W pełni się nie zgadzam ze stanowiskiem RPO i naruszaniem praw autorskich przez TVP

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

W pełni się nie zgadzam ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich 

i naruszaniem praw autorskich przez TVP

W związku z zatrzymaniem przez policję mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Mrowin na Dolnym Śląsku. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał 19 czerwca 2019 r. oświadczenie [https://www.rpo.gov.pl/pl/content/Po-zatrzymaniu-mezczyzny-podejrzanego-o-zabojstwo-w-mrowinach-oswiadczenie-KMPT]

„ Nie były potrzebne kajdanki zespolone ani chwyt obezwładniający. Zatrzymany nie stawiał oporu. Użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa…”

Zatrzymany „ został położony na brzuchu, na podłodze, po czym założono mu kajdanki zespolone na trzymane z tyłu ręce i na nogi. Z budynku został wyprowadzony boso, w samej bieliźnie i koszulce, ze skutymi rękami i nogami. Funkcjonariusze stosowali chwyt obezwładniający, powodujący, że zatrzymany szedł mocno pochylony do dołu. Przez cały czas doprowadzenia zatrzymanemu towarzyszyli zamaskowani funkcjonariusze policji.”

W ocenie Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur:„….Użyte przez policję środki wydają się w tym przypadku nieproporcjonalne i mają charakter pokazowy, stanowiący przykład manifestacji siły państwa wobec jednostki, do którego nie powinno dojść w demokratycznym państwie prawa.

Uzasadnienia nie znajduje też stosowanie po zatrzymaniu kajdanek zespolonych oraz chwytu obezwładniającego. Stosowanie takich środków stanowi dodatkową, nieuzasadnioną dolegliwość. Zatrzymany nie stawiał bowiem oporu, nie był agresywny, zaś doprowadzenia odbywały się w asyście licznej grupy funkcjonariuszy, zdolnych do odpowiedniej reakcji w przypadku agresji lub próby ucieczki. W ocenie KMPT zatrzymany mógł zostać doprowadzony na czynności procesowe bez kajdanek. W przypadku uzasadnionej konieczności zapobieżenia ucieczce, agresji lub autoagresji, wystarczającym środkiem wydaje się stosowanie kajdanek zakładanych na ręce….”

I dalej „.KMPT ma również nadzieję, że opisane wyżej uwagi staną się przedmiotem refleksji ze strony odpowiednich władz i systemowych działań, które nie tylko wyeliminują wskazane nieprawidłowości, ale przede wszystkim doprowadzą do zmiany postaw w Policji, w pełni szanujących prawa człowieka ….Przemoc wobec osób pozostających pod nadzorem Policji powinna być postrzegana jako naruszenie praw człowieka oraz niedopuszczalny brak profesjonalizmu, który ma wpływ na wizerunek całej Policji. Zmiana sposobu myślenia oraz działania w Policji powinna rozpocząć się od konkurencyjnego i rygorystycznego systemu selekcji do służby oraz odpowiedniego wynagrodzenia, które stanowi ważne narzędzie do przyciągnięcia najlepszych kandydatów i utrzymania wysoce kompetentnego personelu „

21 czerwca Adam Bodnar [RPO] oświadczył [https://www.rpo.gov.pl/pl/content/oswiadczenie-rpo-adama-bodnara] „ Godności człowieka broniłem i będę bronił bez względu na okoliczności. Wynika to z mojego konstytucyjnego i ustawowego obowiązku, ale i wewnętrznego przekonania.”

Natomiast w rozmowie z portalem wPolityce.pl Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. [https://wpolityce.pl/polityka/451870-pawlak-zawsze-bede-bronil-praw-dzieci]powiedział „

…Nie pamiętam, aby Rzecznik Praw Obywatelskich wcześniej protestował, gdy policjanci wyciągali prosto z łóżek groźnych bandytów, handlarzy narkotyków, półnagich, bosych, skutych i przenoszonych do radiowozów. Ale może podejrzany o brutalny mord na dziecku w opinii Adama Bodnara ma większe prawa niż jakiś złodziej. ……..gdy pojawia się niebezpieczeństwo naruszenia praw pokrzywdzonych dzieci, zawsze jestem gotów bronić tych praw. Od tego jest Rzecznik Praw Dziecka.”

Takie stanowisko podzielam, w pełni nie zgadzając się z oświadczeniem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wiadomości TVP poświeciły sprawie zatrzymania mordercy spory komentarz 21.06.2019 godz. 19.30 [https://vod.tvp.pl/video/wiadomosci,21062019-1930,42891050?fbclid=IwAR3ElrFqegVgIdTsC7czC0aZOXqEF3w70Ik7ftZdI_287OBuZaRjhxbNigM]zamieszczając przy tym [ ok. 21.08 min reakcji TVP]

słynne moje zdjęcie skutego kajdanami Zygmunta Miernika prowadzonego na rozprawę sądową [https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/09/29/czy-dobra-zmiana-w-policji-i-sadownictwie-zdola-sie-wydostac-z-kajdan/ ]

Rzecz jasna, jak to w TVP, źródło zdjęcia jest błędne [ wtórne], bez powołania się mój oryginalny reportaż https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/09/28/rozprawa-przeciwko-grupie-noszacej-opaski-bialo-czerwone/ a ja pracujący i po kilkanaście godzin dziennie pro publico bono, także pokazując patologie sądów i policji – pozostaję bez gratyfikacji i nawet satysfakcji, a za to przez kilka lat jestem grillowany w sądach w obecności policji. Podobno moje relacje negatywnie wpływają na opinie obywateli o pracy organów sprawiedliwości. Gdyby obywatele nie widzieli jak pracują te organy byłoby O.K. Po prostu III RP.

Scenę ze skutym kajdanami Zygmuntem Miernikiem 27 września 2016 r., filmowała [obok mnie] też ekipa TVP, ale widocznie bez takiego sukcesu, bo aby pokazać to co najważniejsze – kajdanki na nogach Miernika- trzeba było sięgnąć do mojego zdjęcia, bez pytania się o zgodę i bez powołania się w emisji na mój materiał.

Poszanowanie praw autorskich w III RP jest u nas żadne, i to dotyczy nie tylko TVP. RPO na ten temat jakoś się nie wypowiada, tak jakby obywatele [ szczególnie ci bez etatowi] nie mieli praw autorskich. Czy to jest państwo prawa ?

W obronie stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich zabrał głos b. RPO sam prof. Andrzej Zoll [https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/451863-szok-zoll-broni-bodnara-ws-zabojcy-10-letniej-kristiny] „W pełni się zgadzam ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich”nie wolno się było nad tym człowiekiem znęcać. Sam sposób założenia kajdanek był elementem wskazującym na znęcanie się. Wystarczyły kajdanki z tyłu założone na ręce i on nie miał żadnych możliwości ucieczki -twierdził Zoll”.

Gdy ja broniłem Miernika, skutego także na nogach kajdanami i te kajdany można rzec jednym zdjęciem i działaniem zdjąłem mu z nóg prof. UJ – A. Zoll b. RPO – milczał.

Przypomnę – w materiale opublikowanym 29 września 2016 „Czy dobra zmiana w policji i sądownictwie zdoła się wydostać z kajdan ?” https://wkrakowie2016.wordpress.com/2016/09/29/czy-dobra-zmiana-w-policji-i-sadownictwie-zdola-sie-wydostac-z-kajdan/zamieściłem dokumentację zdjęciową skutego Zygmunta Miernika i pisałem :

„ Zawsze sądziłem, że tak zakuwa się zbrodniarzy, groźnych przestępców, a nie członków grup z biało-czerwonymi opaskami, śpiewających Rotę, pouczających sędziów, że na salach sądowych winno być polskie godło, protestujących przeciwko rażącej niesprawiedliwości zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi.

Sąd w Krakowie, w rocznicę Polskiego Państwa Podziemnego 27. 09. 2016 r., Zygmunt Miernik – więzień polityczny III RP dowieziony na salę rozpraw, jako obwiniony w procesie o działania na rzecz likwidacji nieistniejącego już pomnika chwały Armii Czerwonej w Nowym Sączu.

Należał do grupy, którą starała się wylegitymować policja nowosądecka na Alei Wolności w Nowym Sączu ze względu na rzekome zakłócanie rozprawy sądowej. Grupa z opaskami biało-czerwonymi opuściła bez przeszkód budynek sądowy, ale na Alei Wolności została zidentyfikowana przez patrol policji. Grupę zdradziło noszenie opasek biało-czerwonych i śpiewanie Roty …!

Przestroga dla Polaków – nie noście opasek biało-czerwonych, flag narodowych, nie śpiewajcie Hymnu czy Roty, bo policja i sądy się wami zainteresują ! Czy tak ma wyglądać Wolna, Niepodległa Polska ? „

Po moich materiałach i interwencji u Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, Zygmuntowi Miernikowi więcej już nie zakładano na nogi kajdan. Mam w tym swój udział. A gdzie byli – obecny i były Rzecznik Praw Obywatelskich ?

No i jeszcze warto zwrócić uwagę na moje wspomnienie o profesorze, gdy był RPO i jednocześnie podwładnym rektora UJ (sic!), pozostawiając obywatela wypędzonego podczas wojny jaruzelsko-polskiej z uczelni ( także uczelni prof. Zolla) na pastwę jej aparatu kłamstwa i akademickiego znęcania nad człowiekiem i wszelkimi po nim pozostałościami.

Po reakcji RPO pisałem w tekście „ Pasja akademicka z Rzecznikiem Praw Obywatelskich w roli Piłata

https://wobjw.wordpress.com/2009/12/30/pasja-akademicka-z-rzecznikiem-praw-obywatelskich-w-roli-pilata/

„ Za sprawą gestu Piłata umywanie rąk do dziś jest symbolem oportunizmu i unikania odpowiedzialności. Gest ten nader często powtarzają decydenci korporacji akademickich. No cóż, higiena kończyn górnych ma długą przeszłość w naszym świecie pełnym brudów. Ma też dużą przyszłość. Ci, którzy nie dbają o higienę kończyn górnych żadnych szans nie mają, szczególnie w świecie akademickim tak pięknie rozprawiającym o poszukiwaniu, poznawaniu i głoszeniu prawdy. RPO, który chce mieć szanse w tym środowisku o higienę musi dbać.”

Widać, że w III RP obywatele nie mają wiele pożytku z Rzeczników Praw Obywatelskich.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

z Rzeczników Praw Obywatelskich."

Ależ wręcz odwrotnie! Są obywatele równi i równiejsi. Ci "równiejsi" mają bardzo wiele "pożytku" z takich (niedo)"rzeczników" jak Zoll i Bodnar.

Tylko kto "załapuje się" na bycie "równiejszym"? Ostatnio - takim jest patologiczny morderca.

A do jakiej grupy należy "niewinny" Piotr Najsztub? Proponowałabym "grupę najwyższą", czyli grupę "najrówniejszych".

Jestem rozgoryczona takim "pojmowaniem sprawiedliwości" jakie demonstrują kolejni RPO oraz "rozgrzani sędziowie". To prawda - nie ma na Świecie systemów idealnych, ale to co widzimy - to zgroza wołająca o pomstę do Nieba!

Chciałabym zobaczyć przykładnie ukaranego Najsztuba, sprawiedliwie osądzonego mordercę. Uważam, że powinniśmy znieść moratorium na karę śmierci. W tym przypadku nie byłaby to zemsta, lecz eliminacja ze społeczeństwa ciężkiej patologii. Podobni - mieliby okazję do refleksji. A społeczeństwo nie byłoby zobowiązane do "dbałości o komfort" jednostek dla siebie niebezpiecznych.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1595324

Może warto przytoczyć imię i nazwisko sędziego który uniewinnił Najsztuba, może też się wtedy dowiemy kto to jest i jakie ma osiągnięcia w swoim zawodzie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1595328

Szukam wyroku z uzasadnieniem w internecie. Wtedy powinno być podane nazwisko sędziego. Dotychczas nie znalazłam. Zapewne ze względu na RODO :(. W jakim kraju my żyjemy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1595334

Czy w końcu Policja postawi radary na przejściach dla pieszych, by babcie nie przekraczały prędkości i nie taranowały niewinnych aut?
Potrącenie pieszego ze szczególną ostrożnością, wtargnięcie pieszego na przejście dla pieszych, nadmierna prędkość pieszego na przejściu dla pieszych w terenie zabudowanym - takich konstrukcji wybitna myśl prawnicza nie stworzyła nigdzie na świecie.

Udało się tylko w Polsce.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1595349

Myślę, że według nowej konstytucji przeciętna babcia powyżej lat 70 wkraczając na pasy nie powinna przekraczać prędkości 140 kilometrów na godzinę, aby jadący dziennikarze oraz celebryci mieli czas na wyhamowanie pojazdu. A starsi bracia w wierze zostana zwolnieni z obowiązku posiadania prawa jazdy, polisy OC oraz przeglądu technicznego
Wtedy wyroki rozgrzanych sądów nie będą budziły wątpliwości.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1595367

Tak Katarzyno. Ta obecna sytuacja, to moratorium na karę śmierci, ośmiela tylko bandytów. Motywuje bandytów do zabijania. I takie durackie zolle i bodnary uczestniczą świadomie w tym procesie motywowania morderców do zbrodni. Nie zapomnę nigdy tego co zobaczyłem kiedyś przed laty w TiVi. Jeszcze wtedy miałem. Nie mam od Marca 2010. Czyli TO co wtedy zobaczyłem z małego ekranu w moim domu, musiało mieć miejsce około 15 lat temu.

Było chyba po północy. Kamera odwiedziła celę więzienia gdzie przebywali wielokrotni mordercy. Kamerzysta nagrywał, a jego kolega rozmawiał z bandytami. Zadawał im pytania, a oni odpowiadali. Kompletny luz. Sielanka. Mówili o swoich zbrodniach z uśmiechem. Podawali detale. To było porażające. Nie potrafię opowiedzieć, przytoczyć tych "rozrywkowych historyjek". Ale parę rzeczy zapamiętałem. Zadał pytanie reporter jednemu mordercy, co nie odsiadywał dożywocia:

- a jak wyjdziesz na wolność ? Co będziesz robił? A ten s......syn, z "czarującym" uśmiechem - będę zabijał dalej.....

To był młody wiekiem morderca. Zapamiętałem jeszcze jednego. Starszego, siwy już był, wysoki, kawał chłopa. Nie pamiętam pytania reportera, ale pamiętam, że odpowiadając na nie, ten starszy wiekiem bandyta, wielokrotny morderca, w odpowiedzi na zadane pytanie mówił, i wyrażał się o polskim sądownictwie z ogromną pogardą. Pamiętam, że mówiąc to co mówił, przekonany był absolutnie, że im wszystkim, jemu i pozostałym odsiadującym te wyroki durnowatych sędziów, należała się kara śmierci. Jedyny sprawiedliwy wyrok za morderstwo. A nie wczasy wieloletnie, wikt i opierunek za frico, opieka medyczna, ćpanie, cygaretki, spacery, gazety, i inne rozrywki i używki w pierdlu... Durniami do ntej potęgi są te zolle i bodnary, nie zdając sobie sprawy, że to ich zachowania, ich ferowanie tych bezsensownych wyroków odsiadki za morderstwa, za okrucieństwo - motywuje tylko zbrodniarzy do zbrodniczych czynów!

Bo przecież oni - złoczyńcy, mordercy wielokrotni, mają świadomość co im "grozi" za zabójstwo. Jaka "kara". Więc zabijają. A co ! Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?! Będę się byczył w pierdlu. Wczasy za frico. No i robią co lubią najbardziej........

Nie zapomnę nigdy tego mojego "spotkania" z wielokrotnymi mordercami......

Jeszcze na koniec mam pytanie. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ukrywa się twarze morderców?! 

Dlaczego ukrywa się tożsamość morderców nie podając ich nazwisk?!

To jest ewidentne działanie na szkodę zwyczajnych obywateli. Gdyby znali nazwisko, widzieli niezamazaną twarz, zapamiętali by ją!  I może w przyszłości, widząc gdzieś na ulicy tego czy innego psychola, uciekliby na jego widok. A tak, narażeni są na śmierć!

Kasta sędziów w Naszej Polsce to są.......!!! 

i złoczyńcy!

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1595652

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i sprawiedliwości. Czy to faktycznie  "Dobra Zmiana"?

Książka  "Uwikłany" dotyczy politycznej biografii Zb. Ziobro, który szachuje Morawieckich. Macierewicza i Kaczyńskiego. Ponadto .szykuje się na urząd premiera lub prezydenta. 

Wtedy  to będzie  " Jeszcze  lepsza  dobra zmiana".

https://www.youtube.com/watch?v=WadJ6ikJk7U

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1595325

//będzie  " Jeszcze  lepsza  dobra zmiana".//

 

Nie zawsze się zgadzamy ale tym razem masz Verito rację !!!!
Wszystko na to wskazuje
Średnia po 3 sondażach czerwca

 

W czerwcu 2019 obserwujemy rekordową od wyborów 2015 przewagę w notowaniach PIS-u nad PI+ Nowoczesna.

To aż 23 pp.

 

W sondażach pryszcze Michakiewicza i Brauna mają od 1-1.7 %

Szaleństwo

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1595335

Niejednokrotnie w historii manipulowano całymi narodami. Te twoje tabelki i liczby możesz sobie...
Wyniki wyborów parlamentarnych w Niemczech rok 1933:
NSDAP 92.11% , reszta głosy nieważne.
Nie jesteś zbyt rozgarnięty, ale zapewne wiesz co stało się później ?.
Jak wynika z twojego wykresu my idziemy również w "dobrym kierunku"...
Wtedy manipulowali żydzi, dziś robią to samo w Polsce...

Tylko patrzeć jak PIS osiągnie 92%, a wtedy "drżyjcie narody"... :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1595338

Spokojnie. PiS według najnowszych sondaży ma circa 50% poparcia.

Pozwólmy marszom pederastów ''adoptować dzieci', dajmy głos Bodnarom, Sadurskim, Zollom, Matczakom, neonowym dziennikarzom, a nawet tym...... co recami mówią.. Pajace nie rozumiecie, że Polska jest inna, że się rozwija, zwalczyła biedę i wg PE należy już do krajów wysoko rozwiniętych.
Szanowny totalny............,i Ty też możesz być taki jak Lodzią .
Lodzią dostała świadectwo z czerwonym paskiem, ale zamiast jechać na kolonie z rówieśnikami, poświęca się dla ludzkości 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1595351

"Pajace nie rozumiecie, że Polska jest inna, że się rozwija, zwalczyła biedę i wg PE należy już do krajów wysoko rozwiniętych."...
Miałem rację, że jesteś mało rozgarnięty.
Polska należy niestety do krajów "wysoko zwiniętych", a o tym mówią nawet ci u koryta.
Skąd możesz to wiedzieć jednak ty, wyznawca oszołomiony PISowską propagandą sukcesu.
Kilka miesięcy działania jałmużny 500+ i biedy w Polsce nie ma :).

PS. A od kiedy tak bezgranicznie wierzysz i powołujesz się na PE ?. :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1595353

Panie Bodnar Rzeczniku Praw Oprychów, myślę że powinien Pan wreszcie głośno i wyraźnie zaprotestować, jak nieludzko w Polsce jest prześladowana mafia vat-owska przez nienawistnych PIS-iorów.
Z tego powodu, wielu bandytów i złodziei płacze i cierpi w milczeniu
Wstyd!
KĄSTYTUCJA

ps.

Alfons Stanisław Gawłowski i jego rodzina są dręczeni i prześladowani. Sławek Neuman,nie może normalnie chodzić do okulisty,Armin "Kąpielowy" trzymać zioło,Janek Bury zakopuje sztabki w obawie przed niesprawiedliwą konfiskatą.
Dość tego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1595329

Tak tylko dodam, że kilkanaście lat temu służby zachowały się dokładnie tak jak oczekiwałby od nich RPO. Przy zatrzymaniu Barbary Blidy wszystko odbyło się miło i kulturalnie, funkcjonariuszka ABW pozwoliła nawet na odświeżenie się pani Barbary przed przejazdem do aresztu i szanując jej prawo do intymności, została za drzwiami łazienki. Stanowiło to rażące naruszenie procedur obowiązujących przy zatrzymaniu i skończyło się tak jak wszyscy pamiętamy.

Ciekawe czy taka refleksja w ogóle zaświtała w głowie pana RPO?

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1595391