Wprost na ratunek panu Tuskowi Dżuniorowi.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Poświęciłem trochę czasu na wyczyny byłych dziennikarzy zeznających , pardon - promujących się, przed Komisją Amber Gold.

Wraz z upływem czasu coraz bardziej dziwiłem się w jakim celu Komisja marnowała swój i nasz czas i to do tego robiąc tzw. dubla. Zdublowano zupełnie niepotrzebnie te same zeznania które nic ale to nic do sprawy nie wniosły.

Obaj panowie powtarzali w różnych tonacjach tą samą melodię. Wszystko co mówili już dawno znajdowało się w publikowanych przez nich materiałach. Reszta pozostała owiana " tajemnicą spowiedzi".

Miał rację bodajże poseł Nowoczesnej, który wnerwiony stwierdził że to promocja  debiutu kolejnej książki pana Latkowskiego.

Ale ja widziałem także dwie inne nieudolnie skrywane cele.

Po pierwsze część Komisji z uporem maniaka usiłowała wykazać powiązania złotych złodziei z politykami. Bezskutecznie. Jedynie Prezydent Gdańska Adamowicz wydaje się być spisany jak Bufetowa na straty. Topił pana Adamowicza Marcin P. Topili bezlitośnie Adamowicza także panowie dziennikarze.

Po drugie odniosłem wrażenie iż powodem dobrowolnego zgłoszenia się szanownych dziennikarzy na przesłuchanie przez Komisję była chęć (czytaj zadanie) oczyszczenia panów Tusków. Obaj panowie uwijali się jak w ukropie aby udowodnić że nie napotkali na żadne ślady prowadzące do polityków PO. No a młodszy Tusk to po prostu Anioł. On nawet ze swoim tatusiem żył na kocią łapę. Szczery do "bulu" Michaś pozwolił im nawet pobawić się w skrzynce mailowej Józefa Bąka, narażając się na niezręczności. Michałek to wprost wyrodny syn, który nie chciał spacerować w kaloszach tatusia. Prawdziwa tragikomedia.

Nieźle się ubawiłem. A Wy?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)

Komentarze

   Witaj! Tatuś i synuś, to dwaj cyniczni przestępcy. Przecież POstkomuna  do steru wybiera największe szuje. Starszy bardziej wyrafinowany lawirant, bo miał władzę. Dziennikarz, jak adwokat diabła ...szopka na resorach. Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1551078

Prześledźmy rozkwit "Tatusia": w czasie "Wojny Jaruzelskiej" malował kominy, później w/g jednego z kumpli od "aferałów" biegał z reklamówką pełną niemieckich marek, następnie "trzech tenorów" (2-ch powiązanych z SB-cją) postawili go na czele aby firmował "partyję". Taki duży "słup". Więc firmował: nie za dużo myślał, nie za bardzo się przyglądał i tak to mu zostało. Czy organizował Amber Gold ? Moim zdaniem nie, to nie ta klasa. Czy wiedział ? Oczywiście, ze szczegółami. Czy coś powie? Idę o zakład, że wszystko zapomniał gdyż: "taki mamy klimat".

Vote up!
7
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551093

Dziwię się,że tak czujna poseł Wasserman dała się wpuścić w maliny takim pseudo śledczym dziennikarzynom.Czyżby nie wiedziała ,że Latkowski nic nie wniesie do sprawy tylko będzie opowiadał dyrdymały wg utartego schematu"wszyscy wszystko wiedzą"Czy nie pamięta kogo,kiedy i u kogo zatrzymywało CBA J.Kaczmarka?Obawiam się,że ta komisja w niedługim czasie podzieli los swych poprzedniczek i niczego nie wyjaśni,co mnie bardzo martwi.

Vote up!
5
Vote down!
-1

macieja

#1551088

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

A mnie wcale nie dziwią ani kolejne komisje, ani podkomisje, ani nadkomisje, które nic nie mogą, ani czujni posłowie i posłanki. Najbardziej mnie dziwią naiwni Rodacy, którzy ciągle wierzą w dobrą zmianę, w różne + + + , w plusy ujemne i dodatnie, w okrągłe stoły, w prezydentów wystruganych z banana i ciągle walą jak ćmy do ognia, ciągle wierzą w PiSy....mimo, że ci wciąż kręcą i wymigują się z jednoznacznych, moralnych decyzji i ustaw przeciw aborcji czy każdej wolnej niedzieli. To samooszukiwanie...to dopiero bólów ból.

Vote up!
4
Vote down!
-6

Verita

#1551089

Coś podobnego....będziemy spałacać kredyty, których nie wzięliśmy?

Morawiecki ..... masz natychmiast wystąpić do kanalii Rotszylda o zwrot tych pieniędzy z odsetkami, a Rostowski migiem za kraty!
https://gloria.tv/article/xtdKQUrd9c3Q3XvJPVSgrtJ41

Vote up!
5
Vote down!
-1

Verita

#1551148

Bardzo mi się podoba Twój komentarz "źle oceniony przez społecznośc". Społecznosc powinna się wstydzic.

Zrobiłam sobie podróż sentymentalną przez wpisy z 2015 roku, kiedy ze zdumieniem obserwowałam zjawisko 'dudomanii' - byłam tępiona strasznie, nawet Contessa była mnie schlastała. Cóż, gorzka to satysfakcja, że pan Duda potwierdza moje ówczesne obawy.

Czy Polska zdoła wydac Męża Stanu do następnych wyborów prezydenckich?

Wg mnie wszelkie walory ma Grzegorz Braun, ale Polacy nie są w stanie poznac się na człowieku, dopóki gremia opiniotwórcze go nie rozreklamują.

Ot, bieda.

Vote up!
2
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1551168

To było jedno zdanie z bardzo ostrego bloga tego patrioty z podkarpacia, którego chętnie słuchałyśmy . Zapomnaiałam jak on się nazywa. Widocznie było na tyle mocne,że zostało usunięte...bo blog się nie otwiera.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Verita

#1551179

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.....bo stopień naiwności tej społeczności, nosi nazwę " ugotowane żaby".

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1551149

Afera Amber Gold i afera podsłuchowa, w którą zaangżowali się Latkowski z Majewskim, były aferami służb specjalnych, związanymi z geopolityką.

(...)Marcin P. wyjeżdżał często do Niemiec. Poruszał się po tym kraju niezwykle sprawnie i nie chodzi tylko o fakt, że zna dobrze język. Zobaczymy czy uda nam się ustalić jak często i w jakim celu tam przebywał(...)
(...)A wątek niemiecki w działalności Marcina P.? Twierdził, że na pomysły biznesowe „wpadał” właśnie za naszą zachodnią granicą.
Wątek niemiecki nie został przez ówczesne (w czasach rządów Donalda Tuska - red.) służby i prokuraturę dostatecznie zgłębiony. Marcin P. wyjeżdżał często do Niemiec. Poruszał się po tym kraju niezwykle sprawnie i nie chodzi tylko o fakt, że zna dobrze język niemiecki. Zobaczymy czy uda nam się ustalić jak często i w jakim celu tam przebywał.(...)
https://wpolityce.pl/polityka/364161-nasz-wywiad-malgorzata-wassermann-watek-niemiecki-marcina-p-nie-zostal-dostatecznie-zglebiony-przez-sluzby-i-prokurature

D.Tusk po spotkaniu z Putinem na sopockim molo 1.09.2009 roku i przed ogłoszeniem 28.01.2010 roku podczas pobytu na WGPW, swojej decyzji o rezygnacji z kandydowania w wyborach prezydenckich w 2010 roku, też często się konsultował z A.Merkel, co nie uszło uwadze komentatorów politycznych, gdy komentowali tę decyzję D.Tuska.

Pani Profesor Jadwiga Staniszkis: 
"Drugie dno słów Tuska"
(...)Ale wszystkie argumenty, jakie są przytaczane na rzecz rezygnacji Tuska, są niewystarczające. Program, który przedstawił, lepiej zrealizowałby ktoś inny. Tusk mówi o sobie, że jest liderem, a nie jest. Program zaś jest mało ambitny. To program minimum, bardzo rozciągnięty w czasie.
To o co chodzi?
Sądzę, że jest w tym jakieś drugie dno. Ale na razie nie wiem jakie. Tym bardziej że problem jedności PO też jest mało przekonujący. Wprowadzenie drugiego ośrodka władzy, w urzędzie prezydenckim, też zacznie dzielić PO. Mimo deprecjonowania tego urzędu przez Tuska, co uważam za duży błąd. Może premiera do rezygnacji ze startu namawiał ktoś z zewnątrz. 
Kto na przykład? Może jacyś przywódcy europejscy. Bo jeden wyraźny ośrodek władzy występuje w zasadzie we wszystkich państwach zachodnich.(...)
http://www.rp.pl/artykul/429045-Drugie-dno-slow-Tuska.html

Pan Profesor Zdzisław Krasnodębski: 
"Dobra rada dla Platformy z dodatkiem prostego testu dla wyborców"

(...)Niestety, na początku roku 2010 popełnił zasadniczy błąd. Pod wpływem Angeli Merkel i z innych nieznanych nam powodów odstąpił od pierwotnego planu i zrezygnował z kandydowania na prezydenta RP.(...)
http://www.rp.pl/artykul/633715.html

Moja teza, że Amber Gold była aferą służb specjalnych dla sfinansowania operacji "Smoleńsk 2010" , operacji , która w ramach polityki resetu USA-Rosja, była przygotowywana przez konsorcjum służb państw zaangażowanych w tę politykę, czyli służb rosyjskich, niemieckich, amerykańskich, izraelskich i polskich.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1551092