Sojusznicy czy Handlarze

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj
Postaram się napisać bardzo krótko. Rząd PiS liczy na amerykańskie bazy w Polsce. Myślę, że się przeliczy. Ostatnio Obama podpisał umowę o wolnym handlu z UE. Ci co trochę myślą wiedzą czym to pachnie. Co do baz to Pentagon wspomina coś mętnie o rotacjach, przejażdżkach czy przechadzkach. Niemcy blokują wjazd wojsk amerykańskiech do Polski. Pusty śmiech mnie ogarnia na coś takiego.
 
Wieczne szukanie sojusznika, najlepiej dużego i bardzo silnego, tylko Polska nie jest żadnym partnerem ani dla Stanów, ani dla W. Brytanii, ani dla Francji, ani dla Niemiec. Przyczyna pierwsza wewnętny burdel, wieczne szukanie wybaczenia, a jedyną rzeczą która jest w stanie położyć kres wewnętrznemu burdelowi jest krótkie chwycenie za mordę i wrzucenie do dziury. Przyczyna druga. Jaką realną siłę militarną i ekonomiczną przedstawia Polska? Żadnej! Więc po co komu kula u nogi!
 
I wreszcie trzecia rzecz. Proszę sobie przypomnieć kto nas zdradził w 1939 i w 1945 roku. Stany Zjednoczone, W. Brytania i Francja. Czy ktoś sobie wyobraża, że nie zrobią tego po raz enty? Zrobią, zrobią, i to nawet nie mrugną okiem. Czy nie czas zacząć dbać o własne interesy?
 
Tymczasem wystarczy sięgnąć po nasze bogactwa naturalne zalegające pod Polską, a do 4 lat to ci o których zabiegamy teraz, będą zabiegali o Polskę. Ale najpierw zlikwidować burdel wewnętrzny, jeżeli trzeba to nawet fizycznie. Jeżeli kodziarze czy inna targowica wyobraża sobie, że przez nich ktoś wywoła wojnę, to się potwornie mylą. Ich nie będzie wszystkie problemy znikną!.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:11)

Komentarze

j.w.

ale ruchy wobec węgla sa juz wykonywane tyle, że wieloletnich zaniedbań nie da się pstryknięciem załatwić... czy naprawdę pan uwaza, ze remonty i modernizacje całych bloków elektrowni to jak odnowienie mieszkania u cioci na wsi  ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1512311

... tylko do gazu łupkowego i węgla? Owszem, jeśli chodzi o węgiel, to jest on znaczącym minerałem kopalnym w polskiej gospodarce. Warto jednak, byś zwrócił uwagę na inne zasoby, o których Jurand pisał tutaj:

http://niepoprawni.pl/blog/jurand/opis-glownych-bogactw-naturalnych-polski;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/bogactwa-naturalne-polski-czesc-2-i-3;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/bogactwa-naturalne-polski-cz4-energia-geotermalna;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/zatajone-bogactwa-naturalne-polski-czesc-5-i-6-wegiel-kamienny-na-lubelszczyznie-i;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/zatajone-bogactwa-naturalne-polski-czesc-7-i-8-zloto-zloto-i-miedz;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/zatajone-bogactwa-naturalne-polski-ropa-i-gaz-przyczyny-zatajenia;
http://niepoprawni.pl/blog/jurand/zatajone-bogactwa-naturalne-polski-komentarze-na-zakonczenie.

 

Pozdrawiam,
Satyr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1512320

podstawa jest zabezpieczenie energetyczne...bez tego można w krzakach tylko przysiąść i zrobić cóś... Gadowski Witold zwraca uwagę, że najwazniejsze jest bezpieczeństwo energetyczne a my mamy węgiel...i zasoby gazu łupkowego... kiedy energii będzie wtedy możemy myśleć co dalej...proste jak konstrukcja cepa

próbowałem wejść na te linki, większość  nie działa...brak uprawnień...to co ? tajemnica jakaś ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1512334

Polskie źródła energii to nie tylko węgiel, a ściślej mówiąc węgiel najwyższej jakości, antracyt, na Lubelszczyźnie, wprawdzie zanieczyszczony złotem, ale myślę, że Polacy powinni dać sobie radę z tym.

To również nowe złoża, węgla brunatnego, gazu ziemnego, nie z łupków, ale z tzw złóż i bomb, To największe na świecie złoża ropy naftowej, szacowane na ok.2700 miliardów baryłek, dla przykładu wszystkie złoża ropy w Arabii Saudyjskiej są szacowane na ok.250 miliardów baryłek. Nie należy przy tym zapominać o perpetum mobile energietyki, geotermii.

Dlaczego praktycznie nie robi się nic aby to wszystko zagospodarować? Konia z rzędem temu kto na to pytanie odpowie.

Co do linków podanych przez Satyra. Pytanie należy zadać Gawrionowi, dlaczego są zablokowane, ale po prawej stronie mojego wpisu masz wszystko co Cię zainteresuje.

 

Jurand

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1512340

Od lat zachodzę w głowę skąd w Rodakach bierze się naiwność? wiara? w pro-polskie działania państw zachodnich. Odnoszę wrażenie, iż mieszkańcy Kraju nad Wisłą zapomnieli o starej prawdzie: kto raz zdradził, zawsze zdradzał będzie. Abstrahując od wydarzeń z ubiegłego wieku o których napisał Jurand, to ostatnio podpisana umowa USA-UE dotycząca wolnego handlu  [TTIP],  że się nieśmiało zapytam: o czym świadczy? Toż to łotrostwo najczystszej wody! Ktoś powie - to nic wielkiego, to tylko handel. Tak, tylko rzeczona umowa w najbliższej przyszłości położy "na łopatki" polskie rolnictwo [Monsanto, GMO, etc. się kłaniają :(] oraz niewielkie przedsiębiorstwa wskutek bankructw, a to pociągnie za sobą bezrobocie i ucieczkę przedsiębiorczych młodych ludzi z Ojczyzny. Wierzyć mi się nie chce, aby uprzednio i obecnie rządzący 3 RP wcześniej nie wiedzieli/nie słyszeli, co "szykują" nam, Polakom, kończący urzędowane Prezydent USA oraz Kanclera RFN, wszak nie kto inny a poddani owej Kanclerz przeciw tej umowie protestowali, choćby w roku ubiegłym. Reasumując, jeśli umiemy liczyć, to liczmy na siebie, a nie na domniemanych sojuszników niezależnie czego takie sojusze miałyby dotyczyć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Janina otęska

#1512313

Wtedy zdradę się zagrzebie

Zdrajcy to recydywiści

Woląą głowy zamiast liści

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1512341

 "Proszę sobie przypomnieć kto nas zdradził w 1939 i w 1945 roku. Stany Zjednoczone, W. Brytania i Francja."

To tylko czysta polityka.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1512430