Lewacki Angielski The Sun uznał oprawę meczu Legii za "prowokacyjną".

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Mam nadzieje że starsi pamiętają, a młodzi się zaraz dowiedzą że trudno ustalić która nacja jest bardziej wredna - Francuzi czy Anglicy. Ci ostatni pasożytowali nad większą częścią świata niż Hitler zamierzał podbić.

Tak więc być może obawa przed tym że okradzione Narody zażądają także  od nich reparacji za wieki okupacji zmusza ich do obrony ich braci - Niemiec. Łotry Anglicy przecież kazali nam płacić za to że Polska Armia, jej żołnierze nie szczędzili krwi i życia aby bronić właśnie ich. W nagrodę natomiast sprzedali Polskę Stalinowi.

   

Legia Warsaw fans displayed a provocative banner to mark the 73rd anniversary of the Warsaw Uprising.

Tak.  W taki bezczelny sposób podpisano to zdjęcie ( w/g nich "prowokacyjne")

'thousands were children'

Legia Warsaw display provocative anti-Nazi banner to mark anniversary of Warsaw Uprising ahead of Champions League clash

 

Banner read: 'During the Warsaw Uprising Germans killed 160,000 people. Thousands of them were children'

Od kiedy to mówienie prawdy, stwierdzenie faktu - można nazwać prowokacją? Mało tego , lewactwo z The Sun uważa to za wysoce prowokacyjny zamach na świadomość świata.

LEGIA WARSAW fans unveiled a highly provocative banner.

The Sun

The Sun – poranny dziennik brytyjski, utworzony w 1964 roku w Londynie przez koncern prasowy C. Kinga, jako następca dziennika Daily Herald; obecnie własność News UK, filii News Corp Ruperta Murdocha. The Sun założono w 1964 r. jako następcę Daily Herald, lewicowego dziennika.

Na szczęście komuchy stanowią coraz większą mniejszość.

W dziesiątkach artykułów autorzy przytaczają tło historyczne Powstania Warszawskiego. Zdjęcia oprawy trafiły nawet na stronę popularnego amerykańskiego czasopisma Sports Illustrated. „Przekaz odnosi się do Niemców a nie do nazistów” – zauważa „SI” i dodaje, że Legia ma kibiców patriotów, zawsze składa hołd ofiarom powstania oraz zaprasza żyjących Powstańców za darmo do strefy VIP.

„Zanim rozpoczął się mecz, kibice zaprezentowali ogromną mozaikę z żołnierzem celującym pistoletem w głowę dziecka” – pisze największa spółka medialna w Ameryce Południowej Globo.

Brytyjski Daily Record wspomina o tym, że Legia grała o Ligę Mistrzów, ale to oprawa przygotowana przez kibiców przykuła szczególną uwagę. Przypominana jest także inna słynna prezentacja skierowana do UEFA.

Zdjęcia ukazały się także we włoskim Corriere dello Sport, w Wenezueli, Portugalii i wielu innych miejscach.

PS. Spodobała mi się propozycja widza TVP Info który zadzwonił do programu  " W Tyle Wizji" i zaapelował aby Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało autorom oprawy meczu Legia -Astana nagrodę za popularyzacje sprawy polskiej w świecie. Warto byłoby też abyśmy mogli autorów tego pomysłu poznać i zobaczyć w TVP. Może też włączy się Ministerstwo Oświaty gdyż była to wielka lekcja historii.

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

w żelaznych uściskach

 

przecież Stalin i Hitler

dzieci bardzo kochali

w żelaznych uściskach

tysiącami je mordowali!

 

PS A może Sun dotarł do tajnych materiałów w angielskich archiwach, zwłaszcza z rozmów w cztery oczy w Teheranie "nowego świętego przymierza" (czytaj trzech Antychrystów), z konkretnymi wskazówkami odnoszącymi się do tego, jak "chorąży pokoju" ma postępować z buntowniczymi Polaczkami, w tym oczywiście z dziećmi?! 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1545841

   Warto by było pochylić się jednak nad całym tekstem. Sam tytuł można uznać za prawdziwy, bo właśnie taki był cel kibiców Legii- sprowokować ludzi do chwili zadumy, do tego, by przypomnieć o niemiecko- ukraińskim okrucieństwie, o ofiarach Powstania. Zapewne ileś tam osób pod wpływem tej oprawy postanowiło sprawdzić, o co z tym powstaniem chodzi. Tak więc sama oprawa była prowokująca, bo tylko tak bezpośredni przekaz może pchnąć ludzi do poszukiwania szerszych informacji.  Nie czytałem tego tekstu, tak więc nie podejmuję się krytyki, jednak sama oprawa bardzo mi przypadła do gustu. Za dwa i pół tygodnia wrócę do pracy i zapytam ludzi, co też o niej sądzą. Jeśli chcesz, to dam znać jakie oceny przeważyły.

   Pozdrawiam z plaży.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

              

#1545846

a dla Legii wielki szacunek

Tak ,to Niemcy mordowali Polskie Dzieci,Ich Rodziców i Dziadków

To Niemcy zamordowali Miasto mojej Babci,a Dziadka żywcem spalili na terenie Warszawskiej Elektrowni,starego Legionistę,Polskiego Oficera

serdeczne pozdrowienia

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1545867

The Sun to brukowiec, popularna bulwarowka pelna plotek, sensacji i marnej jakosci artkulow, ktorych nikt w Anglii nie traktuje powaznie. Nie powolywalabym sie na ten dziennik, bo to wstyd, to jakby cytowac rewelacje z Pudelka.
The Sun nie jest lewicowy to zwykly szmatlawiec, erotyka plus sport plus tania sensacja.
The Guardian jest lewicowy, ty jako wybitnie prawicowa osoba przywiazana do konserwatywnych wartosci powinnas czytac the Times.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1545868

za Patriotyczny PROTEST

Wstyd i Hańba  i to włąśnie robi UEFA,nie wolna od własnych kłopotów...

Myślę,ze powinniśmy zaprotestować w obronie Patriotycznej LEGII,nie wolno tego puścić płazem... czyżby Niemcy kolejny wykonali nacisk,tym razem na UEFA?

i to już nie tylko  PROTEST KIBICÓW, ale  i Polek i Polaków,

won od naszego KRAJU,won

jak nie rozumiecie inaczej,

nie podoba im się,to  iż przypominamy,ze TO Niemcy przed 73 laty mordowali Polskę i Jej Naród,chyba nie podoba

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1545875

Lecz przepisy UEFA sa jednoznaczne: wszelkie bannery na meczach przedstawiane przez kibicow maja dotyczyc pilki noznej...

Wiec UEFA sprawe wszczela niejako z urzedu - a naciski Niemcow (jesli sa czy beda) mozna bedzie odczytac z wysokosci kary nalozonej na Legie. Zamiast protestowac (przeciwko istniejacemu prawu) czy nie lepiej poprosic UEFA o symboliczna kare - ze wzgledu na brak "szkodliwosci spolecznej" czynu kibicow Legii?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

mikolaj

#1545939

A kto ?

Wiadomo

Koszer Zeitung

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1545889

"uwrażliwieniem na krzywdy żydowskie" - czyli ekspozycja jakichkolwiek innych jest "niedobra", charakterystyczna dla wszelkich mediów zachodnich, niż "lewactwo" sensu stricte. To szukanie na siłę uzasadnień politycznych w stylu: lewactwo złe, "prawicowcy" dobrzy - podczas gdy wszyscy oni sądzą, że nasze miejsce jest "w dole".

Poza tym, nie jest do końca tak jak napisał Autor.

Dygresja: "Anglicy. Ci ostatni pasożytowali nad większą częścią świata". Przy całej niechęci do nich i zgadzając się z tym opisem, zauważę jednak, że coś tam cywilizacyjnie podbitym narodom/w miejscach w których się osiedlili, "dali", coś tam budowali, wprowadzili dość powszechnie różne instytucje i rozwiązania społeczne i polityczne, a także (choćby trochę nie tylko w celu eksploatacji danego kraju) gospodarczo-techniczne. Znam inny naród i wydaje mi się, że on znacznie mocniej, skuteczniej, szerzej pasożytuje i niespecjalnie daje coś w zamian. Sądzę, że z dziennikarstwem w świecie anglosaskim jest ta nacja mocno powiązana, chyba bardziej niż Anglicy i potomkowie Anglików:). Czy  Autor, roli tej nacji w ustawianiu mediów zachodnich antypolsko, nie dostrzega? A może nie domyśla się o jakiej nacji mówię/snuję rozważania?:))). Koniec dygresji.

Uzasadnienie tezy:

1) Jakkolwiek konserwatyści w GB i lewactwo to prawie jeden pies, ale jednak nie jest to tożsame, różnice w akcentach istnieją - np brexit chyba nie jest ściśle "lewacki". "Sun" miał różne okresy, w wyborach w latach 1997-2005, jak czytam, poparł partię pracy, ale w wyborach 2010, 2015 i 2017 popierał konserwatystów. Czyli nie jest "lewacki" - jak "chciałby" Autor.

2) Artykuł, prócz opisu zdjęcia z użyciem słowa "prowokacyjny" o transparencie (przepraszam, a czy transparent nie miał prowokować? Tj. szokującą, choć prawdziwą, treścią zwrócić uwagę światowej opinii, na walkę i hekatombę Polaków z rąk Niemców?), nie jest antypolski, w szczególności biorąc pod uwagę "standardy zachodnie" ostatnich lat.  A nawet po prostu rzekłbym: w ogóle nie jest antypolski.     Inne zdjęcie jest podpisane: "The Polish resistance mounted an offensive against Nazi Germany – but hundreds of thousands were murdered in mass executions".

A w treści samego artykułu: m. in. - Powstanie Warszawskie zostało nazwane kluczowym wydarzeniem II wojny św. w Europie. Tak raczej rzadko:) piszą antyPolacy.

"The banner, which also had a Polish flag and the year 1944 in the background, was to mark the 73rd anniversary of the Warsaw Uprising, a key event in the war in Europe in World War II.

Legia also held a minute’s silence before kick-off.

The Warsaw Uprising began on August 1, 1944, and saw Polish resistance forces attempt to drive the Nazi army out of the city as Soviet forces arrived from the East.

But after 63 days – as Soviet leader Josef Stalin withheld troops in the hope the city would fall – hundreds of thousands were killed, mostly in mass executions by the Nazis and large parts of the city were completely destroyed...."

Podsumowanie: moim zdaniem - tezy podstawowe wpisu, zachowując umiar, określiłbym jednak: kulą w płot, co jednak nie znaczy, że nie zgadzam się ze wszystkim.

Trochę na podstawie tego artykułu, wpisu, ale też trochę patrząc szerzej: nie ma też co wszędzie  - moim zdaniem - "szukać lewactwa" i je za wszystko obwiniać, bo lewactwa nie wysysa się z mlekiem matki, nie jest siłą sprawczą, lecz wykonawczą -  warto zastanowić się, kim etnicznie:) są prekursorzy, najbardziej prominentni (przynajmniej częściowo) propagatorzy multi-kulti, mentorzy lewactwa (wśród którego jest rzecz jasna multum Anglików, Szwedów itd, ale nie oni je wymyślili:)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1545891

Oto jedno z  oświadczeń wydawcy The Sun: "ALL our instincts are left rather than right and we would vote for any able politician who would describe himself as a Social Democrat.".

Polemikę co do pozostałych tez komentarza pozostawiam Czytelnikom.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1545896

http://pikio.pl/burza-w-sieci-internauci-kompromitacja-legii-to-nie-jest-zaden-powstaniec/#

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1545897

OK, to normalne.

Ale może, tak jak wypadło być może przeczytać artykuł i coś o dzisiejszym The Sun - ja np. podałem daty wyborów gdzie kogo wsparli, m. in pisząc o 2015 i 2017 - to może wypadałoby dodać, że cytowany przez Ciebie cytat pochodzi z pazdziernika 1979 r.? Akurat dość łatwo go znalezć.

Co do pozostałych tez, jak sądzę, nie masz za wielkich argumentów.

PS Sorry, że piszę "agresywniej", ale to następstwo przywołania cytatu z 1979 r., mającego uzasadnić polityczne sympatie czy polityczną proweniencję Sun dziś, a i wpis i mój komentarz dotyczył Sun dzisiejszego, Uważam to (takie przywołanie starego cytatu bez umiejscowienia go w czasie),  za średnio uczciwą :) formę polemiki

 

 

I opis sun z wiki:

"FormatTabloid

Owner(s)News UK

EditorTony Gallagher[3]

FoundedSeptember 15, 1964; 52 years ago

Political alignmentConservative"
 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1545899

faszyści nazywają się antyfaszystami, feminazistki podobno bronią "praw kobiet"a te "pro choice" nie dają szans dzieciom nie narodzonym, obrońcy demokracji niszczą demokrację, zdrajcy Rzeczypospolitej nazwali się jej obywatelami. Można te przykłady bez końca mnożyć.

Nie da się jednak też stwierdzić że tabloid to nie pismo lewackie. Nie znam tabloidu który mozna  by nazwać prawicowym ani tym bardziej konserwatywnym.

Co do innych tez to widać że mamy róznice opinii. Ja zaprezentowałem swoje a Ty swoje. Możemy pozostać przy swoich bo Polska to nie Chiny Mao ani Korea PÓlnocna. Możemy mieć swoje różne zdania

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1545900

Pro: 1. Cóż, przynajmniej nie zostałem określony ruskim agentem:). 2. Czy w ogóle są jeszcze jakieś znaczące media/środowiska konserwatywne, prawicowe sensu stricte.? Przypomina się, że "konserwatyści" brytyjscy przeprosili homos za jakieś sformułowania z okresu thatcheryzmu...

Kontra. Jeśli piętnujemy, wskazujemy i jeśli widzimy, że media ściśle "lewackie" są bardziej antypolskie niż inne, to warto by brać pod uwagę - by atakować nie wszystkich jak leci, bo to często jest mało roztropne czy skuteczne, lecz tych najgorszych - że są media znacznie bardziej "lewackie" niż dzisiejszy Sun i artykuły znacznie bardziej antypolskie, niż wspomniany.           Dodałbym także - że są nacje/grupy etniczne znacznie bardziej atakujące nas, niż wspomniani Anglicy i Francuzi, i to w prasie brytyjskiej czy francuskiej........

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1545924

Brawo kibice Legii Warszawa. Znakomita akcja! Piękna robota! Tak trzymać rodacy! Jestem z Was dumny i komu mogę to pokazuję ten film. Naprawdę super. Wczoraj latałem w mojej pracy w Watford pod Londynem od jednego Angola do drugiego i prezentowałem Im ten przepiękny przekaz polskiego, mądrego patriotyzmu polskich kibiców piłkarskich. Wiadomo futbol na Wyspach to rzecz niemal święta! Patrzyli zdumieni, jakby zszokowani, zaskoczeni i jakby z niedowierzaniem, że nas Polaków stać na to. Pracowałem nad tym zresztą odpowiednio, osobiście pogrzewając atmosferę, mówiąc że taką akcją to nawet Amerykanie, Brytyjczycy, czy Chiniole, by się nie powstydzili. Co ciekawe - nie zaprzeczali! Tym co pisze The Sun się nie wcale przejmować, po prostu promować to gdzie się tylko da. UEFA owszem chrzani i po temu nic z tego nie będzie, a jeśli już coś nasmarują, to Ich zjemy na gorąco! Pozdrawiam Nathanaela

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1545906

Bardzo dobrze, ze gazety na całym świecie ten plakat pokazują. Ten Sun też robi dobrą robotę, widać nie może napisać nic innego to przynajmniej pokazuje. Brawo kibice Legii. Zrobili wspaniały plakat, gazety na całym świecie go pokazują, komentarze nie mają znaczenia. Liczy się komentarz na plakacie.

Nie mogę sobie odmówić umieszczenia go w tym poście.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1545909

z Mężem do składki :) Najważniejsze,że poprawny świat dowiedział się KTO mordował Polskę,Polaków i ICH Dzieci i za To z wielką radością zapłacimy

i za TO,ze Napisano Niemcy a nie jacyś "naziści" dzisiejsze dzieci nie widzą ,co to TAKIEGO,ci naziści,czy nawet hitlerowcy Niemcy jeszcze RAZ !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1545925

akcja wręcz doskonała pod względem propagandowym (w dobrym słowa znaczeniu). Zarówno jakość, drastyczność przekazu, jak i umieszczenie napisu, a w napisie użycie słowa: niemiecki - super!!!

PS Kiedyś kibice nieco mniej "prominentnej" Polonii, to i co zrozumiałe - oprawy skromniejsze, przedstawili Małego Powstańca, bez żadnego napisu (no może był: Pamiętamy), w meczu z holenderską drużyną z miasta, ktore wyzwoliła brygada gen. Maczka. Widziałem na jakichś forach, że ci z Hol. pytali się potem, czy postać na transparencie to ... gen. Maczek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1545926

i to był błąd,błąd,który mści się do dzisiaj... a więc wracamy na szczęscie do formuły:

"czarne jest czarne"

"białe jest białe " a dwa + dwa jest na pewno cztery

dwa dni temu zaprzyjażniony Młody " zapytał a kim byli hitlerowcy?

SZOK 

oczywiście,ze wyłożyłam kawę na ławę  i to ,ze TO Niemcy mordowali POLSKI E Dzieci 

 " jak dobrze być dumnym Polakiem"

pozdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1545927

Od iluś lat, ten termin praktycznie zaginął w przekazie publicznym (oczywiście zgadzam się, że nie powinien "zastępować" Niemców, no ale przedstawiam tylko swoją obserwację) i królują niepodzielnie "naziści".....Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1545932

ale nie dla mnie,ponioważ nie raz chodził ze mną palić znicze pod płytą poświęconą pamięci Sląskich Harcerzy,których sam nazywał Małymi Żołnierzykami :),minęło troszkę czasu i braku kontaktów, i klops :) ale Racja ,lepsze to niż

"POprawne" dzisiaj naziści

pozdrowienia :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1545934

Dopóki są tacy wspaniali patrioci wśród kibiców Legii i innych warszawskich klubów, to nie ma się co martwić o bojowego ducha niezwyciężonej Warszawy! To dzięki takiej niezłomnej postawie wielu polskich patriotów,  z prezydentem Lechem Kaczyńskim, Powstanie Warszawskie i Powstańcy odzyskują należne miejsce w historii Europy i świata. A przecież do niedawna Powstanie praktycznie nie istniało w mediach zachodnich, było wręcz przez nie celowo i w perfidny sposób wypierane i zastępowane przez promowanie walk w Getcie w 1943 roku jako Powstanie Warszawskie.

PS A stalinowska i neostalinowska plugawa propaganda przeciwko Powstaniu trwa od 1944 roku. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1545929

Marek Suski, poseł PiS w programie Woronicza 17 oświadczył: „Jeśli będzie kara dla Legii, to zapraszam kibiców. Zrobimy zrzutkę w klubie Prawa i Sprawiedliwości” Parlamentarzysta namawiał też, by internauci wysyłali e-maile do władz UEFA, wyrażając swoją dezaprobatę dla prób stawania w obronie niemieckich zbrodniarzy.

Cały artykuł pod adresem: http://www.pch24.pl/posel-suski--jesli-uefa-ukarze-legie--to-zapraszam-kibicow--zrobimy-zrzutke-w-pis,53611,i.html#ixzz4ozuM9TAd

I mój komentarz tamże:

UEFA ręce precz od kibiców Legii Warszawa! Polska młodzież zrobiła wspaniałą robotę, dali piękne świadectwo łączenia sportu z żywym patriotyzmem! Tam nie było absolutnie niczego złego, zakłamanego, gorszącego. Urzędnicy UEFA nie ośmieszajcie tej poważnej instytucji w oczach Polaków i w oczach całego cywilizowanego świata! Poza tym zrzutka, którą proponuje słusznie poseł Suski, to ostateczność, ja rządam od polskiego rządu zdecydowanej interwencji w obronie polskich kibiców, którzy nie uczynili nieczego złego. Absurdem kosmicznym jest nakładanie kary za takie patriotyczne akcje młodzieży. To raczej urzędników UEFA trzeba karać za takie bzdury i absurdy, które serwują ludziom! Oczekuję także że Prezydent RP Andrzej Duda trzyma rękę na pulsie, a nie tylko na kibicowskim szaliku i to zazwyczaj wtedy, jak trzeba i kiedy gęsto filmują.....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1545993

Niedługo zaczną się zajawki o "polskiej pacyfikacji" Powstania Warszawskiego. W mocno zmętniałych (od braku koncepcyi prawdy przypominającej coś czytelnego dla zdrowego rozumu) główkach europejczyków będzie się, po takim obok rzeczy jej nazwaniu, rozwijać obraz potwornie niebezpiecznej nacyi. Nacyi Polonusów, która  mimo usiłowań odwiecznych miłośników pokoju i  notorycznych wyznawców zadowalania się swoim, jakimi są Rzesza i Rosja- wywołała Powstanie. Powstanie, w którym nie dość, że przeszkadzali Hitlerowi i Stalinowi wprowadzić ład i porządek, to jeszcze wymordowali swoje kobiety starców i dzieci oraz spalili i wysadzili to, co po antyeuropejskich działaniach owej nie zasługującej na wolność nacji z jej własnej stolicy( i to mimo troskliwej opieki potencyj Moskiewskiej i Pruskiej) zostało.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1546016

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

świetne miejsce, aby epatować wojną.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1546055

Panie Tomaszu ja się bardzo cieszę z decyzji UEFA. Będzie jeszcze jedna okazja do pokazania tego plakatu. Jeszcze raz trafi on i kibice legii na czołówki gazet. Jeśli UEFA da za ten plakat karę, będzie bardzo dobrze, jeśli sprawę umorzą będzie jeszcze lepiej.

Ech co mi tam dam jeszcze raz obrazek tego plakatu. Tym razem filmik.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1546099