Bronić Kukiza

Obrazek użytkownika miarka
Idee

 

 

... Kukiza też nie lubię, ale bronił będę jego wolności w wyrażaniu jego osobistych sympatii, czy antypatii.

Są rzeczy, które lubimy, a są i takie, których nie lubimy – i „Święty Boże” nie pomoże ... – ot – wolna wola. Święta wolna wola. Bóg dał nam wolną wolę, a Jego dary są święte, są własnością niepodważalną i niezbywalną. Nie zdołamy wymodlić, by od swojej woli odstąpił – Jego świętej Bożej woli.

„Boże, dlaczego Kowalski ma, a ja nie mam? - Bo Ja cię Kwiatkowski nie lubię”.  To żart, ale czyż nie takie jest życie? Kochamy wszystkich, ale każdego inaczej. W każdym widzimy inne iskierki dobra. Miłość to zawsze docenienie czyjegoś wyjątkowego piękna, zawsze czyjeś specjalne wyróżnienie.

Mam bratową, której nie lubię, ale to w niczym nie przeszkadza, żeby mieć z nią prawidłowe relacje. Kukiza też nie lubię, ale bronił będę jego wolności w wyrażaniu jego osobistych sympatii, czy antypatii.

Bo zwykle nie jest ważne, dlaczego kogoś nie lubimy – najczęściej zresztą tego sami dobrze nie rozumiemy, bo chodzi tu o jakieś procesy odbywające się głębi naszych dusz, np. jakieś przeczucia wzajemości czy przystawalności.

Ważne natomiast jest to, co szczególnie doceniamy i kochamy jako dobre aktem swojej wolnej woli. I to na tym mamy się skupiać. Bo to jest zdrowe i naturalne, prożyciowe i przyszłościowe.

 

Miłość nie jest moim obowiązkiem, ani niczyim prawem, które miałbym zaspokajać. Dotyczy to nawet tych miłości o których mówią przykazanie Boże. To zawsze akt wolnej woli, akt łaski, nie daru. A jak tak, to czysto uznaniowy, suwerenna decyzja. Ostatecznie zawsze liczą sie tylko czyny.

Nie istnieje taka niewola, która zniewalałaby nasze uczucia.

Jak Związkowi Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP się nie podoba użyty przez Kukiza zwrot „żydowski bankier” ( „Żyd Soros”), to może niech zamiast tu atakować Kukiza, zaatakują Sorosa. W końcu to, co on robi woła już o pomstę do nieba – a nadto trzeba go już ścigać  - z całą mocą prawa i sprawiedliwości - jako dziką bestię w ludzkiej skórze, co chce krzywdzić nas i tych których kochamy.

Bo Żyd to dobry człowiek. Jak Żyd przestaje być dobrym człowiekiem, przestaje być Żydem.

W tych, co atakują Kukiza internet powinien walić jak w bęben ku ich opamiętaniu się, bo żadni z nich dobrzy ludzie - więc też żadni Żydzi.

Żydzi prawdziwi, a więc dobrzy ludzie, najpierw by usunęli Sorosa ze swojego grona, a dopiero patrzyli na otoczenie – czy ich ludzie lubią, czy nie lubią – i dlaczego.

 

Nie można o tym Związku mówić: „to dobrzy ludzie”, ani szanować ich jako dobrych ludzi, a więc i liczyć się z ich zdaniem dopóki nie można mówić o bronionym przez nich Sorosu: „to dobry człowiek”.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)

Komentarze

kukła

 

a jak manipuluje masami

ta krwiożercza lewacka gnida?

otóż wyje że spalono kukłę

nie lichwiarza Sorosa... a Żyda!

 

PS Ciekawy jestem jaką to wersją Tory (Dekalogu) posługuje się ten Związek?!

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1502925

"wyje że spalono kukłę

nie lichwiarza Sorosa... a Żyda!

 

PS Ciekawy jestem jaką to wersją Tory (Dekalogu) posługuje się ten Związek?!"

 

Jak nie patrzą na to, gdzie jest dobro, a gdzie zło, to SATANISTYCZNĄ.

 

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1502928

Zanim będziemy bronić Kukiza, do czego się oczywiście przyłączę.....obroń najpierw mnie. Popatrz jak mnie zmasakrowali tylko za to ,że moje życzenia niepysznych świąt nie przypadły im do gustu. Może gdybym popłynęła z prądem...zdrówka,zdrówka i jeszcze raz zdrówka....byłoby jak trzeba. Toż to pogańskie życzenia. Czyżby portal preferował neutralność światopoglądową, skoro katolickie życzenia im nie pasują. Tylko patrzeć a doczekamy tu pochwały wielożeństwa i genderyzmu.
Dziękuję za motto, wezmę je pod uwagę.
Nie lubią mnie? Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno:-)
Pozdrawiam i życzę Tobie i sobie niepysznych świąt Bożego Narodzenia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1502936

Czy przeczytałaś moje życzenia dla ciebie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1502939

....gdzie ? Kiedy? Którędy ? Ale napewno przeczytałam bo czytam wszystko co ktoś do mnie pisze. Masz wątpliwości ,Przyjacielu? Chcesz przez to powiedzieć, że byłam nie dość grzeczna?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1502944

Jeden dzień temu u Markowej na blogu "Niszczenie człowieka" ostatni komentarz.

Grzeczna jesteś, chodziło mi o to że nie wszyscy żle tobie życzą, myślałem o sobie.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1502948

"...obroń najpierw mnie"

Dobrze Ci idzie. Masz odwagę w sercu. Robisz swoje. Masz motto: 'Nie lubią mnie? Strasznie mi z tego powodu wszystko jedno':-) ;-)

Zamiast "niepysznych", można też życzyć "ubogich w duchu", albo "pokornych".

Może poczuli się "upokorzeni", albo zawstyczeni w swojej pysze "wcale nie tak wielkiej"? Może ich bieda tak bije, że nie czują się zdolni do pokory? Aaaa? Przecież taka mowa jest mową wymagającą dystansu do spraw, nawet poczucia humoru. A jak już są bici biedą i go nie mają? Aaaaaa?

Oczywiście może być, że swoje typowe puste miejsce w sercu człowieka ubogiego, czy "potrzebującego Lekarza" zarezerwowane dla Boga zapełnili już pożądliwościami dóbr, bogactw i rozkoszy tego świata???  Ale czy wtedy mieliby czas na internet?

To raczej rzadki dziś przypadek, że są "bogaci w uczucia osobiste" (religijne?) im się obraziły? ;-(((

 

A tak w ogóle, to najlepiej życzenia bożonarodzeniowe składać w Wigilię - wtedy już wszyscy mówią jednym językiem :-) :-) :-)

 

"zdrówka,zdrówka i jeszcze raz zdrówka..."

Pewnie niektórzy by chcieli takich życzeń, ale ... to też by było źle bo bez kielicha i dogłębnych powtórek (o całuskach i chóralnych śpiewach nie wspominając) sensu nie mają :-))))))) 

 

"Tylko patrzeć a doczekamy tu pochwały wielożeństwa i genderyzmu".

Spokojnie. Jak kielicha się przez internet nie da to i tych rzeczy też :-) :-) :-)

 

Za życzenia świąteczne i życzę dziękuję. Wzajemnie życzę świąt Bożego Narodzenia  wolnych od rozproszeń pychą tego świata, a godnie skupionych na nawiedzającym nas Bogu, na dobru, pokoju i prawdziwym życiu z tego płynącym. Życiu tak duchowym, jak osobistym, rodzinnym i ojczyźnianym, a również ... niepoprawnie internetowym i politycznym.

miarka

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1502947