Oświadczenie Episkopatu o hucpie w teatrze ma znamiona tchórzostwa i pozoranctwa.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa. Tak czytamy w lakonicznym oświadczeniu rzecznika Episkopatu. Oto ono:

Komunikat ws. spektaklu „Klątwa”

Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.

Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.

Odpowiedzią na spektakl „Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

W takiej sprawie nie wypowiada sie żaden hierarcha tylko jakiś ksiadz od "parzenia herbatki"?

I nie widzi on bluźnierstwa tylko jego znamiona. To ja widzę znamiona bluźnierstwa Episkopatu wobec wiernych w Polsce i pozorne działania.

Nikt nie wzywa wiernych do bojkotu Teatru, nie wzywa się do działania odpowiedzialnych organów państwa, nie wzywa się wiernych do protrestów przed teatrem nie zapowiada egzorcyzmów nad satanistami w Warszawie?

To na tyle Was, purpuraci, stać? Powinniście być purpurowi ze wstydu. Żaden z was się nie odważył pod ta parodią listu podpisać?  Okrywacie mnie, katolika, hańbą. Chyba za Was sie bardziej wstydze niż za tą teatralną bandę.

Przecież gdyby coś takiego zrobiono wobec Islamu to już na miejscu byłego teatru kamień na kamieniu by nie pozostał.

Kpi z nas także rząd który udaje że nic się nie stało. Minister Selin zachowuje się jak kelner i mówi kolega wskazując na warszawski ratusz.Z ratusza jakiś pociotak europosłanki który gdyby na jego rabina powiedziano złe słowo krzyczałby że to antysemityzm mówi że wszystko jest OK. Antykatolicyzm to powód do chluby? W Polsce? Katolickim kraju?

A Nycz siedzi cicho a to przecież jego pupil Lemański jest aktywnym działaczem w tym teatrze. Nikt go jeszcze, ani lowelasa Sowy nie wykluczył z kapłaństwa?

Słyszę też jakieś bajki że ani rząd ani Ratusz nie mogą interweniować. O żesz..... qrw... przepraszam ale wytrzymac trudno.

A czy ten teatr jest utrzymymywany za pieniądze tych sqrwieli co sie zwa artystami.Albo za pieniadze z dochodów? Bo jesli jest tam choć jedna złotówka z jakiegokolwiek budzetu to mamy prawo te wszystkie teatralne psy doddać do eutanazji.

I jeszcze taką hucpę odstawia nam jakiś chorwacki sodomita?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:17)

Komentarze

To jest atak na tle narodowościowym religijnym wyznaniowym !
To moze tak spektakl z podcieraniem sie flaga Izraela, albo robieniem laski Mohametowi?
To bylaby prawdziwa sztuka odwagi!!!

Gdzie jest prokuratura !

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533573

ale w internecie nigdzie ich nie ma,mam nadzieję znając nasze zaangazowanie,ze wcześniej,czy póżniej  znajdziemy je 

Oni się podobno odgrażają,ze karalne jest rozpowszechnianie ich skandalicznego spektaklu w telewizji i w internecie... a ja myślę,ze warto by się zastanowić nad odszkodowaniem dla NAS ,za obrazę Wiary i  Moralności

Mam wrażenie,ze powstaje na naszych oczach i za nasze pieniądze,jakaś sekta i to bardzo niebezpieczna...nawoływanie do morderstwa powinno być natychmiast ukarane...

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1533575

http://www.powszechny.com/spektakle/klatwa,s1141.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1533576

 

Całość tut:

https://youtu.be/j-NbmljumLc

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1533581

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533580

Dominik Tarczyński rozniósł haniebny spektakl Teatru Powszechnego oraz J. Scheuring-Wielgus

https://youtu.be/laSu_EIAy98

 

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1533582

Zobaczymy, czy będą tacy odważni, gdy zrobią sex z prorokiem Mahometem, albo będą się POdcierać wyrwanymi kartkami z Koranu.

Odważne sku**ysyny, bo profanują to, co dla katolików w Polsce jest święte. A czerwona mafia w togach będzie ich bronić, jako ich przejaw wolności artystycznej.

Urząd miasta Warszawy daje na ten teatr 8 milionów rocznie. Teraz widać, jaka jest pejsata Hajka bufetowa i POzostali urzędnicy i radni z PO i PSL. Także widać, jaki mają stosunek do ludzi wierzących katolików. Chcą z Polski zrobić pustynię lewacką, a Boga wyrzucić z serc Polaków. Ale nie wasze doczekanie wy lewackie skurwiele!!!

Apeluję do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Zero kasy z mojego podatku dla tego teatru!!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1533586

Żadnej zasłony milczenia nad tym haniebnym spektaklem.Trzeba ostro reagować ,bo lewactwo wejdzie Nam na głowę.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533587

19 października 2010 roku w centrum Łodzi w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 61 były członek Platformy Obywatelskiej 62-letni Ryszard Cyba wtargnął do biura posłów Prawa i Sprawiedliwości. Był uzbrojony w pistolet, paralizator i nóż myśliwski o ostrzu długości 24-centymetrów. Krzycząc, że chce zabić Jarosława Kaczyńskiego i że nienawidzi wszystkich PiS-owców, zastrzelił czterema strzałami Marka Rosiaka i zadał dwa ciosy w szyję Pawłowi Kowalskiemu, którego wcześniej ranił paralizatorem. Ryszard Cyba miał przy sobie 49 nabojów, oddał tylko 8 strzałów, ponieważ zaciął mu się pistolet. Żałował, że odebrano mu broń: "bo wystrzelałbym wszystkich PiS-owców".

W Teatrze Powszechnym w Warszawie utrzymywanym z pieniędzy podatników grana jest sztuka "Klątwa". W jej trakcie aktorka mówi widzom, że właśnie chciałaby bardzo zebrać pieniądze na wynajęcie zawodowego mordercy, żeby ten zabił Jarosława Kaczyńskiego. Mówi również, że to wcale nie kosztuje drogo, bo tylko 50 tysięcy euro, ale niestety nie może spełnić swojego marzenia, ponieważ za to grozi więzienie. Tę scenę miał zaproponować artystce reżyser spektaklu Chorwat, który podobno znał poglądy aktorki. Artykuł 255 Kodeksu karnego paragraf 2 mówi: "Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".
W czasie "Klątwy" obraża się uczucia religijne katolików, między innymi profanując krzyż i uprawiając seks oralny z figurą św. Jana Pawła II. Artykuł 196 Kodeksu karnego za obrazę uczuć religijnych przewiduje do 2 lat więzienia. Mówimy cały czas o teatrze należącym do podatników i opłacanym przez podatników.
Jako zwykły podatnik mam dwa żądania. Pierwsze - żądam, żeby nasze pieniądze nie były wydawane na podżeganie do morderstwa i hodowania drugiego Cyby. Drugie - żądam, żeby plucie chrześcijanom w twarz nie uchodziło w tym kraju na sucho.

http://m.se.pl/wiadomosci/opinie/jastrzebowski-o-kontrowersyjnym-spektaklu-klatwa-powinienes-siedziec-pseudoartysto_954846.html

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533588

 POpaprańcy utracili (a przynajmniej w znacznym stopniu) dostęp do mediów to teraz próbują poprzez najemców dalej niszczyć wszystko co polskie.

 Sprzedali za bezcen obcokrajowcom i rozgrabili dzieląc pomiędzy kolesiów to co pozostało po tzw. komunie ale ich działanie wstrzymało przebudzenie się Narodu w najważniejszym momencie - gdy doszło do zagrożenia najwyższego jaki mógłby spotkać Nasz Kraj - sprzedaży polskiej ziemi.

 Teraz odradzająca się świadomość polskiej racji stanu i tożsamości narodowej jest dla nich i dla ich szemranych interesów tak dużym zagrożeniem, że nie cofną się przed żadną możliwością osłabienia morale patriotów (których określają negatywnym mianem narodowców, jakby tożsamość narodowa była czymś negatywnym i moralnie nagannym!)

 Jeśli po tak oczywistym i haniebnym przestępstwie nie nastąpi natychmiastowa reakcja wymiaru sprawiedliwości, to następstwem może być już niebawem uwolnienie kolejnych Cybów a prowokacje ze strony pseudoopozycji mogą wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do ulicznych zamieszek o które od dłuższego czasu próżno zabiegają różnej maści eurowrogowie Rzeczpospolitej.

 Cieszy mnie fakt, że z Londynu (z dalszej perspektywy) widać ten problem szerzej niż to postrzegają polscy dziennikarze i wymiar sprawiedliwości, który oby jak najszybciej został zreformowany (oczyszczony.) 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1533602

To ta kanalia jest odpowiedzialna za całe zło które dzieje się w Warszawie. Niech będzie przeklęta na wieki.

 

 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1533590

 z POznania

1.Meczet w Warszawie,ona

2.tęcza na wprost Koscioła, Ona

a teraz "Klątwa"

 nie zapominajmy, ze  zaczynała od niszczenia Polskich Banków a skończyła na złodziejskiej reprywatyzacji i Klątwie...to zła kobieta ,chytra,cwana  i nienawidząca nas

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1533597

Jak podało Radio Bzdet Julia Wyszyńska została zwolniona z Teatru Powszechnego. Zastąpi ją Jacek Protasiewicz i jego owca.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1533599

 W sytuacji gdy na całym świecie chrześcijanie są brutalnie fizycznie prześladowani i mordowani za przekonania religijne w Naszym Kraju gdzie jest to (jeszcze) niemożliwe do zaakceptowania przez jego wrogów i prawnie karalne, dochodzi do otwartych ataków na symbole świętości stanowiące podstawy kulturowe.

 W czasach gdy islamiści strzelają do chrześcijan - pseudoaktorzy na scenie z krzyży montują pistolety maszynowe i z nich strzelają!  Czy można jeszcze bardziej ugodzić ofiary tych mordów?  Jak można na to pozwolić w NASZYM KRAJU, to przecież tak jakby do esesmana rzucano gwiazdą dawida z pasiakiem! Czy może i do takiej prowokacji też się posuną?

 Ludzie, niezależnie od Waszych przekonań politycznych i religijnych nie pozwólcie nigdzie na świecie na deptanie symboli będących najczystszymi wzorcami humanitaryzmu i pokoju, bo prędzej niż później dopadnie Was wojna. 

 Tak przecież niedawno była ona na Bałkanach, teraz toczy się na Ukrainie w Iranie, roakłada terroryzmem zachodnią demokrację od wewnątrz: w Niemczech, we Francji w Szwecji ... obudźcie się to naprawdę niedaleko!

 Jeśli ktoś pomyśli, że przesadzam, to przypomnę, że całkiem niedawno w Polsce wybuchła na przystanku bomba, którą przytomny i odważny kierowca wyniósł z autobusu... czy takim terrorystom już polskiego rodowodu potrzeba więcej niż nawoływanie w tym spektaklu?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1533603

go biletu? 

 

Ku pamięci: 

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/310192-kim-jest-rezyser-bluznierczej-hucpy-oliver-frljic-to-objazdowy-prowokator-dla-ktorego-nie-licza-sie-ani-fakty-ani-uczucia-ludzi 

 

Mam wrażenie, że opozycja precyzyjnie  realizuje specjalny program, stworzony przez wynajętych spin-doktorów i - jej politycy działają na odcinku ciamajdan + sabotaż prac Sejmu w różnych formach, a na froncie sabotażu życia publicznego przy pomocy takiego właśnie qrewstwa działają różni tacy właśnie "Frljicie". Jest ich  więcej i są wszędzie, na dodatek są blisko nas - w teatrze, w szpitalu, w sądzie, w sklepie, w urzędzie, w ministerstwach, w dzielnicy, szkole itd.  Oni jako miejscowi, znający mentalność polską nie tylko sabotują życie publiczne - oni również donoszą o nowych słabych miejscach i furtkach bez nadzoru, a już głowa spin-doktorków w tym jakim sposobem, kiedy itd. w takie miejsca uderzać. Polak nie ma cieszyć się i korzystać z dobrej zmiany i perspektywy kolejnych zmian, Polak ma żyć na beczce prochu i na dodatek sam trzymać jej lont i zapalniczkę.

Wojna hybrydowa ma niejedno oblicze!...

Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1533609

Dotychczas największym osiągnięciem Frljicia było zabijanie kurczaków na scenie w Dubrowniku. Zaiste wielki to artysta.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1533610

i należy go z Polski wydalić

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Czytasz tego bloga na własną odpowiedzialność. Skargi i zażalenia nie będą przyjmowane. © Copyright by Nathanel. All rights reserved.

#1533615

powinni zrobić z tym teatrem,tak jak Boryna -podpalić i czekać z widłami,żeby żaden bydlak nie uciekł

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1533616

Te krwawe pomysły to ty tak sam z siebie, czy z "patriotycznych" przekazów rodzinnych ?.
Czy ty przypadkiem nie masz ukraińskich krewnych na Wołyniu ?.
Nie powinieneś zmienić nick na " Ио́сиф z Równego" ?...
Zastanawia mnie co na to portalowi przeciwnicy "mowy nienawiści"...?.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1533656

a co 
 
boisz się o własną dupę
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1533668

Typ, którego argumentem są widły, budzi we mnie jedynie politowanie.
O strachu nie może być mowy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1533675

...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1533676

Jak widać na załączonym obrazku, zwolenników rozliczeń za pomocą wideł jest na tym portalu więcej.
Pozostaje wierzyć, że są to wyłącznie oszołomy z Londynu (?), ewentualnie dzisiejsi "właściciele" polskich domów w Lipnikach, Parośli, Pendykach, Porycku... itd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1533730