Obecny rząd to rząd a'la "Dyzmów"?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Humor i satyra
Chyba wszyscy znają serial z 1980 roku pt.: "Kariera Nikodema Dyzmy", który został zrealizowany na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza wydanej w 1932 roku. Niezapomnianą rolę Nikodema Dyzmy zagrał w serialu Roman Wilhelmi.
 
Cała fabuła oparta jest na losach Nikodema Dyzmy, który jako człowiek nieokrzesany, pozbawiony kwalifikacji, kłamca i na wskroś osobnik prymitywny dzięki sprytnemu oszustwu i karierowiczostwu osiąga szczyty władzy państwowej.
 
I jak ja sobie tak patrzę na ten nowy rząd D. Tuska to mam jedno skojarzenie: ten rząd niemal wypełniony jest różnej maści a'la "Dyzmami" o różnej skali "dyzmatowości". Jedni są a'la "Dyzmami" u początku kariery a inni już są nimi niemal w pełnej krasie.
 
Czekam aż w końcu pojawi się ktoś, który niczym hrabia Żorż Ponimirski unaoczni Polakom jaki ten rząd faktycznie jest... bo na dziś i po 100 dniach jego rządów można się jedynie śmiać z chyba głupoty wyborczej tych, którzy głosowali na D. Tuska i jego zgraję a'la "Dyzmów". To właśnie Ci Polacy pozwolili wejść na piedestały tym ludziom.
 
Trzeba też pamiętać, że Nikodem Dyzma był skłonny nawet popełniać groźne przestępstwa, aby tylko prawda o nim "nie ujrzała światła dziennego" i aby dalej mógł opływać w luksusie władzy i pieniędzy. Wykorzystał też państwowe organy ścigania, aby pozbyć się Leona Kunickiego i przejąć jego majątek.
 
Posłuchajcie drodzy wyborcy KO, TD i Lewicy... Ten Żorż może śmieje się z Was?
 
 
 
I jestem ciekaw czy ten śmiech ugrzęźnie mu w gardle po 7 kwietnia i 9 czerwca, czy też będzie się śmiał jeszcze głośniej i nawet spazmatycznie...
 
P.S.
 
Dzisiaj służby organów ścigania D. Tuska i A. Bodnara brutalnie wtargnęli do domu chorego i nieobecnego Z. Ziobry oraz do innych domostw polityków Suwerennej Polski. Podobnie te służby wtargnęły też do budynków klasztornych Księży Sercanów. Czy celem najścia na dom Z. Ziobry jest podrzucenie "kompromatów"? ]]>(https://wpolityce.pl/polityka/686444-w-najsciu-na-dom-ziobry-chodzi-i-podrzucenie-kompromatow]]>)
 
Nie wiem czy tak jest, ale jedno wiem na pewno: totalitarny rząd D. Tuska postępuje tak jak w najgorszej stalinowskiej komunie czy w Stanie Wojennym a współcześnie przypomina działania satrapów: W. Putina i A. Łukaszenki.
 
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
 
Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814
Paypal: paypal.me/kjahog
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (8 głosów)

Komentarze

Vote up!
6
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1659648

Jako fan twórczości Dołęgi-Mostowicza przypominam, że Nikodem zanim oficjalnie coś powiedział skwapliwie słuchał swoich doradców. I powtarzał, jako swoje. U nas natomiast taka cecha wśród rządzących stanowi wyjątek. Exemplum Bolek, uważający się za największego mędrca, choć tylko przeszkolony był jako elektryk po podstawówce.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1659651

Może i coś w tym jest, ale to nie zmienia faktu, że w dużej części ten rząd jest niekompetentny w niczym. Poza tym rola R. Wilhelmiego była genialna i często patrzymy na N. Dyzmę poprzez pryzmat tej roli.

Pzdr

Vote up!
3
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1659659

i "Karierę Nikodem Dyzmy" - była to osobista wojna Dołęgi z Piłsudskim, czyli paszkwil na Piłsudskiego.

Natomiast te obecne Dyzmy to stado niewykształconych, prymitywnych, aroganckich antypolaków, kanciarzy, karierowiczów. I nikt z nimi nie walczy w sposób efektywny.

Nikt nie próbuje ich demaskować, ujawnić ich intencje aby zostali ostatecznie skompromitowani i odsunięci od władzy.

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1659660

"Natomiast te obecne Dyzmy to stado niewykształconych, prymitywnych, aroganckich antypolaków, kanciarzy, karierowiczów".

Dokładnie. Naprawdę szkoda Polski na te rządy. 

Pzdr

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1659664

Sformułowanie À la pochodzi wprost z języka francuskiego i wygląda tak: à la carte, na przykład. Lepiej więc całkiem zrezygnować z tego apostrofu, niż umieszczać ten znaczek w tak absurdalnym miejscu. Apostrof musi być nad literką à, nie przed, ani po. Jest znakiem dotyczącym artykulacji samogłoski, a nie znakiem rozdzielającym słowa lub znaki. Francuzi mają dwie różnie brzmiące głoski, różniące się zwrotem tej kreseczki: à i á. Kreseczka w prawo i w lewo i dwie różne głoski.Tak jak na przykład po polsku ogonek w głosce ą, albo kreska nad ó. Dlatego nie można po polsku napisać na przykład o'smy. Takie coś jest po prostu rażącym błędem ortograficznym. Mówi o tym chociażby słownik języka polskiego https://sjp.pwn.pl/sjp/a-la-carte;2549353.html

Zwracam na to uwagę po koleżeńsku i wręcz po przyjacielsku i to tylko dlatego, że widzę tę pomyłkę kolejny raz i to w różnych tekstach. Po prostu, zwracam uwagę w dobrej wierze. Proszę - nie rób tak, a jeśli możesz, to popraw.

Vote up!
0
Vote down!
0

michael

#1659705

"Kariera Nikosia Dyzmy" z Cezarym Pazurą. Najbardziej charakterystyczną cechą różniącą oba filmy są sceny końcowe.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1659662

To V KOLUMNA działająca na szkodę Polski i Polaków!. Pobudka Polsko!

Vote up!
0
Vote down!
0
#1659752