Marzec '68 to sielanka. Czemu nie czcimy poznańskiego Czerwca '56?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Powinniśmy poukładać naszą nowożytną historie według  hierarchii wartości dla losów kraju. Hucpa z 1968 roku to była zwykła wojna domowa " żydów z żydami" o władzę w PZPR. Nic więcej. Wówczas na nikim nie robiła wrażenia.

Pojechałem do Warszawy aby na własne oczy zobaczyć co tam się wydarzyło. Wybite szyby i trochę szkła na chodniku. Poza tym cisza i spokój. Reszta, to co nam dzisiaj wmawiają etosy tamtego czasu, to można między bajki włożyć. To banialuki opowiadane wśród towarzystwa wzajemnej adoracji.

  

Prawdę mówiąc powinniśmy potraktować całą ówczesną przepychankę komunistów godnym milczeniem. To tak jakbyśmy chcieli zajmować się rozsądzaniem doktrynalnego sporu jakiejś  religijnej sekty.

Żydy i Chamy albo Puławianie i Natolińczycy? Cóż za różnica która z tych sekt była lepsza?

W 1962 r. na łamach paryskiej "Kultury" opublikowano esej Witolda Jedlickiego Chamy i Żydy.
Dla Puławian Natolińczycy to "chamy", a dla Natolińczyków Puławianie to "żydy".

Kilka lat później odegrano ten scenariusz w teatrze ulicznym. Czy jest jakikolwiek powód aby to do dziś recenzować?

A dziś zejdźmy na ziemię. Kogo obchodzi rocznica przepychanek żydowskich komuchów?

Jakie to miało znaczenie dla Polski? To że Gomółkę zastąpił Gierek? jeden prostak zastąpił innego?


Marzec '68 to sielanka. Czemu nie czcimy poznańskiego Czerwca '56? To był początek drogi do wolności.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Cześć, wielokrotnie tutaj na Portalu w wielu komentarzach właśnie tak komentowałem 68'...walka Żydów z Żydami. A swoją drogą słuchając  plującego wówczas Gomułki, kto wówczas by pomyślał, że dzisiaj takie przemówienie w treści odnośnie zrównania antysemityzmu i syjonizmu jest nie możliwe. Niezależnie od aspektów socjalizmu ( tj.aspektów podstawowych) przemówienie Gomułki było bardzo patriotyczne w porównaniu do dzisiejszej polityki czy też tej od 89'... Oczywiste, że były to prawdy jedynie telewizyjne, jednak wiele dziedzin życia marzec 68' z syjonistów   oczyscił, jak np. Kadry polskiego wojska.Wcześniej  były bowiem sytuacje, w których stopniem wyższy wyciągał obrzezanego fjuta na biurko i pytał- widzisz kto tu rządzi? 

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1559272

W dniu 17 kwietnia 1947 roku Minister Obrony Narodowej wydał rozkaz organizacyjny Nr 0128, w którym nakazał szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego rozformować Oddział VI Historyczny SG WP, natomiast szefowi Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego rozformować Biuro Historyczne przy GZPW WP, a w ich miejsce sformować Biuro Historyczne i podporządkować je szefowi GZPW WP. 

Na podstawie zarządzenia Nr 014/Org. szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dnia 24 lutego 1959 Biuro Historyczne zostało przeformowane w Wojskowy Instytut Historyczny o stanie 47 wojskowych i 40 pracowników cywilnych. 

W marcu 1968 r. w Wojskowym Instytucie Historycznym pozostała tylko... sprzątaczka!

PS

"Trzy miliony wymordowanych polskich Żydów to przecież trzy miliony mieszkań, które w większości zajęli Polacy, a do tego dodać trzeba inne mienie: złoto, meble, warsztaty, futra czy choćby stare palta, buty, ubrania itp. Niemcy brali tylko to, co lepsze, a i tak nie do wszystkiego umieli dotrzeć. Nie ulega wątpliwości, że eksterminacja Żydów połączona była z awansem społecznym polskiej biedoty (...)".

Jacek Kuroń... też historyk.

Ile mieszkań etc. przejęła "polska biedota" w marcu 1968 r.?

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1559347

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika kupidynek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1559348

 A coś ty za jeden???Logo kulka POniemiecka.Kto cie nauczył PO Polsku pisać,czy z tłumacza Google korzystasz.Jesteś przykładem dla Róży tum coś tam , jak wygląda szmalcownik.Admin zaopiekuje się Tobą byś nie wyszedł z wprawy.

Vote up!
1
Vote down!
0

Mateo

#1559360

Dziękujemy, to jest koniec. Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.
Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie "Marzec 68", że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
(To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

Vote up!
4
Vote down!
0

panMarek

#1559342

Jest opisana historia "Narodu Wybranego" Pismo Święte opisuje Stary Testament jak i Nowy Testament życie i mentalność Żydów.Historia Polski również.Bardziej po 1918r.No i nowsza po1939r.

Jak można ufać Żydom znając  historie nie mówię już z autopsji żyjących jeszcze ludzi co doznali na własnym życiu kare"Narodu Wybranego"

Opisujemy(jecie)Fakty nam Polakom znane.I na tym koniec.Zyd "olewa"nasze biadolenie.On zacznie biadolić jak mu "kij w d.....e dać"OO wtedy będzie wrzask.Jak w 68r itp.Jak Faraon ich pognał to do dziś cały Świat o tym pamięta.

No i pora na nas.Tak ich pogonić że cały Świat zapomni o Faraonie a zapamięta tylko Polaków.do końca Świata.

Co oni mogą nam za to zrobić???A no zabrać banki i swoje giszefty.Wojnę???Jak dobrze wychowamy potomstwo to nigdy nie odważą się na nas pluć.

Tylko co rząd to przyjaciel Żyda,co Prezydent to brat Żyda.Kiedy trafimy na takiego co będzie naszym bratem.

Vote up!
1
Vote down!
0

Mateo

#1559359

Odpowiedzią na tytułowe pytanie jest w zasadzie retoryczne pytanie - kto nami rządzi i to niezależnie od tego czy z lewa, prawa czy centrum sceny politycznej?.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0

To ya.

#1559362

prawdziwą, Panie Autorze... Jedni się nadal wpisują w ówczesną propagandę (że Polacy to antysemici), a drudzy (byłem, widziałem odłamki szkła...), mimo że mają trochę lat i siwych włosów na głowie, bajdurzą jak wiejskie gł...  Polecam o buncie w kraju, bo "warszawka" to nie Polska: http://naszeblogi.pl/49756-marzec68-czas-skonczyc-z-korowska-jazda-antysemityzmem#comment-251821

I jeszcze prof. Jerzy Eisler, dyr. Oddz. IPN Warszawa:

"W marcu 1968 roku - wbrew stereotypowi, który doskonale się ma, a o którym dziś lub jutro na pewno pan przeczyta w gazetach, nie mieliśmy do czynienia z protestami inteligencji bez poparcia robotników. To jest kompletna nieprawda. Trzeba powiedzieć, że z wyjątkiem grudnia 1981 roku, kiedy wprowadzany był stan wojenny, nigdy w PRL skala protestów nie miała tak szerokiego zasięgu, jak w marcu 1968 roku. Do demonstracji doszło w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Częstochowie, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Gdańsku oraz w miastach, gdzie nie było szkół wyższych: Bielsko-Biała, Legnica, Radom i Tarnów."

[...] Jeżeli robotnicy byli wówczas usposobieni wrogo, obojętnie, neutralnie wobec ruchu młodzieżowego, to jak wytłumaczyć, że wśród prawie 3 tysięcy zatrzymanych wówczas osób było ok. 950 robotników i 550 studentów?"

Bo byli zamieszani w antykomunistyczne protesty także liczni uczniowie starszych klas, np. młodzież z techników w Legnicy, sowieckim bastionie przecież, gdzie po kilku dniach rozruchów ściągnięto ZOMO ze Słupska (świadek, nauczyciel tamże, Stanisław Srokowski).

 

Vote up!
0
Vote down!
0

insurekcjapl

#1559624