Nie takie patałachy, jak ich malujecie.

Obrazek użytkownika junak
Sport

 Po przeczytaniu waszych negatywnych opiniach o naszej reprezentacji uznałem, że przesadzacie i muszę wziąć chłopaków w obronę. Bo nie zgadzam się z Waszymi opiniami, że nasi zagrali grubo poniżej swoich możliwości, są dnem, itp. Itd.

Nie mam zamiaru powtarzać za Lewandowskim, że: „to była najsilniejsza grupa na MŚ”, bo co by Lewy powiedział na jedną grupę z Meksykiem i Szwecją ? Jednak musimy trzeźwo spojrzeć na poziom drużyn, które awansowały na Mundial.

Na mundialu nie ma słabych drużyn !

Przekonali się o tym nie tylko Polacy, ale też Niemcy, Argentyna, czy Francja, które męczą się niebotycznie. Zwłaszcza Niemcy i Francja, które swoje europejskie grupy eliminacji wygrały w cuglach ( Niemcy komplet wygranych, a Francja wygrała grupę z Holandią i Szwecją. ) Ich przykłady pokazują, jak mocne zespoły grają na MŚ, jak wyrównany jest poziom i jak ciężko wygrać mecz.

Tymczasem nasza reprezentacja miała słabą grupę eliminacyjną - emocje w meczach z Czarnogórą i Kazachstanem. Jedynym poważnym przeciwnikiem była Dania, która po przebudowie zespołu zlała nas 4:0. I właśnie przez pryzmat tego wyniku powinniśmy budować nasze oczekiwania dotyczące gry na MŚ.

Polska to europejski średniak, który wygrał słabą grupę eliminacyjną. Trafiła do grupy z silną Kolumbią – najsilniejsza drużyna w grupie, która pierwszy mecz przegrała pechowo, grając w 10 przeciw Japonii, oraz na Senegal i Japonię, które prezentują się na poziomie europejskich średniaków – jak Polska.

Pierwszy mecz Polacy przegrali pechowo – bramka samobójcza. Kolumbia jest poza naszym zasięgiem, ale za wysoką porażkę odpowiada Nawałka, który na boisko puścił żółtodziobów, z których nie korzystał nawet podczas meczów eliminacyjnych. Zrobił to pod naciskiem mediów, co już go dyskwalifikuje jako trenera.

Może pierwszy skład przegrał po słabym meczu z Senegalem, ale tylko stare wygi były w stanie pokusić się o niespodziankę – jaką byłby remis z Kolumbią. Jednak stare wygi posadzono na ławce, a młodzi biegali ambitnie, lecz bez sensu.

Japonia jest na poziomie piłkarskim Polski i jeśli Nawałka nie będzie pajacować ze składem, a chłopaki powalczą, to możemy na otarcie łez wyszarpać 3 punkty.

Podsumowując: nasza drużyna od początku nie była faworytem w grupie i plucie na piłkarzy jest nie na miejscu. Zagrali tak, jak potrafią i tyle. Lepszy wynik ? Tylko gdy zmienimy trenera. Po występach na Euro2016 każdy znał styl polskiej reprezentacji. Nawałka tego stylu nie zmienił, więc bardzo łatwo nas przeciwnicy rozpracowali. Szczególnie w meczu z Kolumbią było to rażąco widoczne.

Na walkę z cieniasami w eliminacjach to wystarczyło, ale nie na MŚ.

Zresztą ten sam problem mają mistrzowie świata – Niemcy, wicemistrzowie – Argentyna i trzecia drużyna – Holandia, która nawet do MŚ się nie zakwalifikowała. Taki sam problem mieli i wcześniejsi mistrzowie: Hiszpania i Włochy - też pozostawili trenera, który odniósł sukces i bez zmian systemu gry jechał bronić tytułu, co kończyło się katastrofą w postaci odpadnięcia w fazie grupowej.

Argentyna ledwie wyszła z grupy, a Niemcy muszą walczyć w ostatnim meczu. A niby tacy murowani faworyci. Inni znają ich styl gry, wiedzą jak zatrzymywać Niemców i Argentyńczyków, a ci wygrywają tylko dlatego, że mają wielkie gwiazdy w składzie, które potrafią wyskoczyć ponad schemat, wbrew planom ich trenerów.

 

I na koniec dobra rada musi być. Czy pomysł na rozwiązanie problemu ? Może jakiś młody trener, ze świeżym pomysłem na grę ? Najlepiej z zagranicy ? Może z Francji, lub Niemiec ? Tylko ktoś taki może wykrzesać z Polaków dodatkowe możliwości ( jak kiedyś Leo ). I – o czym marzę – wypromował kilku, lub kilkunastu młodych chłopaków z naszej ligi.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (7 głosów)

Komentarze

Nie sądzę, aby ktoś słusznie nazwał naszych patałachami. Nie o to chodzi, że grać nie umieją, lecz o to, że zagrali słabo, schematycznie, bez pomysłu, no i "z pechem". A swoją drogą, czy takie błędy zdarzają się klasowej drużynie? Sądzę, że wina za tę klapę w Rosji odpowiada zespół trenerski (taktyka i ustawienie drużyny), a poza tym wyglądają jakby byli przetrenowani, brak im "pary", szybkości. No i byli fizycznie słabsi od Senegalu (a nie Kamerunu jak pisze Autor). 

Vote up!
6
Vote down!
0

Traczew

#1566802

już poprawiłem na Senegal.

No właśnie ta słabość i schematyczność wynikają z tego, że Nawałka od 4 lat nie zmienił nic w stylu gry drużyny. Wszyscy wiedzą jak Polska zagra, kto będzie na boisku i co będzie robił. Zostali zneutralizowani i stąd wyszła słaba gra.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1566889

Niemcy !!!

Go Home

Vote up!
6
Vote down!
0
#1566814

Na mundialu w Rosji zagraliśmy na poziomie mistrzów świata - Niemiec

Vote up!
4
Vote down!
0
#1566815

nie śmiej się dziadu!

 

Niemcy doznali

podobnego wypadku...

nie śmiej się dziadu

z czyjegoś przypadku!...

 

PS A tak kpili z Polaków po porażce z Kolumbią!

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1566826

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1566828

Jesteśmy dużo lepsi od Niemców

Gramy o jeden dzień dłużej od nich na Mundialu

Vote up!
5
Vote down!
0
#1566830

bo z faktu, że inni byli równie beznadziejni nie wynika żadne usprawiedliwienie dla naszej kadry i dla jej kierownictwa.

Cóż, ok może nie patałachy, ale nieudacznicy, bo za wspaniałe warunki, kokosowe wynagrodzenia  zlekceważyli  największy prestiżowy event piłkarski i niestety polskich kibiców. Nie jestem fanką piłki kopanej, ale uważam, że ani zawodnicy, ani tym bardziej kierownictwo kadry, a także PZPN nie zasługują na obronę i te  dobre słowa, które tu zostały wypowiedziane.

Byle jak, jeśli już muszą, to niech grają w swoich klubach, a w kadrze maja grać najlepiej jak się da, ale niestety dali z siebie "mniej niż zero"!

Zatem Panowie można dużo mówić i starać się słowami zasypać tą totalną porażkę, ale i tak każdy widział i wie jak jest prawda!!!

Vote up!
5
Vote down!
0
#1566854

Chłopaki zagrali tak, jak potrafią. Na mecz z Senegalem wyszli wystraszeni, czy spięci, a samobójcza bramka podcięła im skrzydła.

NA mecz z Kolumbią wyszli w walecznych nastrojach i walczyli... ale umiejętności zmienników były żałośnie słabe w porównaniu z umiejętnościami piłkarzy Kolumbii.

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1566949

"chłopaki nie potrafią lepiej" grać, a kierownictwo lepiej zarządzać, to za co biorą te dziesiątki tysięcy zł.

Niestety, wolałbym nie mieć racji, jest dokładnie tak jak napisałam, piłkarze i ich kierownictwo działa w myśl PRL'owskiej zasady "czy się stoi, czy się lezy kilkadziesiąt koła się należy" i było to dobitnie widać w trakcie żałosnych, meczowych kompromitacji!

Jeśli pana takie byle co, nieprofesjonalne i żałosne, satysfakcjonuje, to oczywiście Pana sprawa, ale mnie nie, bo nie na to idą pieniądze m.in. z moich podatków, żeby jakieś lenie i nieudacznicy za partactwo otrzymywali gigantyczne wynagrodzenia!

Nie może być taryfy ulgowej, tam gdzie chodzi o najwyższą stawkę.

Zatem wnioskuję o zwolnienie w trybie ekspresowym żałosnych trenerów polskiej reprezentacji w piłce nożnej, na czele z Nawałką, który na całej linii naaawaaalił, prezesa PZPN, który dopuścił, aby panowie lansowali się w reklamach, zamiast ciężko pracować przygotowując się do mistrzostw, jak inne drużyny, i oczywiście o zmianę - odświeżenie składu reprezentacji polskiej piłki nożnej!!!

A na przyszłość więcej pracy, przygotowania i koncentracji na tym, za co Wam płacą "Panowie, Trenerzy i  Piłkarze", a mniej żałosnej lanserki, gonienia za kasą, skoków z reklamy do reklamy, głupich wypowiedzi i tanich uśmiechów!!!

Warto pamiętać, że prawdziwego sportowca poznaje się nie po rodzaju żelu do włosów jakiego używa, nie po marce koszulki, czy adidasów, czy paście do zębów, tylko po osiągnięciach sportowych - za to Wam płacą!!!

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1566952

Interesuje sie pani piłką od miesiąca ?

Nasza reprezentacja nie dostała przydziału na MŚ, tylko musiała wygrać grupę w eliminacjach do tych mistrzostw.

Gdyby było jak pani mówi: "czy sie stoi, czy sie leży...", to nie mieliby pierwszego od 12 lat awansu do MŚ.

Radzę w ocenie kierować sie bardziej faktami, niż emocjami.

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1567837

Zaprezentowaliśmy się najlepiej spośród wszystkich zespołów. Byliśmy świetnie przygotowani pod każdym względem, a z Senegalem i Kolumbią udało nam się wypracować kompromis, który w przyszłości zaprocentuje.

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1566864

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1566865