Latający cyrk ruskiego ministra...

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Na serwisie Niezalezna.pl przeczytałem:

"Samolot Tu-154 z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu na pokładzie, miał przelecieć nad terytorium Polski. Nie dostał zgody i musiał zawrócić na Słowację - podała rosyjska agencja RIA Novosti. Powodem odmowy była niezapowiedziana wcześniej zmiana statusu lotu z cywilnego na wojskowy."

Ruscy są wścieki. Ich minister, objęty nota bene sankcjami unijnymi, a więc będący w UE "persona non grata" odwiedził Bańską Bystrzycę z okazji 70 rocznicy Słowackiego Powstania Narodowego. Czemu wpuścili go Słowacy, nie wiadomo. Jeśli minister znajduje się na liście osób nie wpuszczanych do UE, to powinien zostać za wtargnięcie na jej teren zatrzymany, osadzony w areszcie deportacyjnym a następnie więźniarką w asyście policji wydalony z terenu Unii. Kajdanki zdjąć na granicy z obwodem Kaliningradzkim.

Nad Polskę ministra nie wpuszczono z innego powodu. Jego lot został zgłoszony jako cywilny, a następnie przemianowany na wojskowy. Tyle, że lot wojskowy trzeba zgłosić na 72 godziny przed samym lotem, o czym kacapy nie pomyślały, albo, co bardziej prawdopodobne, uznały, że ich nie dotyczy.

 

Ciekawe jest również, w jaki sposób władze Rosji wyrażają swoje oburzenie: „Takich działań nie można ocenić inaczej, niż jako brutalne naruszenie norm i etyki kontaktów międzypaństwowych, lecz bezpośrednio w kontekście uroczystości na Słowacji - jako bluźnierczy wybryk przeciwko pamięci historycznej i zasługom tych, którzy ocalili Europę od faszyzmu” - uważa rosyjskie MSZ.

 

Pytanie: dlaczego Rosja sowiecka musiała ratować Europę od faszyzmu?

Odpowiedź: Ponieważ na skutek paktu Mołotow - Ribbentrop spowodowała wybuch tej wojny i zalanie Europy przez nazistowską (a nie faszystowską - faszyzm był we Włoszech) zarazę. Gdyby nie cios w plecy walczącej Polski, to były spore szanse na zatrzymanie ofensywy niemieckiej. Niemcom znacznie wydłużyły się już drogi zaopatrzeniowe, kończyły zapasy strategiczne, a dodatkowo dotarli do tej części Polski, w której ich czołgi stawały się przez brak dróg znacznie mniej mobilne. Zajęty przez Rosjan wschód Polski był miejscem mobilizacji sił drugiego rzutu oraz umożliwiał przegrupowanie wojsk Polskich. Dodatkowo, inwazja sowiecka na Polskę dała Anglikom i Francuzom alibi dla nie podejmowania ofensywy na zachodzie. Gdyby ona nastąpiła, problem nazistowski zostałby rozwiązany najpóźniej w 1940 roku poprzez zgniecenie Niemiec przez aliantów i Polskę. Przypomnę, że według umów sojuszniczych, Anglicy mieli zaatakować Niemcy po upływie 2 tygodni od wypowiedzenia wojny. Anglia i Francja wypowiedziały wojnę 3 września. Tak więc wspomniany termin mijał właśnie 17 września. Czy chcieli się wywiązać ze zobowiązań, to zupełnie inna historia.

Tak więc Rosjanie stracili później 20 milionów swoich obywateli, żeby naprawić sytuację, którą spiskując z nazistami sami spowodowali.Wypowiedzi kacapskich polityków, że ocalili Europę od nazizmu (mylonego przez nich z faszyzmem) są o tyle kretyńskie, iż sami się do wcześniejszego rozprzestrzenienia i umocnienia tegoż nazizmu.I jeszcze jedna uwaga, która nasunęła mi się przy okazji powyższych przemyśleń. W kontekście paktu Mołotow - Ribbentrop i jego konsekwencji, to właśnie Rosjanie są wspólnie ze swoimi nazistowskimi ziomkami współodpowiedzialni za holokaust. Gdyby nie ten pakt i jego konsekwencje, Niemcy nie mogli by zakładać obozów zagłady na okupowanych ziemiach Polski, a i do Żydów mieli by znacznie mniejszy dostęp. Może środowiska żydowskie powinny zapukać wreszcie do bram Kremla z żądaniem odszkodowania za doprowadzenie do Holokaustu? Tu akurat winni by się znaleźli...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1437072

Nie mozesz pisac Polakom, bo to i ja.  A calym czas czulem i uwazalem ze w tej sprawie Lepper mowil prawde.

Mozesz napisac polsko jezycznym wladzom, nie Polakom.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#1437076

to myślę, że akurat Amerykanie dbali o to, żeby loty były jak najbardziej legalne i zgodne z procedurami. Tak więc kontrolerzy lotów nie mieli się czego czepiać, a o ładunku i pasażerach nie musieli wiedzieć.

Za to tu mamy sytuację, że Ruscy traktują nasze niebo jak swoje i olewają przepisy. Jakby ich nie sprowadzili na glebę, to następnym razem jako pasażerskie przeleciały by bombowce strategiczne. A Polska nie jest co prawda w stanie wojny z Rosją (militarnej), ale Ruscy obłożyli nasze produkty embargiem, a UE do której należymy, Rosję sankcjami. A dodatkowo główny pasażer tego samolotu znalazł się na terenie UE nielegalnie, bo na skutek sankcji ma zakaz wjazdu na jej teren. Osobiście uważam, że w takiej sytuacji powinien zostać zatrzymany i wydalony w kajdankach. Wiedział, że nie ma prawa tu przyjechać, a się na chama władował. To, że mu zawrócono samolot, to jedynie drobna niedogodność...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1437085

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

mrykn ml wszystk w przdk ltl zgdn z nszym prcdrm.

nczj trzb byłby cś z tym zrbć np. łskę.

Wrcjąc d Rskch ch bmbwców , msz rcję , p tkj lkcj będą ns bmbrdwć zgdn z nszym prcdrm.

Szjg pwdsz był nlgln n Słwcj , czyl mżn g ścgć z nlgln przkrczn grncy. Szkd, ż Słwcy człnkw tym n wdzl lb zpmnl.

Mż dltg ,ż  Słwcj wrz z pnm dlfm w 1939 rk  wpdł d ns z twrzyską wzytą ?

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1437098

Trzeba rozróżnić legalność "tajnych więzień" od legalności ruchu lotniczego. Przypuszczam, że ponieważ więzienia były nielegalne, to na wszelki wypadek bardzo pilnowano procedur lotniczych, żeby nie doszło do zawrócenia jakiegoś samolotu.

Co do ruskich bombowców, to powinni wiedzieć, że jeśli lecą legalnie (np. na pokaz - co teraz na szczęście chyba nie grozi, tranzytem do swoich baz w Kaliningradzie itp) to muszą wszystko uzgodnić i przy odpowiednim dozorze z polskiej strony mogą lecieć zgodnie z procedurami. Jeśli jednak wlecą bez zgody naszych władz, to zostaną zestrzeleni przez obronę p-lot.

A co do nielegalnego wjazdu Szojgla do UE, to uważam, że był to skandal.

Trzeba pokazać Rosji, że jako kraj agresywny powinna być traktowana z całą surowością i, że Polska nie jest ich prywatnym folwarkiem, po którym mogą sobie latać jak po swoich dominiach. Chama trzeba prać po mordzie, żeby wiedział, gdzie jego miejsce. Inaczej wejdzie ci na głowę.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1437110

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przypuszczam, że ponieważ więzienia były nielegalne, to na wszelki wypadek bardzo pilnowano procedur lotniczych, żeby nie doszło do zawrócenia jakiegoś samolotu.

Niech by ktoś śmiał zawrócić , więcej to już nawet by nie zawrócił własnego samochodu

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Kazek

#1437148

Czy myślisz, że kontrolerzy wiedzieli, kto stoi za tymi lotami? Bo żeby nie stosować procedur musieli by wiedzieć więcej, niż jakiekolwiek służby chciały, żeby wiedzieli.

W tym przypadku tajność akcji wymagała trzymania wszystkiego w tajemnicy, a takie sprawy najłatwiej się rypią przy okazji drobnych wpadek typu kontrola drogowa, bo ktoś przekroczył prędkość, brak jakiegoś papierka. To tylko idioci idą "na rympał" w stylu: "pan nie wie kim ja jestem i co ja mogę". I tak właśnie chciał wczoraj ruski minister.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1437233

go wpuścili na swoje terytorium skoro należą do UE i powinni przestrzegać unijnych sanckji nałożonych na Rosję. Ale Rosjanie pokazali, że mają gdzieś wszelkie zakazy a byłe państwa ruskiego eurokołchozu nadal traktują jak swoje terytorium. Dlatego odgrażają się Polsce za zawrócenie samolotu, chociaż wiedzą że nie mają racji. Ale oni zawsze kłamali, kłamią i kłamać będą. Szkoda tylko, że UE jest tak uległą w stosunku do cara Władimira.  Ciekawe, o co tutaj chodzi. Pewnie Angela by to wytłumaczyła.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1437118