ZNP znowu na barykadzie

Obrazek użytkownika Jerzy Mariusz Zerbe
Kraj

Skandaliczne propagowanie oszustwa

Wczoraj w telewizji pojawiła się wiadomość, że antyrządowy odłam nauczycielski protestuje, domagając się radykalnej podwyżki uposażeń. Protest ma się odbywać pod sztandarami Związku Nauczycielstwa Polskiego i przywództwem nieugiętego i zahartowanego w boju od wielu lat jego wodzireja, Broniarza Sławomira.

Ten niezłomny i bardzo dobrze uposażony wódz (ponad 12 tyś. zł miesięcznie) informuje, że nauczyciele żądają „godnych" zarobków i mówią: albo wyższe płace, albo szukam pracy poza szkołą. I już to robią. Mamy przecież prawie w każdej szkole wakaty. Brakuje m.in. matematyków, anglistów, specjalistów – powiedział prezes ZNP. – Nauczyciele chcą protestować, powołują się na policjantów i podobną akcję przed egzaminami i maturami. Proponują też akcję polegającą na nieprzystąpieniu do sprawdzania matur, egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego. Domagamy się rozpoczęcia negocjacji płacowych i podwyżek na poziomie 1000 zł. Dziś wysłaliśmy – już po raz kolejny – list z takim żądaniem do premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział prezes ZNP.

Prezes ZNP namawia między innymi do akcji strajkowej przed egzaminami i maturami, podobnej do protestu policjantów , czyli do masowej akcji dewastującej organizację procesu nauczania. Akcji polegającej  na korzystaniu z „lewych” zwolnień lekarskich. Zwolnień przysługujących zgodnie z prawem wyłącznie osobom niezdolnym do pracy z powodu choroby. Krótko mówiąc, namawia do karanego prawem oszustwa, popełnianego zarówno przez nieuczciwych lekarzy jak i przez osoby z takiej nieuczciwości korzystające.

Wzięte z kapelusza żądania płacowe (wzrost uposażeń o 1000 zł/miesiąc) można by z powodzeniem rozszerzyć na wiele grup zawodowych w Polsce, których zarobki są również dalekie od miesięcznych dochodów prezesa ZNP.

Panie Sławomirze Broniarzu – niech pan przestanie uprawiać swoje swawole i tytułem realizacji propagowanych idei zrzeknie się np. kwoty 2 tyś zł ze swojego miesięcznego wynagrodzenia, otrzymywanego bezpodstawnie z kasy nauczycielskiej.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

https://natemat.pl/250811,ile-zarabiaja-nauczyciele-nam-mowia-ile-zarabiaja

https://dziennikzachodni.pl/ile-zarabia-policjant-lekarz-nauczyciel-lista-plac-zarobki-sluzb-mundurowych-medycznych-i-urzednikow/ar/12618777

PS

Obyś cudze dzieci uczył!

https://blog.gwo.pl/obys-cudze-dzieci-uczyl/

Vote up!
1
Vote down!
0

casium

#1575804