POGARDA

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Podczas prawie półrocznego pobytu w Chinach bardzo mnie uderzyła i nawet wzruszyła pewna obserwacja. To niesamowity szacunek do osób starszych. Otacza ich aura powszechnego uznania i przyjaźni. Spacerująca trzymając się za rękę para wiekowych ludzi jest tam widokiem powszechnym. A w każdej chińskiej rodzinie matka, ojciec, babcia i dziadek jest niekwestionowanym autorytetem, otoczonym szczerą miłością, do końca swoich dni.

W tej cywilizacji wschodu, którą często mamy w głębokiej pogardzie, ludzie starsi, emeryci dożywający swoich dni, mimo, że przeciętny Chińczyk jest dwa razy biedniejszy od Polaka, mają znacznie lepsze życie niż polscy emeryci. Lepsze w sensie szczęśliwsze. Choć może nie bogatsze.
 
Klasa zbędna, w podobno bezklasowym społeczeństwie. Klasa do odstrzału.
Kto? Polski emeryt.
 
Cóż takiego ostatnio stało się z mentalnością ludzi, było nie było wywodzących się z cywilizacji łacińskiej? Kiedy zlikwidowano czwarte przykazanie Boże – Czcij matkę swoją i ojca swojego?
Gdzie podziała się cześć, całkowite zaufanie i głęboka więź, która łączyła niedawno starych z młodszymi?
Lewacka propaganda i wychowanie zbiera właśnie żniwa. I jak to zauważam wędrując po świecie, w Polsce są one najokrutniejsze. Nigdzie starsi ludzie nie maja tak źle, jak w naszym kraju. I to systemowo – przy wydajnym działaniom rządu i władz.
Zniknął cały dotychczasowy szacunek, silne więzi międzypokoleniowe, prawdziwa miłość i troska. Zastąpiła je pogarda.
Czy jest ktoś, kto może zaprzeczyć, ze powszechnie starzy ludzie, emeryci, otoczeni są pogardą i lekceważeniem?
 
Zapierdalaj całe życie, daj z siebie wszystko, a gdy już skończysz i nie będziesz mógł, to my wyrzucimy ciebie na śmietnik, jak zużytą lodówkę.
Oto dominująca filozofia naszych czasów. Do czego to doszło? I dlaczego właśnie Polska jest tego najokrutniejszym przykładem?
 
Nie ma tego zjawiska we Włoszech, gdzie mama jest ciągle najważniejszą osobą w rodzinie i jej dobrobyt (oraz i ojca, oczywiście) jest podstawą funkcjonowania społeczeństwa. Identycznie jest w Grecji. Tak właściwie jest w całej kulturze śródziemnomorskiej.
Więzi rodzinne nieco inaczej wyglądają w protestanckiej Europie północno – zachodniej. Lecz tutaj wypracowano takie mechanizmy społeczne, w tym także emerytalne, że ludzie starsi mają systemowo zabezpieczony dobrobyt.
 
Tymczasem prezydent Polski, Bronisław Komorowski, w trakcie swojej kabaretowej kampanii wyborczej serwuje narodowi bezczelne i cyniczne kłamstwo, że mamy złoty wiek w historii Polski! Że nigdy w minionym tysiącleciu nie było tak dobrze, jak jest właśnie teraz. Czy ten człowiek już całkowicie zatracił poczucie rzeczywistości? Oraz, przede wszystkim, poczucie przyzwoitości?
Nawet patrząc trzydzieści lat wstecz ludziom starym nie było tak źle jak teraz.
 
Z wiedzy którą posiadam wiem, że okrutniejsi wobec swoich starców byli tylko Eskimosi na Alasce. Tam wówczas granicą egzystencji w społeczeństwie było posiadanie zębów. Możesz samodzielnie przeżuwać pokarm, to możesz przebywać we wspólnocie. Gdy zębów zabrakło starzec bezwzględnie był wyganiany do lasu, na szybką, niechybną śmierć.
Więź międzypokoleniową i szacunek dla starości obserwują zoolodzy w stadach słoni, czy goryli. Wszędzie tam, gdzie natura rozwinęła rozbudowane stosunki socjalne.
 
Skąd więc ta niewypowiedzialna, podskórna pogarda dla ludzi starych w Polsce? Czy nagle są oni tak wielkim obciążeniem dla społeczeństwa, że powinno się ich, mówiąc drastycznie, eliminować?
Czy to Polacy po sześćdziesiątym roku życia rozłożyli system emerytalny kraju, czy może są ofiarami złodziei w garniturach i na rządowych stołkach, którzy bez ograniczeń przez lata kradli pieniądze ZUSu i OFE?
Czy to polscy emeryci paraliżują polską służbę zdrowia tłumnie zaludniając od samego świtu przychodnie lekarskie i szpitale i, o zgrozo, domagając się tanich leków?
Ludzie starsi, w tym głównie emeryci, stali się nagle zakałą polskiego społeczeństwa po transformacji. Dlaczego? Otóż dlatego, że w złodziejskim, mafijnym systemie, który panuje w Polsce od ponad 25 lat, tych starców już nie daje się dalej skubać. Choć władze bardzo się starają. Nawet od najniższej emerytury, która od marca wynosi nieco ponad 830 zł, państwo ściąga podatek!
Przecież to ewidentny i bezczelny rozbój! Oddasz państwu jeszcze prawie 100 zł z tych nędznych groszy. Gdybym mógł nie płacić ZUS na emerytury i sam bym te pieniądze odkładał, to już nikt nie mógłby z tego ściągać jakichkolwiek podatków. Ale system jest tak właśnie skonstruowany, aby łupić do końca.
A czy masz szanse z tego wyżyć? Oczywiście, że nie masz.
 
Zamiast godnej starości - mizerne ochłapy. Prawie 2,5 mln Polaków otrzymuje renty i emerytury w najniższej wysokości, czyli 830 zł brutto. Ale na rękę dostają prawie 100 zł mniej, bo od tej porażająco niskiej kwoty muszą jeszcze płacić haracz na państwo.
Co miesiąc najbiedniejsi emeryci i renciści stają przed dramatycznym wyborem - z czego zrezygnować, na czym zaoszczędzić, żeby przeżyć do następnej wypłaty. Mizerne świadczenia nie wystarczają nawet na podstawowe potrzeby, bo z dnia na dzień drożeje dosłownie wszystko - od żywności i leków poczynając, a na paliwach kończąc.
 
A właśnie... takie szlachetne określenie – godna starość. Cóż to właściwie jest?
Strasznie niewiele. Właściwie tylko spokój i poczucie bezpieczeństwa. Na prawdę! Dokładnie nic więcej.
Wiemy dobrze, że daleko nam do społeczeństw dobrobytu. Dlatego nam nie w głowach różne fanaberie, jak podróże statkiem na Karaiby, co obserwowałem w USA, gdzie 80% pasażerów stanowili ZAWSZE emeryci.
Naszym emerytom nie w głowie codzienny poranny croissant z filiżanką kawy w ulubionej kawiarence, nad świeżą gazetą, po uprzedniej wizycie u fryzjera i manicurzystki, jak to obserwuję w Paryżu, Amsterdamie, czy Kopenhadze.
Na prawdę, wystarczy tylko spokój i poczucie bezpieczeństwa, a już z resztą sobie sami poradzimy.
 
Tymczasem nie ma ani spokoju, ani poczucia bezpieczeństwa. Jest natomiast wszechobecna pogarda, która wyziera z oczu każdego urzędnika, sprzedawcy w sklepie, a co najgorsze z oczu lekarza i pielęgniarki. Czy ktoś oficjalnie zaprzeczy, że lekarzom zabroniono stosowania wszystkich procedur medycznych w stosunku do pacjentów po 70-tym roku życia?
Już gdzieniegdzie ta pogarda, w skutek ciągłego propagandowego bombardowania, zaczyna się czaić w oczach niektórych dzieci wobec rodziców. Mimo, że prawo wyraźnie nakazuje dzieciom opiekę nad swoimi pokrzywdzonymi przez los i państwo rodzicami.
Więdnie więź międzypokoleniowa, rośnie niechęć i lekceważenie. Dodatkowo podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia spowodowało wściekłość i strach o miejsca pracy tych znacznie młodszych.
Co z godną starością w Polsce, w okresie, jak to określa Komorowski, złotej ery rozwoju kraju?
Mając już, jak to się mówi, swoje lata, pozbawionym się już jest niestety tego promyka słońca między czarnymi chmurami, pozbawionym się jest nadziei. Cóż może się zmienić, gdy czasu pozostało tak niewiele. A minione 25 lat przeleciało jak z bicza strzelił i nadzieja, tak potężna na początku, zwiędła do zera.
 
Jeszcze jedno spostrzeżenie rzuca się w Polsce w oczy. Taka sama polityka, jak w stosunku do osób starszych, do emerytów, stosowana jest wobec dzieci i narodzin.
Wygląda na to, że państwo polskie potrzebuje wyłącznie ludzi zdolnych do pracy. Potrzebuje niewolników. Cała reszta to zbyteczne obciążenie. Wprost społeczna ekstrawagancja.
 
Wiecie państwo czego żona sprzedaje najwięcej w aptece? Codziennie i nieustannie? Pojemniki na mocz. To jest ta atrakcja – badanie moczu – którą państwo polskie Komorowskiego i Kopacz, w tysiącletnim momencie najwspanialszego rozwoju zapewnia swoim starszym obywatelom.

Pogarda, zamiast godnej starości.
 
.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)

Komentarze

Witaj

 

Piszesz: Prawie 2,5 mln Polaków otrzymuje renty i emerytury w najniższej wysokości, czyli 830 zł brutto.

Otóż jest to celowe kłamstwo "statystyczne" GUS jeśli to na nich się powołujesz, bo tzw. "stary portfel", a więc ci co nabyli prawa rentowo-emerytalne zaraz po upadku komuny, dzisiaj nie otrzymują na rękę nawet 600zł. po odjęciu kilkudziesięciu złotych na podatek i składki.

Tak więc conajmniej połowa z tych których wymieniasz, ma dochody które określam jako głodowe. Wiekszość z nich to ludzie przewlekle chorzy. Ich liczba gwałtownie się zmniejsza, bo stoją przed wyborem: chleb czy leki.

Program Platformy, to program mordu na biedocie i na ludziach starych.

Hańba ci Polsko jeśli możesz spokojnie patrzeć na taką krzywdę !

Pozdrawiam.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1477023

Wiesz Ula,

 

na czymś muszę się opierać. Takie faktycznie są wyliczenia statystyczne przez te załgane GUSy i inne. Wiem, że są też emerytury na poziomie 400 zł. Ale to juz nie zmienia obrazu. Może farba jest bardziej czarna.

Biorąc te 830 zł, a po zapłaceni podatku (!!!) 730 zł. mieszkając nawet w starym M3, na które po wyprowadzce dzieci zamieniono stare mieszkanie, na czynsz musisz wydać 400 zł. Prąd 100 zł. Najtańszy telefon 50 zł. Czyli co? Niecałe 200 zł na żywność i leki miesięcznie? Jak to mozliwe?

Za ile miesięcznie można mieć spokój i bezpieczeństwo? O to się pytam.

 

Serdeczności

Vote up!
8
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477030

nie jest aby zbójeckim podwójnym opodatkowaniem? 

Pozdr.

Vote up!
4
Vote down!
-1

hobo

#1477053

Jestem za zasadą aby każdy kto ma dochody płacił podatki, ale ... powinien być próg, do którego państwo nie śmie brać nawet złotówki jakiegokolwiek podatku. I tak, w Polsce powinien to być próg najniżeszej renty i emerytury plus 50 %,  które to może dorobić sobie rencista i emeryt. Corocznie suma najniższej renty i emerytury powinna być rewaloryzowana o średnią wzrostu kosztów utrzymania plus 50%, które to koszta obliczają związkowcy a nie Premier :)

Vote up!
5
Vote down!
0
#1477055

Wydaje mi się, że robisz błąd systemowy. Lecz może fachowcy stwierdzą, że się mylę.

Z mojego punktu widzenia nie należy emerytur traktować jako dochodu, Emerytury to odroczone oszczędności z części już raz opodatkowanych przychodów - w większości pensji. Toteż powtórne opodatkowanie już raz opodatkowanych przychodów jest złodziejską kombinacją alpejską. Całkowicie niezgodną ze sprawiedliwością..

Gdybyś miała taką możliwość, zamiast obowiązkowo włacać do ZUS, tylko sobie je odkładać na koncie, to od zgromadzonej sumy podatków byś nie płaciła.

 

Dodatkowo ci powiem, to co wyliczyłem i opisałem jakieś dwa, trzy lata temu - gdybyś zamiast ZUSu sama zbierała dokładnie identyczne w wysokości pieniądze przez okres założonych 40 lat, to byłabyś w stanie wypłacać sobie emeryturę w wysokości 4 500 zł miesięcznie, zakładając te same parametry statystyczne, co nasz złodziejski rząd.

Więc ja się pytam - gdzie są te pieniądze? Gdzie jest ta różnica między 4 500 zł, a 1 200 zł które otrzymałbym z ZUS?

W Pendolino i zegarkach Nowaka? Czy w osmiorniczkach u Sowy?

 

Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477059

No wylazł ze mnie liberalny stosunek do gospodarki :)

Podatki powinni płacić wszyscy ci, co mają dochody ... z wyłączeniem tych, których dochody są poniżej minim socjalnego / egzystencji / do życia.  Dodam, że w uczciwym państwie nie powinno być takich ludzi.

PS.

I w tym momencie można pogadać o tzw. progach podatkowych... ale to chyba temat na osobną dyskusję :)

Pozdrawiam.

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1477066

Sądzę raczej, że te pieniądze są bazą do wypłacania emerytur

utrwalaczy komunizmu na wszystkich szczeblach i poziomach

pasożytniczych struktur, jak wiadomo nie opodatkowanych ZUSem.

Nie słyszałem, aby administracja generowała jakikolwiek dochód,

oprócz obciążania gospodarki.

Także sądownictwo i reszta aparatu przymusu.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477069

Jest zbójeckim i chamskim podwójnym opodatkowaniem.

Więcej opisałem u Uli.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477060

strzyże się tych którzy się dają , kolejny przykład to wejście na hipotekę w zamian za parę groszy więcej

Pozdr.

Vote up!
2
Vote down!
-1

hobo

#1477078

Odwrócona hipoteka to bandyckie łupiestwo.

Masz dom np. o wartości rynkowej 500 tyś zł. Bank z tego jest skłonny wypłacać ci dodatkową emeryturę w wysokości do 40% tej wartości. Miesięczne wypłaty są na poziomie 400 zł dodatkowo do emerytury. To daje po dzieisięciu latach od banku 48 tysięcy. Powiedzmy, że będziesz wyjatkowo długo żył - 25 lat po przejściu na emeryturę. Bank wypłaci w tym czasie 120 tysięcy i ma dom wart (wówczas) 500 tysięcy za prawie jedną piątą. A dzieci i wnuki nie dostaną nic.

 

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477081

.... witaj Dobry Człecze.

Poruszyłeś temat ważny, piękny i wartki jak górska rzeka.

Aż się boję w niego   "wchodzić"-   bo wiem ile poleci iskier :-))

Może na małe pocieszenie, trza przypomnić, że kiedyś przed laty, nawet podczas niewoli,

w naszym Narodzie szacunek dla Ojców - był wzorcowy dla innych - społeczeństw.

No ale nie byłbym sobą, gdybym nie wlał krople dziegciu :

Szkoda, że w tym pięknym wpisie , wspomniałeś tego Buca z Ruskiej Budy .

serdeczności,

Marek

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1477024

Witaj Marku

 

Szacunek do ojców pozostał chyba tylko u resortowych dzieci.

A Bredzisława będę do rozstrzygnięcia wyborów włączał nawet do tekstu o życiu pingwinów. Nie mówiąc o kaszalotach.

Po prostu robię mu nieustanny pijar.

 

Serdeczności

 

Ps. Nie wstrzymuj się - niech iskry lecą!

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477032

Te pojęcia odeszły wraz ze styripianową solidarnością,która skumała sie z esbecją i sprzedała wszystko co Polskie i piekne za firmy transportowe/Frasyniuk,gazeta Michnik,Kuron nawet nie wiem za co,Mazowiecki,chyba tylko dlatego aby jego pokreconemu synalkowi żyło sie lepiej i pozostali o których nie warto wspominac bo cuchną na kilometr.tej styropianowej chołocie uwierzyli wszyscy albo wieksza częśc społeczenstwa.To był kardynalny błąd,którego wydaje mi się nie da się naprawić przez najbliższe dziesięciolecia.Od Chinczyków róznimy się nie tylko kulturą ale i mądrością ich przywódców,oni położyli laske na cały zgniły zachód i zaczeli produkcje na skale swiatową wszystkiego co było na zachodzie po cenach tzw preferencyjnych.To wymyslili ludzie starsi,którzy zasiadali w rządzie a nie pokręcone studentki i studenci po idiotycznych studiach na wydziałach zarządzania i marketingu,bez jakiejkolwiek praktyki.Pusty łeb nafaszerowany teorią i od razu chcący byc naj.....................Nie tedy droga,najpierw na zmywak do Londynu a moze pózniej cos z tego wyjdzie.To co w naszym kraju zrobiono po 89 roku spada na odpowiedzialnośc dzisiejszych dziadków a wtedy rodziców,i stąd jest pogardz dla tej grupy wiekowej w naszym społeczenstwie podbarwiana prze obecną władzę,ponieważ boją sie prawdy.To im się znakomicie udaje i trwac będzie bardzo bardzo długo.Aby to zmienić musi nastąpic jakas zagłada albo kataklizm inaczej pozostana tylko wspomnienia.Jak może panstwo normalnie funkcjonować jesli matce,która za mało zarabia zabiera siędzieci i oddaje do sierocinców lub rodzin zastępcztych często dewiantów dopłacajac do każdego dziecka takiej rodzinie około 1000 zł zamiast dać zapomogę naturalnej matce pomniejszona o około 200 zł/dziecko.To jest bardziej pojebane niz całe to nasze panstwo z kotylionowcami  w klapach tandetnych marynarek.Te błazny nawet nie wiedzą że flaga Polska jest biało czerona a nie czerwono biała.Powpinali sobie takie jakies coś okrągłe czerone w okręgu i coś tam biełego w środku.Co to jest?Jesli już to powinno być bialę w okręgu i czerone w środku,ale to szczegól,ponieważ już dawno jakiś tam ministerek powiedział że to jest panstwo teoretyczne,więc teoretycznie wszystko jest możliwe.Posługując się nowomową tak naprawdę to chyba nikt nie wie czego to panstwo potrzebuje i dokąd zmierza.Tego nawet nie są w stanie określić sami rzadzący.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1477044

Witaj

 

W tym komentarzu najbardziej podoba mi się optymistyczne ostatnie zdanie.

Reszta to zabójcza prawda, którą zgotowali nam złodzieje i szubrawcy. Nawet jeden mój kolega z klasy, Janusz Lazarowicz, poszukiwany listem gończym i ukrywający się w RPA, któremu pozwolono założyć fundusz emerytalny, a potem zwiać z całą forsą z kraju [ http://www.wprost.pl/ar/194241/Lazarowicz-dla-Wprost-nie-boje-sie-ekstradycji/ ].

Forsa to forsa, można odbudować. Ale jak to w tytule komentarza nazwałeś, godności i szacunku nie da się łatwo odbudować. Szczególnie teraz, jak pedały, lewaki i kryptokomuchy zrywają na trwałe więź międzypokoleniową. To jakiś koszmar, którego jedynym wytłumaczeniem może tylko być uczynienie z nas niewolników. Coś na kształt janczarów w Imperium Otomańskim.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477067

To faktycznie jest optymizm,ale czasami płakać mi się chce jak o tym wszystkim myslę i wspominam ganianinę z zomowcami jakieś manifestacje nielegalne pobyt w kryminale pod zarzutem jakiegos morderstwa a nie przekonań politycznych.teraz po latach zastanawiam się jaki to miało sens i dalej nie potrafię sobie logicznie odpowiedzieć oprócz tego że praktycznie wszyscy zostalismy oszukani i do tego w sposób podręcznikowy.

Vote up!
3
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1477079

Po sierpniu w osiemdziesiatym zostałem jednym z szefów Solidarności PLO. Już po dwóch miesiącach zorientowałem się, że to wszystko śmierdzi i zrezygnowałem z funkcji. Jednak nie podejrzewałem tak wielkiej skali oszustwa i manipulacji.

Cały naród był naiwny. Nie tylko ja. Nie ma rewolucji z grubą kreską i bez rozliczania bandytów. To nauka na zawsze.

Zobaczymy jaka będzie następna rewolucja.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477083

Niszczenie więzi rodzinnych, religiljnych, tożsamości narodowej to program  PO-szustów.Oni nawet między soba nie czują żadnej więzi, to odczłowieczone zombie, nastawione tylko na okradanie i kłamstwa. Wystarczy przypomnieć jak błyskawicznie zapomnieli swoich partyjnych kolegóz, którzy zgineli w Smoleńsku...Co ich obchodza emeryci -wszak żyją w "złotym wieku"...

Vote up!
4
Vote down!
-1

Yagon 12

#1477050

Masz rację.

To kompletnie zdegenerowana grupa. Zero etyki i moralności. Psychopaci i egoiści. Najlepszy materiał na bandytów, złodziei i oszustów.

Nowa klasa - "Polski leming", jak piszesz, żyjący w "złotym wieku".

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477068

Witaj

Przyczyn jest kilka.

Pierwszą jest systematycznie rozkradany fundusz emerytalny.

Od podstaw bolszewii aż do dziś, pieniądze wyrwane nam z kieszeni,

natychmiast stają się "bardzo wirtualne".

Drugą jest potrzeba przeniesienia schematu nieszczenia przemysłu na Naród.

Jak ten schemat wygląda?

Otóż najpierw pozbawiano zakład możliwości zbytu wyrobów, a następnie uniemożliwiano

kredytowanie.

Wiem, że to co teraz napiszę, będzie szokujące dla wielu, ale to pozwoli na jasny rys

sytuacji:

Polska staje się magazynem wyrobów, które już nie dadzą się sprzedać,

a jednocześnie pozbawianym środków produkcji.

Zimny i nieludzki schemat eksterminacji Narodu Polskiego.

Zgodnie z ideologią komunizmu, 25 lat wykorzystano na wykreowanie

nowego społeczeństwa, o nowych, maxistowskich wzorcach.

Typ narcystycznego, młodego, bezczelnego złodzieja.

Wpojono im zasadę, że zasad już nie ma, a liczą się tylko pieniądze.

Nawet po trupach najbliższych.

A złodziej, zajęty swym dziełem, nie będzie zwracał uwagi

na eksterminację tych, którzy go na świat wydali.

Szechter, członek Rady Rozwoju Rosji, wykonał swą pracę ideologiczną

na piątkę.

My, godząc się na oddanie wychowania swych pociech w ręce

politruków, popełniliśmy koszmarny błąd.

I na nic tłumaczenia, że "moje takie nie są".

BO WSZYSTKIE DZIECI SĄ NASZE.

Także te, które dziś głoszą za palikmiotem hasła

"eutanazji zużytego dziadostwa", bo po co się mają męczyć.

I wiesz co?

Mam wrażenie że wygrywają.

Kiedy ostatni raz zapytałem gnoja siedzącego w tramwaju,

obok stojącej staruszki, czy nie parzy go w dupę,

to oczy "dorosłych" wokół wyrażały zdziwienie...

Pozdrawiam smutno

Vote up!
5
Vote down!
-2

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477051

Witaj

 

Jest nasza wina. Byliśmy naiwni głupi. Byliśmy optymistycznie rozradowani, że komunizm upadł, gotowi wybaczać i ułaskawiać.

A zło czuwało. Drapiezniki czaiły się w cieniu. Nie byliśmy ani przezorni, ani ostrożni.

Wstrętna baba, którą fałsz i zdradę ma wpisaną w swój podły charakter zostaje ministrem oświaty mającym wychować nasze dzieci. To jak stado owiec oddać pod opiekę wilka.

A ona jest najłagodniejszym przykładem. Ciekawe jakie wyroki spotkałyby Wałęsę, Michnika i Balcerowicza, gdyby nagle trafili do krainy cudownej, ale surowej sprawiedliwości. Tych trzech ma najwięcej na sumieniu. Jak mi wiadomo mają się świetnie.

Degeneracja młodych trwa. Chociaż na szczęście chyba również rozpoczął się na zasadzie dążenia do równowagi proces odwrotny. Cżęść młodych powraca do tradycyjnych wartości.

Ja uważam, że na całum obszarze Europy i USA ważą się losy cywilizacji łacińskiej. Czy upadnie? Nie wiem. Ja do defensywy zepchnąć się nie dam.

 

Serdeczności

Vote up!
5
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477071

Ja o defensywie ani na chwilę nawet nie pomyślałem.

Stąd pewnie i takie moje działania wobec rozwydrzonych gnoi.

Ale to właśnie my powinniśmy, poprzez wlasne pociechy

zaflancować potrzebę walki z chamstwem i degeneracją,

W ICH WŁASNYM ŚRODOWISKU.

Aby oni sami zaczęli piętnować tych "oświeconych".

Długi marsz, ale do celu.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477103

Przyłożyłeś "szkło powiększające" do problemu ludzi starszych.

Wszło -to co wyszło...

Na zakończenie dodajesz..iż  taka sama- czytaj dyskryminacyjna/ polityka jest stosowana do: DZIECI,

tych narodzonych i NIEnarodzonych.Ludzi pracy..czytaj; całego  NARODU....

czytaj - całego  NARODU...

Bowiem , równie dramatycznie wyglądałby obraz-  każdej składowej narodu..każdej jednej..

Po likidacji STOCZNI..systematycznie i z premedytacją zaczął sie proces zwijania państwa.

Ma, on, doprowadzić do LIKWIDACJI POLSKI..nie -mniej..ni więcej...tylko do LIKIDACJI PAŃSTWA..

Pod różnymi szczytnymi hasłmi, np-  "państwo to przeżytek"..via -UE..itp..

Choć w tym samym czasie: Niemcy , Francuzi , Anglicy...zachowują się, wydawałoby się irracjionalnie, dokładnie przeciwnie... do "naszych" głosicieli- likidacji "przeżytku" państwowości.

"Nowy patriotyzm " cymbała Komorowskiego zakłada CIESZENIE się, z wyzbywania się ciężaru POLSKOŚCI..

tych klęsk , powstań..i innych

Cieszmy sie RASDUJMY się..bo - przybywa asfaltu...choć w sercu- ubywa POLSKI..

"Bądźmy radośni".. ONI nam:  Smoleńsk..Powstanie Warszawskie..Katyń..a my..się cieszmy..cieszmy się!!!!

Bo ciągle" te cierpienia , martyrologia.. tak całkiem, jakby; te cierpienia, spadały na nas, z deszczem..śniegiem

Tak jaby INNE NACJE ..nam tego nie robiły,....NIE MORDOWAŁY..-nas..

Tak !!!!!!

Właśnie nas!!!!

Oto jest taki naród , który WMÓWIŁ i wmawia , że jest ofiarą..przesladowń -rasizmu.. to Żydzi..

Żydzi się policzyli..zginęło nas 3 milony..w II światowej

Byli po różnych stronach..w różnych krajach..ale twierdzą ,żze zginęło, ich-  3 miliny..

A jakie są STRATY POLSKI w ludności ?

Wiecie?

czy KTOŚ TO POLICZYŁ...?

A czemu NIE policzył? Czemu? no - czemu? Żydzi się nie wstydzili...a my? Wstydzimy się?

JAKIESĄ STRATY FINANSOWE POLSK,I spowodowane przez napad Niemiec i Rosji Sovieckiej?

To nie są tematy TABU...nie ma czego się wstydzić..

CZEMU NIE PYTAMY..?
ŻYDZI pytaja i dostają...i dostają ..A My..?

Żydom było cieżej..Byli bardziej rozproszeni.. a jednak...A jednak..

To jest cholernie ważne ..taka obliczanka..Z niej wyjdzie , że to MY..my - POLACY..a nie Zydzi..

Wyjdą różne Baumany Szechtery Wolińskie!!!!! ale i Karski ale i Sendlerowa ..Żegota..

Jesteśmy głównymi poszkodowanymi II Światowej..

Historyk specjalista od holocaustu dr Tadeusz Ratajczak..zginął w tajemniczych okolicznościach..

można powiedzieć ..że HISTORYK wiedział - za dużo..o holokauście..

Oto USA ..zwracają się do Polski /Komorowski/ abysmy oddali LASY PAŃSTWOWE -Żydom..

Od kiedy to USA ..występują w interesie Żydów, innego państwa?..Skoro tak ..to czemu lasy a nie Smoleńsk?

A gdzie było USA w czasie Powstania Warszawsjkiego.. jak nas przez przypadek zrzucanao "o jeden most za daleko"

kto to nas przehandlował w Jaucie?

Oto stoi Muzeum Żydów...jako placówka mająca DOPIERO / tak ją wyposażyli- "niekompletnie"/ imputować mam to, co dr Ratajczak mógł obalić..

różne" POkłosia" .".idy".. i inne BREDNIE..Rozumiecie rodacy! Rozumiecie Polacy -BREDNIE ..

wam-  będzie wmawiać Muzeum Historii Żydów.. i ZMUSZĄ was do PŁACENIA do pracy ..do PŁACENIA i do pracy..

abyście płacili za holokaust!!!!!

Za to KŁAMSTWO, co wam wmówią!!!  jak-  zieloną wyspę...

Zrobią taki napis ..NOWI PANOWIE czytaj Żydzi  :" Przez pracę wyzolisz się z antysemityzmu"..

na wzór tego z Auschwitz.. Na wzór tego, z Auschwitz....

Nie nie jestem rasitom..nie jestem antysemitą..To ktoś wymusza na mnie te; myśli.. słowa..

 to przemysł holokaustu..który-  DURNI SZUKA..aby: płacić i płacić i płacić..

I za ta przyczyną : emeryci mają ZDYCHAĆ w nędzy,,młodzi - EMIGROWAĆ i emigrować ..aby przestrzeń życiowa była dla Żydów.. a Polski ma nie być..

Nawet Putin, z sołdaterią, czeka na wybik wyborów..

Vote up!
3
Vote down!
0

poko

#1477084

Ależ obliczenia zostały zrobione.

Ale aby przebiły się do publicznej świadomości,

to również tacy jak my, muszą to wspoóc.

Zatem pomóż w rozmnażaniu:

http://3obieg.pl/skala-ludobojstwa-wskutek-ii-agresji-sowieckiej-wobec-panstwa-polskiego

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477087

Chodzi o całą II światową..

Nie tylko o Rosję ..ale i o - Niemcy!!!

Jeżeli jakiś obóz koncentracyjny wyzwalano..to w nim nie byli SAMI Żydzi..

Auschwitz było budowane do eksterminacji POLAKÓW !!!!!

Ilu Polaków w Auschwitz zginęło? A ilu Żydów? innych nacji?

jak było w innych obozach? Proporcje..

O tych poległych POLAKACH.. przy wyzwalaniu: Francji Belgii , Holandi i ..UWAGA ..achtung - NIEMIEC !!!!!

tak , tak Polska wyzwalała Niemcy -też .Od faszystów, jak głosi oficjalna wersja..ale nie popularyzowana.. z "jakiś powodów"

No i Włochy..Austrię..itp..

to straty w ludziach a inną rzeczą są straty FINANSOWE...

Zestawienie: straty w ludziach- tyle i tyle..

straty finansowe..tyle i tyle..

straty terytorialne..tyle i tyle..

przy takim bilansie KONIECZNYM , parę rzeczy wypłynie..

Ze : JEDYNYM przegranym w II wojenie światowej to - POLACY !!!!!!

Tylko POLACY !!!!

Nie wstydźmy się "zwycięstwa"...wszak- " zwyciężyliśmy"...

Żydzi, uzyskali Izrael..

A my..?

A my..? straty w ludności , straty finasowe ..ZDRADĘ od aliantów.. i okupację Sovieta..

Do jasnej cholery, takie "nieumiejętności w liczenu,  DROGO nas będą kosztować!!

będą kosztować  - UTRATĘ PAŃSTWA..

Takie to ważne !!!!

USA naciska na oddawanie lasów - Żydom..Armia Czerwona na rzut kamienia..

tu, nie ma nic -przypadkiem!!!!

Soviet - "Nieludzka Ziemia- czytaj Katyń..

Niemiec- Auschwitz.. i inne mordy terror ..

Alianci- w Londynie ZAKAZANO -Polakom udziału w paradzie zwycięstwa..ZAKAZANO !!!!

alianci zrzucali nas   "-o jeden most za daleko" - i nie jest to przypadek!!!!.. pod Mte Cassino...ginęliśmy..

A teraz..banda sukinsynów antysemitów, z nas robi!!!!

Vote up!
5
Vote down!
0

poko

#1477093

Słuchaj,

w co drugim moim wisie jest żądanie uczciwego rozliczenia. To niemalże temat dyżurny.

Sami tez liczymy. Ostatnio napisałem o nominalnej wartości Polski, a w tym wartości Polaków.

Wiemy ile Niemcy są nam winni, ile ruskie i angole.

 

Wiedzę mamy. Tylko co z nią robić?

Masz pomysły?

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1477097

Obliczenia MUSZĄ być wiarygodne..via- IPN ..lub zawodowi historycy z dorobkiem naukowym.

Jeżeli , już będą..to w głowy każdemu powbijać ..poprze podręczniki ENCYKLOPEDIE.. i inne metody- "mniej bolesne"

media , knferencje..

To musi być wiedza PAŃSTWOWA...o powadze - solidnego dzieła naukowego.

Wiemy ile "rezanie" -ofiary ludobójstwa na Ukrainie..wiemy Katyń/ jako symbol..

+ "nieludzka zienmia"  i GUŁAG..straty ludności cywilnej pod okupacją Sovieta i Niemca..

Celowa i świadoma eksterminacja narodu polskiego..zamojszczyzna i inne ...

Powojenna miana granic, tego nie ułatwia..ale..ale Żydzi się policzyli..

Pozdrawiam..

 

Vote up!
2
Vote down!
0

poko

#1477102

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.

Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego,
co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.

[ Kathleen Norris ]

Vote up!
4
Vote down!
0
#1477119

Pić zimną wodę, spać na betonie, czytać wybiorczą, oglądać TV

i wybrać brunka - efekty gwarantowane.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477121

Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem.

[ William Shakespeare ]

Vote up!
4
Vote down!
0
#1477123

Mała szydera oczy otwiera.

{Chłodnym okiem. TVRepublika}

Vote up!
3
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477130

Na cudze błędy patrzymy jak na cudze żony. Mamy z nimi dużo więcej radości niż z własnych.

[ Charles Chaplin ]

Vote up!
4
Vote down!
0
#1477131

Spośród jedynych dwu wyjść, Polak zawsze wybierze trzecie,

ale po głębokim zastanowieniu nad czwartym i piątym.

Jam

Vote up!
4
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477139

znam to z "przykładów" na naszym portalu , własnie jeden taki wybrał po głębokim zastanowieniu wariant piąty - ma dość :-))))))

Vote up!
5
Vote down!
0
#1477142

Chwała na wysokości Panu,

a na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1477146