Klęska PIS w dużych miastach sukcesem obcych mediów

Obrazek użytkownika junak
Kraj

Dlaczego jeszcze przed drugą turą piszę, że pis poniosło klęskę ?

Bo w Gdańsku Adamowicz dostanie głosy 24% elektoratu Jarka Wałęsy i wygra z 60% poparciem.

To samo będzie, jeśli dojdzie do drugiej tury we Wrocławiu.

Jedynie w Krakowie może zdarzyć się cud i wygra Małgosia – ale to wtedy naprawdę będzie cud całkowicie odbiegający od normy.

I żadne merytoryczne spotkania Płażyńskiego nic nie zmienią. Bo nikt ( oprócz tych już przekonanych 32% ) ich słuchać nie będzie.

Bo normą w dużych miastach jest nienawiść do PIS.

 

Dlaczego tak jest ?

Odpowiedzą niech będzie ta historia:

W ostatnich dniach przed wyborami leżałem na sali pooperacyjnej w szpitalu we Wrocławiu.

Obok mnie leżał typowy przedstawiciel „inteligenckiego mieszkańca dużego miasta” – czyli: średnio wykształcony 50-latek, z miasteczka leżącego 35 km. od Wrocławia, oglądający TVN24…

Z początku, gdy usłyszałem na jego smartfonie TVN24, to pomyślałem że facet ogląda jakąś relację z Syrii, Sudanu, czy innej linii frontu – tyle było tam negatywnych emocji, wielkich słów, strachu w oczach i napięcia. A tu okazało się, że to relacja z Warszawy…

I tak cały dzień „cała prawda całą dobę” lała się obrazkami i dźwiękami do mózgu tego pana… cud, że facet potrafił jeszcze normalnie mówić.

Z miejsca zdałem sobie sprawę z tego, że lepiej o polityce nie wspominać.

Raz niechcący wspomniałem o Balcerowiczowej wróżbie z grudnia 2015 – że do sierpnia 2016 będzie krach budżetowy – i już miałem serię błyskawic w moim kierunku. ( akurat w TVN Balcerowicz opowiadał, jak to przewidział spowolnienie gospodarcze, które aktualnie obserwujemy ).

 

Zastanawiałem się niedawno, skąd tyle nienawiści na forach różnych onetów i wupe – teraz wiem, skąd – z ich „informacji” w stylu TVN24 !

Ludzie po takim seansie nienawiści nie będą w stanie racjonalnie myśleć w sprawach politycznych i gospodarczych. Nie są w stanie podjąć merytorycznej dyskusji.

 

I nic pisowi nie da wydanie kolejnych miliardów złotówek na programy dla lemingów w stylu: mieszkanie+, gaz +, prąd +, ciepłownia+ i parking + ( choć byłaby to odpowiedź na najważniejsze potrzeby mieszkańców miast ), bo mieszkańcy i tak:

1 – nie dowiedzą się o tych programach z obcych mediów

2 – nawet jeśli się dowiedzą, to będą mieli to przedstawione w złym świetle i zagłuszone dozą negatywnych emocji antypis, oraz mniej, lub bardziej bzdurnych fake newsów.

Przykład: TOKFM i ich EKG – „no aktualnie jest zaskakująco dobrze, ale już za chwilę będzie tragedia, bo pis wprowadził to i tamto i to źle wpłynie na gospodarkę…”, „ no odkupili kolejkę na kasprowy.. hahaha, po co to i komu ? a ile naszych pieniędzy wydali ?” , itp., itd…

3 – i tak ciągle słyszą ( i czytają ) w mediach, że ci co rządzą ich miastem to świetni fachowcy – więc po co ich zmieniać ?

 

Jeśli chodzi o prowincję, w której po wyborach stare sitwy uchowają się niemal nietknięte – co pokazują wstępne wyniki – to mechanizm jest taki sam, tylko że ma mniejszy zasięg i bardziej opiera się na mediach drukowanych, niż na internecie.

Jeśli PIS nie wyciągnie wniosków z tej kampanii, jeśli zakończy tylko na marudzeniu o wyjątkowo brudnej kampanii wyborczej, to nie tylko nie pokona sitw, ale straci władzę.

 

Bez repolonizacji mediów PIS obudzi się jesienią z ręką w nocniku, a Polska stanie się drugą Łodzią.

 

Łódź jest idealnym przykładem: miasto kiedyś liczące 1,1 mln. mieszkańców, dziś liczy 680 000 mieszkańców. 25 lat rządów liberałów z wyrokami zrobiło swoje – przemysłowa pustynia bez perspektyw, w której tylko cwaniaczki i złodzieje czują się dobrze, cała reszta wolała wyjechać.

A w obcych mediach mówią: „pani prezydent to dobry fachowiec…”

 

Tak samo jest z Polską – już wyjechało 3 mln. naszych rodaków, a jeśli do władzy wrócą wykonawcy poleceń Berlina, to z Polski wyjedzie kolejne 3 mln. ludzi.

I to będą te 3 miliony młodych, w większości konserwatywnych Polaków.

Zostaną tylko cwaniaczki i złodzieje + grupa użytecznych idiotów, którym mózgi piorą TVNy i onety, pilnując by emocje nie zostawiały miejsca na jakąkolwiek samodzielną myśl…

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

   PiS ( jak i cała reszta) zawsze będzie przegrywał w wyborach na prezydentów, burmustrzów i sołtysów, bo: po pierwsze- w miastach i miasteczkach, prezydenci i burmistrze są pukładani nie tylko z lokalnym biznesem, ale i z uczelniami wyższymi i resztą lokalnej budżetówki ( szpitale, przychodnie, oświata wraz z wyższymi uczelniami). To w zupełności wystarczy do zwycięstwa. Po drugie, jedynym wyjściem, aby ten układ zerwać, jest zakaz zadłużania budżetów. Wtedy, cała ta kamaryla pozostanie na lodzie. Tego jednak PiS nie zrobi, no bo gdzieś tam wybory jednak wygrywają, a mając w skali kraju mniej członków niż Polski Związek Wędkarski w Legnicy, trudno nie tylko o dobrych specjalistów, ale i o ludzi zwyczajnie uczciwych. W Szczecinie ładnie się to ułożyło. Krzystek, Nitras i Sochański. Wszyscy z jednej stajni, choć z innych "komitetów".

Vote up!
5
Vote down!
0

              

#1573805

We Wrocławiu prezydent miasta i jego świta, oraz rektorzy uczelni wraz ze swoimi przydupasami i dziennikarze lokalnych gazet są na niemieckim garnuszku.

Kadra profesorska żyje z grantów niemieckich fundacji

Świta Dutkiewicza ( urzędnicy magistratu ) żyje z nagród niemieckich fundacji

dziennikarze lokalnych gazet żyją z pensji otrzymywanych przez niemieckich właścicieli tych gazet.

Tak jest we Wrocławiu, ale też w Gdańsku, Gorzowie, Szczecinie i Zielonej Górze. No i na Śląsku.

Ustawa repolonizacyjna potrzebna natychmiast - by można było ludziom mówić o niemieckich fundacjach korumpujących urzędników magistratu i kadrę profesorską.

Po niej ustawa o zakazie działalności zagranicznych fundacji w Polsce - jak do ludzi dotrze prawda o niemieckich fundacjach, to sami takiej ustawy zażądają.

Bez tego możemy od razu zmieniać nazwę na Weichselland

Vote up!
7
Vote down!
0
#1573819

   Bez jaj. Ktokolwiek nie wygra, ten przejmie całość razem z inwentarzem. Taki kandydat PiS-u w Szczecinie, Sochański, to i w KLD był i w UW. Nawet konsulem niemieckim był, więc całe to gadanie możesz spożytkować na tumanienie naiwnych. Nota bene z dwóch gazet lokalnych w Szczecinie, jedna jest własnością wydających, z tego co mi wiadomo. Nawet wygrali proces z Orklą, która odkupiła część udziałów. Ten system będzie trwał, bo kolesie Prezesa już przebierają nogami, by stworzyć własne, małe republiki bananowe. Dlatego przegrywają. Za rok PiS wygra wybory, a rządzić będą PO i PSL.

Vote up!
3
Vote down!
-2

              

#1573824

Doskonale wiem, że w PIS jest sporo męt niewiele lepszych od PO. To oni blokują takie sprawy, jak repolonizacja mediów.

Bo ta blokada, to jedyny sposób na nie dopuszczenie środowisk konserwatywno - patriotycznych do publicznego dyskursu i walki o władzę.

Pytanie: czy męty mają w PIS więcej do powiedzenia, od tych, którzy są na świeczniku i dzięki tym mętom robią cholewy ze swych ust, kompromitując obóz patriotyczny ?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1573828

PiS wygrało, ale poniosło sromotną klęskę.
Złodzieje z PO ZSL przegrali, ale odnieśli wspaniałe zwycięstwo.
PiSowi przybyło 5,5%, ale im ubyło wyborców.
Złodziejom z PO ZSL ubyło 10%, ale im przybyło zwolenników
Ot logika

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1573862

wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Mogę wiedzieć w którym z dużych miast PISowi przybyło 5,5% ?

 

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1573874

Pan uważa, że prezes o tym nie wie

Vote up!
2
Vote down!
0
#1573823

Najbardziej mści się w Polsce brak programu CELA+

Vote up!
5
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1573861