Pucz głodowy rezydentów - kanapki, wigiljny pasztet i znicze w drodze

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Wczoraj towarzysze rezydenci (jednego już ABW z Polski właśnie wydaliła) dali wyraźnie znać że dążymy do Puczu II. Platfonsy jednak się czegoś z zeszłego roku nauczyły i wynajęto żółtodziobów co to jeszcze jednego człowieka uleczyć nie potrafią ale chcą uzdrowić służbę zdrowia.

W obronie dywersantów wystąpił w Sejmie typ bezczelny i bezwstydny były opiekun wykluczonych i były minister zdrowia. Ale to przecież komuch któremu w żyłach zamiast krwi krąży kłamstwo i obłuda

Dziś ta małpa ma czelność mówić o tym że poziom finansowania służby zdrowia z budżetu był za niski. Ale przecież to jego osobista zasługa. Czemu ta hiena jak był ministrem w rządzie PO nie ustalił finansowania na poziomie 9% PKB albo choćby 4,5%?

Dzisiaj taka "szuja" ma czelność w ogóle otwierać japę na ten temat. Myśli że myśmy o nim zapomnieli?

My tego agencika pamiętamy doskonale.

Ten niby lekarz pediatra, orzeł z SLD, chętnie opowiadał o losie chorych, złych ustawach, porażkach ówczesnej minister Ewy Kopacz.

Co zmienił jako minister zdrowia? Ano zmienił służbę zdrowia w burdel o którym teraz z łezka w oku opowiada przypisując ten stan rzeczy PiS-owi.

Za swoje zaprzaństwo został ministrem bez teki ds. wykluczonych. Prawdę mówiąc powinien być zwany nie ministrem bez teki ale ministrem bez honoru i bez skrupułów, który "po trupach" dążył do władzy i sławy - co udowodnił w programie TVN i za co dostał sowitą nagrodę która do dzisiaj spłaca.

To dlatego Platforma w sytuacjach gdy żaden z jej liderów nie chce się wygłupiać wyciąga jego jako "pożytecznego idiotę". Pełni dyżury na zmianę ze szczerbatym chamem.

Przeforsował kontrowersyjna ustawę refundacyjna, którą potępiał w czambuł, kiedy był posłem opozycji. - Później do tego knota przymusił  lekarzy- zapowiada.

Kiedy lekarze i aptekarze buntowali się,  on grał na zwłokę, przeciąga sprawę w czasie. Dzisiaj bezczelnie łgał jak lewacka bura suka że minister Radziwiłł nie rozmawiał z dywersantami - rezydentami, mimo ze spotkania odbywały się systematycznie.

Ale jak od kogoś takiego jak dyplomowany agent oczekiwać uczciwości.

A co do rezydentów. Moim zdaniem ich strajk jest po pierwsze nielegalny a po drugie strajkujący nie mają żadnej legitymacji do tego aby reprezentować kogokolwiek.

Całe to młodociane dywersyjne badziewie należy wezwać do powrotu do pracy, a gdy nie posłuchają uznać ze stanowiska pracy porzucili i wyrzucić na zbity pysk. Nie sobie jadą do pracy "na zachodzie" skoro tam są chętni aby im płacić więcej.

Bezczelne gnojki. Powinniśmy pokazać im ich miejsce. Skoro nie potrafią uszanować pani Premier i Ministra to tylko naiwniak może liczyć na to że uszanują go jako pacjenta.

Trzeba im powiedzieć tak samo jak islamskim terrorystom powiedział burmistrz Rotterdamu - Wypierdalać, gnojki. Bez łaski. Jedźcie tam gdzie wam lepiej zapłacą.

Nikt się nigdy nie przejmował ile zarabiam. Gdy chciałem zarobić wiecej zmieniałem pracę i to rzadko zgodnie z wykształceniem : Byłem robotnikiem z łopatą, drwalem, towaroznawcą obuwia, nauczycielem, urzędnikiem administracji, brokerem nieruchomości, pomocnikiem spawacza i wile więcej. Nie przyszło mi do głowy aby żądać od Polaków aby płacili mi więcej niz sami zarabiają. A to badziewie lekarskie wychowane na ideologi Owsiaka żąda dzisiaj pieniędzy jutro zażąda łapówek. Dla nich pieniądz jest Bogiem.

Przepracowałem 30 lat za granicą i zamiast żądać pieniędzy od Polski do mojej Ojczyzny je przywiozłem. Dlatego mogę śmiało powiedzieć im -wypierdalajcie  i posmakujcie pracy i chleba na obczyźnie, potem pogadamy.

PS. Oni mówią że chcą ratować zdrowie i życie człowieka?

A to, aborcje i eutanazję to kto robi ?  Rzeźnik?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:16)

Komentarze

Zgoda pełna. Zamiast konferować z niedoukami, należy najpierw wprowadzić kredytowane (przez państwo, czyli przez nas wszystkich) studia. Określić ile lat ów rezydent ma pracować w Polsce, albo jaką kwotę ma zwrócić. Dotyczyło by to wszystkich studiujących na państwowych - bezpłatnych - uczelniach: politechniki, uniwersytety, akademie medyczne i rolnicze.

Określić także jaki zarobek stosunkowo do lekarza, inżyniera itp., powinien zarabiać tzw. rezydent i przez jaki czas. Od kiedy tylko dozwolone są strajki, to rekordy bije służba zdrowia "w obronie zdrowia pacjenta". Jak nie lekarze, to pielęgniarki, a teraz rezydenci. I zwyczajowo idą na głodówkę. Idą to znaczy głodują między posiłkami.

Pozdrawiam Natanielu. Fajnie Cię czytać.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1550099

Pielęgniarki jednak z tej wypowiedzi bym wyłączył. Z całą resztą pełna zgoda.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1550117

Wczoraj w migawce telewizyjnej był już tego sygnał podczas spotkania pani Premier i min. Radziwiłła przed spotkaniem z dywersantami totalnej opozycji. Tam już ta pielęgniarka która rok temu robiła przygrywkę do grudniowego puczu wyskoczyła znowu z listą oskarżeń.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1550118

Pielęgniarka – samodzielny pracownik ochrony zdrowia sprawujący opiekę medyczną nad pacjentem, asystujący przy zabiegach, operacjach, wypełniający zlecenia lekarskie w procesie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, zajmujący się szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Sytuacja  personelu średniego w województwie lubelskim jest identyczna jak w pozostałych województwach.

http://www.kurierlubelski.pl/serwisy/nasze-sprawy/a/brakuje-ponad-35-tys-pielegniarek-apogeum-czeka-nas-w-2021-roku,10095054/

Artykuły na poniższym linku - to nie jest propaganda!!

http://www.rynekzdrowia.pl/Listy/brak-pielegniarek,3742.html

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1550396

Mnie zastanawia fakt ze z uczniem lekarskim wogóle sie rozmawia.To bardzo dziwny kraj zwazywszy ze za nauke ci gówniarze nie placili a zaczynaja szczekac.Nie podoba im sie praca i zarobki to droga wolna do niemiec,anglii,czy nawet francji.Tam beda jako wysoko wyszkoleni specjalisci z polski wycierac dupy chorym po rozwolnieniu za 3 euro/godz.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1550100

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1550122

Popieram ocenę Nathanela. Rezydenci to nie lekarze. Jeszcze nie. 

Poza tym ktoś nimi manipuluje, żądają NEGOCJACJI w TV. A za Arłukowicza i Kopacz siedzieli cicho. 

Na razie jeszcze się uczą. Jak zrobią egzamin specjalizacyjny, to wtedy powinni zarabiać znacznie więcej. Oni mają status asystenta na Uniwersytecie. Taki gość ma dyplom mgr i pisze doktorat (czyli robi specjalizację). Jak obroni doktorat, czyli zdobędzie specjalizację (mediewista, inżynier budowy mostów, prawnik cywilista, itd) staje się adiunktem i zarabia o 50% więcej niż asystent. Inne sa też stawki za gdziny ponadwymiarowe itd. Po habilitacji jest jakby ordynatorem w szpitalu. Ale aby zrobić habilitację, trzeba sporo opublikować itd., a nie strajkować i żądać takiej forsy dla asystenta jaką ma prof.

A w wypadku rezydentów mamy gówniarstwo, które chce przebudować system ochrony zdrowia, nie mając o tym pojęcia, zwłaszcza, że nie można wytrzepać z rękawa forsy dla MZ. Nathanel ma rację. Jak im się nie podoba, won za zachód podcierać zasrane dupy Niemcom, czy Francuzom. 

Poza tym sa bezczelni. Państwo zafundowało im kosztowne studia za frico. Postudiowaliby w US - musieliby wziąć duży kredyt, aby wogóle studiować. A w RP? Studia za frico, rezydentura też i opłacana, specjalizacja także. Żadnych finansowych obciążeń, ale mordy rozwarte ..... DAJ, DAJ.  

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1550125

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika ety został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

nthnl n m żdnj rcj t szstk mnpltrk, któr z kbbów w ngl  przrzcł sę n rzydntów, tp

Pz tym &qt;Wlnść&qt; n jst dl przkręcrzy, dl przkręcrzy są pdjrzn splnk szmrn ntrsy, krymnln kłdy kłdzk, prstyttk cły tn syf.

N m zgdy n fłsz pmówn.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1550127

Z niemieckich obozów ŚMIERCI - z niemieckich zbrodni -koncentracji umysłowych, na przemysłowej zagładzie godności Narodów Ludzkości – POchodzą najhaniebniejsze zbrodnie – terrorystycznych eksperymentów mentalno-medialnych - na Ludności państw współczesnych…

„Nowoczesnym” (od 1997 r.) medialnie uczesanym - współuczestnictwem „elit wymiaru sprawiedliwości”  - z intele(a)ktualną premedytacją ( w zaparte) - nie ścigających najPOtworniejszych koncentracyjnych platform przestępczości  - zorganizowanych  dla POkojowego realizowania zadań wojennych...

– POwołanych do „cywilizowanego” wykluczania kapitałów ludzkich - w państwach (konkurencyjnych) - okupowanych (zagraniczną – liczną ) dywersją „służb specjalnych” zainstalowanych w instytucjach państwa - Państwa „służb zdrowia”…”służb prawa” itp. zawodów "zaufania publicznego"...

"Lekarsko - ministerialne" - zajmowanie STANOWISK „SĄDOWNICZYCH” (systemowo –art. 44 konstytucyjnie ?) od 1997 roku wykluczonych z pro narodowych obowiązków ścigania przestępstw – „elitarnych” i „SAMORZĄDOWYCH” złodziejstw anty gospodarczych...

- opiera się na ( doświadczeniach z ludzkimi zachowaniami i wiedzy o nich  wywiedzionej - z niemieckich obozów śmierci…

Konstytucyjne (?) - nie ściganie i nie rozliczanie - „pojedynczych, - nastu, setek, tysięcy…” czynów „lekarskich” doprowadzających pacjentów do śmierci – opiera się na MĄDROŚCI (?) „ Jedna śmierć to tragedia – milion śmierci , to statystyka”…

Wiedzę o POwojennych sposobach- POporządkowywania zawodowych platform obywatelskich (systemowi politycznych zbrodni)– tak haniebnych, że "wykluczających" sądownicze ściganie najhaniebniejszych zbrodni

antypolskie mafie - wykorzystują do terroryzowania pra(co)wników kast „wymiaru sprawiedliwości” …

„STOSowną mądrością” (mafijną ) - mentalnie wymierzoną w sądownictwo ; „ bylibyście sędziami niesprawiedliwymi, ścigając i prawnie utrudniając naszym mafiom - rozkradanie gospodarki Polski  - oczywiście nie ścigając (systemowo - konstytucyjnie ?) zawodowych mafii "łowców skór" zarabiających na (szpitalnym- tajnym, PObozowym?) zabijaniu Ludności Polski”…

Pozdrawiam – J.K

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1550145

Obecne przemiany opieki zdrowotnej w Polsce stwarzają poważną groźbę regresu i wepchnięcia specjalności, jaką jest anestezjologia, w "zaułek „techniczny”, gdzie anestezjologa interesować będzie wyłącznie wykonanie znieczulenia, a finansowo i decyzyjnie pozostanie uzależniony od operatora. W takich warunkach zarówno intensywna terapia jak i ratownictwo oraz leczenie bólu ulegną degradacji lub przejmą je inne specjalności. W konsekwencji także inne typowe obowiązki anestezjologiczne, jak ustalanie wskazań do znieczulenia czy bezpośrednia opieka pooperacyjna zostaną odsunięte od zakresu kompetencji anestezjologa. Zespoły anestezjologiczne mogą ulec destrukcji przez podporządkowanie anestezjologów poszczególnym działom zabiegowym i ich uzależnienie od operatorów. Rozwój szkoleniowy i naukowy będzie ograniczony i zależny od dobrej woli kierownika zespołu zabiegowego. W takich warunkach utrzymywanie samodzielnych akademickich ośrodków anestezjologii i intensywnej terapii przestanie być uzasadnione.

Choć specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki jest jedną z najtrudniejszych, po jej ukończeniu nie można liczyć na dodatkowe gratyfikacje finansowe. Jest to tym bardziej dziwne, bo pielęgniarek tej specjalności brakuje, a zastąpić ich innymi nie można.

Prof. Krzysztof Kusza, krajowy konsultant w dziedzinie anestezjologii, uważa, że brakuje bodźców, które zachęcałby pielęgniarki do robienia tej trudnej i wymagającej specjalizacji. Dodaje, że w Polsce powinniśmy opisać wszystkie wykonywane przez pielęgniarki czynności i oszacować je, a następnie na tej podstawie wyliczać wynagrodzenia.

„Nasz zawód został uznany za pracę o szczególnym charakterze, nie tylko dlatego, że jesteśmy narażone na działanie pola magnetycznego czy innych szkodliwych czynników, ale ponieważ potrzebne są nam predyspozycje psychofizyczne pozwalające na podejmowania szybkich działań w nagłych sytuacjach. Bardzo trudny jest moment rozpoczęcia znieczulenia do zabiegu operacyjnego, bo nie wiadomo, jak pacjent zareaguje na podawane leki. Wiele rzeczy trzeba przewidzieć, a każda sekunda się liczy. Również w trakcie operacji bywają trudne momenty. Zespół anestezjologiczny musi monitorować pacjenta, toczyć krew, uzupełniać płyny. Niektóre zabiegi, np. kardiologiczne czy neurochirurgiczne, niosą za sobą dodatkowe utrudnienia dla pracy zespołu anestezjologicznego, chociażby ze względu na sposób ułożenia pacjenta, który utrudnia obserwację i wykonywanie niektórych czynności. Pracujemy wówczas niemal wszystkimi zmysłami. Relacja między lekarzem anestezjologiem i pielęgniarką anestezjologiczną zdecydowanie różni się od tych na innych oddziałach. Po pierwsze, w zespole na sali operacyjnej jest jeden lekarz i jedna pielęgniarka, którzy muszą mieć do siebie zaufanie.– Balansujemy na granicy życia i śmierci, więc współpraca musi być bardzo ścisła – mówi Małgorzata Jadczak pracująca w klinice anestezjologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie.” Na OAiIT stosunki między lekarzami a pielęgniarkami są bardziej partnerskie. – Monitorujemy samodzielnie pacjentów 24 godziny na dobę, lekarze często pytają nas o to, co z chorymi się dzieje. To wymaga wzajemnego zaufania i dobrego partnerskiego kontaktu.

Anestezjolog prof. Kusza narzeka, że dawniej nie było takiej fluktuacji pielęgniarek i przy stole operacyjnym spotykał się zawsze stały zespół. – Stanowiliśmy ścisły team, który często komunikował się nawet bez słów, bo pielęgniarką wiedziała, co będzie mi potrzebne w danej chwili. Dziś niejednokrotnie lekarz spotyka przy stole wciąż inną osobę. Nawet imienia nie warto zapamiętywać, bo pielęgniarka po miesiącu przenosi się do innego szpitala, gdyż tam płacą nieco więcej.

W 2017 r. na emeryturę odchodzi kolejne kilka tysięcy pielęgniarek w tym, specjalistek! Dochodzi obecnie niejednokrotnie do sytuacji, że pielęgniarka anestezjologiczna pracuje równolegle na dwóch, a nawet na trzech polach operacyjnych. Fakty są porażające!!!

Nam nie zabraknie rezydentów, nam nie zabraknie lekarzy. W Polsce już brakuje pielęgniarek w tym specjalistek, a najbardziej brakuje pielęgniarek anestezjologicznych!!!!!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1550321

Kategorie zabiegów chirurgicznych.

Zabiegi chirurgiczne, uszeregowane według narastającej pilności wykonania, można podzielić na pięć kategorii:
Operacje wykonywane na życzenia,
Operacje z wyboru, operacje potrzebne,
Operacje konieczne,
Operacje ze wskazań nagłych (ratujące życie).

Czekacie na zabieg kilka miesięcy, czasami rok, czasami kilka lat. Przychodzi Wasz termin i zabieg spada bo brak zabezpieczenie anestezjologicznego.

Nie ma kto podać środków znieczulających dożylnie i wziewnie, nie ma kto Was znieczulić, zaintubować, podłączyć do respiratora…

Ten problem dotyczy NAS wszystkich osobiście. To może spotkać i mnie, i Was!

Dlatego należy mówić o problemie brakujących pielęgniarek, specjalistek anestezjologicznych gromkim głosem póki czas!

PS

Zabawa w Boga - Robin Cook.

Z bólem da się żyć – najgorszy jest ciągły, dręczący niepokój.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1550376

Wzrasta liczba zgonów w Polsce:

- styczeń 2016 r. 33 000 zgonów;

- styczeń 2017 - 44 400 zgonów.

Wzrost o 35 %.

Wg GUS co czwarty zgon z powodu raka jelita grubego.

Prasa bagatelizuje mówiąc, że to "lewackie gadanie."

Specjaliści jednak twierdzą, że przyczyną zapadalności na raka jelita grubego i wzrostu śmiertelności Polaków są śmieciowe produkty z marketów!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1550382