Joe Chal: - Polska może okazać się wielkim wyzwaniem dla UE w 2018 roku!

Obrazek użytkownika Joe Chal
Gospodarka

Opinia UE o Polsce rządzonej przez PiS

„Władze w Brukseli nie mogą zaakceptować tego, że Polska nie chce przywracać rządów prawa, ale z radością przyjmuje fundusze unijne” i w opinii większości państw członkowskich „Polska może doprowadzić do rozpadu wspólnej Europy”.

Wielka Brytania formalnie opuści Unię Europejską w 2018 roku, ale nie będzie to proces łatwy dla tego kraju. Jedno może tylko „cieszyć”, że pozostałe 27 państw członkowskich bloku jak dotąd nie stwarzało większych problemów.

Jednak trudniejszym zadaniem zdaje się być ukaranie jednego lub kilku państw członkowskich UE, które rzekomo „rażąco naruszają prawa w swoich krajach a jednocześnie chcą pozostać w UE”.

Liderzy największych krajów unii twierdzą, że „jeśli Polska nie przywróci demokracji w swoim kraju to UE w swojej 61-letniej historii oficjalnie ogłosi wiosną 2018 roku, że takie państwo członkowskie łamie zasady i praworządność a tym samym nie może zaliczać się do grona państw członkowskich UE”.

Jest bardzo prawdopodobne, że przystąpienie Brukseli do uaktywnienia procedury, zwanej artykułem nr 7 Traktatu z Lizbony, spowoduje głęboki rozłam w UE, ponieważ istnieje ojczyźniany związek narodowościowy dla wielu państw członkowskich. Wspólnota europejska straci całkowicie zaufanie a nawet niektórzy członkowie potraktują ten manewr jako zagrożenie dla swego kraju, gdyby próbowano usunąć nasz kraj.

Powstał wielki konflikt po tym jak nowa władza PiS postanowiła zmienić panujący, przestarzały i niesprawiedliwy system postkomunistycznych zasad i zaczęła wprowadzać zmiany w konstytucji i  sądownictwie narodowym. Lider tej partii Jarosław Kaczyński oskarża UE o próbę podważenia suwerenności kraju. Spór ten obejmuje także inne kraje z dawnego bloku wschodniego, które są w dalszym ciągu w fazie przejścia z dawnego systemu komunistycznego do społeczeństw opartych na rządach i zasadach zachodniej kultury.

Polska, Czechy, Słowacja i Węgry odmawiają akceptacji prawa i narzucania przez UE polityki imigracyjnej. Kraje te zostały zmuszone do  zlekceważenia unijnych zasad, które same podpisywały a które powstały nie z ich winy a poprzez celowe działania nieodpowiedzialnych rządów Europy zachodniej.

Prezes PiS-u Pan Jarosław Kaczyński, węgierski premier Viktor Orban i \inne kraje dawnego bloku wschodniego muszą przypomnieć zatwardziałym i konserwatywnym członkom Europy zachodniej, że ich kraje pomogły przezwyciężyć podział Europy, poprzez nieprzymuszone a dobrowolne wstąpienie do ​​UE w 2004 r.

Z jakimi problemami musi uporać się UE w 2018 roku?

Najważniejsze dla UE w 2018 będzie podjęcie próby zmuszenia czterech państw z grupy wyszehradzkiej (Polskę, Republikę Czeską, Słowację i Węgry) do i przestrzegania zasad państwa prawa na wzór zachodni?

Czy jest możliwe, aby unia pozostawiła w celu obserwacji nacjonalistyczne rządy, które podążałyby własnymi ścieżkami (przynajmniej na jakiś czas), być może wyniknęłyby z tego doświadczenia coś pozytywnego dla samej unii, ponieważ stan obecny w jakim znalazła się Europa zachodnia pozbawiony jest przyszłości i prowadzi do samozagłady.

Może być trudnym zadaniem dla UE znalezienie wspólnego rozwiązania co do sposobu radzenia sobie z tymi krajami, biorąc pod uwagę, że wiele prawicowych partii pomału zmienia swój punkt widzenia  na unię niż kiedyś. Austria jest tego dobitnym przykładem. W tym kraju partia FPÖ wstąpiła do koalicyjnego rządu. Włochy mogą być następne. W marcu tego roku odbędą się Wybory a Ruch Pięciu Gwiazd może to sprawić.

Jest jedna wielka niewiadoma co się stanie gdy Niemcy, Francja, Belgia i inne państwa UE, które chcą kontynuować stare i konserwatywne zasady unijne i politykę wspólnego finansowania, będą musiały zagrozić odcięciem tak bardzo ważnych i potrzebnych pieniędzy dla Polski i sąsiednich państw?.

Prominenci z Brukseli nie mogą zrozumieć dlaczego nacjonalistyczne kraje jak: Polska i Węgry z zadowoleniem przyjmują fundusze unijne, jednocześnie walczą przeciwko systemowi unijnemu i lekceważą jego zasady.

Jak dotąd, działania restrykcyjne UE nie zostały rozpoczęte, ale sytuacja może się zmienić niebawem, kiedy rozpoczną się negocjacje dotyczące budżetu do 2021 roku.

Polska czerpała dość znaczne sumy z unijnego finansowania strukturalnego i dotacji rolniczych i będzie zmuszona uczynić zdecydowane kroki, gdy zostanie odcięta od przyszłego finansowania.

Będąca przy władzy partia PiS musi się liczyć z tym, że może się wytworzyć niekorzystna sytuacja dla polskiej gospodarki, jeśli zostaną uruchomione procedurę z art. 7. UE mogłaby odciąć Polskę od jednolitego rynku jeszcze przed 2021, ale musi się liczyć z reakcją pozostałych członków.

Gdyby jednak tak się stało (w co wątpię) byłby to cios we wszystkie sfery gospodarcze kraju i poważnie ograniczyłoby to ruch dla polskich robotników.

Można mieć nadzieję, że mądrość weźmie górę i „jajogłowi” siądą do wspólnego stołu i rozwiążą ten problem lub pozostawią go nierozwiązanym na jakiś czas.

Bruksela liczy na to, że w Polsce nastąpi zmiana rządów w wyborach za dwa lata na bardziej prounijne - nie wchodzi w rachubę, ponieważ partia PiS ma coraz to większe poparcie i zdobywa coraz to większy elektorat.

Dziś UE ma dwa wyjścia!

„UE może usunąć Polskę z bloku, albo co gorsze powrócić do zwykłej i starej uni celnej”. JC

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (4 głosy)

Komentarze

są bardzo korzystne dla Niemiec do których idzie 85 centów z kazdego euro dla Polski. Dlatego myślę, że to raczej "strachy na Lachy". Poza tym nasza składka na unię wynosi ponoć 20 mld zł. a więc nie mało.

Vote up!
1
Vote down!
0

Leopold

#1556661

Jak poinformowalo Ministerstwo finansow polska wplacila do kasy UE w 2017 roku 18 mld Pln a otzrymala nieco wiecej niz 10 mld euro.

Vote up!
3
Vote down!
0

Joe Chal

#1556666

Wergiliusz wiecznie żywy. Ten bilans wpłat do UE to pozorne korzyści. Tysiące dodatkowych urzędników, droga energia, wzrost biurokracji, mógłbym latami wymieniać negatywne strony przynależności do UE. Już samo patrzenie na zepsutych pijaków próbujących rządzić za sowite wynagrodzenie nami i resztą frajerów należących do UE działa gorsząco na nasze dzieci.

Chciałem już krzyczeć: Boże! Widzisz i nie grzmisz! Ale, ale, powiadają ze Bóg jak chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. No i stało się przyszli muzułmanie!!! Okazuje się, że Merkel, która ich zaprosiła to przysłowiowy Palec Boży.

Ta Unia to już kończący się projekt. Nie widzę ani jednego chętnego który chciałby oddać za nią swoje życie.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0
#1556667

Zapewme koszty zwiazane posrednio i bezposrednie sa znacznie wieksze i musze sie z tym zgodzic. Jedynie podale3m koszty uwidocznione w raporcie Ministerstwa finansow.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Joe Chal

#1556669

Stary już jestem i niewiele to już mnie dotyczy, ale tak spaprać Europe, pisałem już gdzieś na tym portalu - UE upadnie a nachodźcy zostaną. W dodatku chcą nas do tego zmusić, tak jak starsi młodszych do pierwszego napicia się wódki lub zapalenia pierwszego papierosa. Koszty, cóż mówić o kosztach, (przepraszam za kolokwializm), ale "zgnojenie" Europy nie jest warte żadnej ceny. Napisałem "zgnojenie" nie jest to najlepsze słowo brak mi w tej chwili właściwego określenia na to co się stało. Dla naszych "wczasów pod gruszą" przewiduję wielką popularność. Na tej europejskiej głupocie możemy tylko skorzystać. I już korzystamy, wystarczy poczytać opinie o Polsce na You Tube.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1556678

Uczciwy publicysta, bloger, dziennikarz musi byc odpowiedzialnym za swoje slowa, ktorych uzywa w "news-ach", poniewaz skrzywiony przekaz to nic innegto jak - manipulacja. Staram sie pisac z wykorzystaniem szeroko pojetej wiedzy, ale i tak jest wielu, ktorzy maja inna opinie od mojej i ja to rozumie i akceptuje

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Joe Chal

#1556679

Kiedys obecna unia nazywała sie EWG i była tzw sztywnym zachodem kapitalistycznym.My jako panstwo wraz z sasiadami Czechosłowacja, Wegrami,Niemcami Wschodnimi/NRD/ stanowilismy drugi bastion gospodarczo-przemysłowy pod nazwa RWPG.Nasza stolica zarzadzajaca tymi strukturami  była Moskwa i jej dyrektywy,zalecenia,jakies nakazy,narzucony sposób myslenia,niekoniecznie komsomolski.Wstapilismy do UE i nagle posypały sie dyrektywy o kafelkach w oborze,o likwidacji przemysłu bo komunistyczny i nie dajacy przyszłosci,o likwidacji rolnictwa bo obornik smiedzi i lepiej orzechy posadzicSzkolnictwo zawodowe czy technikum,po co komu jak trzeba szkolic inrzynierów wszelkiej masci bo czeka nas kryształowa przyszłosc i tylko wysokiej klasy specjalisci zapewnia nam wspaniały rozwój.Nawet wspominali o dolinie krzemowej w polskim wydaniu o wiele lepszej niz ta amerykanska.Ekipy rzadzace sie zmieniały Polska sie kurczyła praktycznie pod kazdym wzgledem.Unia zaczeła otwierac jakies montownie,hale sprzedazowe całego swojego goowna,którego nie mozna było sprzedac na ich terenie i tak stalismy sie pełna geba panstwem kapitalistycznym z  całkowitym brakiem rodzimego kapitału za to europejski zaczał sie rozrastac jak złosliwy rak.Atakował wszystko i wszystkich przy róznej pomocy rodzimych specjalistów np od kredytu frankowego na mieszkanie po inne usługi bankowo-grabiezce dla przecietnego Kowalskiego.Co mamy obecnie z tej transformacji?Goowno i poszarpane nerwy,rozbite rodziny i wymuszony sposób wypowiedzi i jakies mzonki o  tym ze bedzie lepiej ze dobra zmiana ze połapali jakis tam przekreciazy nieruchomosci ze premier wspaniale mówi po angielsku.Czy te wszystkie dyrdymały maja swój odnosnik w przecietnym zyciu Polaka?Zalew informacji ze tłuczen z  podkładów kolejowych powybijał dziury w pendolino.To albo pendolino jezdzi po torach albo po tłuczniu,trzeba sie zastanowic,a tak naprawde to kogo to obchodzi?Chyba ze to przygotowanie do nastepnych informacji aby czyms ogłupic społeczenstwo.Jak długo jeszcze bedziemy słuchac tych  bzdur i awantur zmanierowanych decydentów z Bruksela w tle? Kiedy wrescie staniemy sie normalnym krajem bez donosicieli i kolaborantów posiadajzcych obywatelstwo polskie a wystepujacym przeciw podstawowym zasadom jakie w naszym kraju sa uznae i przyjmowane za norme?

Vote up!
2
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1556702

ale niestety bardziej zgadzam się z komentarzem Weterana Polskiego.

Doskonale przypominam sobie, jak na początku lat dziewięćdziesiątych, zaraz poz zdradzie okrągłostołowej zaczęły wchodzić do polski różne obce firmy, w tym francuskie. Z racji znajomości języka francuskiego zatrudniłam się w jednej z nich i pracowałam przez jakiś czas. Była to firma budowlana nadzorująca realizacje obiektów przeznaczonych dla różnych firm francuskich.

Otóż sytuacja wyglądała tak, że cała kadra francuska, były to oczywiście tylko stanowiska kierownicze i to bardzo odpowiedzialne, nie posiadała kierunkowego wykształcenia, a często nawet nie byli inżynierami. Posiadali je natomiast polscy inżynierowie zatrudnieni w tej firmie i w zasadzie to oni merytorycznie nadzorowali te budowy, odpowiadając za wszystko, zatem wiedza, ale też prawie całkowita odpowiedzialność, była po stronie Polaków.

Natomiast jeśli chodzi o wynagrodzenia, to francuscy szefowie, nic nie umiejąc, nie znając lokalnych przepisów, warunków, jak również języka polskiego, zarabiali od 5 do 10 razy więcej niż polscy inżynierowie.

Kiedy pytałam ich dlaczego jest tak drastyczna dysproporcja w zarobkach odpowiadali, że to chwilowe i że my, Polacy za 10, 15 lat tez będziemy tyle zarabiać, oczywiście jak wejdziemy do UE i takie tam pierdoły.

I co? Minęło  lat ponad dwadzieścia, a Polacy w większości zarabiają jak biali niewolnicy, a co więcej są tak traktowani! Oczywiście można to skomentować, że to nasza własna wina, że winni są złodzieje, którzy nami w tym czasie rządzili i przywłaszczyli sobie dużą część naszego wspólnego majątku, winna jest złodziejska prywatyzacja, w ramach której zdrajcy polscy i zaprzańcy za grosze i dla własnych korzyści wyprzedali polski majątek!

Zatem podsumowując, jeśli bilans płatności z UE jest zdecydowanie negatywny, a Polakom nadal powodzi się żałośnie kiepsko, a ponadto doświadczamy różnych szykan, jesteśmy pozywani do Trybunału i będziemy jeszcze płacić kary, to jakie są te korzyści dla Polaka z bycia w Unii???

Czy są jakiekolwiek, poza oczywistymi korzyściami i możliwościami kreacji i zarobków dla polityków, ich rodzin i znajomych!!!

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1556737

Nie pisalem nic na temat zarobkow pracowniczych, spraw socjalnych, poniewaz przy podpisywaniu umow miedzynarodowych kraj (w tym przypadku polski rzad) powinien uregulowac te sprawy i problem bylby zalatwiony. Jest wiadomym, ze polski robotnik czy inzynier to wysoce wykwalifikowany pracownik i powinien otrzymywac tyle samo lub adekwatnie do jego umiejetnosci zaplate.

Nie znam zadnej umowy miedzynarodowej zawartej przez ministerstwo gospodarki czy jego resorty, aby taka klauzula wynagrodzen byla kiedykolwiek umieszczana w dokumentach, a jezeli takowa jest poruszana to wlasnie czesto nasz rzad stara sie ja usunac z dokumentow.

Podejrzewam, ze to polska strona rzadowa celowo pomijaly ta kwestie ze wzgledu na obnizenie kosztow lub zwiekszenie premii dla managerow a polski pracownik jak zwykle dostawal ochlapy. 

Znam szczegoly wielu transakcji w ktorych wlasnie strona polska uzywala terminu "taniej polskiej sily roboczej", aby wygrac jakiekolwiek przetargi.

Powyzsze komentarze i argumenty niestety nie maja racji bytu i nie mozna twierdzic, ze to UE jest winna za okradanie polskiego pracownika, aczkolwiek moga byc minimalne roznice pomiedzy pracownikami z innych krajow, wynikaja one jedynie z tego, ze pracodawca nie zna umiejetnosci obcego pracownika a po przekonaniu sie do niego szybko wyrownuje mu stawke. 

Europa Zacvhodnia juz od wielu lat wprowadza ze skutkiem "poprawnosc polityczna" dla administracji wszystkich czlonkow bloku i jezeli sie komus cos nalezy to w 100 % to dostanie. 

Sa inne narodowe problemy, ktore dystansuja Europe zachodnia od Europy wschodniej jak :historyczne, religijne zakorzenione bardzo gleboko, ktorych nie jest latwo sie wyzbyc, odbieranie dzieci polskim matkom, ale trzeba wiedziec o tym i ja to poruszam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Joe Chal

#1556748