, co znaczy, że nie będzie również porządku.

 

Dla tej ogromnej masy ludzi również Polska jest nierealnym zjawiskiem. Warszawa jest po prostu jedną z dzielnic Babilonu – miasta, które zagraża spokojowi zwykłych Rosjan.

 

Jan Morawicki, rosyjski dziennikarz z Petersburga, specjalnie dla portalu PolskieRadio.pl /JU

]]>http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1257538,-Polska-trzecim-wrogiem-Rosji-po-Ukrainie-i-USA-]]>

 

Na trzecim miejscu, jako wrogie państwo, powtarzam, jakby ktoś nie doczytał...

Nie mamy żadnego wpływu, aby to zmienić, jeśli ktoś myśli inaczej to jest moim zdaniem naiwny.

Rosjanie wiedzą i wie o tym również ich Putin, że podobnie jak w 1939roku, pokonać Polaków mogą tylko w sojuszu z Niemcami, bo gdyby wtedy wojna wybuchła jedynie między Rosją a Polską skończyłaby się tak, jak ta w 1920r.

Zbliżenie między tymi nacjami, ja osobiście obserwuję z ogromnym niepokojem.

W przeciwieństwie do pana Wielomskiego, Rosji nie lubię, nie ufam, ale też się nie boję. Może dlatego, że należałam do tych 10 mln , którzy rozwalili im ten cholerny komunizm udowadniając wyższość ducha nad materią.

Osobiście  zgadzam się ze słowami Marszałka Piłsudskiego, które skierował w 1920r do Tuchaczewskiego:

// Bierz dupę w troki i spierdalaj do swojego gównianego kraju!

 Opis: do Michaiła Tuchaczewskiego na przedpolach Warszawy 1920//

Dobrze byłoby również powrócić do koncepcji obronnej Międzymorza, może niekoniecznie z Ukrainą, bo jest to nacja zbyt liczna i zbyt wroga Polsce.

Ale do tego potrzebny by był prawdziwy mąż stanu... a na razie, jedyne co jest pewne, to fakt, że Marszałek wielkim Polakiem był i basta !!

To tak z okazji zbliżającej się rocznicy 11. listopada...

 

 

]]>http://youtu.be/JjfIn5IcvQw]]>

 

 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (19 głosów)

Komentarze

albo nie będzie jej wcale..."

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1448540

A to przecież jest tylko Polaka atrapa

Szkody uczynił okres oddania  w niewolę

Polski, przez "sojuszników" czyniących swawolę

Przestrogą niech pozostanie dla Nas na wieki

Że "przyjaciel" zazwyczaj przymyka powieki

Zdarzają się jednak wyjątki od zasady

Takimi są Węgry nie czyniące roszady

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1448724

z wpisu na pani blogu :
Rosji nie lubię, nie ufam, ale też się nie boję. Może dlatego, że należałam do tych 10 mln , którzy rozwalili im ten cholerny komunizm udowadniając wyższość ducha nad materią.

tak rozwalilismy ale czy do konca?
czy Rosji mamy sie bac ?
obawiam sie ze raczej tak

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1450248

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika patria został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

wybrałeś mój wpis, napisany  już parę dni temu, jako ciekawy do dyskusji z Tobą :)

Mogę jedynie powtórzyć, że Rosji się nie boję, ale nie ufam.

Ty też z Londynu? pozdrów józia :)))

 

Vote up!
1
Vote down!
-8

Astra - Anna Słupianek

#1450250

Zapis zdrady...
Zakazane słowo - Naród czy
Jesienni ....

to wpisy na Pani blogu sprzed tygodni ale na tyle interesujace ze zawsze mozna do nich wrocic.
Zdziwila mnie ta druga czesc odpowiedzi,bo "brytoli" nie lubie a na wyspy sie nie wybieram.Jednoczesni w ciagu tylko kilkunastu minut jednostonnie przeszlismy na TY
Pozdrawiam czujac co najmniej niesmak

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1450307