Czy na uczelniach był stan wojenny?

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Ktoś pomyśli: co za głupie pytanie? Przecież generał Jaruzelski jasno ogłaszał rankiem 13 grudnia 1981 roku wprowadzenie stanu wojennego na terytorium całego kraju.

 A zatem uczelnie funkcjonujące w Polsce podlegać musiały rygorom tego stanu zarządzonego przez zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. Tak można sądzić, skoro z dekretu nie wynikało, aby uznano uczelnie za jakieś autonomiczne republiki, których stan wojenny nie dotyczy.

Sprawa chyba jasna, ale nie wygląda ona tak jasno, kiedy ktoś zapozna się z oficjalnymi, dostępnymi w internecie historiami uniwersytetów. Otóż trudno w nich znaleźć choćby wzmiankę o takim wydarzeniu, które jest uznawane za jedno z najtragiczniejszych w historii Polski XX wieku.

Co więcej, także w książkach pozostających do dnia dzisiejszego w obiegu edukacyjnym („Dzieje Uniwersytetu Jagiellońskiego”) takie wydarzenie jak stan wojenny nie istnieje!

Na moje pytanie do władz UJ, jak to było możliwe, aby stan wojenny nie został wprowadzony na terytorium UJ, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Widocznie było za trudne, a przynajmniej kłopotliwe.

Skoro jednak stan wojenny był, a uczelnie nie umieszczają go w historii, to znaczy, że historię fałszują! I co gorsza, przeciwko temu nie ma protestów środowiska akademickiego, nawet wybitnych historyków!

Gdy naszą historię zakłamują w Niemczech, we Francji czy w USA, mamy u nas uzasadnione oburzenie, a nawet procesy sądowe. Jakie jest uzasadnienie dla aprobaty zakłamywania historii Polski przeznaczonej przez polskie uczelnie do przyswojenia przez młode pokolenia Polaków?

Czy plany ministerstwa zorientowanego co do kiepskiego stanu znajomości najnowszej polskiej historii uwzględniają taki stan rzeczy? Czy takie zakłamane książki, ich autorzy i propagatorzy zostaną wyeliminowani z obiegu edukacyjnego? Moje udokumentowane starania w tej materii, ujawnione w przestrzeni publicznej, przekazywane decydentom akademickim i historykom, nie zakończyły się sukcesem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Za kilka lat, po wprowadzeniu nowego przedmiotu nauczania z historii najnowszej do szkół średnich, może się okazać, że absolwenci tychże będą mogli się zamienić tytułami z "szacownym" naukowym gronem wyższych uczelni (i to nie tylko wydziałów historycznych).

Vote up!
2
Vote down!
0

jan patmo

#1638461

   Witam! Minister Czarnek wprowadził w szkołach ponadpodstawowych wreszcie historię powojenną, wraz z prawdziwą historią stanu wojennego. Koniec z fałszywą narracją "mniejszego zła".To duży przełom w ukazaniu morderców tego okresu. Cele hunty komunistycznej zostały druzgocąco obnażone. Niestety całe pokolenie zniszczono kłamstwem. To milowy krok zrobiony w odkłamaniu tego kłamstwa, w obnażeniu zdrajców i morderców. Myślę, że to również znacząco wpłynie na obnażeniu kłamstwa Zamachu Smoleńskiego. Czas indokrynacji młodzieży wreszczie mija bezpowrotnie.

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1638471

    Chcę poruszyć jeszcze jeden wraży temat. Prawie wszyscy wypowiadający się na tym forum, uważają się za wielkich patriotów. Temat szczepień był pod niebo podnoszony przez zadymiarzy antyszczepionkowych. Ba, prowadzono prawdziwe boje. A, tu mamy ważną rocznicę stanu wojennego i tych "patriotów" nie ma".Chyba zbrojny zamach na wolność Polaków hunty komunistycznej, ma co niektórych małą wartość poznawczą. Niestety, część chyba dalej mentalnie tkwi w komunie. To gorzkie, ale fakty historyczne są niezaprzeczalne. Prawdy, nie da się na dłuższą metę zakłamać.

Vote up!
2
Vote down!
0

ronin

#1638474

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ptrzymy z smtkm czkmy ż przyjdzc d nszych dmów z płm, żby zbrć nm nsz dzc, których n będzmy ml czym nkrmć.

My n będzmy rzpczynć wjny dmwj. T Wy jstśc prwcm (n rz tylk strszyc).

Vote up!
0
Vote down!
-3

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1638481

Mają czas na przegrupowanie w swoich szeregach, naprawę i uzupełnienie oporządzenia, kursy teoretyczne i ćwiczenia praktyczne, szczególnie z taktyki pałowania. Ponadto na żywo uczestniczą w obrzędach miłosnych transmitowanych z willi Jaruzelskiego, w których "szczęść boże" udziela błogosławieństwa, a "katechezy" wygłasza córka ślepaka.     

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1638484