W odpowiedzi Uli Ujejskiej

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
Źródło Warszawska Gazeta
 Jadłospis.Stanisław Srokowski." Hodujemy węża na własnej piersi". 
Fragmenty.
 
..." gdy pytam (pedagoga w jednej z prestiżowych warszawskich gimnazjum), czy coś złego stało się w rodzinie, odpowiada, że nie nic złego się nie stało, on też jest zdrowy, ale dręczy go pewna myśl z którą nie może sobie poradzić. Cóż to za myśl, pytam go, a on z opuszczoną głową odpowiada, że nie docenił siły zbrodniczej ideologii Dmytra Doncowa, w którą duża część ukraińskiej inteligencji uwierzyła i utworzyła OUN/UPA, aby wymordować ok.200 tys Polaków. Jakby skruszony, zaczął mi mówić czego sam doświadczył.... "Oto co zobaczył w szafce jednego z uczniów.
.
.."Wyobraź sobie co ja widzę? Zdjęcie polskiej flagi przekreślone mazakiem. Drugie zdjęcie, na którym widnieje Godło Polski, orzeł biały, zbryzgane farbą i poszarpane, a na czoło wysuwa się czerwono-czarna flaga ukraińskich nazistów z czasów wojny i portret Stefana Bandery. Własnym oczom nie wierzę-chwyta się za głowę-. Podchodzimy do ucznia, do którego ta szafka należy, i pytam go co to wszystko znaczy. A on hardo mi odpowiada;-jak to co? to kawałek Ukrainy. Jestem Ukraińcem i trzymam tam narodowe skarby-tak mówi...(..) Tak odpowiada bez wahania- to są nasze symbole. Symbole wolnej Ukrainy. Nienawiszę Polski. Polska okupowała Ukrainę. Moją stolicą jest Kijów, a nie Warszawa. Ale przecież uczysz się w polskiej szkole, w Warszawie? z niedowierzaniem ciągnę.- To chwilowa sprawa. Wykorzystamy was, pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny-już mówi w liczbie mnogiej.- A poza tym, w jakiej tam polskiej szkole? butnie rzuca.- Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na ktorych wyraźnie widać jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa....(....)... uczeń na jego oczach wyciągnął z kieszeni niebiesko żółtą opaskę i założył na rękaw. Widzi pan, jestem Ukraińcem.
 
"....demony się odradzają, nie tylko pomniki Bandery na Ukrainie. I jak piszesz w Polsce, na wschodzie, ale teraz widzę, że odradzają się tutaj, pod moim bokiem, w stolicy kraju, w sercu Polski. I to w umyśle dzioecka, bo ten chłopiec ma trzynaście lat...."
 
".... i to nie on sam z siebie zaraził się nazistowską ideologią. Wyniósł ją z domu, może ze środowiska ukraińskiego. Ktoś musiał mu w głowę wbijać, że bandera to wzór i bohater. I, że słowa, ktore wypowiedził jeden z ideologow ukraińskiego nazizmu, Mychiło Kołodziński: Trzeba krwi, dajmy morze krwi, trzeba terroru, uczyńmy go piekielnym (...). Nie wstydźmy się mordów, grabieży i podpaleń. W walce nie ma etyki...."
 
Cały artykuł do przeczytania w Warszawskiej gazecie z 19 grudnia 1014 - 1 stycznia 2015 na stronie 9. Strona pana Srokowskiego www.srokowski.art.pl. Polecam wszystkim krwawiącym sercom, zaślepionym idiotom mającym historię za nic.
 
Droga Ulo chcesz wierzyć i ściskać się? proszę bardzo, ale ja na wszelki wypadek będę trzymał odbezpieczony, gotowy do strzału postolet bardzo blisko siebie. Seryjnemu mordercy nie można wierzyć. Nie można zdawać się na jego piękne uśmiechy, bo można już więcej się nie obudzić. I proszę nie opowiadaj mi głodnych kawałków o Bandrze, bohaterze ukrainców. Bo to tak jakby opowiadałabyś o wspaniałych wujkach bohaterach swoich krajów - Hitlerze i Stalinie czy też z bliższych czasów - Pol Pocie. Proszę, nie rób ze mnie idioty.
 
Zdaję sobie sprawę, że Ukraina to nie tylko banderowscy naziści, to również porządni ludzie, ale dopuki Ukraińcy będą czcili nazistow z OUN/UPA są niewiarygodni i tak należy ich traktować.
 
A mapę o której wspominał ów trzynastolatek miałem okazję widzieć. Włosy stanęły mi dęba!
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:28)

Komentarze

lobbyści zaprzeczą tym ostrzeżeniom. Niestety.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1458934

Co proponujecie w tej sytuacji?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

viki

#1459024

Spokój. Wspomagać Naród Ukraiński, nie banderowców, bo to są dwie różne rzeczy. Poza tym, po co się pchać między dwa młyńskie kamienie? Rosję i Niemcy. Niech tam sobie rozgrywają jak chcą. Polska nie ma siły ani na wsparcie polityczne, ani na wsparcie militarne. Zauważ, że cała ta historia stała się w momencie, kiedy rozwalono polką Armię, polski przemysł i rolnictwo, i nawet gdybyśmy chcieli zrobić cokolwiek, to jak i czym. Jesteśmy nikim na arenie politycznej. Tak właśnie wyglądają skutki dopuszczenia do władzy agentów Stasi i NKWD.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459046

naród ukraiński, ale nie wiem, jak odróżnię tych dobrych ! Czy to po czymś poznać, tak na przykład wprost na ulicy?  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

viki

#1459089

poszkodowaną działaniami militarnymi ludność cywilną w Donbasie.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459112

USA dadzą Ukrainie śmiercionośną broń?

Ukraina jest zadowolona z przyjętej przez amerykański Kongres ustawy, wzywającej prezydenta Baracka Obamę do zaostrzenia sankcji wobec Rosji i udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej.

Historyczne" - tak ukraińskie władze nazwały głosowanie w obu izbach Kongresu USA. W Ustawie o Wolnej Ukrainie jest mowa o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji oraz udzieleniu Ukrainie pomocy wojskowej, w tym o dostawach broni śmiercionośnej. Biały Dom podał, że prezydent jeszcze nie zdecydował, czy ją podpisze.

Dotychczas administracja USA sprzeciwiała się dostarczeniu Ukrainie broni śmiercionośnej, co uzasadniano obawami, że doprowadzi to do zaostrzenia konfliktu na wschodzie kraju.

http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-usa-dadza-ukrainie-smiercionosna-bron-historyczne-glosowanie,nId,1574441

------------------------------------

A Polska?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459159

Osobiście radziłbym wziąć ze 100 milionów euro, kupić dużo lizaków i jechać, załużmy do Lwowa i pytać się na ulicy czy dobrze się ktoś sprawował, jak dobrze, to dasz mu lizaka.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459114

tylko nie mam takiej kasy! Myślę, że nasi rządzący, powinni skorzystać z Twojej rady, bo my szarzy ludkowie nie mamy wpływu, na strategię naszego państwa! Możemy tylko rozmawiać i dzielić się wiadomościami! 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

viki

#1459130

Nie wtrącać się i obserwować sytuację. Ukraina nie jest nam przyjacielem, a nawet wspólnie z nią nie jesteśmy żadnym przeciwnikiem dla Rosji. Naiwni są Ci, którzy sądzą, że Rosja jest obecnie słaba i że można ją łatwo pokonać (?). I po co? Dlaczego?

Wykrwawiać się dla Ukrainy? Jaki w tym mamy interes? To jest naprawdę konflikt wewnętrzny między Ukrainą Wschodnią i Zachodnią. Nam nic do tego.

Poza tym starać się zwiększać możliwości obronne Polski.

I jeszcze jedno, zabiegać wszelkimi politycznymi środkanmi o pokojowe rozwiązanie konfliktu w Donbasie. Tam ginie ludność cywilna!!! 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459111

żadnych uprawnień, ani możliwości, aby zastosować się do Twoich Rebeliantko zaleceń! Dobrze byłoby skierować swoje zastrzeżenia do władz polskich, czyli PO-PSL! Tylko czy oni posłuchają?Ja osobiście jestem za pokojem na świecie, a mąci Rosja! Chyba nie pomylę się, jeśli napiszę, że Ukraina jest dużo mniejsza od niej?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

viki

#1459138

Przepraszam, ale na co mi odpowiadasz ?

W odpowiedzi mam wkleić fotkę z hajlującymi Polakami i jakieś drastyczne zdjęcie krzywdzonych Ukraińców - i zapytać czy w oczach Ukraińców zasługujemy na zaufanie ?

Nie, nie zrobię tego. Zapytam tylko: Czemu ma się przysłużyć Twoja notka i ewentualna wymiana ciosów między nami ? Czy powrotowi do dawnych nienawiści polsko-ukraińskich - czy służyć ma ona pojednaniu  między Polakami i Ukraińcami ?

A Niemcom, to rozumiem że już wierzysz ?

Widzisz już swój błąd ? Popełniłeś go nieświadomie czy z premedytacją pisząc swoją notkę ?

Pisałam w swoim wątku jak nas tituszki rozgrywają przeciwstawiając nam historyczne wzajemnie wyrządzne sobie krzywdy. Masz jakis problem z czytaniem dłuższych tekstów by zrozumieć ich sens ?

Nic z tego nie zrozumiałeś - czy rozumiesz to doskonale i uczestniczysz w grze ?

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-13

Ula

 

#1458941

Czy hajlująjcy Polacy to to samo co zgwałcona i przerżnięta na pół ręczną piłą Polka? Czy masz jakieś drastyczne zdjęcia Polaków gwałcących i przeżynających Ukrainki? Jeżeli masz, to pokaż!

Mówisz o pojednaniu. Na jakich i czyich warunkach? Czy na warunkach nazistów spod znaku OUN/UPA? Czy na warunkach tego trzynastoletniego chłopca, bo sam tego nie wymyślił napewno. Nie zapomnij. Ten grzeczny chłoptaś mieszka w Polsce, i ktoś w Polsce nauczył go nienawiści do Polski i Polaków! A może trzeba by jak ten chłopiec chce, oddać ukraińcom Kraków i Warszawę, a sami najlepiej się nawzajem powywieszać?

A teraz tak zupełnie poważnie. Czy nie widzisz kto gra na Ukrainie? Czy nie wiesz kto zaczął grę na Ukrainie? Czy nie dotarło jeszcze do Ciebie, że na wschodzie Ukrainy gra Rosja, a na zachodzie czyli w Małopolsce Wschodniej, Niemcy? Czy Ty sobie zdajesz sprawę z tego, że Twoje "pojednanie" z ukraińcami wszyscy rozgrywający, włącznie z ukraińcami, mają serdecznie w d.......!

Rosji zależy na wschodniej Ukrainie, jej bogactwach naturalnych i przemyśle ulokowanym we wschodniej Ukrainie, nie mówiąc już o połączeniu z Krymem. Niemcom natomiast o to aby szachować Polskę rezunami za wschodnią granicą.  Jeżeli stworzą quasi "wilną" Ukrainę w Małopolsce Wschodniej, to Polska sama wpadnie im w łapy jak dojrzała gruszka. Czy Ty tego naprawdę nie widzisz? Wystarczy popatrzeć i trochę pomyśleć. Po polsku. Zgodnie z Polską racją stanu!

Czy jestem za pojednaniem? Jakim znowu pojednaniem? Z kim mam się pojednywać? Z Ukrainą? Z ktorą? Z tą z Ukraińcami którzy nie mordowali Polaków, a wprost przeciwnie sami byli mordowani przez nazistów z OUN/UPA (80 tys) czy z nazistowskimi mordercami z OUN/UPA? Z tymi pierwszymi nie mamy się o co pojednywać, a z tymi drugimi nie mam najmniejszego zamiaru. Tak samo jak niemieckimi nazistami czy stalinowskimi mordercami.

Zrozum w końcu Ty i wielu innych, że nie mam nic przeciwko Ukrainie. Wprost przeciwnie, uważam, że mają pełne prawo istnieć jako Państwo i budować swój własny Naród, ale jeżeli będą dalej budować swoje państwo na "bohaterach", nazistach z OUN/UPA, to wtedy egzystencja mojej rodziny i mojego Państawa, Polski jest bardzo poważnie zagrożona!!!!!

Rozejrzyj się trochę pio historii. Ile razy Polska i Polacy zostali wpuszczeni w maliny, byli łatwowierni i kochali wszystkich dookoła. Ile to razy było za naszą i waszą wolność, a sami tą wolność tracili. Ile razy nadstawiali karku za innych, a ci inni odpłacali rozrywaniem państwa i śmiercią. Przestań wreszcie wierzyć i pojednywać się. Naucz się zabezpieczać siebie i byt swojej rodziny i Państwa. Zresztą możesz się pojednywać, ale nigdy nie wypuszczaj załadowanego i odbezpieczonego pistoletu z ręki, abyś mogła zabić zanim Ciebie zabiją! I tylko o to mi chodzi! Czy już wiesz o co mi chodzi?

Jeśli jesteś Polką myśl i działaj zgodnie z Polską Racją Stanu, a w Polskiej Racji Stanu nie ma miejsca na pojednywanie się mordecami, gwałcicielami i grabieżcami z nazistowskiej OUN/UPA, chyba że.......

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1458944

Zauważyłem po wklejeniu mojego komentarza, że Twój i mój niewiele róznią się od siebie, pomimo tego, że pisząc mój, o Twoim jeszcze nie wiedziałem.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1458947

Odpowiedziałam Ci w moim wątku, więc nie będę tutaj spamować.

Domagam sie jedynie abyś tutaj udzielił prostej odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie.

Czemu ma służyć to Twoje pisanie: Podsyceniu polsko-ukraińskiej nienawiści czy pojednaniu ?

Bo rozumiem, że na inne nie odpowiesz, a dlaczego, to wynika z kontekstu  tego co piszesz. OK.

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Ula

 

#1458962

Ja tutaj nie widzę żadnego "podsycania nienawiści" a jedynie przypominanie o tym, że po stronie zwolenników UPA na Ukrainie, ona wciąż istnieje... ta ich nienawiść.. tylko i aż tyle wyczytałam z tego mądrego wpisu Juranda.

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1458963

...warunkiem pojednania jest skrucha morderców...podobno potrzebują snajperek w Donbasie...a Ajdar potrzebuje "polskich kobiet":))..."łan łej tiket"

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1458964

Szanuję i podziwiam Naród Ukraiński. Naziści z OUN/UPA nigdy nie będą moimi przyjaciółmi. Z Narodem Ukraińskim nie mam o co się pojednywać, a z krawymi bandziorami z OUN/UPA nie mam najmniejszego zamiaru się pojednywać. Chyba, że przyjdą we włosienicy i poproszą o przebaczenie. Wówczas mogę przebaczyć, ale nigdy nie zapomnę!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459048

Nie o to pytałam - a Ty kolejny raz nie potrafisz przeczytać tekstu ze zrozumieniem ? Nie wierzę :)

Doskonale wiem i Ty także wiesz, co musiałbyś tu napisać, gdybyś odwoływał się do tak szmungo tu odwoływania się do polskiej racji stanu.

Myślałam że jesteś innym człowiekiem - przepraszam za pomyłkę - dlatego w ogóle Ci odpowiedziałam.

Na koniec ...

Nie wiem czy wiesz Jurand, ale w sieci zdecydowana wiekszość komentatorów uważa mój artykuł za bardzo wyważony i bardzo potrzebny w tej nawale nienawiści i łże propagandy putinowskich i niemieckich tituszek - i to od lewa do prawa naszej sceny politycznej. Mnie szczególnie cieszy opinia komentatorów z poza naszego kraju, a szczególnie Ukraińców. Cel swój osiągnęłam: Pokazałam światu, że tu w Polsce, pamiętamy o naszej bolesnej historii i że jesteśmy odporni na manipulacje, podchodząc do problemu z rozsądkiem i zgodnie z polską racją stanu. W dyskusji międzynarodowej obnażył sie także obóz "niemiecki i rosyjski" (połączony nowym "paktem"?) - i wszyscy wiedzą w jakim kontekście geopolitycznym.

PS.
Mam nadzieję, że rozumiesz także, dlaczego w Twoim wątku, nie podejmuję polemiki z chamstwem, łajdactwem, bzdeceniem i z oszczercami ? Jak może wyglądać dyskusja na nasze tematy wymieniając poglądy: Za i PRZECIW, mogłabym dać linka, ale po co ?

Po to by chamstwo poleciało i tam ośmieszać Polskę, by przysłużyć się carom ze wschodu i zachodu ? 

Kury szczać prowadzać możecie a nie bawić się w politykę i jej komentowanie !

Niżej, Jazgdyni opisał Wasz polityczny poziom - to poziom szamba.

Z szambem w normalnym świecie nikt nie dyskutuje, proszę więc więcej nie zaszczycać mnie komentarzami, skoro pozwoliłeś na szmbo w tak ważnym temacie -  i to webec gościa którego imiennie tytułem zaprosiłeś tu do dyskusji.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Ula

 

#1459084

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...z tego żalu w mankiet swojego mentora Targalskiego:))...tylko on jeszcze rozumie takie babcie rewolucjonistki  :))))) herojam SŁAWA HE HE HE!!!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1459118

 

zdaje się, że macie zbieżne poglądy

http://www.komsomol.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1459141

wklej "fotkę z hajlującymi Polakami i jakieś drastyczne zdjęcie krzywdzonych Ukraińców" , jeżeli znajdziesz takie to porównaj je z tym co rezuni robili z polskimi dziećmi, kobietami i mężczyznami. Nie słyszałaś nic o tym?-to Tobie przypomnę. Mieli prawie czterysta sposobów na zamęczanie naszych rodaków na śmierć. Polki całowały rezunów po butach, prosząc by ich nie zamęczali na śmierć. Bawili się wrzucaniem dzieci do płonących domów i stodół, rozrywaniem ich, roztrzaskiwaniem o ściany i nabijaniem na widły. Mężczyznom i chłopcom odpiłowywano nogi i ręce. I robili to sąsiedzi Polaków z którymi ich dzieci bawiły sie od lat. Mąż mordował żonę i swoje dzieci, ponieważ płyneła w nich polska krew. Tak zginęlo 200 tysięcy Polaków, w okrutnych mękach. Dzisiejsi Ukrańcy nie chcą za te zbrodnie przeprosić, ba nawet temu zaprzeczają. Polacy mieszkający we Lwowie i innych miastach boją się mówić poza domem po polsku. Pomoc wysyłana z Polski dla Polaków na Ukrainie nie jest przepuszczana przez granicę, ukraińscy studenci studiujący w Przemyślu za pieniądze Polaków, fotografują sie dumnie z baderowską flagą a Ty chcesz jednać się z tymi ludźmi. Moja Matka opowiadała mi co widziała na własne oczy, gwarantuję Tobie, gdybyś to usłyszała, wyleczyłabyś się z chęci pojednania się nimi. Ukrainka, widząc czego dokonali jej rodacy, powiedziała mojej Matce, że tacy ludzie nie zasłużyli na własną ojczyznę. Należy też pamiętać o tym, że ich "duchowni" zachęcali do tych zbrodni i błogosławili siekiery, noże, widły itd., którymi mordowano naszych rodaków. A ty chcesz porównywać to z jakimś głupim hajlowaniem, przypomnij sobie bajkę Mickiewicza o chłopie i zmiji. Chcesz by ci ludzie dogadali się z Niemcami i zadali nam w przyszłości cios nożem w plecy? Czy masz jakąkolwiek gwarancję, że czegoś takiego nie należy się obawiać, pomimo historycznych faktówi obecnych wydarzeń jesteś gotowa ryzykować?

Podoba mi się!
19
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1458946

Jeśli chodzi o dogadywanie się z Niemcami to przypomnę, że we wrześniu 1939 roku Abwehra usiłowała nakłonić Ukraińców do wywołania antypolskich wystąpień. OUN odmówił. Natomiast dokładnie wiem z kim Niemcy się dogadali bezproblemowo. I z kim zawarli pakt o IV rozbiorze Polski

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1458968

...ale już w 41 roku wcale im dogadywanie z Niemcami nie przeszkadzało :))  Batalion „Nachtigall”

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1458970

a co ma batalion "Nachtigall" tutaj do rzeczy, został użyty niemal wyłącznie do walk na niemieckim froncie wschodnim i to bardzo krótko

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1458975

OUN odmówił, ale nie ze względu na jakieś "polskie sentymenty", po prostu rezuny bały się walczyć z regularnym wojskiem, za to we wrześniu 39 roku dopuszczali się wielu mordów na rannych i nieuzbrojonych polskich żołnierzach, co było zjawiskiem masowym i zaplanowanym, wzmiankuje się o tym, w książce "Ludobójcy i Ludzie". Oni zresztą zawsze tchórzyli mając przeciw sobie nawet mniejsze i słabiej uzbrojone oddziały Samoobrony, "najlepiej" im wychodziło mordowanie bezbronnych Polaków. Ktoś wyżej wzmiankował o uczciwych Ukraińcach, którzy pomagali Polakom, znam ten temat, ci ludzie dzisiaj proszą, o nie podawanie ich nazwisk i we wszystkich uczciwych publikacjach na ten temat zmienia się im nazwiska, są dla swego nowego państwa "zdrajcami" (zdradzili przecież UPA ukrywając Polaków) i obawiają się konsekwencji czynów swoich, swoich rodziców i dziadków, ale to oczywiście niedobitki, większość takich Ukraińców wymordowano w czasie wojny, bądź po jej zakończeniu. Polski rząd, przy współudziale tzw "opozycji" odmówił jakiegokolwiek upamiętnienia tych Ukraińców ratującym Polaków, by nie kalać pamięci morderców (szczegóły we wspomnianej książce, która jest owym Ukraińcom poświęcona)... Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5
#1459053

...  proszę, to Pakt Ribbentrop - Mołotow

 

A nowy, przeciwko Polsce i Ukrainie właśnie jest dopracowywany . Putin to tylko zbrojne ramię,  które ma wymusić jak kiedyś, naszą i ukrainską zgodę  na kolejne rozbiory.

W Polsce już są tacy którzy to akceptują

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Ula

 

#1458972

Fragmenty większej całości.

 "Były to więc bez wątpienia działania terrorystyczne V kolumny, co w warunkach wojny pozwalało na stosowanie kary śmierci przez rozstrzelanie każdego terrorysty złapanego z bronią w ręku, lub któremu taką działalność udowodniono. Kontrakcje Wojska Polskiego i policji ograniczały się w zasadzie do przepędzenia rebeliantów, czasami po stoczeniu z nimi walki. Z różnych źródeł wynika, że spłonęło po kilka chałup 4 – 5 zbuntowanych wioskach ukraińskich, z których padały strzały do przechodzących oddziałów wojska. Ale nawet w tych wioskach nie było żadnej odwetowej masakry ludności ukraińskiej co w warunkach toczonej wojny świadczy o wysokim morale żołnierza polskiego. W okolicy Stryja 11 września bojówki OUN rozbrajają żołnierzy WP, dochodzi do walk. Nocą z 12 na 13 września bojówki OUN podejmują próbę opanowania miasta. Dywersja został stłumiona przez Wojsko Polskie, a około 40 członków OUN schwytanych z bronią w ręku rozstrzelano, natomiast we wsi Duliby 6 ukraińskich dywersantów z OUN (dane ze sprawozdania OUN). Nocą z 11 na 12 września we wsiach Stawyżany i Oborczyn (Małopolska Wschodnia) bojówki OUN rozbroiły i wymordowały około 500 polskich żołnierzy. Dowódcą jednej z bojówek był były oficer petlurowski Lew Szańkowśkij, późniejszy ukraiński „historyk”. Od 13 do 16 września w miasteczku Rozdół pow. Żydaczów bojówkarze OUN z udziałem około tysiąca zwerbowanych przez nich ukraińskich chłopów z okolicznych wsi oraz z Rozdołu uzbrojonych w broń palną, siekiery, kosy, bagnety, kołki itp. opanowali miasteczko, ograbili Polaków i dokonali kilku mordów, m.in. 6 policjantów i 4 urzędników państwowych. 16 września oddział żandarmerii i policji państwowej z Żydaczowa przywrócił porządek. We wsi Synowódzko pow. Stryj bojówki OUN oraz okoliczni Ukraińcy napadają na pociąg oraz dokonują wielu akcji przeciwko Polakom. Napady mają miejsce także w: Podhorcach pow. Stryj, Truskawcu pow. Drohobycz, Mraźnicy pow. Drohobycz, Borysławiu pow. Drohobycz, Uryczu pow. Stryj, Żukotyniu pow. Turka. W rejonie wsi Majdan pow. Drohobycz 15 września bojówka OUN zamordowała 6 Polaków z Borysławskiego Oddziału Obrony Narodowej.  Napady na żołnierzy polskich nasiliły się od 17 września, po agresji sowieckiej na Polskę. Tego dnia we wsi Dryszczów pow. Brzeżany bojówkarze OUN rozbroili dwie drużyny żołnierzy WP, którzy od strony Złoczowa szukali przejścia przez wieś Koniuchy do granicy, a następnie wszystkich wymordowała w pobliskim lesie, około 20 żołnierzy (Komański..., s 107). We wsi Jasienica Solna pow. Drohobycz otoczyli odpoczywających w stodole 15 żołnierzy WP, zamknęli wrota i podpalili – żołnierze spłonęli żywcem We wsi Taurów pow. Brzeżany: „17 września 1939 r. podczas wycofywania się oddziałów Wojska Polskiego w kierunku granicy rumuńskiej, do wsi Taurów przyjechał 20 osobowy oddział żołnierzy polskich, z 12 wozami taborowymi. Przewozili oni sprzęt wojskowy. Błądzącym żołnierzom zaofiarował pomoc miejscowy Ukrainiec o nazwisku Semko Mowczka „Szalej”, który zaprowadził zmęczonych żołnierzy za wieś do wąwozu, gdzie już czekali uzbrojeni bojówkarze OUN. Rozbroili kompletnie zaskoczonych żołnierzy i wymordowali. Zwłoki zakopano w miejscu mordu, tabor z końmi i sprzętem zagrabiono. Naocznym świadkiem był mieszkaniec Taurowa, Bolesław Kozakiewicz, który przekazał tę informację Bronisławowi Lenartowiczowi. (Lucyna Kulińska: „Preludium zbrodni. Nacjonalizm ukraiński na Brzeżańszczyźnie w latach 1922-1941.”, w: Ludobójstwo OUN-UPA na Kresach Południowo-Wschodnich. Seria pod redakcją Witolda Listowskiego, Kędzierzyn-Koźle 2012). We wsi Leśniki pow. Brzeżany: ‘W nocy z 17 na 18 IX 1939 roku dowództwo nad Ukraińcami w Leśnikach objął Mikołaj Senyszyn syn Piotra. Razem z Michałem Diakowiczem zorganizowali oni bandę. Wraz z całą wsią (ukraińscy mężczyźni 16-60 lat) wzięli udział w morderstwie na moście w środku wsi, na szosie Brzeżany - Rohatyn. Droga została zastawiona belkami. Każdy przejeżdżający pojazd był zatrzymywany, a pasażerowie, bez względu na wiek i płeć mordowani. Trupy odwożono do lasu; gdzie je zakopano, do dziś dnia nie wiadomo. Pozostałe na drodze 18 trupów w, tym czterech oficerów, po wkroczeniu bolszewików pogrzebał za wsią na cmentarzu wojskowym z r. 1914-1918 Józef Jędrzejewski, z pomocą zamieszkałej w Leśnikach Kseńki Bryk. Przy zabitych były dokumenty, które od Jędrzejewskiego odebrał obecny w Leśnikach Iwan Jacyszyn syn Mikołaja. W tym czasie koło cerkwi w Leśnikach, w kilkunastu chatach stacjonowała policja z Katowic w liczbie 40-50 ludzi. Stwierdzono, że oddział ten w ogóle z Leśnik nie wyruszył. Prawdopodobnie śpiących i kwaterujących w poszczególnych chatach, Ukraińcy wymordowali, a trupy wywieźli do lasu. Oddział powiatowej Komendy PP. z Tomaszowa Lubelskiego, składający się z Komisarza Tadeusza Pławińskiego i pięciu policjantów wymordowano obok mleczarni, z wyjątkiem komisarza, który cudem uciekł. W stodole Michała Grześkowa nocowała rodzina uciekinierów, prawdopodobnie z województwa poznańskiego, w liczbie 6-ciu osób. Śpiących wymordował Grześków z pomocą własnej rodziny. Córka Grześkowa nosiła złoty zegarek i biżuterię zrabowaną pomordowanym uciekinierom. Petryna Mikołaj zabił widłami policjanta przed mleczarnią. Szofer który woził majora Wojska Polskiego, prosił o darowanie mu życia, bo zostawił w domu pięcioro dzieci. Na nic się to zdało. Zamordowano go razem z majorem. U Jaremy na podwórzu, obok posiadłości pana Kolbeka, zastrzelono dwóch oficerów – majora i kapitana. Odpowiedzialny za zbrodnię jest komendant OUN Dmytro Semczyszyn z Wierzbowa. Był on porucznikiem „Siczowych Strilciw” w 1914 roku. W sumie Leśnikach zamordowano około 200 osób głównie narodowości Polskiej. (Kulińska…, jw.).  Nocą z 17 na 18 września we wsi Potutory koło Brzeżan w zasadzce na kolumnę samochodów jadących do granicy bojówka OUN zabiła 32 Polaków a 50 zostało rannych. „W sprawie mordów w Potutorach zeznawała pani „Nina” (pseudonim). W nocy z 17 na 18 września 1939 r. przyniesiono do p. „Niny” na prowizorycznych noszach oficera polskiego por. Ludwika Zwolańskiego z drogi potutorskiej. Porucznik Zwolański (lat 23) jechał samochodem z innymi oficerami. Ukraińcy strzelali do nich z karabinu maszynowego – porucznik Zwolański dostał szereg kul w uda. Rannego przeniesiono do sąsiadki p. „Niny”. Tam opiekował się nim wojskowy lekarz i zabrał go do szpitala powszechnego w Brzeżanach. W tę samą noc na podwórzu p. „Niny” było trzech rannych – dwóch oficerów i jeden żołnierz o nieznanych nazwiskach. Jeden z oficerów ciężko ranny leżał w ogrodzie w kwiatach na leżaku – nie chciał dać się zabrać do mieszkania. Stracił do wszystkich zaufanie, nawet nie chciał przyjąć lampki wina. W dzień zabrano ich na furę do szpitala. W tę samą noc przybyli i nocowali u p. „Niny” trzej oficerowie - dwaj porucznicy i kapitan – starszy pan. Z początku bali się zdrady, nie wiedzieli do kogo przyszli, a później zorientowali się, że są w polskim domu. Kapitan płakał, zeznawał, że Ukraińcy napadli na nich, strzelali z karabinów ręcznych i maszynowych, rzucali ręczne granaty - bomby zapalające na auta i dużo oficerów spaliło się żywcem w tych autach. Grabarz, który ich chował zeznawał później, że musiał „specjalnie duże jamy kopać, ponieważ ręce mieli rozłożone jak na krzyżu” (u ciał zwęglonych nie można było rąk po śmierci złożyć). Jeden z oficerów był trafiony kulą przy kierownicy auta i w tej pozycji został spalony, cały był czarny, tylko miejsce na przegubie ręki, gdzie był owinięty różaniec pozostało białe. Jeden z dwóch wyżej wymienionych poruczników, wziął rower męża p. Niny i rano przed 6-tą godziną pojechał na tragiczne miejsce w Potutorach by zbadać co robią tam dalej Ukraińcy. Otóż widział jak dzicz ukraińska rabowała zniszczone auta i wozy na których jechali uciekinierzy, a którzy zostali pomordowani w bestialski sposób. Okryła ich wspólna mogiła, której wierzchnia warstwa wskutek deszczy jesiennych osiadła i rozmiary tej mogiły były widoczne. Wszyscy ranni oficerowie zostali zabrani do szpitala. P. „Nina” odwiedziła tych oficerów w szpitalu. Leżeli wszyscy pod nr 5. Było ich tam razem 11 ciężko rannych. Jeden z nich, oficer rezerwy – z zawodu nauczyciel około 40 lat, był ranny w głowę, kula wyszła mu nad czołem. Miał żonę i córkę, często wspominał córkę i choć rana zagoiła się - chwilami mówił od rzeczy. Zmarł w szpitalu, pochowany został na cmentarzu brzeżańskim. Najwięcej utkwił w pamięci p. „Niny” oficer z Poznania, wybitnie przystojny, który opowiadał, że jadąc autem w nocy z kolegami widział wokoło łuny. To dzicz ukraińska paliła domy i wsie polskie. Nagle na tej sławnej drodze potutorskiej strzelają do nich, auto stanęło im. Otoczeni zostali przez Ukraińców. W aucie było ich kilku oficerów mieli dwa karabiny, postanowili bronić się. Równocześnie kilkanaście rąk chwyciło za lufy ich karabinów i zaczęło się szamotanie. Jeden z kolegów wyskoczył z auta i od razu został trafiony kulą i padł."

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459050

Czy ty tak automatycznie? Czy nie podoba ci się prawda historyczna i zeznania naocznych świadjków? 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459062

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

wysoki sądzie, to wszystko z nudów.Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1459079

Ówczesny Zarząd Krajowy OUN odmówił wykonania rozkazu wszczęcia antypolskiego powstania, przysłanego z Berlina. Taka jest prawda. To, że niektóre bojówki przystąpiły do antypolskich działań niczego tu nie zmienia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1459069

Owszem, OUN nie wystąpiłby przeciw uzbrojonemu wojsku, co innego rezać rannych, bezbronnych, słabszych. OUN nie był wówczas jeszcze uzbrojony, a widłami i siekierami, to można mordować dzieci i kobiety, nie zaś wojsko, zwłaszcza polskie, dostaliby łupnia raz dwa, ale może szkoda, że tego powstania nie uczynili, dostali by tak po łbie, że to ich sława gerojom, nigdy by nie zabrzmiało i nie doszłoby do masowego mordowania Polaków. Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1459071

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

widać inne problemy to pikuś.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1459076

Pisz! Koniecznie pisz! Czekamy na coś, co w Polsce niepikuśnego! Czytając Twoje wpisu na pewno to będzie coś ciekawego!

Zachęcam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

viki

#1459083

Witaj Jurandzie. Czytałeś identyczny niemal wpis żony Sikorskiego Applebaum? (czy jakoś tak się ona zwie), identyczny niemal jak ten wpis, na który odpowiadasz, ten osoby używającej nicka Layla, czy tam UU, jest identyczny i nie wiem za bardzo co chcesz komentować, czy z czym polemizować, przecież to kalka z GW, zobacz, jeszcze zdjęcie feministki z femenu (tfu!) tam ta osoba wkleiła (ta co dostaje kopniaka, zdjęcie jest jeszcze sprzed majdanu, taka manipulacja fotkami femenek) i napisała kompletne bzdury nie znając historii Ukrainy, wszystko to jest jakby napluciem lewaczki na pomordowanych Polaków, ale co ich Polacy obchodzą, dla nich ukraiński szowinizm jest dlatego właśnie piękny, a katolicki polski nacjonalizm, nie mający rąk unurzanych w niewinnej krwi, jest tym co chcą obrzydzić, co ich przeraża. Dziwne rzeczy się dzieją od kilku dni na tym portalu, raz wychwalanie morderców Polaków , którym stawia się dzisiaj pomniki na masowych grobach ofiar, z drugiej walka z Kościołem przy użyciu komunistycznych wzorców, tropienie antysemitów rodem z lewackiego "nigdy więcej" i ten paskudny relatywizm moralny... To nagłe gloryfikowanie zbrodniarzy ukraińskich, mam nadzieje że to nie przejdzie, jeśli tak, równie łatwo jutro od rana do wieczora można będzie gloryfikować innych, komuchów, nazistów i jakaś Layla napiszę, że Polacy też zabijali przecież Niemców i Rosjan, gdy ci napadli na Polaków, bo tak przecież piszą ci pożyteczni idioci, takich używają argumentów, ale przynajmniej w przyszłości nie będą mogli mówić i pisać, że o tym nie wiedzieli... Pozdrawiam Jurandzie (5)... 

Film o tym jak Ukraina powraca do swych "wartości":

https://www.youtube.com/watch?v=v5WrBAWwf_I#t=15

Piosenka dla popierających system III RP w upodlaniu Polaków:

https://www.youtube.com/watch?v=UWEi3KjVTfA

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-5
#1458943

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...że odpisujesz tej koshernej pani...za swojego ostatniego posta zasługuje co najwyżej na solidnego kopa w rzyć..:)

...tak nawiasem, ciekawi mnie to odwiedzanie polskojęzycznych szabesgojów płci żeńskiej w bandyckich oddziałach Ajdar, czyżby nowa perwersja seksualna...obcowanie z prawdziwymi rezunami ??? pozdrawiam 

 

...pałować szabesgoje :))...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-14

http://trybeus.blogspot.com/

#1458956

w domu wszystko ok.?

Jak grzebiesz w rozporku to tam tez znajdujesz zyda ?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1458959

...o czym ty myślisz...fuj...cholera gej się przykichał...:))...wara ci od mojego rozporka świntuchu jeden ...

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1458960

szkoda Twojego czasu i autorytetu na odpowiadanie na zaczepki lobbystów proukraińskich, którzy - jak nie mają już żadnego argumentu - to czepiają się Twojego katolicyzmu. Tak jakby katolik nie miał prawa bronić swoich racji.

To dotyczy wypowiedzi poniżej - JzL 13.34.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-10

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1458978

Szanowna Pani

Nie byłbym pewnie sobą aby Pani na ten komentarz nie odpowiedzieć. Czy uważa Pani że tu cyt:

"...że odpisujesz tej koshernej pani...za swojego ostatniego posta zasługuje co najwyżej na solidnego kopa w rzyć..:)"

ten komentarz kierownay wprost do Pani Urszuli Ujejskiej (lub nawet do kogokolwiek innego) jest zgodny z tym, o czym Pani wielokrotnie tu na portalu pisałała, że powinniśmy żyć i postępować zgodnie z nauką KK.

Może jednak są wyjatki ?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6
#1458986

Proszę nie rżnąć tzw. głupa.

Bez odbioru.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1458992

Tą sympatyczna (a jakże) odpowiedzia potwierdziła Pani że jednak są wyjatki !!!

dziekuje i pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1458995

Z lobbystami niepolskich interesów nie dyskutuję. Proszę to w końcu przyjąć do wiadomości.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1458996

to było tylko rżnięcie.....to pół biedy.Ale niestety:-(   A to Polska właśnie.Pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9

Verita

#1459008

podzielam Twoje obawy i ból. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459009

powyzszym komentarzem pokazuje pani nam mlodym jak powinno wygladac profesjonalne trolowanie,a o tresci tego komentarza napisze tak, w niczym pani nie ustepuje , no moze nawet robi to pani i lepiej i bardziej cynicznie

zegnam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1459032

Wilhelm TELL - ???

czy tylko klasowy snajper ??

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1459090

Nie witał się Pan ze mną, to po co się Pan żegna? Poza tym nie wie Pan, co to jest trolling. Trollował to Pański protegowany J. z Londynu, który wtrącił się do cudzej rozmowy i musiałam aż dwukrotnie informować go, że nie mam życzenia z nim konferować.

EOT.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459091

Zjawisko, które zauważasz, to już nie troll, to CIEĆWIERZOTROLL. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7
#1459097

;)))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459107

Po ile dziś ropa? 

Ha ha ha!

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459149

..czy widzimy piękną Polkę, czy czarownicę z Majdanu :))))))))))))))))pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1459119

Witam !!!!

W zyciu kazdego czlowieka (mezczyzna/kobieta) zachodza z wiekiem biologiczne(psychiczne) zmiany.Czesto sa one burzliwe, nie inaczej jest w tym przypadku

 

Zegnam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1459208

przyznaje Ci racje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1459385

Tak trollować na ruską nutę! 

Przypominam, że to nie NeOn24.ru aby siać tu ruską propagandę.

A tak wogóle, Putler kaput!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459146

takie odzywki Trybeusa. Nie pierwszy raz posuwa sie on za daleko.

Poza tym uważam, że dyskusja z trollami z NeOnu24.ru nie ma sensu. Oni są tak rozmiłowani w Putlerze i tak nakręceni przez ruską propagandę aby napuszczać Polaków na Ukraińców, że powtarzają wciąż swoje głodne kawałki "o banderowcach", którzy byli 70 lat temu i od tego czasu nikt ich więcej nie widział. Szkoda czasu na merytoryczną dyskusję z nimi, bo do nich nic nie trafia. 

Faszystowska i imperialna Rosja za to im zupełnie nie przeszkadza. Udają, że nie widzą iż Putler wysyła terrorystów, broń a nawet regularne oddziały aby mordowali Ukraińców w Donbasie. Nie widzą, że Rosjanie anektowali Krym i cały czas go okupują. Jakoś nie zauważyłem u nich aby wzywali Rosjan by wrócili do siebie i oddali zagrabione ukraińskie ziemie. 

A szczytem bezczelności jest wzywać Ukraińców aby przystali na pokój. Odmawiają im nawet prawa do obrony!

Tymczasem dzielna Ukraina jako jedyna bohatersko powstrzymuje mongolskie hordy, które gdyby nie opór Ukraińców znaleźli by się z pewnością nad Wisłą. 

Ciekaw jestem, czy wtedy bedą też go tak zachwalać? Ci desantowcy z NeOnu24.ru z pewnością nie są patriotami lecz kolaborantami, bo nie obchodzi ich polska racja stanu i dobro Polski!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459131

Ponad 400 uchodźców wewnętrznych na Ukrainie znajdzie schronienie w obozie-osiedlu na przedmieściach Charkowa. Placówkę wyremontowało za prawie 1 mln zł Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) we współpracy z polskim MSZ.

To wprawdzie niewiele zwłaszcza że jest zima, ale i ten gest Ukraińcy doceniają Romaszka bo tak nazwano obóz zamieszkają matki z dziecmi, oraz osoby starsze.
wiecej :
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pcpm-otwiera-w-charkowie-oboz-dla-400-uchodzcow-wewnetrznych/sc3tb

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1459136

Ukraińcom jest potrzebne wszelkie wsparcie. I dobrze, że w Polsce mają przyjaciół. Tak sie buduje wspólną lepszą przyszłość.

Sława Ukrainie! Chwała Polsce! 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459148

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

http://trybeus.blogspot.com/

#1459139

I do Ciebie kieruję też apel - szanujmy się, szanujmy ,jesteś katolikiem to miej umiar i wyzbądz się uprzedzeń.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1459145

zadajac to pytanie zrobilem delikatny nietakt - nieuswiadomiony i niepoinformowany, nie wiedzialem o tym , ze tam nic bys nie znalazl

niepotrzebnie takie pytanie zadalem - przepraszam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1459040

mam pytanie, czy w kurniku doszlo do REBEL- i , pazurki stepione a i pioropusz jakis wyblakly,

cos sie tam takiego wydarzylo ?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1459219

To takie świąteczne przesłanie do Pani Uli Ujejskiej - takie wprost od mohera z KK
Jakże miłosierna z Ciebie osoba

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6
#1458974

Za zwyczaj każdy mówi za siebie, bo siebie zna najlepiej, a u ciebie występuje problem, wszystko widzisz u innych, tylko nie u siebie. Czas byś stanął przed lustrem, i zobaczył swoje odbicie, może zobaczysz rogi, a może zobaczysz pejsy, tak przyprawiane innym na tym portalu NP

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1458976

Zawsze gotowa by czynem wspierać swoich towarzyszy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3
#1458979

Oni są zaczadzeni nienawiścią do Słowian.

Ukraińcy, Czesi, Polacy - to wielka rodzina SŁOWIAŃSKA. Razem zwyciężymy ruską dzicz! Pały tylko im pozostały! I obgryzanie paznokci z tej bezsilnosci :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459151

Pały i nieustane kłamstwa, i spiskowania.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1459153

widzę, że lobbyści amerykańsko-ukraińscy próbują Cię wrabiać w pomysł bezwarunkowego przebaczania ludobójcom i ich czcicielom. A więc przypomnijmy stanowisko Św. Jana Pawła II:

"To tak szczodrze wymagane przebaczenie nie niweczy obiektywnych wymagań sprawiedliwości. Właściwie rozumiana sprawiedliwość stanowi poniekąd cel przebaczenia. W żadnym miejscu orędzia ewangelicznego, ani przebaczenie, ani też miłosierdzie jako jego źródło nie oznacza pobłażliwości wobec zła, wobec zgorszenia, wobec krzywdy czy wyrządzonej zniewagi. W każdym wypadku naprawienie tego zła, naprawienie zgorszenia, wyrównanie krzywdy, zadośćuczynienie za zniewagę jest warunkiem przebaczenia" ("Dives in misericordia", 14).

Polecam też moją wrześniową notkę o stanowisku Abp. Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego w sprawie pojednania polsko-ukraińskiego.

 http://niepoprawni.pl/blog/477/wojna-na-ukrainie-kara-boska-za-rzez-wolynska

Abp Mokrzycki podaje m.in., że: 

"W zeszłym roku obchodziliśmy 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Wraz z kościołem greckokatolickim podpisaliśmy wspólny list w związku z tym dokonanym na Polakach mordem. Niestety Kościół obrządku bizantyjskiego nie odczytał w swoich kościołach listu dotyczącego rzezi wołyńskiej. Sprawa pojednania, przebaczenia, pozostaje w dalszym ciągu kwestią otwartą. Stąd wezwanie, zaproszenie, abyśmy wspólnie jako chrześcijanie zadośćuczynili Panu Bogu za krzywdę, która została wyrządzona tutaj, na terenie obecnej Ukrainy, ale by się tak stało, trzeba powiedzieć prawdę o przeszłości".

 

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1458969

nie przekręcaj głosu Kościoła. Tak się niegodzi. 

A jak nie wiesz dokładnie jak powinno wygladać przebaczenie i pojednanie, to zapytaj księdza na lekcji religii. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459152

jak widzisz na "załączonym obrazku", do nich nic nie dociera, nawet wypowiedzi Jana Pawła II. Fakty dla nich, też nie mają znaczenia, ani te historyczne ani te z ostatnich dni, tygodni i miesięcy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1459169

że Twoje pały nie robią na mnie żadnego wrażenia? Zamiast tego możesz skupić się na merytorycznej odpowiedzi, to może odpowiesz z sensem. Emocje są złym doradcą. A ruska propaganda o "rezunach" i "banderowcach" jest dobra na NeOnie24.ru - ruskiej tubie propagandowej dla ćwierćinteligentów.

Poza tym Jan Paweł II-gi nawoływał do przebaczenia i pojednania - jakbyś nie wiedział.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459171

Wiem, że jesteś odporny, wiem też, że pały Ciebie nie rozmiękczą. Pałuje wpisy i komentarze, które uważam za niezgodne z polską racją stanu. Ty na pewne sprawy, poruszane w komentarzach wogóle nie odpowiadasz, wyrywasz z tekstów zdania, które są Tobie wygodne i na takie odpowiadasz. Manipulujesz i kłamiesz. Poniżej zamieszczam moje odpowiedzi Tobie, to tak dla przypomnienia. Przykładem Twoich manipulacji jest chociażby niepełny cytat Jana Pawła II-go na temat przebaczania. Kościół odpuszcza grzechy tym, którzy przyznają się do winy i wyrażają skruchę. Od Ukraińców tego nie możemy się spodziewać, wręcz przeciwnie, coraz więcej ich, grozi Polakom i drukuje mapy z "nowymi granicami".

Moja odpowiedź Tobie # 1 23 paździrnik 2014

Skąd ta pewność , że pomagając Ukrainie , pomagamy Polsce a co będzie jeżeli się mylisz ? Mamy w tej chwili dwóch wrogów a możemy mieć trzech , czy jest pewność , że od dzisiejszego „przyjaciela„ nie dostaniemy kiedyś nożem w plecy ? Czy masz pewność , że Ukraina będzie przyjacielem Polski ? Czy znasz bajkę Adama Mickiewicza o chłopie , który zlitował się nad zmarzniętą żmiją ? Kiedyś Ukraińcy nie mówili , że Przemyśl to ich miasto , dzisiaj mowią to coraz częściej , niektórzy z nich mówią nawet tak o Krakowie . Takich głosów jest coraz więcej , wielu Polaków im nie ufa i ma do tego prawo , tak jak Ty masz inne zdanie tak ja i Rebeliantka mamy prawo mieć swoje zdanie . Piszesz , że Ukraina MOŻE być naszym jedynym przyjacielem w walce z Rosją a co zrobisz jeżeli bedzie wrogiem ?

Moja odpowiedź Tobie # 2  3 listopad 2014

Piszesz,
że jesteś za pojednaniem ale na gruncie prawdy, dlaczego więc kłamiesz? Wymienione przez Ciebie osoby (choć jak piszesz, to jeszcze nie wszystkie), usprawiedliwiają agresję i zbrodnie jakich dopuszczają się Rosjanie na Ukrainie. Nie zauważyłem aby Rebeliatka jak i pozostali wymienieni przez Ciebie blogerzy popierali to o czym piszesz, chyba, że coś przeoczyłem, jeżeli tak, to proszę to pokazać. Duża część użytkowników z którymi Ty się nie zgadzasz wyrażała po prostu swoje zdanie na temat wojny rosyjsko-ukraińskiej, pisaliśmy o swoich obawach o los Polaków mieszkających w zachodniej Ukrainie. Czy nie mamy prawa myśleć inaczej, tym bardziej, że jesteśmy świadkami rosnącego kultu tych, ktorzy mordowali w barbarzyński sposób nawet dzieci i myślą nawet o przesunięciu granicy dalej na zachód? Czy polską racją stanu jest wpychanie palców między drzwi? My oczekujemy od nich przyznania się do zbrodni i przeprosin, czy nie mamy do tego prawa? Jak może dojść do pojednania także tu na tym portalu, gdy ci, którzy mieli inne zdanie na temat tej wojny, zostali nazwani durniami i nikt nas za to nie przeprosił . Moim zdaniem nie powinniśmy wpychać palców między drzwi, bo skutek tego może być dla nas bardzo bolesny. Do tej pory, państwa wielokrotnie silniejsze od Polski nie udzieliły Ukrainie jakiejkolwiek pomocy, więc czy Polska jest w stanie pomóc naszym sąsiadom? Polska w tej chwili ma antypolski rząd i nie jest jak widać w stanie, pomóc samej sobie a co dopiero innym. Czy Ukraińcy zaproponowali Tatarom krymskim aby wracali na Krym, wtedy kiedy mogli to zrobić? Gdyby to zrobili ich sytuacja dzisiaj byłaby dużo lepsza. Od samego początku mocarstwa militarne skazały Ukrainę na samotność, to było widać, stwarzały Ukraińcom złudną nadzieję. Miałem tu kilka komentarzy podobnej treści, nikogo nie obraziłem a pomimo tego zostałem tutaj nazwany tępakiem, walącym w bęben kołtunerii i powiniennem wybrać Kubę zamiast Stany Zjednoczone. Jak można tak pisać o kimkolwiek, szczególnie gdy nie wie się nic o osobie do której kieruje się takie słowa. Pomimo tego odpowiedziałem kulturalnie tej osobie, przeprosin jednak nigdy nie otrzymałem, osoba ta nabrała "wody w usta".

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1459272

Nie może dotrzeć. To proukraińscy lobbyści. Pytanie jest tylko takie, czy "ideowi", czy płatni ;)

Nie dbają o logikę. Wyznają gebbelsowską zasadę, że kłamstwo powtórzone 100 razy, ma szansę być zapamiętane jako prawda. Do tego stosują stalking, ubliżając oponentom i chcąc ich w ten sposób zmusić do zaprzestania wypowiedzi publicznych na temat Ukrainy. Liczą na to, że zamęczą swoimi atakami ludzi nie podzielających ich opinii i w ten sposób oczyszczą sobie pole do nieskrępowanego uprawiania ukraińskiej propagandy w interesie obecnych ukraińskich władz, tj. oligarchów i pogrobowców banderowców.

Jakie to niepolskie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1459172

Prawda jest więcej warta od bogactwa jakie mozesz sobie wyobrazić. 

Nie pragnij zakłamanego świata bo w nim nie ma miejsca dla Boga. A podobno na Nim Ci zależy?

Wolna Ukraina - to wyzwoleni nasi Bracia Słowianie spod turańsko-mongolskiej dziczy. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1459173

#1458983

...bardzo dosadna garść linków, dobra robota :"))..pozdrawiam

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1459051

"To chwilowa sprawa. Wykorzystamy was, pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny-już mówi w liczbie mnogiej.- A poza tym, w jakiej tam polskiej szkole? butnie rzuca.- Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na ktorych wyraźnie widać jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa....(....)... uczeń na jego oczach wyciągnął z kieszeni niebiesko żółtą opaskę i założył na rękaw. Widzi pan, jestem Ukraińcem. "

To jest cała, bardzo konkretna ideologia, nie jakiś źle pojęty patriotyzm rodziców tego Ukraińca.

Braterska miłość OUN do Polski jest zapewne przyczyną jego postawy. Jak widać, ich plany ewoluują: ukraińscy faszyści chcą nie tylko "Zakierzońkiego Kraju", ale całej Polski.

http://niepoprawni.pl/blog/lotna/braterska-milosc-oun-do-polski

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-7

Lotna

 

#1459018

Oto klasa przeciwników Ukrainy, przyjaciół Patrii?Astry

 

 

 • @ninanonimowa 18:10:03
  Dramat obu narodów mówisz ?
  Że niby jak? myśmy Ukraińców też rezali?
  Wiesz co? wkurzyłaś mnie... pokazuj sobie ich dramat na swoim blogu !!
  Astra 05.01.2015 18:23:54

 • no cóż
  starej raszpli zarosła szpara to pojechała na ukrainę ją odetkać. wiadomo - banderowiec nawet świni nie przepuści - choćby i pisowskiej.
  czerwony baron 05.01.2015 18:45:46
Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1459066

Pierwszy przypadek, który pokazałeś jest faktycznie wielkim dramatem dla Narodu Ukraińskiego, bowiem mordowali niewinnych ludzi ci którzy nazywali siebie ukraińcami, podobno walczyli o tą niezawisłą Ukrainę.... mordując całe rodziny ....ukraińskie, te, które nie chciały mieć nic wspólnego z ich mordami, gwałtami i grabieżą. Odwoływały się do najniższych ludzkich instynktów, wyzwalały w ukraińcach najniższe instynkty. Instynkty, ktore stawiały ich poza nawiasem ludzi. To były bestie! Z tego punktu widzenia był to dramat obu Narodów. Narodów mordowanych przez te same bestie w ludzkich powłokach.

Drugi przypadek. Definitywnie prowokacja.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1459078

By wyrzucić z głowy siedzące tam dzikie zmory

Przyznać się do błędu niewielu dzisiaj potrafi

Szybciej z wściekłości kulą w upatrzony płot trafi

Czas się uczyć pokory i rozpoznawać wroga

By nie było za późno , gdy nadejdzie znów trwoga

Bo wróg  włazi z buciorami do Polskiego domu

Choć dzisiaj robi to podstępnie i po kryjomu

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1459087