Poseł Szłapka – "Gruba sprawa", albo KNF vs. 100 lecie RP

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

masz ci babo placek. Ledwie minęła euforia świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, skończył się niespodziewany świąteczny poniedziałek; narodowe flagi nadal zdobią domy i ulice, a tu nagle bum – zapomnijcie o dumach i radościach, bo, jak to określił poseł i sekretarz generalny trawionej właśnie przez PO partii Nowoczesna, były ekspert (???) prezydenta Komorowskiego, a obecnie członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych, Adam Szłapka wybuchła "Gruba sprawa".To piękna operacyjna robota byłych służb specjalnych – byłej ubecji, czy esbecji, dowodząca, że w profesjonalizmie, szczególnie w kreowaniu i przeprowadzaniu skomplikowanych intryg, są o lata świetlne do przodu w stosunku do obecnych młodych służb specjalnych.
Gdyż jest to faktycznie "Gruba sprawa", dokładnie przeprowadzona w dłuższym odcinku czasu i odpalona w najbardziej krytycznym momencie – takim właśnie, by wyrządziła ona jak najwięcej szkody.

Czy komuś to się podoba, czy nie, komunistyczne służby specjalne, które teoretycznie, a nawet zdroworozsądkowo, powinny być rozbite i całkowicie rozbrojone, jeszcze dzisiaj, pod koniec 2018 roku, są tak potężne, że potrafią zachwiać strukturami państwa, kreować scenę polityczną i okradać, co zawsze było ich ulubionym zajęciem, państwo i Polaków.
Jeżeli Polska straciła na samym podatku VAT, przypominam – wynalazku Unii Europejskiej, 500 miliardów złotych, to ośmielam się stwierdzić, że na czarnej i szarej robocie ciągle aktywnych komunistycznych służb, straciła jeszcze więcej.
Są tak silni, że nie dopuścili do pełnej publikacji pełnego raportu z lustracji WSI, którą przeprowadził Antoni Macierewicz.
Oni także doprowadzili do utworzenia Platformy Obywatelskiej, dzisiejszej totalnej opozycji, jako antidotum na zatrucie Polski Prawem i Sprawiedliwością, z tą całą suwerennością, patriotyzmem i chrześcijańskim konserwatyzmem.
A na dodatek, kto zaprzeczy, że nie maczali oni palców w tworzeniu Ruchu Palikota, Nowoczesnej Petru, czy nawet Kukiz 15. Kto wie?

Te służby, których już dawno powinno nie być i których wpływ na państwo powinien być zerowy, mają bogate zaplecze i bardzo dużo pieniędzy.
Wypasione na założycielskich aferach, jak "Żelazo", czy FOZZ, stworzyły już na początku lat dziewięćdziesiątych system quasi oligarchiczny, lokując swoich zaufanych ludzi na kluczowych stanowiskach w państwie: w gospodarce, finansach, handlu i mediach.
Jednym z nich jest właśnie jeden z dwóch głównych bohaterów afery, która wczoraj wybuchła, co ciekawe i mącące w głowach gawiedzi, ten "biały", czyli uczciwy i sprawiedliwy, który ujawnił korupcję, której sam miał być ofiarą, pan Leszek Czarnecki.
Jest on miliarderem, jednym z najbogatszych Polaków. Żeby tylko wymienić fragment jego biznesowych poczynań przywołajmy to, że jest on większościowym udziałowcem pięciu spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – Getin Holding, Getin Noble Bank, MW Trade, Open Finance oraz Idea Bank.
Jak większość tych, co obracają miliardami, które nie zawsze ładnie pachną, od 2006 roku mieszka na Malcie.

Karierę bogacza rozpoczął w jedyny (i wiem, co mówię) możliwy w Polsce sposób – od współpracy z komunistycznymi służbami specjalnymi.

Już jako osiemnastolatek (przyp. jk) " Czarnecki został zwerbowany przez SB we Wrocławiu w sierpniu 1980 roku. Podpisał zobowiązanie do współpracy. W tym czasie dostarczał pisemne i ustne informacje dotyczące m.in. wybranych osób i rodzin, środowiska studenckiego i naukowego [...]
...w 1982 roku, Czarnecki został przejęty przez Departament I SB (wywiad). Planował bowiem kilkuletni wyjazd do Stanów Zjednoczonych. W połowie 1982 roku podpisał zobowiązanie do współpracy tym razem z wywiadem PRL. Formalnie w październiku 1983 roku założono mu teczkę kontaktu operacyjnego o pseudonimie Ternes . Jako już KO wywiadu przeszedł m.in. szkolenie w zakresie pracy operacyjnej zagranicą [...]"

https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/leszek;czarnecki;wspolpracowal;z;sb,176,0,352432.html

Taka ciekawostka przyszła mi do głowy:
Infromację o powiązaniach Czarneckiego z komunistycznymi służbami podała najbardziej opiniotwórcza polska (a nie tylko polskojęzyczna) gazeta – Rzeczpospolita.
Wkrótce potem Czarnecki kredytuje dziwnego człowieka, Grzegorza Hajdarowicza, grubymi milionami. Staje się on właścicielem tej gazety, powoli doprowadzając ją do upadku, wyrzucając z pracy najlepszych dziennikarzy i zatracając tradycyjną obiektywność i wiarygodność. W rezultacie mamy do dzisiaj kolejnego szmatławca.
Wszystko to wydawałoby się dziwne i tajemnicze, gdyby nie to, że Hajdarowicz, właściciel plantacji 50 tysięcy palm kokosowych w Brazylii, nie był bliskim i dobrym znajomym Pawła Grasia, jak wiadomo, najbardziej zaufanego człowieka ówczesnego premiera RP Donalda Tuska. Dzisiaj, w Brukseli, Graś i Tusk nadal są razem. I nadal nie wiadomo, kto komu w tym duecie wydaje rozkazy.

W momencie dochodzenia do transformacji, ślad współpracy Czarneckiego się urywa. Dokumenty znikają – obiekt został wyczyszczony, jak to ładnie pokazał Pasikowski w filmie "Psy".
Jednakże, jak mi dobitnie powiedział kiedyś bardzo ważny agent, jak to się mówi – szpieg, dzisiaj nadal dochowujący tajemnic staruszek, takich kontaktów NIGDY się nie zrywa.
Potwierdzał to też w swoich książkach działający w USA Marian Zacharski. Ciągle żyje i ma się dobrze, lecz miejsce jego pobytu jest nieznane. "Przezorny zawsze ubezpieczony" – jak to nam wciskano za komuny.


Czy służbom z cienia minionej epoki trudno było wyselekcjonować i sprofilować ważnego urzędnika państwowego, ściśle związanego z obecną władzą, który na przykład miał jakąś słabość, kochał pieniądze, był niemoralny, lojalność i praworządność niewiele dla niego znczyły?
Czy takim człowiekiem jest szef Komisji Nadzoru Finansowego, młody doktor ekonomista, pochodzący z małego Mielca, Marek Chrzanowski? Czemu nie?
A jeśli nie, to czy przypadkiem nie można go było skorumpować, szantażując go czymś brzydkim z przeszłości, na przykład plagiatem pracy doktorskiej, czy magisterskiej, albo udziałem w zbiorowej orgii? Pewnie można było.
Jak są haki, to bardzo trudno się zerwać i obronić.

Moje rozważania w temacie młodego pana Chrzanowskiego oparłem na założeniu, że ujawnione i przekazane do prokuratury materiały są w pełni prawdziwe i wiarygodne. A tego jeszcze dzisiaj nie wiemy.


Cała ta afera, która wczoraj wybuchła, śmierdzi, jak cholera i wygląda na precyzyjną inscenizację starych agentów komuny.
Bo niby dlaczego:

  • Miliarder Czarnecki przeprowadził korupcyjną rozmowę ponad pół roku temu, dokładnie siedem miesięcy przed jej ujawnieniem;
  • Czarnecki jako praworządny obywatel miał obowiązek natychmiast zawiadomić prokuraturę i właściwe służby o propozycji korupcji ze strony urzędnika państwowego. Nie uczynił tego, a władza straciła możliwość operacyjnego przyłapania na akcie przestępstwa;
  • Dlaczego szef KNFu Chrzanowski nalegał na rozmowę w cztery oczy w swoim gabinecie, teoretycznie "czystym", chronionym przed podsłuchami;
  • Dlaczego Czarnecki przybył na spotkanie mając ze sobą trzy szpiegowskie dyktafony do tajnego rejestrowania rozmów. Czy ludzie biznesu przed ważnymi rozmowami, tak samo jak gangsterzy, obmacują się i sprawdzają, czy jest podsłuch;
  • I jedno z najważniejszych pytań – dlaczego właśnie dzień po zakończeniu obchodów święta 11 Listopada, publicznie odpalono skandal.Pytań jest znacznie więcej oczywiście. I pewnie prokuratorzy będą je mieli.

Dla mnie ważni tez są "aktorzy drugoplanowi" w tej sprawie.
Mecenas Roman Giertych, praktycznie już chyba etatowy adwokat Platformy Obywatelskiej i całego tego upadłego establishmentu, jest oczywiście pełnomocnikiem Leszka Czarneckiego.
Przypomnę, że jest on również adwokatem przestępcy, barona zachodniopomorskiego PO, Stanisława Gawłowskiego. A najważniejsze – jest pełnomocnikiem samego Donalda Tuska.
Widać więc dokładnie jak Giertych "spina" świat polityki (PO), wielkiego biznesu (Czarnecki) i mafijnych, gangsterskich interesów.

A drugi aktor dalszego planu, to oczywiście efekt syntezy Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności – Gazeta Wyborcza. Od kiedy miała gotowy do odpalenia materiał przygotowany przez funkcjonariuszy propagandy od czarnej roboty, których nijak nie można nazwać dziennikarzami, panią Kublik i Czuchnowskiego i czekała tylko na sygnał "TERAZ!", by dać materiał do druku i go publikować?
Pikanterii i coś do przemyśleń dodaje fakt, że dobrych parę lat temu, analogiczną rozgrywkę z nagrywaniem, tajnym podsłuchem i równie długim przetrzymywaniem dowodów, wykonał ówczesny redaktor naczelny GieWu i ojciec chrzestny tej gazety, główny ideolog III RP, Adam Michnik.
Może nawet to on był autorem pomysłu na rozegranie afery KNF?


Leszek Czarnecki i jego, przebywający w cieniu mocodawcy, mieli też swoje własne powody, by rozdmuchać gorącą aferę.
Gdy w 2008 Rzeczpospolita opublikowała artykuł o powiązaniach miliardera ze służbami specjalnymi PRLu, to z dnia na dzień notowania spółek Czarneckiego spadły o 10%. Obecnie również ABW, CBA i prokuratura węszą przy imperium tego człowieka – głównie to sprawa Idea Banku i powiązań z piramidą Getback. To są możliwe, miliardowe działania, może nawet przekręty i jeżeli jakoś nie zatrzyma się dochodzeń, to wspólnicy, jawni i ukryci, mogą ponieść ogromne straty, a może nawet skończyć zbankrutowani w więzieniu.
A wiadomo, że najlepszą obroną jest atak, więc właśnie mamy aferę KNF.
Przy okazji stuknięto młotem w jak zwykle nieprzygotowaną łepetynę PISu, dano poważne ostrzeżenie premierowi Morawieckiemu i ponownie przypomniano Polakom, kto tak na prawdę rządzi.
A 250 000 manifestujących Polaków – patriotów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, to wesoły, nadmuchiwany autobus – bo co nam zrobicie? A my możemy was poważnie uszkodzić.Na zakończenie pragnę przypomnieć: te niedobite komunistyczne służby specjalne, cywilne i wojskowe, to nie centrum decyzyjne kreujące naszą rzeczywistość. To dosyć sprawny wykonawca, sowicie opłacany i od dziesięcioleci posłuszny i sprawdzony przez międzynarodowych mocodawców z Centrum.
Jakiego Centrum? Najważniejszego oczywiście.


.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:15)

Komentarze

 Pełna zgoda z wnioskami z artykułu, uznanie dla szczegółowej wiedzy dla autora, dodam tylko, że bardzo nieudolne prorządowe media dają się tej machinie bezmyślnie wkręcać potęgując poczucie zagrożenia i korupcji.

 Prawda znana z przekazu a nie z artykułu GW jest taka, że rozmowa nazwijmy ją korupcyjna odbyła się i została zarejestrowana bez uprzedzenia i bez zgody strony co jest oczywistym naruszeniem prawa strony do swobodnej wypowiedzi o czym wie bardzo dobrze nawet taki głąb mundurkowy jak Giertych i co jest czynem karalnym.

 Media trąbią za GW, że bankier miał dać stanowisko polecanemu przez Marka Chrzanowskiego prawnikowi, który za 3 lata pracy miał dostać wynagrodzenie 40 milionów, gdy tymczasem ta kwota to twierdzenie owego bankiera, która podobno została zapisana i pokazana mu na kartce przez nagrywanego rozmówcę, a na pytanie dlaczego tego nie powiedział w czasie nagrywania tej rozmowy - Leszek Czarnecki stwierdził, że go ta sytuacja zaskoczyła! Były agent nagrywający swego rozmówcę zaskoczony!!!

 Grubszej bzdury nawet przysłowiowy pijany mały Kaziu nie mógłby wymyślić!  Dajmy spokojnie pracować prokuraturze ABW i policji a może okaże się, że kolejny raz ktoś sypie piach w tryby maszyny dobrej zmiany, oby tylko ta sprawa nie trafiła do sądu w obecnym stanie prawnym i kondycyjnym naszego unijnego wymiaru sprawiedliwości, bo wyrok może ze sprawiedliwością nie mieć nic wspólnego.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1575227

Witaj!

Bardzo boleję nad jakością prorządowych mediów i dawałem już temu wielokrotnie wyraz. Dobra komunikacja ze społeczeństwem to najsłabszy element dobrej zmiany.

Bardzo słuszne i prawdziwe uwagi, których nie zamieściłem. Patrząc trzeźwo sprawa wydaje się dęta i jak zwykle niedopracowana.

Ten 1% zapisany na wizytówce, to rzeczywiście ich pięta achillesowa. Wszystkie dowody muszą być bezwzględnie wiarygodne. A co ma prokuratura? Jakieś kopie i artykuł GieWu.

Lecz właśnie słyszałem, że CBA już przeszukuje i zabezpiecza dowody.

Totalniacy, oraz wspierający ich idioci (nawet tutaj) idą na zwarcie i kolejny raz chcą obalić rząd. Właśnie Schetyna to oświadczył.

Tak, że to wygląda na początek poważnego kotła.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1575235

Ech, Janusz...Gdybyś Ty jeszcze myślał tak, jak piszesz to wtedy zapewne oszczędził byś tym wszystkim nie zgadzającym się z Tobą niepotrzebnych zgrzytów. Pracuj nad sobą, aby być lepszym człowiekiem, a wtedy wszystko będzie tak, jak należy. Z mojej strony piątka. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1575243

Witaj

 

Wydaje mi się, że nie znasz mnie dostatecznie i wyrobiłeś sobie fałszywy obraz w skutek spięcia w początkowej fazie.

Cholerykiem jestem i pewnie niestety pozostanę aż do śmierci. lecz jestem cholerykiem pięciominutowym.

Wszyscy twierdzą, że jestem duszą towarzystwa. Nie ma powodów by mi schlebiać. I słuchaj, słuchaj - twierdzę, że prawie wszyscy ludzie są dobrzy. Lecz niestety, nie wszyscy są mądrzy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1575247

Pewnie, że nie znam, a jedynie oceniam po treści. Co też czasami nie jest żadnym wyznacznikiem. Dlatego też chcę, abyś wiedział, że nie traktuję Cię jak wroga, bo to tylko świadczyłoby o mojej niedojrzałości. Staram się być obiektywny i tak też postępuję. Jeśli tylko zgadzam się z Twoimi treściami to nie mam żadnego problemu w tym, aby je docenić. I chciałbym, aby działało to w dwie strony. Póki co, jest ok. Idźmy tą drogą, a wspólnie dobiegniemy do mety. Chciałbym...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1575252

Skompromitują jednego człowieka mianowanego przez PIS i bez politycznych protektorów w prawicowym środowisku. A rozpryski uderzą w cały ten smrodliwy światek postsowieckich i żydowskich geszeftów. KNF i służby znów się czegoś nauczą i będą działać sprawniej. Chyba im już z desperacji i depresji rozum odebrało. Takie g... uderza w obóz rządowy na tygodnie przed wyborami ale rok wcześniej to prezent. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1575279

Spółka ma 3mln straty netto.I to nieco mniejsza strata niż rok temu. ALE UWAGA- nieoczekiwany wzrost zysku z kin Helios (czyli "Kler" bardzo się opłacił) to aż ok 12mln a nie jest to stabilne źródło dochodu. Wydawnictwa w dół, koszty stałe w górę,spadek wynagrodzeń. I nie bardzo jest co sprzedać sensownie z majątku.Czyli spółka konsekwentnie pracuje na  20 - 30 mln rocznej straty ,chyba ,że ktoś wyprodukuje jakiś filmowy hicior dla lemingozy . A jeszcze za chwile odpalą ten idiotyczny meksykański fastfood. W sumie to śmieszne że kolos z mld aktywów liczy że uratuje się przed katastrofą jakimś taco :)  Trochę tak jakby ORLEN liczył na zyski z hot-dogów jako podstawę:) 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1575281

A ja nie rozumiem skąd brana jest kwota 40 mln. Jest mowa o 1% od wyników banku - to tak jak ja gdy byłem zatrudniany w firmie handlowej która uzależniala moja pensję od wyników - czyli ile zyskiwała ona - nie od jej wartości giełdowej. Tutaj jest analogicznie - nie ma mowy o wartości firmy i jej 4 mld zł (zreszta podobno 4 razy zawyżonej)  a 1 % nawet jeśli to prawda - mógł sie odnośić do zysków jakie by dotyczyły dizałaności prawnika. Dziwna jest też sytuacja, kiedy nagrywany plecie głupoty nie bojąc się możliwości nagrania, a akurat 1 % tylko pisze na kartce której nie ma, i to nie kwotę a procent. No nie dostarczono dotychczas orginalnych urządzeń nagrywających żeby Prokuratura mogła ocenic całość nagrania. Abstrachując więc od naganności prowadzenia takiej rozmowy to bardzo tu śmierdzi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1575290