Dwa światy - dwie Konwencje Wyborcze

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Podtytuł:

Polska jakościowego rozwoju vs. Polska bez przyszłości

 

Wnikliwie obserwowałem obie konwencje wyborcze: PO i PiS. I miałem nieodparte wrażenie, że oglądałem dwie Polski: właśnie tą pustą i bez przyszłości (PO) i jakościowego rozwoju z obiecującymi perspektywami (PiS).

 

Jako jednak, że dalej uważam, że PO żadnego programu dla Polski nie ma to - zgodnie z zapowiedzią - dopóki nie doczekam się czegoś zamiast pustki nie mam zamiaru odnosić się do tej pustki.

 

Natomiast PiS - partia wiarygodna! - przedstawiła program merytoryczny oparty na konkretnym finansowaniu i dający Polsce i Polakom znakomite perspektywy rozwoju. To jest program naprawdę spójny a jego merytoryka powala pustkę PO.

 

Trudno opisać wszystkie propozycje partii rządzącej, bowiem cała ich książeczka programowa to 100 stron (niedługo zapewne będzie dostępna w pdf - polecam). Dziś najbardziej eksponowanym jest tzw. Hat Trick Jarosława Kaczyńskiego a więc:

 

1. Wyższe płace - na koniec 2020 roku - czyli za kilkanaście miesięcy - minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł (…) Na koniec 2023 roku minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł,

2. Wyższe emerytury - na początek podwyżka o 100 zł (do 1200 zł) najniższej emerytury oraz dwie "trzynastki" już w roku 2021,

3. Wyrównanie dopłat dla rolników do poziomu tych dopłat w krajach starej Unii Europejskiej (czemu na pewno pomoże szefowanie przez - nie targowickiego - Polaka stanowiska Komisarza ds. Rolnictwa)

 

Oczywiście padło wiele innych zapowiedzi. Mogę powiedzieć, że nawet jestem zaskoczony ich mnogością: od spraw ideologicznych poprzez zdrowie i edukację aż do tych, które ściśle należą do obszaru gospodarczego i ekonomicznego rozwoju Polski.

 

W najbliższych dniach przyjdzie czas na szczegółową analizę programu wyborczego, czego dokonam jak zdobędę tę ich książeczkę.

 

Ale chciałbym też wskazać na dwa inne aspekty Konwencji PiS.

 

Po pierwsze.

 

Została przeprowadzona z multimedialnym rozmachem godnym konwencji wyborczych w USA.

 

Ktoś może powiedzieć, że to wydawanie pieniędzy bez sensu, ja natomiast uważam inaczej. W dobie obecnej techniki i technologii trzeba pokazywać, że potrafi się z niej korzystać. Oczywiście, że jest to działanie PR-owe, ale i tu też mam taką dygresję: M. Morawiecki często mówi o innowacyjnej gospodarce i jak by to w jego ustach brzmiało, gdyby PiS takich innowacji nie pokazywał w swoim działaniu? Młodzi ludzie to docenią bo dla nich świat to już dziś multimedia i taki przekaz do nich dociera. Czy to dobrze czy źle? Nie wiem, ale takie już mamy czasy.

 

Pod tym względem PO całkowicie poległa. Ich konwencja multimedialnie nie dorównuje konwencji PiS pod każdym względem. Więc która partia jest bardziej nowoczesna?

 

Po drugie.

 

Poziom merytoryczny przemówień był perfekcyjny, ale nie tylko. Ja zwracam też uwagę na różne pozamerytoryczne (pozawerbalne) aspekty takie jak: mowa ciała, mimika, sposób mówienia i artykulacji zdań, oratorska perfekcja. I też zawsze zwracam uwagę czy polityczni prelegenci mówią bez posiłkowania się karteczkami czy prompterami. I zarówno J. Kaczyński, jak i B. Szydło i M. Morawiecki nie czytali z kartki, mówili od siebie. Oczywiście, że przed Konwencją musieli się odpowiednio przygotować, ale to też świadczy o profesjonalizmie, ale też i intelektualnych wyżynach.

 

Natomiast całym sobą prelegenci wierzyli w to co mówią. Ich mowa ciała o tym świadczyła, ich gestykulacja i artykulacja zdań też. Po prostu byli przekonujący, ale nie wyuczenie ale naprawdę.

 

A co było na Konwencji PO? Pustosłowie, czytanie z kartek, brak programu, żenujące przemówienia... Nawet G. Schetyna i Kidawa Błońska nie znają swojego "sześciopaku" (sześciopak kojarzy mi się z piwem i chyba jest odzwierciedleniem polityki PO.

 

Pod tym względem PO całkowicie poległa.

 

Wymowa merytoryczna Konwencji - jak wspomniałem - jest zarówno realna jak i ambitna. I gdyby PiS nie udowodnił, że spełnia swoje obietnice wyborcze to uznałbym ich program za mrzonkę. Ale tak nie jest. I życzę powodzenia i samodzielnych rządów w następnej kadencji.

 

To tak na szybko.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

 

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:12)

Komentarze

    Witam! konwencja PO i PIS, to dwa przeciwległe bieguny. Przecież ten 6-cio punktowy programik, nie zna go nawet autor, czyli Schetyna. On na wizji  coś tam duka, stęka, lawiruje. Zastanawiam się, jak ten facet uzyskał maturę. Dodać pokrętną mowę ciała. PIS ponad 100 stronicowy pakiet programowy, wiarygodnie przedstawiony. Mowienie, że to program socjalny, jest nawet słuszny, jednak z zastrzeżeniem, że na tym polu zaczynamy  jako państwo racjonalnie dopiero działać, mając na uwadze świadome zaniechania poprzednich rządów. Europa zachodnia, już dawno takie pakiety posiada. Rażąco widać, że dopiero ten rząd jest na służbie Polskiego społeczeństwa. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1601898

Ja nawet żałuję, że nie mamy normalnej propolskiej opozycji. Te całe świństwo w postaci PO-KO czy SLD z PSL-em to antypolacy i zawsze tak mówiłem i pisałem. A poziom intelektualny PO to żenada i pustka. Oni nawet nie są w stanie nauczyć się sześciu punktów ich programu... I dziwić się, że stworzyli państwo teoretyczne z ch...jem, dupą i kamieni kupą. Oby już na zawsze wylądowali na śmietniku historii. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1601901

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika panMarek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

za moje pieniądze.

J... g... spod znaku "PIĄTKA KACZYŃSKIEGO" czyli taka "WENEZUELA+"

Odpowiem używając - bo tak najlepiej - siebie jako przykładu: od prawie 18 miesięcy czekam (od 08 kwiecień 2018) na ostateczne rozstrzygnięcie/postanowienie o rencie - co powinno być rozstrzygnięte w dwa tygodnie. Miesiąc temu słyszę jak minister zdrowia mi pierdoli w TVP o całodobowej infolinii NFZ-u w przypadku gdy te chuje wykreśliły mnie z tzw. "systemu" i nie mogę od roku pójść do NFZ-owskiego lekarza. Lekarza za którego już zapłaciłem już! składkami przez 31 lat pracy.  Pozostała część moich pieniędzy ze składek ZUS (około 600 000 zł) są zdeponowane u tych palantów (niby to w ZUS) a "oni mówią mi że mi nie dadzą i co im zrobię?". Tak mówią, bo tak naprawdę to i oni tych pieniędzy nie mają! Pieniądze ze składek są wydawane na bieżąco.

Jak widać pochujeli już do końca ci potomkowie mośka Jakuba Franka no ale CO JA MOGĘ IM ZROBIĆ?

NIC!.

 

P.S.1 Niedawno usłyszałem w dzienniku Polsatu, że ZUS zaoszczędził 10 000 000 000 zł które PiS przeznaczy na 13 dla emerytów.

 

P.S.2 W Sprzeciwie do ZUS - odnośnie odmowy mi renty z moich pieniędzy - napisałem między innymi: Pkt. 9. Gdybym był żydem to nawet nie ośmielilibyście się tak mnie traktować. Byłoby wręcz przeciwnie - przepraszanie i klękanie, co widzę na co dzień w TV.

 

Tak, że sami Państwo widzi jak jest. Jak działa państwo PiS to widze najlepiej ja, nie mając od roku środków na życie. Tak nawiasem to teraz najważniejszy ich "projekt": zabierać wszystko co się da i dawać swoim i trochę potencjalnym wyborcom.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

panMarek

#1601944

PO to są postbolszewiccy elitopodobni osobnicy z PRL-bis wychowani przez komunistyczno-sowieckich zbrodniarzy z PRL.

"Elity pogardzające własnym narodem dewastują przestrzeń publiczną i hamują rozwój państwa."

Tak K. Wołodźko ocenia tę nienawidzącą polskości i polskiego patriotyzmu - elitopodobną bolszewicką czy też postbolszewicką mafię z PO i zdegenerowanego lewactwa - w artykule opublikowanym w tygodniku "wSieci" (nr 25, 20-26 czerwca 2016 r.).

W artykule cytuje on m.in. Janusza Rudnickiego z "Newsweeka": "Lud nas tak urządził. Prosty polski lud i odłamy jakiejś krzywej polskiej inteligencji, robiącej mu populistyczną laskę." Jest to wulgarna, lecz do dzisiaj bardzo popularna opinia postbolszewickich pseudo elit nawykłych do bezkarnego rabowania Polski i Polaków w okresie rządów Tuska i jego zbrodniczych, mafijnych partii występujących jako PO i PSL.

Ci elitopodobni osobnicy, pisze Wołodźko: "To byli ludzie z wnętrza komunistyczneej sekty, wypróbowani w wierności także w sowieckich łagrach, bardziej niż Polsce i polskości wierni ideologii stalinowskiej czy - szerzej - radzieckiemu marksizmowi i 'ojczyźnie światowego proletariatu.'"

Stalin i jego sowieccy zbrodniarze postawili na swoich wiernych agentów NKDW i im podobnych zbrodniarzy - których sowiecki okupant mianował na swoich komunistycznych namiestników rządzących w tzw. PRL. Władzę w kraju zapewniały im wyłącznie sowieckie wojsko okupujące Polską oraz wymordowanie polskich patriotów przez komunistycznych zbrodniarzy z NKWD i UB.

W ten sposób, w miarę upływu czasu, komunistyczni zbrodniarze stworzyli sobie zbrodniczą bolszewicką mafię zwaną przez K. Wołodźkę “wyrobem elitopodobnym” - bo związanych jedynie z sowieckim okupantem.

Jak pisze Wołodźko, “Grupa pełniąca obowiązki elity do perfekcji opanowała język wyklucznia/upodlania słabszych i innych. We własnych oczach uchodzą za miłośników tolerancji i wolności, ale w rzeczywistości - z faaktyczną szkodą dla pewnych standardów życia społecznego! - bronią przede wszystkim wąskiego modelu politycznej poprawności.”

Można tu dodać, że tym modelowym przykładem siania nienawiści do Polaków, polskości i polskiego patriotyzmu, przez parę dziesiątków lat była antypolska propaganda nienawisci uprawiana przez politruków z bolszewickiej gazety Michnika znanej jako “Gazeta Wyborcza”, albo krócej “GWno”... A także przez wiele postbolszewickich mass mediów zakładanych przez agenturę WSI czy SB za pieniądze zrabowane w aferze FOZZ.

Ta bolszewicka nienawiść do polskich patriotów tego elitopodobnego wyrobu w PRL-bis - utworzonego w 1989 roku przez agentów stalinowskiego NKWD Kiszczaka i Jaruzelskiego dla swojej agentury z SB i WSI - doczekała sie nawet nazwy “michnikowszczyzna” nadanej przez im Rafała A. Ziemkiewicza.

Dlatego dzisiaj podstawowymi czynnikami działania tych wyrobów elitopodobnych jest żądanie "by było, jak było czyli powrót do bezkarnego rabowania Polski i Polaków, a także nienawiść do polskości i polskiego patriotyzmu oraz strach przed Polakami.

O tym, że postbolszewicka i mafijna PO wiernie służy zbrodniczym mafiom i przestępcom rabującym Polskę świadczą m.in. liczne zapowiedzi szefów i działaczy PO, że po przejęciu władzy zlikwidują zasłużone w walce z przestępczością zorganizowaną Centralne Biuro Śledcze czy Instytut Pamięci Narodowej badający zbrodnie komunistyczne.

A wyciągnięta z kapelusza Schetyny głupawa działaczka PO Małgorzata Kidawa-Błońska - za przykładem Schetyny ponownie zapowiada przejecie przez mafię z PO mediów publicznych... Żeby znów zniszczyć możliwości mówienia prawdy o tej zbrodniczej elitopodobnej mafii uważajacej się za właścicieli Polski...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1601911

Praca i sumienność (PiS) ludzi prawych, oddanych dobru Polski-charakteryzuje sprawidliwych DOBROdziei.

Poddanie oszustwom (PO) ludzi lewych, bezprawnych antypolsich i egoistycznych interesów-

charakteryzuje opozycyjnych ZŁOdziei.

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1602090

Bardzo dobre skojarzenie. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1602118