Najgorszy możliwy scenariusz...

Obrazek użytkownika maciej1965
Kraj

Śmierć prezydenta Adamowicza to najgorszy możliwy scenariusz, jaki mógł się przytrafić. 

Po pierwsze, zginął człowiek. Każda śmierć, szczególnie w takich okolicznościach to tragedia. Zresztą, jak mówił dawno temu  mój znajomy ksiądz, w morderstwie jeszcze większą tragedią od tego, że zginął człowiek, jest to, że na świecie pojawił się nowy morderca. Poza tym Adamowicz miał tyle samo lat co ja, osierocił dzieci w podobnym wieku, w którym jest i moje dziecko. Pomijając polityczne antypatie, szkoda mi jego jako człowieka i głęboko współczuję jego rodzinie.

Ale jest i drugi aspekt sprawy. Jego śmierć przynosi polityczne paliwo totalnej opozycji. Mogli go nie lubić za samowolny strat w wyborach, mógł im politycznie szkodzić ze względu na stawiane mu zarzuty karne, ale martwy przyniesie im profity. W naszej kulturze o zmarłych mówi się dobrze lub wcale. W tej chwili o Adamowiczu w większości mediów mówi się już głównie dobrze. Ja raczej zamilknę o nim. Ocenia go już kto inny.

Jednak ton przewijający się w mediach, prawie beatyfikacyjny, prowadzi do robienia z niego męczennika. Męczennika, który może stać się zwornikiem totalnej opozycji. W ten sposób niezrównoważony psychicznie bandyta stał się dostawcą politycznych argumentów dla PO z przyległościami. Wątpię, czy totalni będą potrafili powstrzymać się od ataków na PiS inspirowanych tą zbrodnią. O ile wiem Kurski z GW, Jerzy Owsiak  i sam Donald Tusk już próbowali grać tą tragedią. Czy coś ugrają? Boję się, że może im się to udać. 

Dlatego jeszcze raz podkreślę, że to, co się wczoraj stało i w konsekwencji śmierć prezydenta Adamowicza to najgorszy możliwy scenariusz, jaki mógł się wydarzyć. Bardzo bym chciał, żeby przeżył on ten zamach. Bo na świecie było by o jednego mordercę mniej, rodzina nadal miała by ojca i nie tworzono by fałszywego mitu męczennika za dobrą sprawę.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

"Jak się zagra tym umiejętnie, to pomoże wygrać wybory".

Cyniczne - ale to jest Platforma.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1578436

Dokładnie o tym pisałem dziś na moim blogu pod tytułem: "Adamowicz - oby nie został męczennikiem", nim jeszcze zmarł.

Ps. trochę źle interpretujesz naszą tradycje. O zmarłym NA POGRZEBIE mówimy albo dobrze albo wcale, jednak poza pogrzebem mówimy tak jak faktycznie było. Nie możemy sobie sami kneblować ust, bo nie mogli byśmy np. mówić o zbrodniach hitlera itp.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1578438

Ciśnie mi się na usta :

EDMUND WNUK-LIPIŃSKI „MORD ZAŁOŻYCIELSKI”

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1578445

Kto, lub co mi zablokowało dostęp do portalu po napisaniu : Ciśnie mi się na usta :EDMUND WNUK-LIPIŃSKI „MORD ZAŁOŻYCIELSKI” 

???

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#1578446

Też tak to widzę. Jako jeden z pierwszych zaczął Jarosław Kurski: „Nazwijmy rzeczy po imieniu. Wczoraj w Gdańsku doszło do politycznej zbrodni, do wyrachowanej i zaplanowanej próby zabójstwa polityka wybranego w powszechnych wyborach, polityka o niedawno odnowionym wielkim demokratycznym i politycznym mandacie”. Obrzydliwy typ.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1578462

po śmierci Adamowicza, na radiu Eska zacytowano wypowiedź prezydenta Poznania, Jaśkowiaka, z wypowiedzi którego jednoznacznie wynikało, iż jego zdaniem był to mord polityczny. Jestem przekonany, iż taniec na grobie rozpocznie się po pogrzebie. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1578573