Ostatni sprawiedliwy w polskim sejmie

Obrazek użytkownika Lotna
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Wprogramie „Warto rozmawiać”- Beata Szydło kluczy. Choć władze w Polsce dostrzegają szkodliwość zideologizowanych zapisów przyjętej konwencji antyprzemocowej, to nie widać chęci, by ją wypowiedzieć.

 

Podobny brak odwagi widoczny jest w przypadku wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej. Była premier Beata Szydło zdaje się rozwiała wątpliwości co do tego jak w tych kwestiach zachowa się PiS.

https://gloria.tv/article/3VHK8RfbdwCNBLsSXe2KfQ86C

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1559575

. „Uchwała o Marcu’68 nie powinna być przyjęta w tym kształcie, dlatego że zawiera oczywistą nieprawdę” - powiedział we wtorek w Sejmie RP poseł Robert Winnicki. Szef Ruchu Narodowego w bardzo mocnych słowach skrytykował przygotowany przez Sejm projekt ustawy. Jego zdaniem jego treść fałszuje obraz najnowszej historii Polski. Po pierwsze: w projekcie uchwały nie ma mowy o tym, że wydarzenia sprzed 50 lat były skutkiem m.in. walki frakcji w łonie PZPR, i że to był jeden z głównych powodów, dla których wydarzył się Marzec’68. Po drugie: opis Marca’68 nie jest prawdziwy, jeżeli nie powiemy o tym, że wtedy wyjechało z Polski również co najmniej tysiąc stalinistów: ubeków, morderców sądowych, oficerów Ludowego Wojska Polskiego, takich jak Stefan Michnik czy Helena Wolińska. Bez powiedzenia tej prawdy uchwała o Marcu’68 jest po prostu nieprawdziwa – powiedział Winnicki.

Następnie głos ponownie zabrał poseł Winnicki. – Trzeba jasno powiedzieć, że jeden z mitów założycielskich III RP to właśnie Marzec’68, w którym to jedna frakcja PZPR walczyła z drugą i podziały narodowościowe były tylko pretekstem. W jednej frakcji było trochę więcej Żydów, a w drugiej trochę mniej. Taka jest prawda – mówił starając się nie reagować na kolejną falę buczenia i tupania wymierzoną w jego kierunku. - Trzeba powiedzieć poza tym, że w Marcu’68 i po nim bezpośrednio z Polski wyjechało ponad tysiąc stalinistów, ponad tysiąc tych, którzy byli mordercami sądowymi, jak Helena Wolińska czy Stefan Michnik! UB-ków, morderców Żołnierzy Wyklętych i innych.

Tego nie ma w projekcie tej uchwały! I dlatego nie może być zgody na fałszowanie najnowszej historii Polski – powtórzył Winnicki. Za przyjęciem uchwały głosowało 424 posłów, przeciw 3, wstrzymało się 2 posłów. Pierwotnie uchwała miała być przyjęta przez aklamację.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22446&Itemi...

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1559577