ZBIERAJĄC OKRUCHY ROZBITEGO ZWIERCIADŁA (9)

Obrazek użytkownika Michał Orzechowski
Świat
''Kac w Platformie po debacie w Strasburgu'
Politycy Platformy Obywatelskiej przyznają, że słabo wypadli podczas debaty w Parlamencie Europejskim. /.../ Na Platformę spadła fala krytyki za bierność. Głos zabrał tylko Jan Olbrycht, a jego wystąpienie - nawet w PO - jest komentowane jako zbyt łagodne. /.../ Inny polityk dodaje, że to był błąd z punktu widzenia pozycjonowania PO, bo partia stała się niewidoczna w dyskusji.  /.../ PO za sprawą Grzegorza Schetyny uparła się, że polski głos musi wybrzmieć podczas debaty.
Dlatego wystąpił Olbrycht. Ale zamiast - jak sugerował zarząd PO - krytykować Szydło, że to przez PiS Polska staje się przedmiotem debaty, zaczął od zapewnień, że to nie PO inicjowała debatę w PE. Później mówił, że "jesteśmy dumni z naszego kraju", choć "jest nam przykro, że Polska staje się tematem debaty w UE, bo to wpłynie na wizerunek Polski w Unii".
- To było i tak wyostrzone, bo tekst pierwotny był jeszcze łagodniejszy - mówi jeden z europosłów PO. Inny dodaje, że do tej pory obowiązywała reguła, że partie mogą się atakować w kraju, ale sporów nie wynoszą do Brukseli, bo to szkodzi wizerunkowi ich kraju'
 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)