Pogarda i pycha – renowacja

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Husky -mądry i przyzwoity człowiek napisał krótki felieton o rosnącej wszędzie nienawiści, w tym także na portalu niepoprawni.pl

Nikt nie ma wątpliwości, że jest to zjawisko negatywne. Także przykre i destrukcyjne.

 

Przypomniałem sobie, więc poszperałem i odnalazłem mój dłuższy tekst z 15 kwietnia 2014, gdzie też rozważałem te paskudne elementy powszechnej nienawiści.

Nieco zmodyfikowałem, wyciąłem sprawy związane z tamtymi czasami i pozwalam sobie przypomnieć moje rozważania

 

 

&&&&&&&&&&&&&&&

 

 


Pytanie, na które zapewne historycy i naukowcy odpowiedzą po latach - co jest przyczyną takiego rozwoju pogardy [...]

Czy to jest proces samoistny, oparty na brzydkich cechach ludzkiego charakteru, od których nikt z nas nie jest wolny?
A może został przez fachowców od manipulacji ludźmi uruchomiony, jak to się często nazywa – przemysł pogardy, mający w tym wypadku wyeliminować wsparcie dla obecnej władzy i jej działań?
Sądzę, że tak właśnie jest. Lecz, żeby to lepiej zrozumieć, zastanówmy się, czym właściwie jest pogarda i pycha i dlaczego tak łatwo te uczucia wzbudzić.

 Często dotychczas mówiło się o "przemyśle nienawiści". Pogarda jednak różni się od nienawiści. Jest "brudniejsza" i niższa. W pogardzie obdziera się pogardzaną osobę z szacunku i odczuwa się do niej zdecydowaną niechęć. Występuje więc tutaj silny komponent osobisty – poczucie wyższości wobec osoby pogardzanej.
Jak widać, pogarda jest rodzajem pychy, a to, w chrześcijaństwie, jeden z siedmiu grzechów głównych.

Zarówno człowiek, który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie , jak i ten, który gardzi sobą, nie docenia siebie, nie może być dobrym przyjacielem siebie.
Pycha wyrażająca się w pogardzie dotyczy obu przypadków. Można pogardzać innymi, mając zbyt wysokie mniemanie o sobie, jak również ukrywając własne kompleksy i frustracje. Karen Horney [1] uważa, że przyczyną tego rodzaju pychy są impulsywne pragnienia pomszczenia własnych upokorzeń doznawanych w dzieciństwie. Jako ewidentny przykład podaje Adolfa Hitlera, który sam doznał upokarzających doświadczeń i poświęcił całe swe życie fanatycznemu pragnieniu triumfowania nad ludzkimi masami. Z kolei pewna była koleżanka blogerka, demonstrująca najwyższe wyrazy pogardy i arogancji, zwierzała się z upokorzeń, jakich doznawała w szkołach, do których uczęszczała.

W pogardliwym stosunku do innych chodzi o wywyższanie się nad nimi poprzez poniżanie ich, frustrowanie, degradację. Jestem wielki, kiedy inni obok mnie stają się mali. W tym celu wykorzystuje się relacje międzyludzkie. Codziennymi rozmowami w rodzinie, w grupie koleżeńskiej czy środowisku pracy można umiejętnie manipulować w kierunku złośliwych żartów, cynizmu, obmów i oszczerstw
Osoby wynoszące się nad innych i upokarzające ich czują się ciągle napięte, niespokojne, zagrożone, nieufne. Brakuje im humoru i radosnego podejścia do życia. Podejrzewają wszystkich o złe zamiary i intencje, a w najprostszych przypadkowych sytuacjach dopatrują się celowego upokorzenia. Łatwo posądzają bliźnich o to, co sami robią. W efekcie nieustannie żyją w napięciu i przyjmują postawę bojownika. Muszą bronić swoich "zagrożonych obszarów", gdyż w każdej chwili ktoś może im zagrozić.

Należy jeszcze podkreślić, że pycha nie istnieje w sposób sterylny w jednym rodzaju. Jest raczej mieszaniną różnych odmian, z dominantą jednej z nich. Dlatego można zaryzykować twierdzenie, że istnieje tyle odmian pychy, ilu ludzi na świecie. Każdy jest pyszny na swój własny sposób. Jeżeli twierdzi, że nie posiada pychy, powinien przemyśleć, czy tym stwierdzeniem nie sugeruje pewnego jej rodzaju. Ponadto istnieje szereg pochodnych, które przynależą do "rodziny pychy", jak np. próżność, duma, ambicja, arogancja, zarozumiałość, honor (link is external), nadmierna wiara (link is external) w siebie. Granica między pychą a zaletą jest w tym przypadku stosunkowo delikatna. By ją określić należy uwzględnić motywacje i całą złożoność osobowości. [2]

Pogarda z pewnością nie jest uczuciem, które zasługuje na poklask i uznanie, gardząc kimś lub czymś dajemy świadectwo własnej niedojrzałości i nietolerancji.
Źródłem pogardy mogą być wszechobecne uprzedzenia, które żywimy do kogoś lub czegoś. Myślenie stereotypowe nie sprawdza się w praktyce, świat nie składa się jedynie z biało- czarnych kolorów, dominują przecież także odcienie szarości. Nie można osądzać po pozorach, które zazwyczaj są mylące.
Uczucie pogardy powoli, ale niezwykle skutecznie rozwija się w umyśle danego człowieka i stopniowo zaczyna dominować nad jego stylem bycia. Osoba przepełniona tym uczuciem uważa siebie za kogoś lepszego, przypisując obiektowi lekceważenia jak najgorsze cechy. Na uwagę zasługuje fakt, iż osoba pogardzająca nigdy nie potrafi obiektywnie ocenić własnej osoby, nie dostrzega w sobie wad, samoistnie wybacza sobie każde potknięcie i życiowe błędy, brutalnie zaś rozlicza innych ludzi, wyśmiewa ich wady, podważa zalety, kpi z ich ogólnej prezencji czy dokonań.
Osoba pogardzająca kimś lub czymś nie jest w stanie nauczyć się niczego nowego, ponieważ jej życie polega tylko na ciągłym ocenianiu i wyśmiewaniu. Osoba taka nie docieka prawdy, nie próbuje jej poznawać, nie doświadcza innych uczuć, jak tylko niechęci i braku szacunku. Należy zaznaczyć, iż człowiek ma prawo do subiektywnej oceny i własnej opinii na każdy temat, jednak należy w swoim osądzie wyeliminować wszelkie uprzedzenia i stereotypy, a skupić się na właściwym (w miarę realnym) oglądzie.
Pogarda wiąże się z przeświadczeniem o własnej wyższości i dominacji nad innymi. Błędem jest stwierdzenie, iż uczucie pogardy zależne jest wyłącznie od wysokiego statusu społecznego czy majątkowego. Nic bardziej mylnego, pogarda może towarzyszyć osobom, których życiowy dorobek pozostawia wiele do życzenia, zdarza się, że osoby pogardzające innymi są zgorzkniałymi i rozczarowanymi życiem nieudacznikami, obibokami, którzy przegrali swój los na loterii. Nonszalancki styl bycia rekompensuje im własne niepowodzenia i poczucie wewnętrznej pustki, czyni bardziej atrakcyjniejszymi. [3]
Osoba, która dała się uwieść i opanować pogardzie i wstrętowi, przez wielu psychologów i psychiatrów porównywana jest do chorego psychicznie. Najprawdopodobniej dlatego, że oba te uczucia są dominantą, w takich ciężkich schorzeniach, jak schizofrenia paranoidalna, czy paranoja maniakalna. Granica jest bardzo delikatna i właściwie opiera się tylko na natężeniu, intensywności, oraz czasu trwania stanu patologicznego.
Wspólnym komponentem intensywnej pogardy i wstrętu, oraz powyższych chorób psychicznych jest niemożność oceny dotkniętej tą przypadłością swojego defektu. W tym jest największy problem – ta niemożność refleksji, autokrytycyzmu i oceny samego siebie.
Jak to możliwe, że Polak, w większości katolik daje się opanować uczuciom pogardy i wstrętu. Wielcy mędrcy kościoła, św. Augustyn, czy św. Bernard zdawali sobie sprawę z wielkiej mocy grzechu pychy. Dlatego też przestrzegali i uczulali wierzących na te wstrętne Bogu uczucie. Wydawało by się, że każdy katolik powinien mieć swoją pychę na silnej smyczy. Niestety – pycha, narcyzm, mania wielkości, arogancja,pogarda i wstręt mają się wspaniale i zamiast zanikać w naszych zachowaniach, coraz bardziej przepełniają stosunki międzyludzkie.

W pogardzie osobę pogardzaną należy sprowadzić do parteru. Najlepiej ją odczłowieczyć. Określenie "żyd" stanowi największą obelgę rzuconą przez opanowanych anty–pisowską pogardą. W ich nomenklaturze i szczerym przekonaniu, żyd jest gorszy od szatana i marniejszy od pełzającego robaka.

Wspomniane przeze mnie środowisko tuczy się strachem. Świadomie i perfidnie podsycanym przez różne grupy interesu, w tym najmocniej, przez pro-moskiewską agenturę, mającą za zadanie utrzymywanie polskiego społeczeństwa w stanie niepokoju, zdenerwowania i ogólnego skłócenia.
Czegóż ci ludzie się nie boją? Niech przytoczę tylko najważniejsze strachy – tzw. usrael, czyli amerykański imperializm w połączeniu z żydowskim państwem Izrael, Niemcy, Ukraina, Unia Europejska, atom i energia jądrowa, GMO, ślady na niebie, meteoryty, szczepionki, międzynarodowe instytucje finansowe, koncerny chemiczne, itd., itp.
Dziwię się, jak w ogóle można żyć i normalnie egzystować w takim ciągłym zagrożeniu?

Podałem powyżej, za naukowcami, że ludzie darzący innych pogardą nie potrafią być szczęśliwymi i radować się życiem.
Odczuwam smutek i litość, starając się nie popadać w grzech pychy, w stosunku do tych moich znajomych, którzy z powodu podstępnych podszeptów Kremla, ulegli pogardzie. Trudno im samym będzie się wyleczyć.
Tym gorzej, że już wokół nich kręcą się agenci i partyzanci ruskiej propagandy, dumni z nowo pozyskanych pionierów w czerwonych chustach. [1]

 

 

 

 

[1]http://pl.wikipedia.org/wiki/Karen_Horney (link is external)
[2] http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,395,pycha-pogarda-i-perfekcjonizm.html (link is external)
[3] http://www.miejsce-pamieci.pl/artykul-197/pogarda.html (link is external)

 

...........


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/7787/pogarda-i-pycha

Tekst zmodyfikowany przez autora.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:19)

Komentarze

Na takich internetowych frajerów jest jeden skuteczny sposób
A mianowicie lać w mordę i patrzeć czy równo puchnie.
Tylko trzeba to robić profesjonalnie nie amatorsko

24pkt+

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1585176

Czy ja wiem?

To masochiści, jak wszystkie tchórze. Te ich śmieszne prowokacje to taki rozpaczliwy krzyk: - Bij mnie! Katuj!

Jednego czego naprawdę nie lubią to niezauważanie ich. Jak widzisz, spodnie ściągną, wypną się, parskną kiszką i kobietę nazwą p...a, byle ich tylko zauważyć. To autentycznie nieszczęśliwi ludzie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585183

Potrzebna jest zdecydowana reakcja;

pokazanie, że nie ma miejsca na pogardę, że jej eksponowanie jest niedopuszczalne.
Jeśli nabierzemy przekonania, że nic nie można z tym zrobić, to pogarda szybko się rozpowszechni.
Pogarda jako emocja na portalu czy w sieci może być jednym z elementów nakręcających spiralę nienawiści.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585195

To trudny problem mentalnościowy.

Jak napisałem, to już sprawa z pogranicza psychiatrii. Takie pieniactwo starcze, jakie tu niektórzy prezentują, to jednostka chorobowa.

Lecz tego przecież w narodzie nie było. To sztucznie wywołana epidemia niszcząca tkankę państwa.

A pożyteczni idioci, będący nawet na prawicy, szukają cudownego zbawcy w osobach Winnickego, Zawiszy, czy Korwina Mikke.Dwaj ostatni mają bardzo nieciekawą przeszłość i bym im nie powierzył nawet kapelusza do potrzymania.

Tak czy inaczej, oni też są antypisem wbrew rozumowi i logice. Widać bardzo silne wpływy kremlowskie i destrukcja państwa wcale ich nie martwi.

W internecie niepoprawni są jedynym prawicowym portalem społecznościowym, gdzie nienawiść i pogarda jest usankcjonowana przez redakcję. To bardzo przykre i sprowadza standardy do propagandowych szczekaczek jak onet, czy wp.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585207

Nienawiść i żółć wylewają w swoich w komentarzach, a obelgi przychodzą niektórym łatwiej niż komplementy
Dlaczego tak jest?
Powodem jest oderwanie od koryta
Więc wyją jak hieny do księżyca.
"Przykre" że będzie to trwało kolejne 2-3 kadencję rządów PIS-u
Jednym słowem ...
A nie

Nie napiszę o jakie słowo mi chodzi , niech się domyślą

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1585209

"Nienawiść i żółć wylewają w swoich w komentarzach, a obelgi przychodzą niektórym łatwiej niż komplementy
Dlaczego tak jest?
Powodem jest oderwanie od koryta
Więc wyją jak hieny do księżyca."...

Tak "józek", twój głos w tej sprawie jest "bardzo ważny", bo wypowiadasz się jako osoba najbardziej kompetentna w tym temacie. Kto czyta twoje teksty, ten wie, że jesteś niedoścignionym mistrzem chamstwa, pychy, obłudy, nienawiści, podłości i pogardy.

PS. A te twoje "modły" do Ojca Świętego, to już szczyty "skurwysyństwa" i pogardy dla dla wszystkich tu obecnych...
A więc "wyj nadal do księżyca"...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1585244

Dlaczego wytykasz drugiemu chamstwo i gniew, a dalej sam stosujesz identyczne obelgi?

Starajmy się tłumić tą wściekłość, bo w końcu bez wrogów zewnętrznych sami się pozabijamy. I to, jakby nie było u nas autentycznych szubrawców z komuny, neoliberałów, zboczonych seksualnie i zwykłych złodziei i oszustów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585251

A napisałem choć jedno słowo nieprawdy ?.
Czytasz jego teksty pisane wulgarnym i podłym językiem ?.
Widziałeś co wypisuje do Bogu ducha winnych ludzi "?.
Dlaczego stajesz w obronie kogoś (czegoś), co nie da się obronić ?.
Czytałeś moje wielokrotne apele do tego osobnika i jemu podobnych o powściągnięcie języka ?. Czytałeś jego obelżywe reakcje na moje teksty i apele ?.
Nigdy nie zareagowałeś na chamskie zachowanie tego osobnika, a wręcz afiszujesz się z przyjaźnią do niego. Jakim więc prawem mnie pouczasz ?.
Problem ze standardami ?. Używam ichniego języka, bo jak pokazuje doświadczenie, innego ten osobnik nie rozumie. To co piszę o tym człowieku, to nie są obelgi, a stwierdzenie faktu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1585252

No to przestań używać "ichniego"języka.

Ręczę ci, że jak znikną tu obelgi, również te złośliwe i zakamuflowane, jak Petry i Verity, to Józef opanuje swój gniew.

Bo ja widzę, że on działa reaktywnie i jest impulsywny. I pamiętliwy. Jak go już raz ktoś obraził, to jedzie z koksem.

Pracujmy razem nad standardami, jak redakcja nie chce się wtrącać, a broni żadnej nie mamy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585262

"Bo ja widzę, że on działa reaktywnie i jest impulsywny. I pamiętliwy. Jak go już raz ktoś obraził, to jedzie z koksem."...
Problemem tego osobnika jest to, że zazwyczaj bez żadnych podstaw obraża pierwszy... a później, "to już tylko jedzie z koksem"...
Reaktywny, impulsywny, pamiętliwy... Dodałbym więcej, ale nie będę się pastwił.

PS. Możesz mi przypomnieć, jakie to moje obelgi spowodowały, że ten cham, od czasu gdy pamiętam, próbuje ze mną "jechać z koksem"?.
To Twoje tłumaczenie tego prostaka w ogóle nie trzyma się kupy.
Prawda jest taka, że to zwykły cham i prostak, który ze szczególny upodobaniem obraża kobiety, po czym rży jak "wiejski głupek". Brak słów...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1585320

te

palant

mówię ci 

odpierdol się gnojku

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1585323

Reaktywny, impulsywny, pamiętliwy... Prostak :).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1585324

    Witam! Mowę pogardy i nienawiści sieją ci co suchą nogą, ba w dostatku przeszli cały okres okupacji sowieckiej Polski. Wszelkiej maści pokoleniowo utrwalacze reżimu komunistycznego, aktywiści PZPR, oraz bandyci z UB i SB. Dodajmy cały czas tego okresu pranie propagandowe i terror. Brak Dekomunizacji, pozwolił na trwanie tego stanu, na przerzuty nowotworowe tych klanów sowieckich pachołków na następne pokolenia. Trwanie coraz nowych rządów komuny, zapewniała zafałszowana prawda historyczna. Teraz mamy wykwity, tych oderwanych od koryta, także resortowych dzieci. Dlatego, tak ważne są te podwójne wybory, bo mniemam, że jak powtórzymy uprzedni wynik wyborczy, Oni już się nie podniosą. Zresztą widać, to po chaotycznych "ruchach" tej Zjednoczonej Targowicy. Nawet zebrali wokół siebie całą żulię zboków, wypowiadając wojnę katolickiej Polsce. I to chyba był ich samobójczy ruch. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1585215

Wszystko fajnie... Tylko dlaczego musimy również walczyć ze swoimi?! Dlaczego CI nienawidzą także? Już im też mózgi wyprano?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585217

 Witaj! Janusz, to nie swoi, tylko polskojęzyczne sprzedajne pachoły i usadowiona agentura wpływu. Tę czerwoną szarańczę musimy zdecydowanie odsunąć kartą wyborczą. Nie mamy w Polsce postkomuny, tylko czystą jaskrawą komunę, bo nie było dekomunizacji, bo w Polskim parlamencie dalej zasiadają komuniści i ich resortowe dzieci, bo zasiadają sprzedajne kundle frakcji Niemieckiej.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1585257

Witaj

To jest straszne i niesamowite!

Miałem nadzieję, że już nigdy ich nie zobaczę, a tu stoją! Wszystkie najpodlejsze komuchy, które powinny się zaszyć gdzieś w Bieszczadach twarzami Komitetu Europejskiego!

Już sami Komorowski "Sokowirówka" i Cimoszewicz "Leśniczówka"wystarczą za etykietę. Co za buta i czelność. Taka jest tylko u chorych idiotów, lub patologicznych, amoralnych cyników.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585264

o tych, którzy nie chcą zapomnieć ludobójstwa na Wołyniu i Lubelszczyźnie: babcie straszyły ich krwawymi rezunami? Czy taka wypowiedź to nie jest plucie na groby (znane i te nieznane) pomordowanych Polaków? Ile w tych słowach kryje się pogardy dla ofiar! W głowie mi się nie mieści, że "patriotyczny" autor mógł coś takiego napisać. W mojej krytyce rządu nie zamieściłem pytań dotyczących obecnej polityki rządu wobec Ukrainy, a mam ich w zanadrzu też dużo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1585274

Błędna interpretacja i niedanie możliwości na uzasadnienie, tylko natychmiastowy atak na mnie. Tak, jak z IDĄ.

Machnąłem ręką, bo to tylko mały portal w internecie.

Ale dobrze ... ZBRODNIA WOŁYŃSKA JEST SKRAJNIE BARBARZYŃSKIM I NIESŁYCHANYM LUDOBÓJSTWEM. TEGO ODPUŚCIĆ NIE MOŻEMY!

Ale... w odpowiednim czasie. Cóż możemy uzyskać od Ukrainy opanowanej przez oligarchów i mafie? Oni nawet nie kumają o co chodzi. Po Majdanie naiwnie miałem nadzieję, że państwo, które nigdy nie istniało, a w minionym millenium było istotną częścią Rzeczypospolitej . Ruś Kijowska trwała najwyżej do XII wieku. A potem to miejsce polskich rodów - Czartoryskich, Koniecpolskich, Sanguszków, Wiśniowieckich, Jabłonowskich, Grocholskich, Branickich, czy Rzewuskich. Ja też mam tam jeden z korzeni.

Gdy urodziła się komuna, to zatruli umysły wszędzie, gdzie dotarli. Obudzili w tzw. Ukraińcach azjatycką, mongolską dzicz Tatarów i Dżyngis Chana, gdzie, ja również w ZSRR, życie człowieka nic nie znaczyło. Mordowali więc tak, że nam się w głowach nie mieści.

Lecz uczciwie przyznam, że mnie nadal bardziej przeraża niemiecka skrupulatność, zimne wyrachowanie i biurokracja mordów niemieckich nazistów. Zastrzyk z fenolu zaaplikowany dziewczynce przez doktora Mengele, był chyba okrutniejszy, niż zarąbanie siekierą, bo małe dziecko po zastrzyku długo cierpiało.

Morderstw i mordów zbiorowych nie daje się ułożyć w jakąś hierarchię- ten bardziej, a ten mniej, a tamten z kolei był najokrutniejszy.

Tylko tutaj na niepoprawnych, to autentyczne współczucie i groza były tak masowe i skoordynowane, że wbrew osobistym poglądom każdego, wyglądało to na sterowaną akcję przeciw starającej się wreszcie urodzić Ukrainie. A to już dla mnie było złe.

 

Ps. Stwierdzenie, że babcie straszyły rezunami osobiście usłyszałem od Łemków w Szczawnicy.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585279

nieszczęśliwy itd. oceniłem ten tekst na 1 i ani trochę więcej, a to dlatego, że autor tego tekstu sam "zapomniał" o tym jak pogardliwie pisał na tym portalu o patriotach. "Zapomniał" o tym jak nazywał tych, którzy żądali od potomków banderowskich, okrutnych morderców polskich dzieci niczego więcej niż tylko przeprosin i zaprzestania wynoszenia tych bandziorów na piedestały. Żądaliśmy pamięci dla ofiar tego okrutnego ludobójstwa, a nie zacierania i relatywizowania tego co stało się na Wołyniu.

Autor zapomniał o tym jak to nie tak dawno temu opluł Polonię, wiedząc o tym, że od czasu zakończenia wojny nikt tej Polonii nigdy nie pomógł, a wręcz przeciwnie, nie pomógł nawet obecny rząd. W ostatnich zdaniach swego wpisu autor wymienia czym tuczą się "nienawistnicy", udając, że przynajmniej część wymienionych przez niego zagrożeń wbrew temu co widzą patrioci wogóle nie istnieje, bo skoro je wymienia w takim kontekscie, to znaczy, że nie wierzy w te zagrożenia. Czego więc życzy Polakom autor, chyba wszystkiego naj.....?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1585220

Robię tym razem wyjątek i odpowiem. Choć to pan pierwszy naskoczył na mnie z obelgami uniemożliwiającymi rozsądną dyskusję.

Na pewno wie pan dobrze co to pragmatyzm. Czy stosując go mamy większą pewność, że osiągniemy zamierzony cel? Zapewniam że tak.

Wiemy jaki jest cel - silna, suwerenna Polska i dobrobyt wszystkich obywateli. Mam nadzieję, że tu się całkowicie zgadzamy.

Jeżeli nie chcemy działać poprzez krwawą rewolucję, to pozostaje nam polityka i dyplomacja. Faktycznie się zgodzę, że oba te działania to brudna robota. Takiego postępowania państwo nie chcecie pojąć, lub tylko zaakceptować.

Załóżmy, że władzę zdobędą jacyś nasi ludzie - prawicowcy - o radykalnych i bezwzględnych poglądach, gotowi działać zgodnie z nimi.

Co się stanie, gdy Amerykanom postawimy twarde warunki (czyli powiemy, że mogą się wypchać), żydom, tak, jak na to zasługują pokażemy środkowy palec, przegonimy i odbierzemy Oświęcim i pozostałe muzea pod ich wpływem, Niemców i Francuzów poinformujemy, by się nie wtrącali, a chamom z Ukrainy zamkniemy granicę i cofniemy wszelką pomoc.             W końcu w kraju wyłapiemy i osądzimy całą tą kryptokomuszą i elgibetowską swołocz.

Chętnie się dowiem, co się wtedy stanie. Czy odzyskując bezdyskusyjnie należną nam dumę narodową, a triada Bóg-Honor-Ojczyzna zostanie wpisana u góry preambuły Konstytucji, to zaczniemy żyć spokojnie i dostatnio?

Tak właśnie na to patrzę. Szerzej i dalej.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585241

Dudę do kłamstw i tego aby nazywał Polskę "polin"? Czy ktoś zmusza Dudę do oskarżania Polaków o niepopełnione zbrodnie? Czy ktoś zmusza Dudę do zakłamywania historii i mówienia o tysiącletniej historii żydów w Polsce? Czy ktoś zmusza Dudę do mówienia o Polsce Rzeczypospolita przyjaciół? Jakich przyjaciół, tych co budowali kwieciste bramy naszym najeźdźcom? Czy to nie jest profanacja?

Czy ktoś zmusza PiS do dawania pieniędzy dla wrogów Polski na szkalowanie jej imienia na arenie międzynarodowej? Czy ktoś zmusza PiS do finansowania antypolskich konferencji? Czy możemy mówić o wolnej Polsce gdy na żydowskie cmentarze rząd daje lekką ręką 100 milionów, a na Powązkowski Cmentarz zbierane są pieniądze do puszek na ulicach Warszawy i innych miast? Jak można było dopuścić do tego, żeby na teren obozu Auschwitz nie wolno było wnieść polskich flag, oraz odśpiewać polskiego hymnu? To PiS mianowało Cywińskiego na dyrektora obozu w 2006-ym roku. Dlaczego rząd okłamuje Polaków w sprawie ustawy S447 i sabotuje Polonię gdy ta informuje Amerykanów w tej sprawie?

Dlaczego rząd i polski konsulat w Nowym Jorku kłamał w sprawie Pomnika Katyńskiego w Jersey City w stanie New Jersey i był za przeniesieniem go do zaułka przy ścieku w mało uczęszczane i mało widoczne miejsce? Dlaczego rząd i konsul Golubiewski poparli nienawidzącego Polaków burmistrza Fulop'a, a tych Polaków, którzy bronili prawa do pozostawienia pomnika w prestiżowym miejscu, gdzie stoi od prawie trzydziestu lat nazywano ruskimi trollami? Kogo jak kogo, ale ruskimi trollami powinno się nazywać tych, którzy chcieli ten pomnik przenieść. Na domiar złego, Duda wręczył Fulopowi prezent gdy spotkał się z nim przy tym pomniku.

Dlaczego Morawiecki zapytany w grudniu u.r. o zwiększającą się ilość cudzoziemców w Polsce, zakpił z pytających dziennikarzy i odpowiedział, że są to pracownicy sezonowi? Nie było ich widać przy odgarnianiu śniegu. Dlaczego PiS niszczy polskie kopalnie, a sprowadza gorszy węgiel z Rosji? Dlaczego dalej postępuje niszczenie polskiego rolnictwa? Dlaczego PiS chce zniszczyć kopalnię Krupiński? Dlaczego PiS nie odbudowuje zniszczonego przez PO przemysłu farmaceutycznego? Wszystkie leki są sprowadzane z zagranicy.  Dlaczego PiS chciał rozbić Marsz Niepodległości, a gdy to się nie udało, próbował go ukraść, co na szczęscie też im się nie udało?

PiS rządzi już trzy lata, dlaczego nie walczy z antypolonizmem, dlaczego nie wspiera finansowo polskich historyków i dziennikarzy? Na przykład pani Ewa Kurek i Leszek Żebrowski nigdy nie otrzymali ani jednej złotówki na swoje badania, swoją pracę i żadnej nagrody za bronienie dobrego imienia Polski? Dlaczego nie odebrano odznaczeń takim wrogom Polski jak J. Goss?

Pytań mógłbym jeszcze wpisać tu dużo więcej. Nie jestem za tym aby do władzy dorwali się "tuski i jego kamraci", broń Boże, ale jeżeli przez następne lata PiS będzie dalej samodzielnie rządził Polska zginie, co prawda nie tak szybko jak tego dokonałaby "totalna opozycja", ale skutek będzie ten sam, tyle, że będzie przesunięty w czasie. Dlaczego obecnie rządzący nie korzystają z istniejących praw i np. nie sprzeciwią się ostro prubom demoralizowania polskich dzieci, a przez to doprowadzenia do degeneracji Polaków?

Dlatego uważam, że patrioci powinni głosować na nowo powstające ugrupowania narodowe z którymi PiS musiałby wejść w koalicję, byłby wtedy kontrolowany przez koalicjantów, patrzono by im na ręce. W tej chwili jedynie poseł Majka i Winnicki mają odwagę składać interpelacje i zadawać niewygodne pytania. Jak wyraźnie widzimy klęczenie i wycieranie plwocin z twarzy nie prowadzi do niczego dobrego, rozzuchwala jedynie wrogów i nie zabezpiecza przed zwijaniem Polski. Cywilizacje i państwa ginęły wtedy gdy nie walczyły o przetrwanie. Jan Paweł II mówił: Polska jest waszym skarbem, pilnujcie go i brońcie.

P.S. To nie ja lecz pan nazwał mnie pierwszy szubrawcą.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TyKgP07F7ME

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1585249

Złapmy właściwą perspektywę.

To ja zapytam:

  • Dlaczego wierzy pan w omnipotencję prezydenta, premiera, czy nawet Kaczyńskiego? Oni mogą tylko tyle, jeśli chcą się poruszać w granicach prawa i traktatów,ile tam zostało zapisane. Dlatego zadanie No.1 - trzeba zdobyć 2/3 Sejmu by natychmiast zmienić konstytucję. A gdybyśmy byli bogatsi i silniejsi, jak ta Turcja, to rządy mogłyby być bardziej autorytarne i na przykład wprowadzając stan nadzwyczajny, natychmiast poradzić sobie z komuchami, kodziarzami, skorumpowanymi samorządami miast, superkastą sędziowską, zidiociałymi uniwersytetami, Moskwą, Berlinem i Brukselą? Mało wrogów? Dodam jeszcze, że gdyby Macierewicz nie opanował i zdobył wojska i innych służb mundurowych, to już dawno mielibyśmy panownie Tuska i jego ferajny. Jeszcze dodam, że Duda nie jest z mojej bajki, choć o niebo lepszy od poprzedników. Jego spolegliwość i fascynację żydostwem staram się tłumaczyć rodzinnymi powiązaniami. A jest za słaby, by się od tych wpływów odciąć.
  • Ciągle jest wielka rzesza urzędników państwowych i samorządowych, którzy torpedują i uprawiają dywersję w stosunku do woli i zamierzeń władz państwa. Wszystkich się nie odwoła, czy wyrzuci. Jak długo u was w USA Schnepf bruździł zanim go wywalono? Autentycznie brak dużej ilości przyzwoitych i uczciwych ludzi. I niestety, w PISie też jest kumoterstwo i korupcja. Lecz cierpliwie można coś zrobić. Dwa lata zajęło nam usunięcie Śniadka na Wybrzeżu. A popierała go cała Solidarność.
  • Morawiecki nie zakpił, bo faktycznie są to pracownicy sezonowi. Co nie znaczy, że na przykład wiosenni do zbioru truskawek. To znaczy, że pozwolenia na pracę mają tylko na rok, czy pół roku. To jest ich sezon. I oczywiście śniegu nie będą odgarniać, bo to nie więźniowie i mają wolny wybór.Także wielu z nich się w Polsce żeni i dostaje obywatelstwo. Inni są świetnymi specjalistami i dostają długoterminowe zezwolenia. Jednak, co wiem z pewnych źródeł, ten wielki napływ ludzi ze wschodu jest kierowany przez ukraińskie mafie. Tak jak mafie włoskie i albańskie przerzucają migrantów z Afryki. A mam nawet na własnoręcznie wykonywanych zdjęciach, jak mafie ukraińskie współpracują z mafiami polskimi. A poinformowani - lokalna prokuratura i służby po prostu boją się ich.
  • Na nowe patriotyczne, prawicowe ugrupowania patrzę z nadzieją i czekam aż osiągną masę krytyczną i wygenerują silnego, charyzmatycznego lidera, który to pociągnie (pokładałem duże nadzieje w Marianie Kowalskim, ale cóż...). Wspieranie dzisiaj grupki niedojrzałych młodzieńców plus stare wygi, co z niejednego pieca chleb jadły, to marnowanie głosu i osłabianie konserwatywnej prawicy.

Jak widać, wszystko zależy od tego, jak się na sytuację patrzy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585253

     Zobaczymy, jakie będzie rozdanie po obydwu wyborach. Coraz częściej jednak się skłaniam, że tylko Stan Wyjątkowy, pozwoli stworzyć twarde podstawy rządzenia naszym wybijającym się na suwerenność krajem. Obecnie, to chyba jedyna możliwość skutecznie wyczyścić kraj z agentury i pokoleniowego robactwa. Chyba, że zaistnieje możliwość stworzenia prawdziwie Polskiej konstytucji, co przy obecnym prezydencie, raczej nie możliwe. Czas przestać adorować Żydów, a traktować neutralnie jak inne nacje. O trudnych sprawach, też musimy pisać, a nie chować głowy w piasek. Samo nie przyjdzie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1585272

sprowadziły mafie? Nie kpij z ludzi, to mafie przyznają im świadczenia socjalne często lepsze niż dla Polaków? To mafie polskie umieszczają wszędzie napisy w języku ukraińskim i drukują urzędowe formularze? Dlaczego rząd wydaje tysiące paszportów obywatelom Izraela, a Polacy wywiezieni w głąb Rosji i ich potomkowie nie mogą przyjechać do Polski? Dlaczego są oni traktowani przez obecne władze tak jak i poprzednie, tzn. jak trędowaci? W Pakistanie i Indiach powstały biura informujące o możliwościach emigracji do Polski, czy to "polskie mafie" pootwierały te biura?

Jeżeli nawet tak jest, to kto pilnuje polskich granic? Radzę posłuchać nagrań i wywiadów z panią Joanną Teglund, są dostępne "wrealu 24" i "Mediach Narodowych". Dlaczego rząd PiS trzymał na placówce w Nowym Jorku R. Schnepfa aż do czasu upłynięcia jego kadencji zamiast go natychmiast wywalić? Miał prawo usunąć go wcześniej. Przecież ten człowiek zawsze szkodził Polsce, natomiast Waszczykowski wyrażał się o nim w samych superlatywach.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1585281

Ta rozmowa nie ma sensu. Należy pan do tych, którym drzewa przysłaniają las.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585299

Jak można dyskutować z człowiekiem, który pisze haniebne słowa, a później za nie, nie przeprasza, tylko odpowiada, że ktoś wcześniej tak napisał.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1585303

Proszę wybaczyć - czy ja kogoś do dyskusji zapraszałem? Sam pan do mnie przyszedł, jak widać, nie dyskutować w temacie, tylko przeciwko mnie wylewać swoje gorzkie żale.

Gdy ja mam odrębne zdanie lub się nie zgadzam, czy to z pewnym tokiem myślenia, nieporadnym stylem, lub poruszanymi tematami, to po prostu nie wchodzę i nie komentuję.

O co panu więc dzisiaj chodzi? Wyrobił sobie pan opinię, zna moje poglądy, których pan nie akceptuje, a mimo tego dąży pan do wymiany zdań. Tylko nic nowego od pana nie słyszę. Mam się kłócić? Po co?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585306

Pan tylko zadaje pytania, a to przecież każde dziecko potrafi. Nie chcę się Panu poszukać na nie odpowiedzi? Zadawanie pytań jest bardzo łatwe i nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku intelektualnego. 

 

Pytania Romana z USA:

1, "Czy ktoś zmusza PiS do dawania pieniędzy dla wrogów Polski na szkalowanie jej imienia na arenie międzynarodowej?"

To jest oczywista manipulacja, ponieważ tematem Konferencji, która odbyła się w Warszawie w lutym tego roku, było bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem roli Iranu w tym rejonie. To, że pewne zachowania i wypowiedzi miały tam miejsce nie jest winą polskiego rządu. Osoby nieprzyjazne Polsce i polskiemu rządowi skorzystały z okazji. To mogło się z oczywistych względów wydarzyć zupełnie w innym miejscu i innym forum dyskusyjnym. 

Odpowiedź: Nikt nie zmusza i PiS nie finansuje wrogów Polski szkalujących jej imię.

 

2."Czy możemy mówić o wolnej Polsce gdy na żydowskie cmentarze rząd daje lekką ręką 100 milionów, a na Powązkowski Cmentarz zbierane są pieniądze do puszek na ulicach Warszawy i innych miast?"

Proszę się zapoznać z Deklaracją z Terezina 2009, podpisaną przez Polskę za rządów PO-PSL:

"Apelujemy do władz rządowych i lokalnych, a także do społeczeństw obywatelskich i kompetentnych instytucji, aby dążyły do identyfikacji grobów zbiorowych oraz ich ochrony.Cmentarze żydowskie powinny zostać oznaczone, zachowane i chronione przed zbezczeszczeniem, a tam, gdzie to możliwe, powinny zostać objęte prawem narodowym i być traktowane jako pomniki narodowe."

https://drive.google.com/file/d/0B99lBolxawSfMGRjY2M1ZGEtNTM4Yi00MmIyLThkYjYtODdkZWE5NTk5ZTRh/view

 

3. Dlaczego rząd okłamuje Polaków w sprawie ustawy S447 i sabotuje Polonię gdy ta informuje Amerykanów w tej sprawie?

Ustawa S447 obejmująca swoim zasięgiem również Polskę jest bezpośrednią konsekwencją podpisania Deklaracji Terezińskiej. Zatem listy protestacyjne należałoby wysłać do Tuska.

 

4. Dlaczego Morawiecki zapytany w grudniu u.r. o zwiększającą się ilość cudzoziemców w Polsce, zakpił z pytających dziennikarzy i odpowiedział, że są to pracownicy sezonowi?

Większa ilość cudzoziemców jest naturalną konsekwencją u stawy o cudzoziemcach podpisanej w 2013 roku, która ułatwia ich przybycie i pobyt na terenie Polski. Za czyich to rządów było podpisane wyjaśniać nie muszę. Dodam  tylko, że obecny rząd jest agresywnie krytykowany przez środowiska żydowskie w USA za niechętny stosunek do imigrantów, których z otwartymi ramionami przyjmują PO-wcy, tacy jak Hanna Zdanowska, burmistrz Lodzi i inni burmistrzowie z wielkich miast.

Artykuł w New York Times, który podejmuje ten temat:

https://www.nytimes.com/2019/03/26/world/europe/immigration-poland-ukraine-christian.html

Aby dokładnie zapoznać się z imigracją do Polski proszę przejrzeć rocznik demograficzny - tablice:

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-demograficzny-2017,3,11.html

 

5." PiS rządzi już trzy lata, dlaczego nie walczy z antypolonizmem..."

Jeśli PiS nie walczy, to kto do tej pory walczył?

 

6." Dlatego uważam, że patrioci powinni głosować na nowo powstające ugrupowania narodowe z którymi PiS musiałby wejść w koalicję..."

To byłaby koalicja PiS z ugrupowaniem tzw. libertarian, wolnorynkowców, których sytuacja ekonomiczna i polepszenie losu przeciętnego Polaka mało obchodzi. Wchodzenie w jakiekolwiek układy z tymi "patriotami" byłoby wielkim błędem.

 

7. "Jan Paweł II mówił: Polska jest waszym skarbem, pilnujcie go i brońcie".

Powinien Pan tę radę wziąć w pierwszej kolejności  do siebie.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

AgnieszkaS

#1585328

Spadek po rządach PO-PSL i Władysławie Bartoszewskim

Deklaracja Terezińska

Czym ona była?

Otóż stanowiła spotkanie przedstawicieli ponad czterdziestu państw, którzy zapowiedzieli wspólne starania o ułatwienie odzyskania mienia żydowskiego zarówno spadkobiercom, jak i… osobom pochodzenia żydowskiego w żaden sposób nie spokrewnionym z właścicielami przepadłych majątków. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele organizacji żydowskich i „eksperci”. Spotkanie odbyło się w Czechach 30 czerwca 2009 roku.

Z ramienia rządu PO-PSL końcową Deklarację Terezińską podpisał minister Władysław Bartoszewski. Deklaracja wzywa „by tam, gdzie nie zostało to osiągnięte, podjęto skuteczne działania na rzecz restytucji mienia żydowskiego wspólnotowego i religijnego majątku w drodze restytucji in rem lub rekompensaty” poprzez:

– ułatwienie dochodzenia roszczeń ofiar Holokaustu;

– tam natomiast, gdzie nie ma spadkobierców – i na ten zapis powołuje się ustawa JUST – pozyskania odszkodowania lub majątku pożydowskiego, który mógłby „służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holokaustu i zapewnienia ciągłej edukacji o Holokauście, jego przyczynach i konsekwencjach”.

W Terezinie zalecono powołanie specjalnych programów narodowych, które zajmowałby się kwestiami restytucji mienia żydowskiego i dalszą współpracą międzynarodową w celu wypracowania jak najlepszych praktyk w dziedzinie zwrotu mienia żydowskiego. Państwa miałyby także szczegółowo skatalogować i opracować raporty dot. mienia żydowskiego w każdym kraju, również „majątku kulturalnego”, obejmującego wszelkie dzieła sztuki, wartościowe przedmioty, manuskrypty itp., by także za te „utracone dzieła” zadośćuczynić żydowskiej społeczności. Deklaracja wzywa do zwalczania antysemityzmu, powszechnej edukacji w szkołach o Holokauście i kultywowania pamięci o ofiarach Holokaustu, szkolenia nauczycieli itd.

Uzasadniając projekt amerykańskiej ustawy, jej inicjatorzy przekonywali, że opiera się on właśnie na międzynarodowej Deklaracji Terezińskiej. Potwierdza ona, że „​​ochrona prawa własności jest istotnym elementem demokratycznego społeczeństwa opartego na rządach prawa” i uznaje „znaczenie restytucji mienia lub rekompensaty za konfiskatę związaną z Holokaustem w latach 1933-45”. Promotorzy JUST Act zwrócili także uwagę, że niestety wiele państw, które poparły tę deklarację, w tym wielu sojuszników USA z NATO, nie zajęło się w pełni kwestią zwrotu żydowskiej własności komunalnej, prywatnej i bezspadkowej.

https://www.pch24.pl/just-act-i-duch-bartoszewskiego--co-dalej-z-zydowskimi-roszczeniami--,59810,i.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585348

Cienkie.

Naprawdę potrzebujesz chamskiej krytyki swojego najwierniejszego fana ;)

Przecież pogarda prawidłowo to lekceważące traktowanie, nieszanowanie czegoś. Żeś wyczytał, że musi zawierać snobizm- krzywdzące wywyższanie się a przecież wcale nie. Pogarda może być tez zasłużona. Nie mylisz aby uczucia pogardy z celowym okazywaniem pogardy? Nie wolno może używać wartościowania? A co do tego powiesz o dawnej instytucji ostracyzmu społecznego- ośmielano się osądzać, wykluczać a nawet pogardzać. Tylko nie kojarz tego z Panem prezesem Kaczyńskim, on wszystkich miłuje tylko okazuje miłość na swój specyficzny sposób, co nie?

Ja na ten przykład, wraz z innymi takimi, gardzę komuchami, sowieciarzami i naziolami. Wolno mi, czy to frustracja, leczenie kompleksów itp.? Nie trzeba się wywyższać ni czuć lepszym, starczy jasno widzieć- punkt widzenia i subiektywne odczucia wcale nie muszą zależeć od tego. Gardzę głęboko również kilkoma szmatami ludzkimi, których czynów już nie sposób rozdzielić od ich szkodliwych postaci.

Ta Karen-od-hitlera to niech se przestudiuje biografię adolfa, Ty też, to nie będziesz powtarzał głupio za nią. Co ona zresztą mogła wiedzieć o tym? Bez problemu mogłeś znaleźć kogoś lepszego na jej miejsce. Ciekawe jednak, czy wolno gardzić hitlerem, czy to kompensacja i myślozbrodnia?

/gardząc kimś lub czymś dajemy świadectwo własnej niedojrzałości i nietolerancji./

nawet "lub czymś'', powiadasz. naprawdę? nie mogę gardzić nagrodami, złymi uczynkami, zbrodniami, komunizmem choćby?

no pięknie.

 

/Jak to możliwe, że Polak, w większości katolik daje się opanować uczuciom pogardy i wstrętu/

Janusz, nie wchodź ty w katolickie tematy, dobrze radzę. Jeszcze się naumiesz, że katolik nienawidzi i jest to nieraz dobrą rzeczą czy że w pewien sposób gardzi się światem. A słyszał o zwrocie "godny pogardy"? Na co to jasno wskazuje? Że są rzeczy i ludzie godni pogardy. Wstręt też przeszkadza? Nie brzydzisz się kału? Mnie, na ten przykład, niedobrze się robi, gdy widzę homosiów w relacji seksualnej. Mogą się migdalić ale co więcej- to już na rzyganie mnie bierze. Nikt mnie tego nie nauczył, sam sobie nie wmówiłem, zwyczajna reakcja organizmu, bez myślenia nawet. Wolno mi, czy to też myślozbrodnia? To też będzie ta cała niedojrzałość i nietolerancja? Sorry, nie dam się przekonywać do homoseksualizmu a ścierpieć jakoś potrafię, bujałem się w różnych klimatach więc znów te twoje teoryjki nie działają.

 

/Na uwagę zasługuje fakt, iż osoba pogardzająca nigdy nie potrafi obiektywnie ocenić własnej osoby, nie dostrzega w sobie wad, samoistnie wybacza sobie każde potknięcie i życiowe błędy, brutalnie zaś rozlicza innych ludzi, wyśmiewa ich wady, podważa zalety, kpi z ich ogólnej prezencji czy dokonań.

Osoba pogardzająca kimś lub czymś nie jest w stanie nauczyć się niczego nowego, ponieważ jej życie polega tylko na ciągłym ocenianiu i wyśmiewaniu/

przecież to bzdura, jak większość tego, co wypisujesz (pewnie zerżnięte skądś). to charakterystyka zaburzonej osoby a nie osoby odczuwającej pogardę. Aby gardzić innymi nie trzeba wywyższać siebie, nie widzieć swych wad czy nie móc sie czegoś nauczyć. bez problemu można znaleźć masę przykładów.

 

/ Najlepiej ją odczłowieczyć. Określenie "żyd" stanowi największą obelgę rzuconą przez opanowanych anty–pisowską pogardą. W ich nomenklaturze i szczerym przekonaniu, żyd jest gorszy od szatana i marniejszy od pełzającego robaka/

też bzdura i to wielka. na obelgach też się nie znasz? chcesz sie przymilić "Żydkom" pisząc brednie, że to największa obelga? poproś ładnie, to ci napiszę taką wiązankę na privie, że sam uznasz, iż wolisz już być nazywany "żydem". Albo publicznie na ulicy, naprawdę 'cześć Janusz, ty żydzie" to najgorsza obelga? To już Prezes potrafi lepiej. I to pisze marynarz...  :D

 

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585234

Oj chłopie...masz specyficzny dar myślenia meandrycznego.

Ale dobrze - tym razem nie bluzgałeś i specjalnie się nie wymądrzałeś, więc gadajmy.

Słowem nie zanegowałem, że nienawiść istnieje w potężnym wymiarze na świecie. Lecz jak słusznie stwierdziłeś, jest gradacja i duży obszar między nielubieniem kogoś/czegoś, a nienawidzeniem.

Czy tego chcesz, czy nie, współczesna nauka i filozofia klasyfikują nienawiść, której nieodłącznym komponentem jest kombinacja wstrętu i pogardy, do uczuć negatywnych i destrukcyjnych, powodujących obniżenie zdolności kognitywnych człowieka. Jest to atawistyczna spuścizna naszego gadziego mózgu, gdy nasi praojcowie musieli stale mieć się na baczności i błyskawicznie decydować,kto wróg, a kto nie, bo rezultatem było stanie się pokarmem.

Mamy ciągle w sobie te najpierwotniejsze emocje. W tym strach, panikę i nienawiść. Lecz przecież w miarę rozwoju i zrozumienia staramy się je w sobie zwalczać. Są nam niepotrzebne i szkodliwe. Widzisz jakieś pozytywy w ich istnieniu i kultywowaniu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585243

Tak.

Nie kumasz.

Mylisz emocje z celowym okazywaniem w jakimś celu (a to jest różne, czasem nawet uzasadnione).

Zamiast pisać o hejcie i mowie nienawiści, wrzuciłeś pogardę, wstręt, pychę do jednego worka i wymieszałeś wszystko, bo gdzież się naczytales o definicjach itp.

No to se można tylko głupawo pokpiwać i wskazać na przykładach, że niezbyt to działa. Zresztą wyszedłeś na przemądrzałego lewaka, stawiającego się wyżej- pisząc o nietolerancji, niedojrzałosci, litując się fałszywie nad... krytykami PiS skojarzonymi z proruskimi psami.

Widać te, że to były dawne czasy, bo pisowska mądrość etapu kazała się ujmować za Żydami  :)

 Ale dobrze wiedzieć, że musisz przytaczać swój tekst (po co? Pokazac, jak bronisz PiSu z Zydami  od lat?) Zamiast napisac od ręki, przecież takie coś to można z palca,na przerwie na szluga au zawrzec wiecej sensu.no nie doceniam takiej kompilacji po twoim naczytaniu się czegoś tam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1585289

No tak. Porozmawiamy w poniedziałek, bo już zacząłeś ładować akumulatory i każdy kolejny komentarz będzie głupszy i złośliwszy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585298

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1585248

Witaj Michaelu!

Serdecznie Ci dziękuję, że przypomniałeś to. Zupełnie zapomniałem... Stary jestem...

Warto tu dla wszystkich dać słowa:

 

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy
Przed mocą Twoją się ukorzę
Ale chroń mnie, Panie, od pogardy
Przed nienawiścią strzeż mnie, Boże

Wszak Tyś jest niezmierzone dobro
Którego nie wyrażą słowa
Więc mnie od nienawiści obroń
I od pogardy mnie zachowaj

Co postanowisz, niech się ziści
Niechaj się wola Twoja stanie
Ale zbaw mnie od nienawiści
I ocal mnie od pogardy Panie...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585255

Pogadał sobie Żyd z Żydem .A ilu tu jest intelektualistów???To tak sobie cukrujecie?

Pogarda,nienawiść uj ,uj ale żle w Polsce się dzieje,żle.A gdzie wy naprawdę mieszkacie???

Texty pieśni bardzo moralnych wstawiacie.Komu? Bo rozumiem że żyjecie zgodnie z ty o czym śpiewają.To dla nas maluczkich  byśmy się nawracali na "miłość do bliżniego"

A gdzie q....w byliście jak Krzyż Święty Żydzi z Oświęcimia wywalili,zakonnice wysiedlili.Teraz żądają całego Oświęcimia.

Wy mi tu nie pitu,pitu o pierdołach.

Jest WOJNA i tego nie zmieni nikt.Krew też będzie .

Na komunę zwalacie całe zło i nienawiść w Polsce.PRAWDA ,prawdziwa.Tylko malutki szczegół.PAMIĘTAJCIE.

Cała wierchuszka decyzyjna,propagandy,NKWD i wykonawców sowieckich to byli Żydzi .Katyń .Pamiętacie?

I pieprzycie tu o chrześcijańskiej nienawiści???!!!!!!!

Czyli jak Chrześcijanin się broni to zieje nienawiścią.Na całym Świecie są wojny tylko w Izraelu jest walka.

Oj wy obłudni sadycy wymarłego szczepu Żydowskiego..............

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

Mateo

#1585263

Bardzo dobry komentarz, do wybielaczy żydów.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1585307

Jakaś epidemia?

Na jaki dowolny temat by nie napisać felietonu, to zawsze na końcu dyskusja schodzi na żydów.

Taki silny zespół obsesyjno - kompulsyjny?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585300

Zakodowane łby nie słyszą nic, są wrażliwi na jeden jedyny ton. Można ponuro zażartować, wszystko im się z d... czyli antypodami rzeczywistości kojarzy. Kloasyka marksizmu leninizmu i bezczelny materializm historyczny.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1585339

Tak jest!

Byli szczuci i napuszczani. Tak zwany influencer wyprał im mózgi, podstawił szczeniacką, rozbijacką grupę,do której podstawił paru starych agentów i w mózgu zamontował zgodnie z eksperymentem Pawłowa dwa czerwone odbiorniki. Jeden to ŻYD, a drugi UKRAIŃCE. I już niczego więcej nie trzeba, by nad nimi panować. Wystarczy guzik nacisnąć.

Tylko...operacja się nie udała. Złowiono same leszcze.

Budowanie antypisu na prawicy na polecenie centrali idzie jak po grudzie. Polacy zmądrzeli i już tak łatwo nie dają się skretynić.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1585342