Dekomunizacja - jak być powinno. Odezwa.
13 grudnia 2016 roku Prezydebt Federacji Służb Mundurowych otrzymał następującą odezwę :
STOWARZYSZENIE ŻOŁNIERZY ZAWODOWYCH w STANIE SPOCZYNKU i REZERWY oraz ICH RODZIN |
12.12.2016
Odezwa do Stowarzyszeń i Związków Zawodowych Służb Mundurowych
Stowarzyszenie Żołnierzy Zawodowych w Stanie Spoczynku i Rezerwy oraz Ich Rodzin proponuje przygotowanie ustawy dekomunizacyjnej funkcjonariuszy publicznych, o których jest mowa w art. 115 §13 pkt 1-6 oraz pkt 9 k.k.
Ustawa kodeks karny
§13.Funkcjonariuszem publicznym jest:
1)Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,
2)poseł, senator, radny,
2a)poseł do Parlamentu Europejskiego,
3)sędzia, ławnik, prokurator, funkcjonariusz finansowego organu postępowania przygotowawczego lub organu nadrzędnego nad finansowym organem postępowania przygotowawczego, notariusz, komornik, kurator sądowy, syndyk, nadzorca sądowy i zarządca, osoba orzekająca w organach dyscyplinarnych działających na podstawie ustawy,
4)osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba, że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wydawania decyzji administracyjnych,
5)osoba będąca pracownikiem organu kontroli państwowej lub organu kontroli samorządu terytorialnego, chyba, że pełni wyłącznie czynności usługowe,
6)osoba zajmująca kierownicze stanowisko w innej instytucji państwowej,
(…)
9)pracownik międzynarodowego trybunału karnego, chyba, że pełni wyłącznie czynności usługowe.
Dekomunizacja będzie dotyczyła:
Wice Prezes ds. Finansowych Prezes Stowarzyszenia
Krzysztof Gregorczyk Tomasz Gumienny
Stowarzyszenie Żołnierzy Zawodowych w Stanie Spoczynku i Rezerwy oraz Ich Rodzin; 00-465 Warszawa, ul. 29 Listopada 3D lok. 16, wpisany pod numerem KRS: 0000593225 do Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, NIP: 7010531168, REGON: 363311782
Tel. 577 695 570, 577 695 571, 577 695 575
Podstawą dekomunizacji będzie:
Nie wykonanie przepisu określonego w art. 236 ust. 1 Konstytucji RP.
Treść przepisu konstytucyjnego:
Art. 236.
Publikacja nieprawdziwych tekstów jednolitych ustaw np. ustawy z 10 grudnia 1993 roku o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U.2002.11), w którym pominięto wyrok TK sygn. akt K 5/99. Ten. wyrok zachował wszystkie dotychczasowe przepisy dla podmiotów ujętych w art. 1 ust.2 ustawy z FUS. A ta sytuacja definitywnie przekreśla stosowanie wyroku TK sygn. akt K 4/99 w stosunku do żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb oraz ich rodzin będących na świadczeniach zaopatrzeniowych w dacie wejścia w życie ustawy z FUS.
Pozbawienie Obywateli RP uznania minimalnej płacy do godziwego życia określonej w art. 4 ust. 1 Europejskiej Karty Społecznej. Obecnie wg wykładni jest to na poziomie 60% średniej pensji.. Europejska Kart Społeczna (Dz.U.1999.8.67) weszła w życie 25 lipca 1997 roku.
Dokonały tego ówczesne władze Polski..
Artykuł 4
Prawo do sprawiedliwego wynagrodzenia
W celu zapewnienia skutecznego wykonywania prawa do sprawiedliwego wynagrodzenia, Umawiające się Strony zobowiązują się:
1 uznać prawo pracowników do takiego wynagrodzenia, które zapewni im i ich rodzinom godziwy poziom życia;
Politycy pozbawili Obywateli RP dochodzenia praw na arenie międzynarodowej wynikających z Karty Praw Podstawowych. Pozbawiono całego tytułu IV Solidarność (od tego co jest poniżej). Zgodnie z tym Obywatele RP są Obywatelami drugiej kategorii w Unii Europejskiej. Nie mogą oni w tych sprawach skarżyć się do ETPC. Ale zmowa urzędnicza rozszerzyła ten zakres ograniczeń na zdarzenia sprzed wejścia w życie karty.
Rozdział IV
SOLIDARNOŚĆ
Artykuł 27
Prawo pracowników do informacji i konsultacji
w ramach przedsiębiorstwa
Pracownikom lub ich przedstawicielom należy zagwarantować, na właściwych poziomach, informację i konsultację we właściwym czasie, w przypadkach i na warunkach przewidzianych w prawie wspólnotowym oraz ustawodawstwach i praktykach krajowych.
Artykuł 28
Prawo do rokowań i działań zbiorowych
Pracownicy i pracodawcy, lub ich odpowiednie organizacje, mają, zgodnie z prawem wspólnotowym oraz ustawami i praktykami krajowymi, prawo do negocjowania i zawierania układów zbiorowych pracy na odpowiednich poziomach oraz w przypadkach konfliktu interesów, do podejmowania działań zbiorowych w obronie swoich interesów, w tym akcji strajkowej.
Artykuł 29
Prawo dostępu do usług wyszukiwania miejsc pracy
Każdy ma prawo dostępu do bezpłatnej usługi wyszukiwania miejsc pracy.
Artykuł 30
Ochrona w przypadku nieuzasadnionego zwolnienia z pracy
Każdy pracownik ma prawo do ochrony w przypadku nieuzasadnionego zwolnienia z pracy, zgodnie z prawem wspólnotowym oraz ustawodawstwami i praktykami krajowymi.
Artykuł 31
Należyte i sprawiedliwe warunki pracy
1. Każdy pracownik ma prawo do warunków pracy uwzględniających jego zdrowie, gwarantujących mu bezpieczeństwo i godność.
2. Każdy pracownik ma prawo do ograniczenia maksymalnego wymiaru czasu pracy, okresów dziennego i tygodniowego odpoczynku oraz do corocznego płatnego urlopu.
Artykuł 32
Zakaz pracy dzieci i ochrona młodocianych w pracy
Zatrudnianie dzieci jest zakazane. Minimalny wiek dopuszczenia do zatrudnienia nie może być niższy niż minimalny wiek zakończenia obowiązku szkolnego, z zastrzeżeniem uregulowań, które mogą być bardziej korzystne dla młodocianych i z wyjątkiem ograniczonych odstępstw.
Młodociani dopuszczeni do pracy muszą mieć warunki pracy odpowiednie dla ich wieku oraz być chronieni przed wykorzystywaniem ekonomicznym oraz jakąkolwiek pracą, która mogłaby szkodzić ich bezpieczeństwu, zdrowiu lub rozwojowi fizycznemu, psychicznemu, moralnemu i społecznemu albo utrudniać im edukację.
Artykuł 33
Życie rodzinne i zawodowe
1. Rodzina korzysta z ochrony prawnej, ekonomicznej i społecznej.
2. W celu pogodzenia życia rodzinnego z zawodowym każdy ma prawo do ochrony przed zwolnieniem z pracy z powodów związanych z macierzyństwem i prawo do płatnego urlopu macierzyńskiego oraz do urlopu wychowawczego po urodzeniu lub adopcji dziecka.
Artykuł 34
Zabezpieczenie społeczne i pomoc społeczna
1. Unia uznaje i szanuje uprawnienie do świadczeń zabezpieczenia społecznego oraz do usług społecznych, zapewniających ochronę w takich przypadkach, jak: macierzyństwo, choroba, wypadki przy pracy, zależność lub podeszły wiek oraz w przypadku utraty zatrudnienia, zgodnie z zasadami ustanowionymi w prawie wspólnotowym oraz ustawodawstwach i praktykach krajowych.
2. Każda osoba, mająca miejsce zamieszkania i przemieszczająca się legalnie w obrębie Unii Europejskiej, ma prawo do świadczeń zabezpieczenia społecznego i przywilejów socjalnych zgodnie z prawem wspólnotowym oraz ustawodawstwami i praktykami krajowymi.
3. W celu zwalczania wyłączenia społecznego i ubóstwa Unia uznaje i szanuje prawo do pomocy społecznej i mieszkaniowej dla zapewnienia, zgodnie z zasadami ustanowionymi w prawie wspólnotowym oraz ustawodawstwach i praktykach krajowych, godnej egzystencji wszystkim osobom pozbawionym wystarczających środków.
Artykuł 35
Ochrona zdrowia
Każdy ma prawo dostępu do profilaktycznej opieki zdrowotnej i prawo do korzystania z leczenia na warunkach ustanowionych w ustawodawstwach i praktykach krajowych. Przy określaniu i urzeczywistnianiu wszystkich polityk i działań Unii zapewnia się wysoki poziom ochrony zdrowia ludzkiego.
Artykuł 36
Dostęp do usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym
Unia uznaje i szanuje dostęp do usług świadczonych w ogólnym interesie gospodarczym, przewidziany w ustawach i praktykach krajowych, zgodnie z Traktatem ustanawiającym Wspólnotę Europejską, w celu wspierania spójności społecznej i terytorialnej Unii.
Artykuł 37
Ochrona środowiska
Wysoki poziom ochrony środowiska i poprawa jego jakości muszą być zintegrowane z politykami Unii i zapewnione zgodnie z zasadą stałego rozwoju.
Artykuł 38
Ochrona konsumentów
Polityki Unii zapewniają wysoki poziom ochrony konsumentów.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1627 odsłon
Komentarze
to żart?
14 Grudnia, 2016 - 18:54
niesmaczne
Komentarz niedostępny
Komentarz użytkownika Lotna został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(
14 Grudnia, 2016 - 19:13
Lotna
niewinni
14 Grudnia, 2016 - 19:15
niewinni
wrzask się rozlegnie
niekończące się wycie
przecież są niewinni
czerwoni przy korycie
PS Bez przeprowadzenia totalnej dekomunizacji próby odbudowy Polski skazane są na niepowodzenie!
jan patmo