Co Polska „zawdzięcza” Żydom??? cz.5.

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

W kwietniu 2006 roku, środowiska żydowskie w Polsce przypuściły frontalny atak na red. Michalkiewicza,

a samozwańcza Rada Etyki Mediów zarzuciła redaktorowi, że posłużył się „językiem nienawiści”, operował „słabo udokumentowanymi twierdzeniami” i… „prymitywnymi antysemickimi określeniami”. Były nawet głosy, iż w felietonie Michalkiewicza można dopatrzyć się zaprzeczenia holocaustu (?).

Redaktor Michalkiewicz nie pozostał dłużny owej Radzie Etyki Mediów, która usiłowała jego zdeprecjonować, a treść felietonu zdezawuować. Dlatego też ad rem napisał tak:

„Nic tak nie gorszy, jak prawda – mawiał Stefan Kisielewski. I rzeczywiście. Kiedy w felietonie wygłoszonym na antenie Radia Maryja 26 marca br. poinformowałem o grudniowej wizycie w Polsce przedstawiciela izraelskich władz, domagającego się spacyfikowania Radia Maryja oraz o kolejnej wizycie w Polsce dyrektora Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego, pana Dawida Harrisa, który 16 marca br. domagał się realizacji żydowskich roszczeń majątkowych i uzyskał obietnicę, że nastąpi to „jeszcze w tym roku”, Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym zarzuciła mi posługiwanie się „językiem nienawiści”, operowanie „słabo udokumentowanymi twierdzeniami” i „prymitywnymi antysemickimi określeniami”. O co Radzie chodziło konkretnie, – tego dokładnie nie wiem, ponieważ nie otrzymałem od niej żadnego pisma, mimo prośby złożonej telefonicznie znanemu mi osobiście członkowi Rady, panu red. Maciejowi Iłowieckiemu. Z zacytowanych przez media fragmentów dowiedziałem się, że chodzi między innymi o określenie „przemysł Holokaustu” i „holokaustowa industria”, a także słowa „Judejczykowie” (określenie to pochodzi od słowa: Judea, – za czasów Chrystusa będąca państwem, a obecnie regionem w Izraelu, tak samo jak „Galilejczykowie” od słowa Galilea, – przyp. Satyr).

Rada Etyki Mediów oczywiście wie, że określenia „przemysł Holokaustu” czy „holokaustowa industria” są używane w książkach prof. Normana Finkelsteina (amerykańskiego Żyda, – przyp. Satyr), który zdemaskował postępowanie żydowskich organizacji nękających różne kraje w celu wydobycia od nich pieniędzy tytułem „odszkodowań” za wymordowanie Żydów przez Niemców, ale daje do zrozumienia, że „co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie”. Pan prof. Finkelstein może sobie mówić i pisać, jak mu się tam akurat podoba, bo jego o „antysemityzm” oskarżyć niepodobna, ale już Stanisławowi Michalkiewiczowi – wara. Kładę to na karb nadgorliwości członków Rady Etyki Mediów (której – uważam – trzeba się bacznie przyjrzeć pod kątem narodowości oraz oceny postawy moralnej i etycznej jej członków, szczególnie jej przewodniczącej – Magdalenie Bajer, – przyp. Satyr), bo najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z tego, iż w ten sposób przyznała się do stosowania kryteriów rasowych w dozowaniu wolności słowa. Stwarza to oczywiście mimowolny efekt komiczny, na który nic już oczywiście poradzić nie mogę. Zresztą nie jedyny i nie tylko z tego powodu.

Rada Etyki Mediów napiętnowała również użycie przeze mnie określenia „Judejczykowie”, jako „antysemickiego”, a pewnie też i „nienawistnego”. Jak oskarżać, to oskarżać! Tymczasem określenie „Judejczykowie” to cytat z wiersza... Juliana Tuwima (którego trudno oskarżać o antysemityzm, jako że był Żydem – przyp. Satyr). (…) A przecież ten utalentowany poeta pisał wiersze, które Rada Etyki Mediów ze strachu pewnie spaliłaby przed przeczytaniem. Dlatego kultura stworzona w okresie międzywojennym, właśnie dzięki swojej autentyczności, jest dla nas niedościgłym wzorem również i dzisiaj.

C.d.n…

0
Brak głosów