Brexit - uceczka przed IV Rzeszą

Obrazek użytkownika junak
Świat

Pan zetjot opisał brexit jako konsekwencję garba brukselskiej biurokracji i lewackiej ideologii.

Jednak ja uważam, że to tylko część prawdy.

Dzisiejsza UE to nowa Rzesza Niemiecka z ośrodkiem decyzyjnym w Berlinie. Bruksela to taka zmyłka dla celów propagandowych. Wszyscy jednak wiemy, że Towarzysze Komisarze, królowie Europy i inni przewodniczący są tylko pacynkami sterowanymi przez Cesarzową Angelę.

Brytyjczycy, naród ( a na pewno jego elity ) kuty na 4 kopyta - co pokazuje ostatnie 500 lat ich historii - uznali, że nie są zainteresowani byciem częścią Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Brytyjczycy nie po to wygrali z Niemcami dwie wojny, by teraz słuchać ich rozkazów.

Gospodarczo UK przegrywa z Niemcami już od 10 lat. W związku z tym uznali, że wyrwą się z rzeszy Niemieckiej, póki jest to jeszcze możliwe.

Teraz pytanie: co z nami ? Co z Polską ?

Aktualnie jesteśmy jedynie prowincją Niemiec - mamy dochód na mieszkańca w wysokości 50% niemieckiego dochodu, a średnią płacę w wys. 20% płacy niemieckiej. To świetnie oddaje poziom skolonizowania Polski.

Pozostanie w UE to gwarancja utrzymania naszej kolonialnej roli.

Możemy oficjalnie - jak pani Szydło - proponować reformę UE, lecz nie oszukujmy się, reforma nie jest w interesie Berlina. Dla nich wyjście UK z UE to prezent - będzie im łatwiej podbić kontynent. Już teraz Juncker i Timmermans się cieszą z wyniku referendum w UK.

Powinniśmy już dziś szukać sojuszników, którym nie podoba się bycie częścią IV Rzeszy Niemieckiej.

Myślę, ze najbardziej obiecujące są kraje Skandynawskie. To z nimi powinniśmy zacieśniać współpracę, by docelowo stworzyć Związek Północny: państwa Skandynawii, Polska , UK. Związek opary na przepływie kapitału, pracy i technologii. Związek na tyle atrakcyjny dla naszych sąsiadów ze wschodu i z południa, by chcieli się przyłączyć. Polska i Szwecja mają dobre tradycje współpracy, jeszcze z czasów II RP. Szwecja i Anglia współpracują od blisko 500 lat. Taki układ sił mógłby szachować imperializm rosyjski, i nacjonalizm niemiecki, dający niezależność militarną i gospodarczą.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (9 głosów)

Komentarze

a może socjalistyczna Dania to wasal niemiecki (kiedyś to był wasal brytyjski), Szwedzi i Norwegowie też w dużej mierze pozostają w "kręgu" Niemiec.

Być może, jeśli z Polską nie będzie "szło" już tak gładko - Niemcy "dobiorą się do skóry" swoim sojusznikom. Zaczną ich "wyciskać". Dopiero wtedy byłaby szansa dla nas na zacieśnienie współpracy ze Skandynawami. A poza tym - oni są w większości "politycznie poprawni", są także luteranami (ateistycznymi!), a my (jeszcze) nie ateistycznymi katolikami. Dużo nas dzieli, połączyć mogłyby jedynie wspólne interesy. Poza tym - Skandynawowie "lubią" Rosję i Rosjan (co najwyżej "car" jest zły). Problem współpracy jest bardziej niż skomplikowany.

Vote up!
6
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515437

Skandynawia Skandynawią ale myślę, że przede wszystkim powinniśmy pracować nad zacieśnieniem więzi i poszerzeniem państw wchodzących w skład Trójkąta Wyszehradzkiego. To w ich towarzystwie przyszło nam żyć i to z nimi powinniśmy w pierwszym rzędzie się dogadywać.  Z sąsiadami można coś dobrego zdziałać, samemu nic się nie zrobi. Dobrze, że obecny rząd reaktwuje i ożywia współpracę w ramach tego Trójkąta bo wówczas i Skandynawia się przyłączy widząc, że traktujemy poważnie europolitykę i nie pozwolimy na niemiecki dyktat.

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

Szpilka

#1515451

Ale to oni mają zaawansowany technologicznie przemysł zbrojeniowy, nowoczesne gospodarki i są w awangardzie postępu technicznego. Nie Polska, Czechy i Węgry, czy bieda ukraińska.

Szwewdzi kochają Rosjan, ale gotowi bronić kraje bałtyckie przed Rosją. Szwecja niby neutralna, a ma więcej samolotów bojowych od Polski i większą flotę wojenną. Finlandia i Norwegia też mocno cięte na Rosję, a Dania wprowadziła kontrole na granicy z Niemcami.

Skandynawia szybko dostrzegła zmiany w świecie i na nie sensownie odpowiada, nie oglądając się na Berlin i Brukselę. Stać ich na to.

Tymczasem Węgry, Słowacja i Czechy pchają się pod nasze skrzydła, bo sami nic nie znaczą i znaczyć nie będą.

Wiedzą, ze bogate Niemcy ich zgermanizują w jedno pokolenie i tylko Polska nie mająca żadnych ambicji imperialnych jest ich szansą. Nie oszukujmy się. W tym sojuszu to MY jesteśmy gwarantem ICH wolności.

Jak w 1921, w Traktacie Ryskim Polska wyznaczała granicę Rosji od Bałtyku po Morze Czarne. Bałtowie i Rumuni nie mieli nic do powiedzenia. Tak samo teraz siła Polski decyduje o tym, ile niepodległości mają państewka pomiędzy Niemcami i Rosją.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1515455

rządy będą socjalistyczne - to na sojusz z nimi możemy nie liczyć. Każda inna opcja polityczna jest racjonalna - mamy szanse na współdziałanie. Powoli także zaczyna się budzić w wielu krajach patriotyzm lokalny (choć lewacy cały czas walczą przeciwko "nacjonalizmowi"). Ale ich multi-kulti to niestety - nadal znacząca przeszkoda w ułożeniu dobrych stosunków między Polską i Zachodem.

Choć, jak wiadomo - "Sorry Winnetou - biznes is biznes" - liderzy zachodni umieją na ogół dobrze kalkulować. Są w stanie prawidłowo ocenić co jest bardziej opłacalne ekonomicznie. A skoro Unia nie gwarantuje ani pokoju, ani bezpieczństwa ani dobrego biznesu - to co ci "zachodni" mają tam do "roboty" - czyli do zyskania? Nikt, zdrowy na umyśle, nie zechce być marchią imperium niemieckiego (marchia - przygraniczny kraj broniący bezpieczeństwa terytorialnego rzeszy)..

Trzeba przyznać, że tzw. "Zachód" już w Jałcie "popisał się" głupotą polityczną. Wtedy sprzedali Polskę Stalinowi, zamiast odbudować nas - bo tylko Polska była w stanie zabezpieczać Europę przed Rosją, Niemcami i totalitaryzmem. Dziś - znów się rysuje taka "szansa" dla Polski. A Brytyjczycy - płacą właśnie za polityczną głupotę Churchilla - skończyła się Wielka Brytania, czyli imperium. Polska ma znowu wielką historyczną szansę - "wybić się na niepodległość". I dobrze, że "ścisła czołówka Unii" - odkryła właśnie swą twarz. Okazało się naocznie - jakie kraje unijne są uznane za "gorszy sort". Duńczyków to rozsierdziło. Zobaczymy, co zrobią w poniedziałek.

Pozdrawiam!

 

Vote up!
5
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1515471

że Polska doskonale zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego, co sie dzieje na salonach UE. Bardzo mi się spodobało zwołanie do Warszawy na poniedziałek tych wszystkich szefów dyplomacji, których kraje założycielskie UE nie zaprosiły na dzisiaj. Znakomita odpowiedź naszego rządu na dokonywanie podziału unijnych włodarzy na państwa tego pierwszego i drugiego sortu. Ciekawe tylko czy wszyscy zaproszeni do nas przyjadą.

Pozdrawiam

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Szpilka

#1515474

W 1945 roku gwarantem bezpieczeństwa Zachodu było USA. Polska nie była im do niczego potrzebna. W Jałcie Churchill miał niewiele do powiedzenia. Tam Roosevelt gwarantował sobie spokój w Europie na czas rozprawy z Japonią.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1515511

Tak tylko jedna refleksja ciśnie się na papier po zapowiedzi odejścia wyspiarzy z Uni. Nie chcą oficjalnie ingerencji Niemiec w ich sprawy, wewnętrzne sprawy Anglii. Tutaj ma liczyć się tylko ich dobro. Twierdzą, że są tolerancyjni. Milczą o tym, że są dwulicowi! Rozesłano nocą tysiące ulotek do Polaków, rezydujących na wyspach od wielu lat. Treść naprawdę zapierająca dech w piersi:,, WYCHODZIMY Z UNI I NIE BĘDZIE TU WIĘCEJ POLSKIEGO ROBACTWA,, Poczuli się silni. Dochodzi do pobić, zakazy wstępu do ich knajp dla obcokrajowców to już codzienność.24 czerwca Polskiej rodzinie policja składa wizytę. Powód: telefon dziecka ze skargą, że coś dzieje się nie tak. Chciano odebrać dziecko! Rodzice w szoku, bo jak sie okazało w tym mieszkaniu nie ma od miesięcy telefonu stacjonarnego z którego dzwoniono. I na koniec najsmutniejsze. Zamordowano na obczyźnie kolejną Polkę. Pracownicę sklepu ,,Pawełek,, w Torquey. Młoda osóbka została zasztyletowana. Atak za atakiem. Prześladowania na tle rasowym to tutaj już ,,nowy rozdział historii Anglii,,Smutne to ale na faktach oparte.

Polacy wracajcie do Polski. Tu jest nasz prawdziwy dom, nasza Ojczyzna.Tu jesteśmy u siebie.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1515548

Ja uważam, że nie. Tu ciągle rządzą układy, mafia i kleptokracja. Rząd nie ma wpływu na prowincję,  a to właśnie prowincja wyjechała z Polski. Na prowincji rządzi wójt (ew. prezydent mista ), sędzia, komisaż i ich kolega z PZPR "biznesmen".

500+ ??

To za mało.

Tu muszą wzrosnąć pensje, o 100% !!

Nasze PKB na mieszkańca, to 53% PKB mieszkańca w Niemczech.

Nasza średnia płaca to 21% średniej płacy w Niemczech.

Jeśli fachowiec ( zwykły robotnik, człowiek techniczny ) zarobi w Polsce 3 - 4 tys. zł netto, to wróci z UK szybko.

Bo tu zarobi mniej, ale wystarczająco by żyć. No i jest u siebie i nikt go nie upokarza.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1515726