Gdańska starówka na sprzedaż

Obrazek użytkownika Lotna
Gospodarka

Właśnie natknęłam się na ogłoszenie oferujące sprzedaż kompleksu budynków na Starym Mieście w Gdańsku.

 

  • cena 81 400 000 zł 6333 zł/m²
  • powierzchnia 12 854 m²
  • rynek: wtórny
  • rodzaj zabudowy: kamienica
  • rekreacyjny: Nie
  •  

Zachodzi pytanie, kto jest właścicielem zabytkowych kamieniczek i innych budynków w Polsce, bo jak dotąd sądziłam, że poza stosunkowo niewielkimi wyjątkami pojedynczych kamienic, właścicelem jest rząd polski czy też miasta/gminy, w tym wypadku Gdańska - a więc wszyscy Polacy.

 

Jeśli tak faktycznie jest, to dlaczego decyduje się on na sprzedaż kompleksu zabytkowych budynków z jednej z najpiękniejszych starówek w Polsce?

 

Na jakiej zasadzie i jakim prawem?

 

Jeśli tak nie jest, to kto i komu sprzedał te kamienice w przeszłości i jakim prawem?

 

Kto miałby być przyszłym właścicielem, skoro wiadomo, że nawet zamożni Polacy nie dysponują kwotą 80 milionów złotych?

 

Myślę,że nie tylko mieszkańcy Gdańska i okolic, ale całej Polski powinni się bliżej zainteresować tą ze wszech miar skandaliczną ofertą.

 

Apeluję o interwencję osób indywidualnych z całej Polski i z zagranicy u władz miasta Gdańska, jak również o informację na portalu OtoDom.pl.

 

 

Opis

GDAŃSK - STARE MIASTO - TRAKT DROGI KRÓLEWSKIEJ !!! UNIKALNA I ABSOLUTNIE NIEPOWTARZALNA OFERTA SPRZEDAŻY POŁĄCZONEGO, OLBRZYMIEGO KOMPLEKSU KAMIENIC O ŁĄCZNEJ POWIERZCHNI 12.854 m² PRZY ULICY DŁUGIEJ, NA TRAKCIE DROGI KRÓLEWSKIEJ - HISTORYCZNEGO I JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ROZPOZNAWALNYCH MIEJSC W POLSCE !!!
OFERTA BEZ PROWIZJI OD STRONY KUPUJĄCEJ !!! REPREZENTUJEMY TYLKO WŁAŚCICIELA NIERUCHOMOŚCI !!!
Oferujemy jedną w swoim rodzaju, unikalną i niepowtarzalną nieruchomość w Polsce !!! To kompleks połączonych ze sobą kilkunastu kamienic o łącznej powierzchni 12.854 m2 usytuowanych na Trakcie Drogi Królewskiej !!!
Nieruchomość z bezpośrednim dostępem do głównego deptaku gdańskiej starówki, zabudowana jest kompleksem zabytkowych budynków o charakterze biurowo-technicznym. Niezabudowaną część polecanej nieruchomości stanowi wewnętrzny dziedziniec, na który wjazd odbywa się od strony ul. Pocztowej.

Budynek zlokalizowany na nieruchomości jest w całości podpiwniczony i posiada od dwóch do pięciu kondygnacji naziemnych. Pomimo tego, że przedmiotowy budynek pod względem prawnym tworzy całość możemy wyróżnić kilka jego części składowych:


Część główna - trzypiętrowa, zlokalizowana u zbiegu ulicy Długiej i Pocztowej, w przekroju poprzecznym przypominająca literę „L”, z wewnętrznym przeszklonym atrium, na parterze znajduje się duża sala sprzedaży z zapleczem, pomieszczenia handlowo-usługowe i biurowe, a na wyższych kondygnacjach głównie pomieszczenia biurowe;
Cztery kamienice (trzy- i czteropiętrowe) położone od strony ul. Długiej - budynki te przylegają bezpośrednio do siebie, a także do głównej części budynku. Parterowe części kamienic zajmują lokale handlowo-usługowe z bezpośrednim dostępem do ulicy Długiej, na wyższych kondygnacjach znajdują się biura;
Dwupiętrowy budynek od strony ulicy Pocztowej, w którym znajdują się głównie pomieszczenia biurowe;
Kamienica od ulicy Ogarnej, trzypiętrowa o funkcji biurowej z bezpośrednim dostępem do ulicy Ogarnej.

Nieruchomość zlokalizowana jest w centralnej części Gdańska, w ścisłym centrum Starego Miasta, pomiędzy ulicami: Długą od północy, ul. Pocztową od zachodu oraz ul. Ogarną od południa. Przy czym jedynie ul. Ogarna jest ogólnie dostępna dla ruchu kołowego. Ul. Długa, której przedłużeniem jest ul. Długi Targ tworzy główny deptak pieszy na Starówce Gdańska.
Ta atrakcyjna nieruchomość znajduje się w odległości ok. 1 km na południe od dworca kolejowego Gdańsk Główny. W najbliższym sąsiedztwie tej lokalizacji, występuje zwarta zabudowa mieszkaniowo-usługowa, którą tworzą 3-4 piętrowe kamienice, w dużej mierze pozostające pod nadzorem konserwatora zabytków. Kamienice tworzą pierzeje ulic. Lokale zlokalizowane na parterach wykorzystywane są pod usługi oraz handel. Natomiast na wyższych kondygnacjach znajdują się biura lub lokale mieszkalne.
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomości położona jest na terenie strefy Zespołu Drogi Królewskiej o funkcji mieszanej usługowo-mieszkaniowej. W powyższej strefie dopuszcza się zabudowę:
- obiektami usługowymi
- budynkami usługowo-mieszkalnymi
- budynkami mieszkalnymi.
UWAGA !!!
Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych tj. dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej która musi pozostać w obrębie nieruchomości, dotyczy to użytkowania pomieszczeń o łącznej powierzchni 1395,70m2. Ograniczenie Praw Rzeczowych tj użytkowania pomieszczeń może mieć formę odpłatną !!!
Działka o powierzchni 5618 m2 to użytkowanie wieczyste do 2089 roku. Nieruchomość znajduje się pod Ochroną Konserwatorską.

TO UNIKALNA I NIESPOTYKANA OFERTA NIERUCHOMOŚCI W ABSOLUTNIE NIEPOWTARZALNEJ LOKALIZACJI !!!
KONTAKT W SPRAWIE OFERTY: SEBASTIAN KOBIELA TEL.(]]>pokaż numer]]>).

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Magdalena Skrzypczyk (licencja nr: 19700)

--------------------------

Więcej ofert możesz znaleźć na naszej stronie internetowej: ]]>www.HomeAgent.pl]]> lub zadzwoń pod numer tel. (]]>pokaż numer]]>) i zgłoś nam czego poszukujesz a nasi doradcy znajdą dla Ciebie najlepsze oferty !!!

Przyłącz się do naszej sieci i otwórz HomeAgent w Twoim mieście !!! Napisz do nas na adres: biuro@homeagent.pl

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.


Oferta wysłana z systemu Galactica Virgo

Nr oferty w Otodom: 39838804

Nr oferty w biurze nieruchomości: SKH-BS-7907

Liczba wyświetleń strony: 124

Data dodania: ponad 14 dni temu

Data aktualizacji: 24.07.2015

 

 

x

 

 

 

 źródło: ]]>http://otodom.pl/oferta/dom-12-854-m-gdynia-ID2H9Tm.html#37d740df4c]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (9 głosów)

Komentarze

budynków zaznaczonych na zdjęciu należał dawniej do Poczty Polskiej, dzisiaj jego właścicielem jest Orange Polska.

Używanie określeń takich jak np. polski, narodowy nasz itp. jast efektem złudzenia że coś jeszcze w tym kraju do Polakow należy. Prawda jest niestety taka że przez ostatnie dwadzieścia pięć lat zostaliśmy pozbawieni dorobku kilku pokoleń. Zachowaliśmy się podobnie tak jak publika podczas przedstawienia w variete, opisanego w powieści Mistrz i Małgorzata podczas którego diabeł obiecuje widowni ogłupionej "deszczem" pieniędzy lecących z sufitu że powymienia im ze free stare znoszone łachy na nowe ubrania. Tak się stało, tyle że nowe wdzianka niebawem znikły a rzekome pieniądze zaczeły kłuć i parzyć w palce "szczęśliwców" (frankowiczów itp.). NIektórzy dzisiaj zastanowiają się po kiego nam to było. Inni z koleii pocieszają: Przecież mamy wolność. Tak, tylko ze jest to taka wolność jaką zaproponował Georges Haussmann mieszkańcom Paryża ktorych wykwaterowano z wyburzanych domów podczas przebudowy miasta. Na pytanie: Gdzie ci ludzie się podzieją, odpowiedział: Co nie mają gdzie iść? To niech idą do diabła.

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kamienice-przy-Dlugiej-na-sprzedaz-za-814-mln-n92423.html

http://gdansk.fotopolska.eu/Gdansk/b76246,Poczta_Polska_Urzad_Pocztowy_Gdansk_50.html

Vote up!
4
Vote down!
0
#1488979

Dziękuję za informację.

 

Tutaj jest więcej naten temat.

KW GD1G/00037851/1

https://ekw.ms.gov.pl/eukw/pdcbdkw.html

 

Orange Polska reklamuje 34 strony budynków ikompleksów budynków w Polsce na sprzedaż, których jest właścicielem:

http://nieruchomosci.orange.pl/296_Wszystkie_oferty/1/1/0/0/0

 

Mówi się o lasach,stoczniach, fabrykach, hutach i kopalniach,a tu się okazuje, że cała masa budynków na polskich ulicach nie należy do Polaków.

 

I wszyscy zadowoleni. Nic się nie stało, Kochani Rodacy!

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Lotna

 

#1488998

Polacy nic się nie stało, a Polska dalej wysprzedawana.

By zydo ubecji żyło się lepiej, a ludzie z miast i WSI rośli w dostatek.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1489003

I  część , która nie głosując wierzyła

Że Niebo się im otworzy w całości

Doprowadzili Polskę do nicości

Tak  należy ich potraktować za to

By pokutowali nie jedno lato

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1489007

kupuje, to raptem pare groszy ;-))))))

a teraz w temacie, jak nic szykuje sie kolejny szwindel, ale to Gdansk siedlisko platformianej mafi nie ma sie co dziwic

Vote up!
2
Vote down!
0
#1489017