Jak odróżnić bohatera od kanalii?

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Przeczytałem na jakimś forum, że problemem Polaków jest to, iż nie potrafią odróżnić bohatera od kanalii.
Problem ten nie dotyczy wszystkich Polaków ale autor tej myśli na pewno miał rację. Może kilka przykładów.
Pułkownik Ryszard Kukliński, niewątpliwie bohater i patriota a z drugiej strony namiestnik sowiecki w Polsce Jaruzelski, niewątpliwie zdrajca Polski.
Prezydent Lech Kaczyński, prawdziwy patriota, walczący o wielkość Polski i dobrobyt Polaków i Tusk , człowiek bez honoru, prowadzący Polskę do upadku finansowego i gospodarczego.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, człowiek dla którego Polska jest najważniejsza. Chce jej wielkości i dobrobytu a z drugiej strony Komorowski, popierający uzależnienie Polski od Rosji , który swobody obywatelskie i demokrację uważa za zło . Chce aby Polska znów dostała się w sowieckie łapy.
Rotmistrz Witold Pilecki , zamordowany przez komunistyczną bandę bohater, żołnierz, patriota i jego kaci, sowieccy sługusy, pseudo sędziowie, pseudo prokuratorzy oraz ci, którzy dzisiaj głoszą hasła komunistyczne, bredzą o faszyzmie i zagrożeniach niesionych przez PiS. Boja się stracić swoje wpływy, profity, władzę.
Itd, itd,... .
Z jednej strony ludzie , którzy chcą aby Polska była państwem praworządnym, chrześcijańskim , demokratycznym a z drugiej strony ludzie , którzy jak pasożyty czerpią z pracy Polaków korzyści w zamian niszcząc to co najlepsze i promując patologie, antypatriotyczne i antychrześcijańskie hasła. Ludzie namawiający młodych Polaków do zażywania narkotyków aby to pokolenie było jak roboty w ich rękach, chcą stworzyć bezmózgowców .
No i najważniejszym jest to , że cześć Polskiego społeczeństwa nie odróżnia patriotów od sprzedawczyków, bohaterów od kanalii , ludzi honoru od zbrodniarzy.

0
Brak głosów

Komentarze

wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#359833

Po czynach ich poznacie! Pozna każdy , kto chce, kto wie co dobre a co złe, kazdy dla którego słowa Bóg Honor Ojczyzna nie jest faszystowskim hasłem.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#359842

 po czynach ich poznacie. Szkoda, ze tak wielu nie potrafi tez  odroznic szambowni od perfumerii, chociaz od niektorych "mendiof" waniajet niesamowicie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#359871

Całkiem niezły tekst na interii:

http://fakty.interia.pl/prasa/odkrywca/news-rozkazuje-milczec-zapomniani-zolnierze-z-placowki-las,nId,971879

Po przeczytaniu zwróć uwagę na komentarze.

Ja nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego redakcje tych wszystkich wp, onetów, dziennika czy interii dopuszczają tak potworne bydło.

Czy tam siedzą ludzie z jakiegoś innego mięsa?

Przecież w normalnym kraju takie zaprzaństwo musiałoby się spotykać z potępieniem ,a szanująca się redakcja nie pozwalałaby na szarganie świętości.

Z drugiej strony ktoś te podłe komentarze pisze. Na interii można je oceniać i one mają całkiem spore poparcie, choć przeważają opinie krytyczne wobec bydła.

Ja wiem co się w Polsce pisze o Szwecji, ale w Szwecji na żadnym forum internetowym nie jest możliwy tak denny poziom komentarzy i tak potworny prymitywizm. Różnie sobie z tym radzą, poczynając od rejestracji, także przez konto na Facebooku (mi się to nie podoba), a na rzetelnej moderacji kończąc.

90% bydła z onetu, interii czy gadzinówki dziennik.pl byłoby w warunkach szwedzkich z miejsca wycięte, jeśli by się tam w ogóle zdążyło pojawić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#359885