ŻĄDAMY MASECZEK DLA WSZYSTKICH!

Obrazek użytkownika jazgdyni
Humor i satyra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako skończony nałóg (jak pozostałe 8 mln polskich palaczy zresztą) ciągle rozmyślam, dlaczego jeszcze nikt nie wyprodukował maseczki dla palaczy. Czy to takie skomplikowane? Oczywiście palimy tylko papierosy z filtrem, bo filtrująca bariera musi być. Zresztą polecam - Marlboro z filtrem korona-stop. Czyli maseczka ma szczelną dziurkę, gdzie instalujemy naszego szluga. Podpalamy (to nie jest zabronione) i z rozkoszą się zaciągamy, jednocześnie zwiększając obowiązkowy dwumetrowy dystans strefy intymnej do 2,5 metra.

No dobrze... mamy już ten dymek w sobie i ... co dalej? Nie wolno nam go wypuścić nosem, a tym bardziej zmyślnie robiąc dzióbek i język w rurkę, puszczać prześliczne kółka. Właśnie - co z tym pyk-pyk, które jest kwintesencją palenia. Kto rozwiąże ten problem ma w tym roku gwarantowanego Nobla z zakresu fizyki, medycyny i najważniejsze - pokojowego Nobla. Oczywiście nie wchodzi w rachubę Nobel literacki, bo akurat nie jesteś tym, co pluje na swój kraj, kocha inaczej, albo przytula się do trawy (drzewa już zajęte). Zresztą pokojowy Nobel w tym roku też zajęty, bo obiecano go Cudownemu Dziecku ze Szwecji - Grecie Thunberg (podobno pali tylko w toalecie).

.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:10)

Komentarze

Po co ci taka maska? Przecież jest zakaz palenia w miejscach publicznych. Jeśli o tym nie wiesz, to mandat ci się należy, bo pewnie jarasz w miejscach publicznych i trujesz innych.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1627294

Gdzie ty mieszkasz? W Islandii? W Szwecji?

Warto sprawdzić, zanim palnie się bzdurę.

 

Zgodnie z nowym brzmieniem art. 5 ust. 1 ustawy zakazem palenia wyrobów tytoniowych objęte będą:

1) tereny zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczenia innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) tereny jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) tereny uczelni,
4) pomieszczenia zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) pomieszczenia obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) lokale gastronomiczno-rozrywkowe,
7) środki pasażerskiego transportu publicznego oraz obiekty służące obsłudze podróżnych,
8) przystanki komunikacji publicznej,
9) pomieszczenia obiektów sportowych,
10) ogólnodostępne miejsca przeznaczone do zabaw dzieci,
11) inne pomieszczenia dostępne do użytku publicznego.

 

Od 2010, kiedy weszła ustawa, uzupełniona w 2012, łażę po mieście, parkach, bulwarach i gdzie się mi podoba i palę ile chcę Kolego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1627332

wiem, ze se chodzisz i trujesz innych, bo taką mamy POjebaną POlicję (obecnie PiSowską), co nie znaczy, że jak se palisz gdzie chcesz to robisz to zgodnie z prawem (co przecież z resztą udowodniłeś podając miejsca publiczne, w których nie wolno palić wedle ustawy - a ty piszesz, że i tak palisz gdzie chcesz) - więc mandat ci się należy

Ps. nie musisz mi udowadniać idiotyzmów - wystarczy, że sam widzę np. jak idę do szpitala, to najpierw przed wejściem muszę się przedrzeć przez trującą chmure dymu palaczy stojacych tuż przed wejściem - takich kretynizmów jest wiele co nie znaczy, ze to normalne - nawet ostatnio widziałem typy przed wejsciem do szpitala jak zdjęli maseczki (co przecież nie wolno)  na brode i jarali trując innych, szukających pomocy w uzdrowieniu z choroby w szpitalu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1627336

Czytać nie umiesz, a do tego strasznie głupi jesteś, wiesz?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1627337

brawo argumenty się skończyły - istnie POPiSowa odpowiedź leminga :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1627338

Jasne.

Czyli, rozumiem - spadamy.

EOT

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1627354

czytam sobie te twoje wypociny na temat palenia i nie bardzo rozumie dlaczego Ci ono tak przeszkadza.Ale oprocz tego zastanawia mnie Twoja ksywka lub jak wolisz nick.Z kim lub czym jestes solidarny?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1627385

Mówią w telewizorze, że PAD przegra z Kretesem. Kim jest ten Kretes?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627362

Taki mały jeden, co w trzy karty gra na placu.
Z każdym wygra.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1627402

to wcale nie mówią w TV, tylko tak głosi Fama!

A - gdzie jest ta Fama?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1627406

Ubawił mnie ten SolidarnyX do łez. Albo jest to facet o wspaniałym poczuciu humoru, mimochodem uprawiający wyrafinowany persyflaż świadczący o błyskotliwej inteligencji i filozoficznym dystansie sięgającym kresu systemów aksjologicznych, przekraczając wszelkie ograniczenia formalnych systemów prawnych i nieludzkich konwenansów, albo

Właśnie, albo jest to kliniczny przypadek totalitarnej osobowości, która sama siebie krępuje i wszystkich ludzi owija siecią irracjonalnych przepisów i kategorycznych wymagań, czając się niczym proces Frantza Kafki na wszelkie objawy luzu i wolności, by zdusić ich ostatni przejaw, by zakazać wszystko co jeszcze oddycha i dymi.

À propos, podobno Unia Europejska zakazała ostatnio palenia skrętów i używania tytoniu luzem...

Nie wiem co o tym myśleć, ale chyba na tym polega solidarnośćX, czyli solidarność z wszelkim totalitaryzmem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

michael

#1627400

Zgadzając się, co do pryncypiów, z faktem szkodliwości palenia, nadal uważam, iż jest to sprawa osobistego wyboru, a instytucjonalne zabranianie jakoby w ochronie mojego życia, to wielkie oszustwo. Jakoś miłośników skoków spadochronowych nie tępi się wcale, mimo, że tysiąckrotnie bardziej narażają się na śmierć. Ba, nie tępi się nawet paniuś w szpilkach i gości w klapkach, którzy przy złej pogodzie "zdobywają" Giewont.

Kampania strachu rozpętana przeciwko palaczom, to w rzeczywistości przejęcie rynku wyrobów tytoniowych przez koncerny farmaceutyczne. Te ostatnie są najbardziej korupcjogennym sektorem gospodarki, więc wiedzą, jak łatwo kupić państwowych ustawodawców, by tworzyli antytytoniowe bzdury.

O hipokryzji władzy w tej sprawie dowodem jest choćby fakt, że na rynku najtańsze są kiepskie i faktycznie szkodliwe papierosy. A najdroższe są osłabione typu light, czy super light. A chyba jeżeli na prawdę chodziłoby o zdrowie, to lighty powinny być najtańsze.

Czyli reasumując - cała kampania anty-tytoniowa to ściema i oszustwo typu biznesowego, gdzie niestety najprostsze umysły dają się na to nabierać.

A co do iksa - to faktycznie dziwny przypadek sztucznie wyhodowanej osobowości prymitywnej podatnej na sterowanie.

.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1627404

buhahahaha to mnie rozbawiliście :D

banda przygłupów próbuje rozkminić kim jestem i co pisze, a najlepsze te (ponowne) pytanie o X :D

musze was zmartwić, ze swoimi mundrościami nie dojdziecie do niczego ;)

Ps. mnie zastanawiają te durne przepisy, że nie można nawalonym jechać samochodem? ;) "uważam, iż jest to sprawa osobistego wyboru, a instytucjonalne zabranianie jakoby w ochronie mojego życia, to wielkie oszustwo" - prawda jazgodku z gdyni itp.? ;"D

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1627439

dlaczego przyglupie mowisz o pozostalosci banda?Czyzbys byl z tych co to nie wiedza do czego sluzy wymiana pogladow i konwersacja?Co do przepisow o jezdzie dla nawalonych jak to okresliles to dawno temu ktos bardziej kumaty w temacie to wymyslil.Zreszta dla wszelkich pijaczkow za kierownica powinna byc jedna kara w postaci zaboru samochodu i dozywotnia grzywna miesieczna w wysokosci 1000 zl miesiecznie az do konca zasranego zycia pijanego kierowcy.Twoje zycie nie ma tu znaczenia ale chodzi o zycie ludzkie normalnego obywatela a nie twoje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1627527

No widzisz, twoje "wypociny" zarówno jedne jak i drugie jasno pokazują, że z baranem nie ma dyskusji. Sam sobie zaprzeczasz, a to cie dyskwalifikuje jako rozmówcę do konwersacji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1627610

Są już takie maski do palenia w nich, wot kapturek taki albo składana bryła, przypominająca nawet maskę do ewakuacji w razie pożaru. Dym i pył wynoszący się w powietrzu zostanie na środku lub na filtrze, że nie zatruwa się otoczenia, kicha znaczy i tak. Swoją drogą strasznie już wmówiono ludziom, jak to są zatruwani, dookoła syf ale dla wielu z przepranym mózgiem straszniejszy jest gostek na uboczu, który sobie zajara. Już ładnych parę lat temu zajarałem sobie na rowerze, aaa, to wtedy trzeba było widać reakcję otoczenia, wzrok jakbym im rodzinę zarżnął, bo to widać taki dysonans. Takie czasy, że trzeba być fit, eco i bez spoconych jajec. Być może mógłbyś wymyśleć też palenie w wojskowej masce p/gaz, otóż już od lat w nowoczesnych wersjach jest tam zaworek, przez który można wcisnąć rurkę z płynem, potrzebna więc byłaby przejściówka na papieros i jakieś odseparowanie ust i nosa od szkiełek, by para na nich nie osiadła. Pewnie jednak już coś wymyślono, np. na bazie maseczki tlenowej na twarz. Terror zdrowego stylu życia to oczywiście korporacyjne wymysły do wciskania produktów. jest to ściśle związane ze starą zachodnią modą na bycie "bold nad beauty" a niespecjalnie z fachową promocją zdrowia. Ludzie niesamowicie od tego ocipieli, boją się wysiłku ale nakupują supli, pracują za biurkiem po to, by po pracy siedzieć przed tv czy kompem ale pogłodzą sie, kupią jogurcik i odsuną mięso a już że żyją zdrowo. O kondycji nie wspomnę, kupa ludzi nie jest w stanie, powiedzmy, ścigać autobusu przez dwa przystanki albo nie zasapać się na schodach a przecież to nic. Starczy mieć swoje pasje i robić coś na powietrzu a wtedy piwo czy szlug nie jest niczym wielkim, znam takich 80+ i do niedawna nawet 90+ latka. Kurczę nawet więźniowie mają godzinę spaceru a dochodzi do takich wypaczeń, że jeden z czołowych preppersów działa sprzed kompa a po paru km marszu z plecakiem, raz na rok, to wymięka, ale to taki sport ekstremalny, że się dokupuje zapasy w markecie. Różne rzeczy wmawia się ludziom niepewnym siebie, celowo utrzymywanym w tym stanie, to biznes w konsumpcjonistycznej kulturze, może nawet pomieszanie spisku z bałaganem. Wiele decyzji ale i dobra edukacja wspaniale by się przydały ludziom ale z jakichś powodów tego nie ma, swobody też nie ma, jest tylko udawanie. Jest też masa popularnonaukowych bzdur a stopień nad nimi- również zaleceń. Przecież nieraz wychwytuje się sprzeczności.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1627413

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627864

Ciekawe statystyki czasów zaraz w Niemczech.

Rośnie sprzedaż alkoholu oraz ........wibartorów na pilota

Weniger Straßenverkehr, mehr Vibratoren Diese zehn Zahlen zeigen, wie das Coronavirus Berlin verändert hat

 

https://m.tagesspiegel.de/gesellschaft/weniger-strassenverkehr-mehr-vibratoren-diese-zehn-zahlen-zeigen-wie-das-coronavirus-berlin-veraendert-hat/25773040.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2F

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1627924