Konkurs na Spot Prawdziwego Prezydenta Rafaua!

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

W Internecie nic się nie ukryje. W Internecie ujawniono więc ogłoszenie producenta spotów Dublera Rafaua. Oto treść zaproszenia na casting – w związku z przygotowywanym nowym spotem wyborczym, przedstawiającym Rafaua jako Prawdziwego Prezydenta – wspólnego dla całego społeczeństwa:

„Poszukujemy: OSÓB w wieku 18-70 lat.Nie zgranych, nie znanych z reklam czy paradokumentów. Przekrój społeczeństwa. Osoby mają być naturalne i wiarygodne. Wśród tych osób chcielibyśmy aby pojawiły się między innymi:

1. Starsza pani modlitewna 55-70

2. Dziewczyna wyglądająca na ekspedientkę ok. 30-35

3. Mężczyzna bojówkowy ONR 33-35

4. Typowy Ślązak (lub Kaszub albo ktoś jeszcze z innym akcentem) wiek nie jest istotny, może być młody też, ale idealnie byłoby 55-60 lat

5. Migający człowiek, doświadczony, mężczyzna zmęczony życiem. Nie jest typem przystojniaka

6. Dziewczyna, aktywistka, wyglądająca trochę jak Greta Thunberg 18-22 lata

7. Elegancki mężczyzna na wózku, raczej prawdziwy niepełnosprawny

8. Starszy pan z zasadami 60-70

9. Dresiarz/kibol ok. 25-40

10. Silny, wielki mężczyzna albo

11. Młody Pan w wieku 25-40 lat-szczupły, świerzy (pisownia oryginalna) intelektualista

12. Pulchna, małomiasteczkowa, nie młoda ale nie starsza kobieta, 45-50

13. Mężczyzna 50+, pasjonat, „mój stary jest pasjonatem historii” –typ nauczyciela

14. Powstańczyni Warszawska – prawdziwa zł prowizja z agencji

W związku z zaproszeniem na casting warto podkreślić, że Platforma Obywatelska bez castingu może znaleźć w swoich szeregach wszystkie poszukiwane osoby do spotu Rafaua – pomijając oczywiście samego Rafaua. Bo czyż posłanka Hartwich to nie oryginalna „ekspedientka” a „Młody Pan w wieku 25-40 lat-szczupły, świerzy (pisownia oryginalna) intelektualista” to nie Arek Myrcha?

A poseł Rutnicki to nie idealny „Mężczyzna bojówkowy ONR”, zaś poseł Neumann, który straszył bejsbolem to nie „Dresiarz/kibol”? A „Pulchna, małomiasteczkowa, nie młoda ale nie starsza kobieta, 45-50” to nie Kidawa? A posłanka Katarasińska – wpatrzona w Rafaua jak w obraz święty, to nie „Starsza pani modlitewna 55-70”? A Donald Tusk to nie typowy Kaszub?

Mając takich autentycznych aktorów – można już kręcić spot z Prawdziwym Prezydentem z udziałem „Prawdziwego” Rafaua:

Mały kościółek. Kilka osób modli się: To „Kaszub” (D.Tusk), „Starszy pan z zasadami”(Schetyna) i „Starsza pani modlitewna” (Katarasińska) - wpatrzona jak w obraz w modlącego się prawdziwego katolika Rafaua. W modlitwie zanurzony jest też „Elegancki mężczyzna na wózku”(senator – obecnie z PSL) i „mężczyzna zmęczony życiem” . To poseł Grupiński...

Gdy Prawdziwy Katolik Rafau robi młynka prawą ręka i kończy modlitwę – wszyscy za nim wychodzą z kościoła. Przed kościołem klęczy żebraczka. To „ekspedientka” (Hartwich), przy której leży kawałek tektury z wyraźnym napisem: „Zwolniona z Lidla przez Kaczyńskiego”. Prawdziwy Prezydent zatrzymuje się przy żebraczce, wyjmuje z portfela 200 złotych i kładzie je na tekturze, mówiąc:

- Nie trzeba wydawać reszty!

Ekspedientka obejmuje i całuje nogi Rafaua, by po chwili ruszyć za nim i za resztą wiernych Rafaua. Przechodząc obok pierwszego z domów spotykają „Dziewczynę, aktywistkę, wyglądająca trochę jak Greta Thunberg” i „Młodego Pana – świerzego intelektualistę” To Pomaska i Myrcha, zawieszający na płocie banner Trzaskowskiego. I oni dołączają do radosnego, uśmiechającego się do siebie –rosnącego tłumu wiernych Rafaua. Dołączają do nich także naparzający się bejsbolami „Mężczyzna bojówkowy ONR” (J.Rutnicki), „Dresiarz/kibol” (Sławek Neumann) oraz spotkany po drodze nauczyciel...

Ten radosny tłum dociera do pomnika Powstańców Warszawy przy którym czeka już „Pulchna, małomiasteczkowa, nie młoda ale nie starsza kobieta”, czyli Kidawa wraz z przywiezioną TRZASKOBUSEM – Powstańczynią Warszawską – opłacaną z prowizji agencji, wykonującej spoty dla Rafaua. KONIEC!

Czekamy na kolejne propozycje scenariuszy na spoty Rafaua!

Brak głosów