Co właściwie działo się w Odessie? Reakcja w obliczu zbrodni.

Obrazek użytkownika Lotna
Świat

Strona Wolna - Polska opublikowała artykuł (przetłumaczony za VVV-IG), który przedstawia zgoła inną wersję tragicznych wydarzeń w Odessie, gdzie w Domu Związków Zawodowych straciła życie  grupa osób przeciwnych nowemu reżimowi ukraińskiemu. Cytuję:

 

Stopniowo wyjaśnia się, że o tragedii która miała miejsce w Odessie nie wiemy praktycznie nic. Znamy tylko wersję, która pojawia się w dwóch wariantach, albo ukrywających się w Domu Związków Zawodowych spalili prawoseki („Prawy Sektor”) albo spalili się sami z braku ostrożności. W rzeczywistości „od zaczadzenia” nikt nie zginął. Kiedy z okruchów został złożony pełny obraz to nagle wyjaśniło się, że…zresztą, jeżeli macie chęć i mocne nerwy, przeczytacie sami.

]]>http://vvv-ig.livejournal.com/690116.html]]>

Kiedy stała się znana ilość trupów i ludzi, którzy znajdują się w rękach milicji to mieszkańcy Odessy dowiedzieli się, że ludzi, którzy „zaginęli bez wieści” jest 3-krotnie więcej. Wieczorem do miasta „niewiadomo po co” przyjechała nowa grupa zwolenników prawoseków („Prawy Sektor”), w ilości około 2 tysięcy ludzi. Wyjaśniło się, że chłopcy nie przyjechali dla zabawy ale po to żeby zająć się robotą. Ważną robotą. Posprzątać po tych, którzy zaniedbali się dzień wcześniej.

„W tej chwili w telewizji poinformowano, że w piwnicach Domu Związków Zawodowych znaleziono dodatkowo 160 trupów. Po prostu trupy w piwnicy. Zabici strzałami i zarąbani siekierami!!!! Są dzieci, które biegły z matkami obok przechodniów!!!” PSy („Prawy Sektor”) w liczbie około 2000 ścierw otoczyły Dom Związków Zawodowych i zaczną wywozić, wynosić w częściach w workach foliowych … chcą ukryć ten horror! 40 to nie 160!!!”.

“Mieszkańcy Odessy! Kochani! Straszna wiadomość. Ponad 100 osób uważa się za zaginione bez wieści, których nie znajdziecie w szpitalach i kostnicach…. Ciężko mi to pisać, ale nie ma już ich wśród żywych. 126 trupów znajduje się w piwnicy Domu Związków Zawodowych. Ich tam zabito, oni nie spalili się. To było gestapo. Z tej przyczyny budynek został zablokowany. W tej chwili do miasta spędzono około 2000 „prawoseków” (zwolenników P. Sektoru) w tym celu, aby zorganizować wywóz ciał. Ich wywożą, palą i zakopują. Ja nie wiem, NIE WIEM, co robić w tej sytuacji… I jeszcze… Dzisiaj, w poniedziałek (5.5.) oczekiwane są masowe pogrzeby rozpoznanych poległych. Planowane są okrutne prowokacje bezpośrednio na pogrzebach. Bądźcie bardzo ostrożni. Mężczyźni, bez względu na żałobę i boleść, na poczucie beznadziei, uzbrajajcie we wszystko w co możecie… W Odessie toczy się wojna. Prawdziwa wojna! Boże, chroń was wszystkich od bydlaków i wieczny pokój dla niewinnie zabitych”…  Ostateczna (czy na pewno ostateczna) ilość trupów w piwnicy wyjaśniła się nieco później – 217.

Dziennikarz Anatolij Szarij:

“Przeprowadziłem rozmowę z mieszkanką Odessy, która przeżyła w Domu Zw. Zawodowych. Kiedy zrobię video (są sceny, które usunę ze względów etycznych) – podam je do obejrzenia. Materiał będzie na stronie From-UA. To, co jest – Prawy Sektor i “fanatyczni kibice piłkarscy”, którzy wtargnęli do budynku, zabijali ludzi natychmiast, bez dyskusji. Mężczyzn zabijano na miejscu, kobiety dzielono na „tę na ch… (do gwałcenia), tę do piwnic”. W piwnicach ludzi zabijano. Zaszokowało – “nie trać naboi, tak dawaj”, ludzi BITO NA ŚMIERĆ, bito nawet martwych, chociaż kobiety krzyczały, że oni już nie oddychają. Broni u tych, co byli wewnątrz, nie widziałam u żadnego. Ludzi zabijano z broni palnej, którą mieli praktycznie wszyscy tych, którzy „bronili”. Kobieta, mieszkanka Odessy, gotowa jest potwierdzić swoje słowa publicznie, oczywiście – boi się i oczywiście jest w szoku od tego, co przeżyła. Ale dzięki takim ludziom możemy dowiedzieć się o tym HORRORZE, który się dział w budynku, gdzie wszyscy „zmarli od uduszenia”… (...)

 

Całość artykułu:

]]>http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ukro-faszysci-mordowali-mieszk...]]>

18 +

 

 

 

 

Moim pierwotnym zamiarem było suche przytoczenie artykułu, który znalazłam w sieci, bez żadnych komentarzy z mojej strony. Niestety, przeliczyłam się mając nadzieję na dyskusję dotyczącą tej ogromnej  tragedii Ukraińców i potwornej zbrodni, będącej jaskrawym objawem odrodzonego na Ukrainie neonazizmu, a także dyskusji na temat sytuacji Ukrainy, a także Polski w obliczu jego realnej groźby.

Zamiast tego doczekałam się wzruszenia ramion, szeregu trolli, inwektyw pod moim adresem, pod adresem matki trzech córek i niektórych komentatorów, oraz propagandy w stylu publikatorów głównego nurtu, propagandy, z której z pewnością Monka Olejnik byłaby dumna.

W sumie - dyskusja, która sią nie godzi, choćby na pamięć pomordowanych, o których wyżej mowa.

 

W związku z powyższym, dla PP i innych nie umiejących czytać ze zrozumieniem i zarzucających mi i niektórym komentującym  przynależność do rosyjskiej agentury, pozwolę sobie przytoczyć słowa Zaplutego Karła:

"Hasbara EUsraelska to rzetelne dziennikarstwo. Wszystko poza tym jest putinowską agenturą."

 

Natomiast wszystkich, którzy twierdzą, że przecież na Ukrainie jest wojna i należy walczyć ze zdrajcami mordując nieuzbrojonych cywilów, w tym kobiety, także ciężarne, i dzieci, paląc, gwałcąc i torturując, i że wszystkie te zbrodnie są usprawiedliwione i uzasdnione, ponieważ ofiary przynależą do innej grupy narodowościowej niż ich oprawcy - mogę co najwyżej zapytać:

 

Czyimi Wy jesteście agentami, a przede wszystkim, z jakiej wywodzicie się cywilizacji, jeśli bestialstwo i ludobójstwo jest dla Was uzasadnioną formą walki z przeciwnikami politycznymi?

 

]]>http://www.youtube.com/watch?v=y6axip6kYTo]]>

Quebec jest kanadyjską prowincją o trzonie etnicznie odmiennym niż reszta Kanady. Ma inne tradycje, inną kulturę, a nade wszystko inny język, na ogół nie rozumiany w innych prowincjach. Animozje pomiędzy Anglikami i Francuzami mają długą tradycję historyczną. Mieszkańcy Quebeku nie darzą sympatią angielskiej królowej i nie chcą być jej poddanymi. Mało tego, niemalże udało im się oddzielić swoją prowincję od reszty kraju.

Na szczęście jednak, nikomu z anglojęzycznej Kanady nie przychodzi do głowy, aby przyjechać do Quebeku i mordować frankofonów. W cywilizowanym świecie istnieją inne formy postępowań w przypadku niezgodności opinii - nawet w kwestich zasadniczych - niż tortury, mordy i gwałty.

 

Nawet wojny powinny toczyć się według ustalonych konwencji i zasad. Odstępowanie od nich jest barbarzyństwem, o które Polaków nie podejrzewam. Tak samo, jak nie podejrzewam Polaków o brak jakichkolwiek uczuć w stosunku do bliźnich, skądkolwiek by oni nie pochodzili.

A jednak. Kontrola umysłu z pewnością może ten stan diametralnie zmienić, co w przypadku wielu Polaków niewątpliwie ma miejsce - czego dowodem jest niezdolność samodzielnego myślenia poza wzorcem podawanym w tej chwili przez media rządowe, opozycję, a nawet niektóre rzekomo niezależne media alternatywne. Z penością tak jest wygodniej i łatwiej: Skoro wiąkszośś tak mówi, z pewnością tak jest, po co sią wysilać na samodzielne myślenie, tym bardziej, że konkluzje mogą nie być radosne.

Pisze dalej Zapluty Karzeł:

"Ile to już miesięcy próbujemy wybić z pustych łbów to popieranie Majdanu? Ubzdurali sobie jakąś strategicznie ważną "wolną Ukrainę". Pytałem kiedyś: co musi się stać, aby przejrzeli na oczy? Odpowiedzi nie doczekałem. Jak widzę i teraz jeszcze za mało. No to będzie i "wolna Ukraina" i kolejna wojna pod samym nosem. Wszystko dzięki tej "strategicznej myśli" bezmózgich marionetek."

No właśnie, które media rzuciły pierwsze to hasło i utworzyły mit o ukraińskim buforze przeciwko Rosji, tak jakby Polska nie graniczyła z Rosją obszarem wokół uzbrojonego po zęby Królewca?

"Właśnie zlatuje się tam najgorsza hołota z całego świata. Ale co tam, to tylko propaganda Putina.

 

Z całą pewnością jednak, to zgoła inna propaganda niż putinowska zafundowała wielu Polakom pranie mózgów.  Cóż się jednak dziwić Rodakom, skoro sam przywódca najbardziej prawicowej i katolickiej partii pierwszy poleciał na Majdan wspierać banderowców w ich walce o tę "wolną Ukrainę"? Wspierać banderowców, których ojcowie i dziadowie z lubością mordowali Polaków na 200 sposobów. Jeśli umiłowany przywódca daje taki przykład dbałości o polską rację stanu, to cóż sią dziwić Kowalskiemu?

 

Ukraińska wojna może łatwo rozprzestrzenić się na sąsiednie kraje, w tym Polskę. Fala uchodźców w przypadku wojny jest pewnikiem, a o jej bliskich i długoterminowych konsekwencjach można mówić bardzo długo i treściwie.

"Wolna Ukraina" natomiast, będzie nie tylko pod samym nosem, ale i w samej Polsce, bo Ukraińcy już się przygotowują do zasiedlania Przemyśla. Podejrzewam, że ani posiadanie polskich korzeni, ani brak powiązań z neonazistami nie będzie warunkiem ich przyjęcia do Polski:

]]>http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140430/PRZEMYSL/1404...]]>

O konsekwencjach takich zasiedleń również można pisać tomy.

 

Artykuł w amerykańskim Veterans Today kończy się następującymi słowami:

We wschodniej Ukrainie została przygotowana scena do powszechnej wojny domowej pomiędzy około dziesięcioma milionami rosyjsko-języcznych obywateli a resztą kraju. Zachodnie media głównego nurtu do dziś milczą jak skała na temat roli kryminalistów Prawego Sektora w wydarzeniach [w Odessie].

Broń Boże, aby pozwolono by ten obłęd dalej się rozprzestrzeniał, bo prawdopodobnie w pewnym momencie wciągnie Putina, a wtedy Victoria Nuland, Susan Rice, Samantha Power i głównodowodzący CIA John Brennan osiągną rzeź wojny światowej, której pragną z religijną dewocją.

]]>http://www.veteranstoday.com/2014/05/05/kiev-and-right-sector-kristallna...]]>

 

Tym, którzy mają wątpliwości co do intencji wyżej wymienionych pań, CIA, jak również co do zaangażowania rządu USA na Ukrainie, polecam film, w którym  Victoria Nuland, Asystent Sekretarza Stanu, USA w grudniu  roku 2013 po powrocie z Kijowa przedstawia pozycję rządu USA:

]]>https://www.youtube.com/watch?v=U2fYcHLouXY]]>

7:27 :  "Od wyzwolenia Ukrainy w 1991, USA wspomagało Ukraińców, gdy budowali "demokratyczne umiejętności" (democratic skills) i demokratyczne instytucje i rozpowszechniali zaangażowanie obywatelskie i  "dobre formy rządzenia"/praworządność (?) (good governance), które są uwarunkowaniami do spełnienia się europejskich aspiracji Ukrainy. Zainwestowaliśmy ponad 5 000 000 000 dolarów asystując Ukrainie w osiągnięciu tych i innych celów, które zapewnią bezpieczną, bogatą i demokratyczną Ukrainę. Dziś istnieją osobistości wyższego szczebla  w rządzie ukraińskim, w sferze biznesu, jak również w opozycji, w organizacjach obywatelskich i w środowiskach religijnych, które wierzą w tę demokratyczną i europejską przyszłość ich państwa i które ciężko pracują, aby właściwie ukierunkować kraj i prezydenta (dosł. : posunąć kraj i prezydenta we właściwym kierunku). "

Jak widać na fotografiach w artykule przytoczonym powyżej, tzw. krecia robota przyniosła efekty, a neobanderowcy zostali dobrze przeszkoleni, przećwiczeni i uzbrojeni z wydatną pomocą Wujka Sama.

 

Nawet amerykańscy weterani modlą się o pokój na Ukrainie, a są to ludzie, którzy zjedli zęby na wojaczce i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim nieszczęściem jest wojna i ile bólu, zniszczenia i łez wojna ze sobą niesie. Wojna domowa jest, podobnie jak rewolucja, najtragiczniejszą z wojen i często prowadzi do ludobójstwa, jak w przypadku Ukrainy.

 

 

Serdecznie dziękuję Wszystkim, których stać było na rzeczową i kulturalną dyskusję. Dobrze, że są wśród nas osoby, które rozumieją groźbę, przed którą stanęła Ukraina, a także Polska, ze względu na bliskie sąsiedztwo i powiązania historyczne. Miejmy nadzieję, że wkrótce będzie nas coraz więcej.

 

Natomiast osobom cierpiącym na obsesję na temat rosyjskiej agentury serdecznie polecam terapię. Jak powiedział spiskowy, to jest przypadłość, którą trzeba leczyć. Może terapia grupowa byłaby dobrym rozwiązaniem, skoro jest tu całe grono cierpiących.

 

Pozwolicie Państwo, że nie będę odpowiadać na komentarze, a tym bardziej zaczepki i inwektywy na moim blogu. System, do którego jest niesłychanie przywiązany jego twórca Gawrion, gdzie każdy ma możliwość ocen wpisów i każdy ma możliwość obrażania i blogera i uczestników dyskusji bez żadnych konsekwencji, jak widać nie zdaje egzaminu, o czym mogły się przekonać obie strony dyskusji, jaka rozgorzała na moim blogu. 

System ten doprowadza do tego, że wszelka dyskusja mija się z celem, gdy połowa wpisów znika bezpowrotnie.

Brak konsekwencji dla chamstwa i trollowania natomiast, nie wnosi niczego pozytywnego do dyskusji, a stwarza atmosferę jako żywo przypominającą starych Niepoprawnych, gdzie niski poziom kultury,  brak poszanowania dla odmiennych poglądów, inwektywy i wszelkie zabiegi mające na celu zdyskredytowanie interlokutorów były chlebem powszednim, przy pełnej aprobacie Administracji.

Słusznie mówi maksyma:  Im więcej się zmienia, tym bardziej wszystko pozostaje bez zmian. Historia kołem się toczy. Mamy tego najlepszy przykład na Ukrainie.

 

 

 

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (85 głosów)

Komentarze

Oni zawsze mieli obsesję kultury, bo jej nieszczęśnicy nie mieli... Stąd, to podkreślanie bycia "kulturnym narodom". U nas nie było nigdy tego szału na "kulturę", raczej na 'MERITUM', ale jak widać to się zmienia. Na szczęście mamy tutaj i kulturę (po wykasowaniu wszystkiego co nieprawilne), ale i element humorystyczny jak, cyt: "osobom cierpiącym na obsesję na temat rosyjskiej agentury serdecznie polecam terapię. Jak powiedział spiskowy, to jest przypadłość, którą trzeba leczyć."

Tak, tak, i smieszno i straszno - jacy tam agenci, przecież każdy wie, że Rosja nie może mieć agentów, a wszystkie kagiebiaki to fajne chłopaki!

Ale kierowanie po takich enuncjacjach NAS na leczenie? To jest kulturalne?

Sam się lecz, piąta, ruska kolumno!

Vote up!
0
Vote down!
0
#1424498

Oni zawsze mieli obsesję kultury, bo jej nieszczęśnicy nie mieli... Stąd, to podkreślanie bycia "kulturnym narodom". U nas nie było nigdy tego szału na "kulturę", raczej na 'MERITUM', ale jak widać to się zmienia. Na szczęście mamy tutaj i kulturę (po wykasowaniu wszystkiego co nieprawilne), ale i element humorystyczny jak, cyt: "osobom cierpiącym na obsesję na temat rosyjskiej agentury serdecznie polecam terapię. Jak powiedział spiskowy, to jest przypadłość, którą trzeba leczyć."

Tak, tak, i smieszno i straszno - jacy tam agenci, przecież każdy wie, że Rosja nie może mieć agentów, a wszystkie kagiebiaki to fajne chłopaki!

Ale kierowanie po takich enuncjacjach NAS na leczenie? To jest kulturalne?

Sam się lecz, piąta, ruska kolumno!

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1424499

faszytami, ktorzy chca rezac teraz Polakow i osiedlac sie na terenach Polskich co po niektorym to stalo sie obsesja.

Kacapy za po moca propagandy od poczatku majdanu zaczeli szczuc  Polakow  na Ukraincow i odwrotnie  uzywajca wyswiechtanej karty banderowskiej.Tak szczuli zydobolszewicy Ukraincow na Polakow  przed wojna i zeby nie kacapy nie byloby rzezi na kresach oczywiscie pozniej Niemcom to bylo na reke i tez do tej czystki etnicznej przylozyli sie.

Bylem 2 lata temu na kresach polskich z wycieczka, zwiedzalismy to co po Polsce zostalo mieszkalismy w prywatnych ukrainskich domach gdzie tez nas czesciowo zywiono.

Nigdzie nie spotkalismy sie z jakim kolwiek przejawem niecheci czy nienawisci, nigdzie nie smierdzialo mi antypolonizmem czy banderowszczyzmem, a jestem wyczulony na to.

Wrecz przeciwnie wszystkie antypolonizmy byly postsowieckie i to nam pokazywano,Ukraincy tak jak Polacy straszliwie ucierpieli od Rosjan z tym ze im Rosjanie zabili ponad 10 milionow i wysiedlili duzo wiecej niz  Polakow.

Bilans zabitych Polakow przez Rosjan  niz przez Ukraincow jest nieporownywalnie wiekszy jedynie mozna sie spierac czyje metody byly bardziej okrutne.

Ukraina jest krajem niepodleglym zatakowanym przez zewnetrznego wroga i najwiekszego swiatowego terroryste Putina i Ukraincy maja prawo sie bronic wszelkimi metodami.Rosyjscy terrorysci zabili im ponad steke osob, stracaja smiglowce, atakuja budynki panstwowe i je okupuja zdobyli flote ukrainska na Krymie zajeli jednostki wojskowe.Czy to nie wystrcza zeby odpowiedziec sila i do zdrajcow i terrorystow strzelac?

O banderowcach i niby faszytach ukrainskich zaczeto mowic wlasnie od momentu majdanu, wczesniej tego tematu go nie bylo,  a przeciez mieli czas ten banderyzm rozwinac od czasu kiedy  stali sie niepodleglym krajem.

Jakos tego nie zauwazylem bedac na Ukrainie i nikt o tym nie wspominal po za malymi prowokacjami z pomnikiem dla Banadery,  ktory zreszta siedzial w wiezieniu w tym czasie jak odbywaly sie najwieksze rzezie na Wolyniu pod dowdztwem agentow NKWD, moze dlatego Bandere Rosjanie zabili zeby to nie wyszlo na jaw.

 

Putin za pomoca propagandy robi co moze zeby nas straszyc banderowcami wmawia tez swiatowej opini ze Polska szkolila ich u nas, co wogole jest non sensem,ale takie sa metody walki.

Polska bez problemu dala by sobie rade z banderowcami niby chcacymi odebrac Przemysl,ale przecie tylko wystraszony leming lyknie ta bajke o Przemyslu i bedzie ja powtarzal.

 

Najwiekszym wrogiem dla Polski byla i jest Rosja, w ktorej za pomoca terrorysty Putina odradza sie bolszewizm, co na widocznym przykladzie Ukrainy widac najbardziej  i z tym trzeba walczyc wspierajca Ukraincow w walce z naszym wspolnym wrogiem.

Do tej pory rosyjsko mowiacy Ukraincy nie chcieli sie separowac, nie bylo zadnych pytan o referendum dopiero po napasci Putina na Krym nagle ukazali sie  jacys separatysci,slepy by zauwazyl ze to jest robota agentury kacapskiej.

Nikt nie trzymal i nie trzyma tych niby Rosjan do wyjazdu na radzinu,ale tu nie o to chodzi, chodzi o okupacje Ukrainy i przylaczenie jej do nowego putaskiego ZSRR.

Polacy musza wiedziec kto jest faktycznym wrogiem,a nie wykreowanym przez propagande, dla mnie Ukrainiec nie jest wrogiem,  rownozednym wrogiem dla mne  jest kacap , banderowiec,niemiecki faszyta czy niszczacy Polske syjonistyczny NWO i inna postzydokomuna bedaca w Polsce V kolumna i tu trzeba skierowac nasza uwage.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1424503

Wróćmy do abecadła, ABECADŁA geopolityki. Mówi nam ono, że Rosja jest krajem imperialnym, co udowodniła w Czeczenii, uprzednio wysadzając w powietrze parę bloków mieszkalnych, by zyskać pretekst. Potem była Gruzja, teraz Ukraina. Kto destabilizuje sytuację geopolityczną, ten bierze na siebie całą ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Reszta jest pochodną.I tyle w kwestii kryzysu na Ukrainie.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1424505

w Smolensku elity polskiej, aby dalej kacapska agentura mila podstawowe wplywy na to co sie w Polsce dzieje.

W tetar pacholkow moskalskich Tuska czy Komoruska nie wierze ze nagle stali sie wrogami Moskwy,wszytko to gra na slupki aby nie wypasc z rzaddzenia Polska.

Bo utrata przez PObolszewie sterow oznacza skazanie mordercow,zdrajcow i zlodzieji na dkugie lata oraz dalszy proces odWSIokowania kraju nie wspomne o uczciwym sledztwie smolenskim a nie farsie kacapskiej bandy.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1424506

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika synteticus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z całą pewnościa nie jestem zwolennikiem banderowców ani hasbary ( co zresztą nie miesci sie w ciasnych glowach "politykow" dzielących nas na zwolennikow Putina i zwolennikow Żydów).

Uważam Ukraińcow za jeszcze gorszych kacapow. Tyle wstępu. Ad rem: kto usunął poprzednią wersje tego rusofilskiego wpisu i wszystkie komentarze?  Gawrion czy Lotna ?   I dlaczego?

Poza tym, będąc na NP od roku nie możesz wiedzieć o charakterze i uczestnikach tego portalu w przeszlości. Rzeczywiscie mniej wiecej  od roku za przyczyna wiadomo kogo poziom kultury znacznie się tu obnizył.  Niestety, po odejsciu najagresywniejszych blogerow ten poziom nie wrocił do dawnego poziomu, nad czym boleję. 

Vote up!
1
Vote down!
-5

cui bono

#1424513

(Synteticusie - to nie do Ciebie, tak mi jakoś wskoczyło. ;)

 

Po pierwsze, gdzie jest poprzedni post - zbyt wiele było tam trafnych uwag, z którymi ciężko było sobie poradzić? Jakoś mnie to nie dziwi…

 

Po drugie, Zaplutemu Karłowi odpowiedziałam pod tamtym wpisem, na co odpowiedzi jakoś nie było, jednak w przeciwieństwie do Ciebie, nie lubię się powtarzać, więc jedynie doradzę po raz kolejny krytyczną analizę źródeł informacji. Dalej nie wiem (i nie tylko ja), co to jest wolna-polska.pl i dalej nie mam powodu, by uważać ją, bądź źródło, na które się powołuje, za wiarygodne. W dzisiejszych czasach każdy może napisać w Internecie cokolwiek, co nie oznacza, że jest to prawdą - piewcy „rzetelnego dziennikarstwa” powinni to wziąć do siebie, miast podniecać  się tym, że ktoś gdzieś napisał coś szokującego.

 

Swoją drogą, szkoda, że przytoczyłaś tylko komentarz Zaplutego Karła, a mojej odpowiedzi nań już nie. No cóż - po raz kolejny - jakoś mnie to nie dziwi. Proponuję przekopiować wszystkie wpisy zwolenników „rzetelnego dziennikarstwa”, wyrzucając wszystkie pozostałe - wtedy powstanie rzetelny obraz odzewu na Twój wpis, w Twoim rozumieniu rzetelności, rzecz jasna.

 

Pewnie byłoby jeszcze po trzecie, po czwarte i po piąte, tylko że już mi się nie chce - szkoda czasu.

Mogę tylko dać 1 tej żałosnej próbie poprawiania historii (czytaj: usuwania niewygodnych komentarzy).

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1424516

Ujął mnie już na wstępie:

"Tajne przymierze tajnego żydowskiego stowarzyszenia (...)

Nie mogę zagwarantować autentyczności tego dokumentu, (...) Nie wiemy, kiedy został napisany i dokładnie przez kogo, ale wygląda na to, że została skomponowany przez Brytyjczyka, jeśli spojrzymy na pisownię wyrazów, co jest brytyjskim angielskim.

Informacje te zostały przekazane mi przez kogoś, kto z oczywistych względów chce zachować anonimowość."

 

Muszę sobie zarezerwować weekend na przejrzenie tej stronki - nareszcie poznam najtajniejsze ze wszystkich tajnych tajemnic tego świata...

 

 

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1424529

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika synteticus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie opublikowala tego artykułu. To manipulacja rodem z czerezwyczajki. Artykuł opublikowała strona WolnaPPolska, bez watpienia sluszna, majaca wiadomosci z pierwszej a nawet pierwoj ruki.

Kto by sie spodziewal, że z Ouebec'u...

Vote up!
1
Vote down!
-3

cui bono

#1424520

ale domena tej strony nazywa się już:

http://wolna-polska.pl/

a artykuł na który przytacza Lotna jest umieszczony tu:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ukro-faszysci-mordowali-mieszkancow-odessy-2014-05

Vote up!
0
Vote down!
0
 
 
Lance do boju, szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń
#1424524

bo właśnie zauważyłam pod wpisem, o którym tak tu sobie miło rozmawiamy,  informację: "Za: http://gazetawarszawska.com(...)".

Nie mylić z Warszawską Gazetą...

 

Swoją drogą, szkoda, że na NP został pominięty kluczowy cytat z tego tekstu:

"Wiecie, Serbowie mówią: „Na Niebie Bóg, a na ziemi – Rosja”. A więc, jeżeli Rosja nie pomoże zakończyć tych straszliwych zabójstw i bestialstw, to mamy tylko nadzieję w Bogu! Ale w każdym przypadku będziemy stać z Bożą pomocą do końca!".

Putin - zbawcą. A to się porobiło. ;)

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1424531

Lotna, miła sąsiadko była.

 

niestety, albo jesteś już doszczętnie zmanipulowana, albo jesteś właśnie tu tylko po to by manipulować.

Tak, tak... Ukraińce przywieźli 2 tysiące riezunów do Odessy aby riezat i palit.

A ja sobie rozmawiam z Ołeksandrem z Odessy i mówi, jak to głupie ruskie zapędziły sie w kozi róg.

 

Ty, tam w tej Hameryce masz lepsze źródła? Czy korzystasz z nadesłanych SMSów?

Vote up!
0
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1424528

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

programowi Gorjona robi co chce czyli cenzoruje wypowiedzi tak zeby ich nikt nie czytal.

Tak jak pisalem zaraz po wprowadzeniu naprobe tego programu ze nastapi co nastapilo,wystarczy 20 agentow a walsciwie jeden zraejsetrowany pod roznymi nikami na roznych kompach lub roznych serwerach i z kazdego maga zrobic nieczytelnego.

Gorjon trzeba wniesc poprawki albo powrocic do starego systemu nie mozna blogierom kneblowac ust.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1424545

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tapicer został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n prchtą, d skwcz. Mc łpy bbrn p pchy krwą fr dskg mrd jk t bndrwsk mnd skwcz z nzlżnj.pl,

Tn krtny mrd w dss wzrwny n rzz włynskj, t wsz kt złżyclsk fszystwskg pństw stwrzng przz hntę w Kjw, pprng przz Srj ryżg kndl.

Żbyśc zdychl tk jk c pmrdwn w dss!

nch wm sę śną t fry bndrwskg zbydlęcn:

http://mrch.wrdprss.cm/2014/05/06/jk-zbjl-mszkncw-dssy-w-bdynk-zwzkw-zwdwych-dtl/  

 

t frm wrszc dzł pprwn! (cny kmntrzy).

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1424546

Nie podziałały na Niepoprawnych rewelacje agentki epatującej wieściami z Russia Todey.

Nie zniechęciły obelgi rzucane przez zadaniowych „zielonych ludzików”

Zdesperowany putin na front ideologiczny w Niepoprawnych

posłał  profesjonalistę SPECNAZOWCA-TAPICERA

i jak to kacapy maja w zwyczaju

metody rozprawy z Niepoprawnymi

zapowiedziane były już duzo wcześniej:

 

 

Fajne :))))

tapicer - 7 Styczeń, 2014 - 02:30

Do tego naprawdę działa :)

Będę mógł zakopać, lub zwinąć, każdego kto mi podpadnie.

Tylko nie wiem czy będzie mi się chciało.

Pozdrawiam.

 

Tapicerze

Gawrion - 7 Styczeń, 2014 - 03:22

Sam tego nie zrobisz. Będzie musiało to zrobić więcej ludzi. Dodatkowo trudniej będzie zakopać kogoś kto jest poważanym komentatorem z wysoką rangą. Bardzo ciężko będzie zakopać komentarz na amen.

 

:) dam radę

tapicer - 7 Styczeń, 2014 - 18:22

(Jeżeli nie będziesz ręcznie odkopywał z czwórki)

Z tym, że nie zamierzam korzystać ze swoich możliwości poza tym testem.

Nie jestem wrogim.

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
 
 
Lance do boju, szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń
#1424550

Przez noc dostałem chyba ze 200 negatywnych komentarzy i z AUTOMATU straciłem rangę... Macie jakąś przyjemność żeby poprzez dziwne reguły działania podkładać się tym ruskim agentom, czy o co w tym chodzi? Co to za głupi (tak, głupi) pomysł, żeby oceniać merytorykę wypowiedzi i rangę komentatora według czyjegoś "podoba się", czy nie?! Pytacie dzieci w szkole jak im się fizyka podoba? Zmienicie program, bo klasa nie kuma praw dynamiki? A może trzeba wylać nauczyciela historii, bo w klasie same dzieci milicjantów?

Tak nie może być, żeby byle ruska świnia mogła wejść tutaj i się szarogęsić, a zawiadujący tym portalem reagowali powolutku i ospale, albo udawali, że jest fajnie i jakoś to będzie. NIE BĘDZIE - zaczynacie się składać jak scyzoryk i jeżeli tego szybko nie przerwiecie to w tydzień staniecie się nowym Neonem24.ru

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1424557

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika synteticus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t s rb jz prd dwnych NP. Gwrn lb przstł pnwc nd sytcją, lb gszft jst n prwszym mjsc.

Tk czy sk, jsl n zsytną przywrcn pprzdn wpsy Ltnj (ktr jst chyb dmnstrtrm)  wrz z kmntrzm t j s wkję.

Pzdrwm

Vote up!
0
Vote down!
-7

cui bono

#1424561

O jakich wpisach mówisz, bo nie bardzo rozumiem?

Jak już napisałam w ponizszym komentarzu, doszło do naruszenia w związku z ocenami komentarzy. Zostana one odkryte w dniu dzisiejszym.

Dla jasności sytuacji Lotna nie pełni funkcji administratora.

Pozdrawiam.
MM

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1424563

że to (wpis pod ktorym rozmawiamy) to już trzecia wersja, rozszerzona tego samwego tematu Lotnej. Poprzednie wersje z komentarzami też usunietymi zniknęły.

 

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
-1

cui bono

#1424570

Wyjaśniłam to powyżej. Zrobiłam wpis, w którym przytoczyłam atrykuł o morderstwach w Odessie - 1 wersja. Następnie, podczas dyskusji dodałam komentarze - 2 wersja (czyli pierwsza rozszerzona). Wersję tę (czyli dwie) odpublikowałam, a w jej miejsce opublikowałam ten sam artykuł z moimi komentarzami. Mając nadzieję, że tym razem nikt komentował nie będzie.

Artykuł, który przytoczyłam, dotyczy potwornych morderstw na niewinnych, nieuzbrojonych ludziach,  do których doszło w Odessie zaledwie kilka dni temu. Wstyd mi za Niepoprawnych, że mieniąc się Polakami i katolikami, nie stać ich na żadne ludzkie uczucia. Stać ich natomiast na nienawiść, pogardę dla ofiar, na inwektywy w stosunku do mnie, bo miałam czelność napisać, a właściwie zacytować  niewygodnę prawdę. Jestem wstrząśnięta tą zbrodnią i jej okrucieństwem. Komentujący, choćby ze względu na pamięć tych ludzi powinni zostawić swoją nienawiść na progu i jeśli nie mogę inaczej, po prostu się zamknąć.

Niestety, tak się nie stało ani pod pierwszym wpisem, ani tutaj. Mogę odpublikować ten artykuł, nie robi mi to w tej chwili różnicy. Ja nie mam nic do ukrycia, w przeciwieństwie do tego, co twierdzi PP w swoim paszkwilu.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Lotna

 

#1424617

Jestem bardzo ciekawy o jakim hipotetycznym geszefcie mowisz? Masz odwagę rzucać oszczerstwa to miej odwagę je pokryć faktami, dowodami, choćby trzymającą się kupy hipotezą. Tylko wtedy,  lub gdy przeprosisz, masz szansę zachować jaja i twarz. Jeśli tego nie zrobisz, pozostaniesz dla mnie tchórzliwą panienką.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1424603

To bylo tylko pytanie, jesli Cie urazilem to przepraszam. Ale spojrzyj tez z innej srony - po 4ch latach komentowania znikaja mi przwie 4000 punktów, mimo, że nigdy nie uzyłem a NP inwektywu i polemizowalem nie ad personam tylko merytorycznie. Jeśli tak Cie to uraziło, to przyjmij przeprosiny, razem z prosba o usuniecie konta.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1

cui bono

#1424641

Uraziło - wg Kopalińskiego geszeft to (nieczysty) interes, (nieuczciwa) transakcja handlowa; spekulacja, kombinacja, afera. Przeprosiny przyjmuję i zapominam o sprawie. Konta nie usuwam - z doświadczenia wiem że w większości przypadków ludzie chcą przywracania kont usuwanych w przypływie emocji.

Tu nie ma żadnego geszeftu - od czasu powstania portalu był tylko i wyłącznie wolontariat ludzi i dzięki temu działa serwis. W sumie to trzeba dokłądać do tego geszeftu..

Vote up!
2
Vote down!
-1

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1424912

Przydasz się do pomocy - widzę że masz dużo energii. Zapraszam do kontaktu na PW. Mamy sporo różnych nieobsadzonych ról :)

Vote up!
1
Vote down!
-2

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1424600

Jestem prenumeratorem Gazety Polskiej, codziennie słucham Radia Maryja i oglądam telewizję Trwam i telewizję Republika.

I co to jest powód, tapicerze by mnie i ludzi mi podobnych obrażać?

Bo mohererem jestem i nie mam prawa już żyć?

 

Nie pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1424556

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tapicer został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1424569

W pełni podzielam opinię Tapicera w odniesieniu do wiadomych mediów i dziennikarzy, ale to ma także swoją wymowę w stosunku do tych, którzy popieraja banderowską juntę na Ukrainie!

Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy, a sprawiedliwość, to jedna z niewielu rzeczy, która działa w dzisiejszym świecie, choć mało kto to dostrzega.

 

Pozdrawiam!

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1424559

Informujemy, że doszło do ewidentnego naruszenia oceniania komentarzy.
W dniu dzisiejszym oceny zostaną zresetowane, a my przyjrzymy się uważniej sprawie.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1424562

Ponieważ sytuacja ta powtórzyła się już drugi raz w takiej skali poprzednio w ten sam sposób zostałem zakopany w nocy z 6 na 7 kwietnia między godziną 1 a 7 nad ranem.

Drodzy Administratorzy -  i nie tylko – powinniście się  zastanowić się skąd pochodzi atak i jak temu zapobiegać.

Charakterystycznym jest to że ostatni atak tapicera nastąpił w nocy o godzinie 4.07 czasu warszawskiego kiedy większość z nas w Polsce jeszcze smacznie sobie śpi,

Gdzie o tak wczesnej porze ludzie rozpoczynają "pracę"?

W Jekaterynburgu?

http://24timezones.com/zegar_czas.php

 

Vote up!
1
Vote down!
-2
 
 
Lance do boju, szable w dłoń
Bolszewika goń, goń, goń
#1424567

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tapicer został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1424572

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tapicer został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1424573

..te ruchawki z tymi punktowaniami ewidentnie wywołane sztucznie, zasadniczo tylko się to zdarza przy temacie Ukrainy...ktos chce skłócać Polaków, forumowiczów...postanowiłem nie komentować przez chwilę...Redakcja powinna się temu przyjrzeć bardziej, ja sceptycznie podszedłem do tego kombajna punktowego...przecież to proste, ktoś ma w domu trzy kompy 4 tablety 6 komórek już dygnie 13 punktów, dziesięciu takich i i już 130 minusów w jednym komencie...i gleba gość zakopany i traci punkty komentatora...pomyślcie o takich gryzipiórach z magistratów i innych urzędów...ile tam kompów, smartfonów etc...kopalnia minusów :)))))))))a jakie myślenie ma gryzipiór sami wiecie...i nic nie robi cały dzień, to może dygać minusiki...pozdrawiam niepoprawnie

 

ps proponuję brak możliwości punktowania bez logowania...

Vote up!
1
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1424571