Bastion zdobyty

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj


 

Matematyka jest nieubłagana. Nie ma tam wątpliwości. 2+2=4.

Statystyka i oparta na niej socjologia jest w dużym stopniu częścią matematyki.

Tak więc statystyczny rozkład normalny głupców i głupoty jest w poszczególnym narodzie taki sam. Oczywiście uwzględniając również odchylenie standardowe.

Dlatego też z prawdopodobieństwem bliskim pewności w Prawie i Sprawiedliwości jest mniej więcej tylu głupców i taki poziom głupoty, jak w całym antypisie razem wziętym.


 

Dlatego też wczorajsza żenada – zezwolenie na zdobycie przez zjednoczone siły PO, PSL i komunistów Senatu, poprzez niechlujstwo umysłowe i butę ludzi Dobrej Zmiany, jest ostatnim ostrzeżeniem, że, postępując dalej w taki głupi sposób, można stracić wszystko.

I to szybko. Bo moment jest krytyczny. Już za pół roku wybory prezydenckie. Idąc tak dalej, jak w ostatnich miesiącach, jest wielce prawdopodobne, że pozostawienie Andrzeja Dudy na fotelu prezydenta nie będzie bułką z masłem.

Przekleństwo gry o rezultacie 49% może się powtórzyć.


 

Senacki antypis po wyborze marszałka i zwycięstwie swego kandydata zademonstrował, że mimo wielu tytułów profesorskich, czy doktorskich, mamy do czynienia z dosyć marnymi ludźmi. Ten otwarcie demonstrowany triumfalizm, ta ze łzami w oczach "Jeszcze Polska nie zginęła..." pokazały, że są to ludzie mali, niepoważni i nie za bardzo panujący nad swoimi emocjami i rozumem. Obywatel myślący trzeźwo wiedział o tym od dawna.

I co z tego? Takie osobniki, jak Brejza, Kamiński, Kwiatkowski, czy Gawłowski zostali senatorami wbrew logice, moralności i zdrowemu rozsądkowi. Dlaczego? Bo statystyka jest nieubłagana. Na jednego mądrego wyborcę przypada jeden głupi wyborca. A o zwycięstwie w tę, czy we w tę decyduje tylko odchylenie standardowe – 1% w lewo, albo +1% w prawo.

Dobra strategia polityczna, czego najważniejszym atrybutem jest skuteczność, dąży do zdobycia takiej wartości oczekiwanej na podstawie analizy tendencji centralnej, aby z jak najwyższym prawdopodobieństwem zapewnić sobie zwycięstwo, tzw. Wartość oczekiwaną.

Granie w grę "orzeł, czy reszka", gdzie prawdopodobieństwa wygranej są 50 : 50, jest w polityce igraniem z ogniem, co, jak uczymy już małe dzieci, jest dużą głupotą.

A tak sobie właśnie PiS od paru miesięcy zaczął pogrywać.

Czy żaden pisowski mądrala, czy nawet zatrudniony specjalista – analityk, nie powiedział im, że te ponad 8 milionów wyborców przeciwko zjednoczonym siłom PO, PSL, SLD, Kukiz15, Wiosna, Zieloni, Razem i kto tam jeszcze, to za mało, by spać spokojnie?

A do tego jeszcze GieWu, TVN, Bruksela i Berlin i ani na chwilę nie zapominając o Warszawie, Gdańsku, Łodzi, czy Wrocławiu.

I sądy... i uniwersytety...


 

Tych, którym bardziej pasuje III RP, tych, co to nawet by swoją matkę sprzedali za psi grosz i ci, co chorobliwie nienawidzą Kaczyńskiego, Macierewicza, et consortes, jest ciągle jeszcze około połowy polskich wyborców. Więc tu zwykłe pitu, pitu Morawieckiego, czy 500+, które wystygło po 3 latach i już nie daje żadnego efektu, nie wystarczy. Najmądrzejsi w polityce wiedzą, że najbardziej zawsze liczy się TU I TERAZ.

Wiarygodność, zaufanie i szacunek do siebie buduje się przez dziesięciolecia. Cztery lata to za mało, by to, co jest dzisiaj tylko powierzchowne, na trwałe przeniknęło do serc i umysłów.


 

Wielu ciągle myśli: - To nie było takie złe. Było spoko. Piwko... grill... ciepła woda w kranie... No, spoko. I zakombinować można było. Doktorowi chatę wymalowałem i nie chciał jakiejś głupiej faktury. I nie liczył farby i pędzli, które wystarczyły na inny lokal. Żyło się. A gdy kobita zachciała mieć chatę, to się do Szweda wyjechało i się robiło to samo i tak samo. Długo wytrzymać nie szło. Może rok. Bo oni jacyś dziwni... no i najważniejsze – gorzała i fajki zajebiście drogie.


 

Entuzjazm, łzy w oczach... szaleństwo wprost. Bastion zdobyty. Mamy senat. I od razu strzały w brzuch pisiorów. I co z tego, że macie najwięcej senatorów?! Nie dostaniecie wicemarszałka! Nie, bo nie! A jutro zmienimy regulamin senatu, że będziemy nie u su wal ni. I pocałujcie nas w żyć. To my teraz tu rządzimy. Lekarze – profesorowie i doktorzy. Marszałek, który zrujnował swój szpital, senator – psychiatra Klich, który nigdy sam sobie nie postawiał diagnozy, gdy rozwalał armię Rzeczypospolitej. I my, zwykli karierowicze, którzy przylepimy się do każdej władzy i tam, gdzie są frukta. Ja, "Misio" Kamiński – narodowiec, pisowiec, konserwatysta i socjalista, potem platformers i ludowiec partii chłopskiej. Nigdy w życiu nie pracowałem. Bo to dla frajerów. Ja, młody Brejza – hodowany przez tatusia, szefa sitwy lokalnej, młody, zdolny cwaniaczek – kombinator. Poza tym, jak kolegę senatora Gawłowskiego, gdyby psy Kamińskiego Mariusza mnie dorwały, to kto wie, ile bym kiblował.


 

Tak... głupota rozkłada się po równo. Wystarczyło tylko grać, jak to ładnie nazwano, "totalnie", taka wolna amerykanka, czyste, chamskie chuligaństwo i pisiory jeszcze bardziej zgłupiały.

Ą, Ę, kultura, demokracja, wolność i swoboda, chrześcijański drugi policzek, a szubrawcy, łachudry, a nawet bydlaki zawsze wygrają.

Kto sam walczył, ten wie, że trzeba się ubrudzić i zawsze się spocić.


 

No więc pozostało pół roku do wyborów prezydenckich. Wszystko wygrać, albo wszystko przegrać.

Senat też można dość szybko odzyskać. Wygrana antypisu to kieliszek postawiony wysoko na linie.

To nie tak istotne. Jedyne co się liczy, to przez te parę miesięcy przekonać naród, że nie utraciło się mocy sprawczej. Że koło zamachowe jest już tak rozpędzone, że bez połamania kości nie da się zatrzymać.

I udowodnić, że w kwestii głupoty odchylenie standardowe w rozkładzie normalnym wskazuje jednak na przewagę Dobrej Zmiany.

I aby więcej nie było to głupie 1%.


 


 

.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:17)

Komentarze

Ale stało się, mleko się rozlało. Liczy się tylko TU i TERAZ. A więc teraz jest jak jest i mamy z tym co jest problem do rozwiązania. Najlepiej, tak na gorąco metodą SWOT. No i może jeszcze nie powinniśmy poddawać się demonowi odchylenia standardowego, ale przejdźmy od zespołu ludzi pilnie obserwujących trendy, do tych, którzy trendy kreują.

Wtedy żadne odchylenie standardowe nie przysłuży się antypolskiej partii. Ani dudu.

Musimy "udowodnić, że w kwestii głupoty odchylenie standardowe w rozkładzie normalnym wskazuje jednak na przewagę Dobrej Zmiany". Po prostu.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1609100

Otóż to.

Sądzę, że samej mądrości nie brakuje. Brakuje charakterów. Brakuje wojowników.

I jeszcze jedno - sprawy należy doprowadzać do końca. I to w miarę szybko. Bo cierpliwość jest paliwem, które najszybciej się spala.

A jak się podejmuje tak zwaną "niepopularną decyzję", to trzeba tłumaczyć co, jak i dlaczego, a nie milczeć.

Proszę bardzo - Gawłowski nie siedzi w więzieniu, mimo bezsprzecznych dowodów, bo o tym nie decydujemy my, tylko sądy, które są, jak wiecie, wrogie wobec nas.

Trzeba mówić i mówić. I nie tylko obiecanki. I nie tylko chwalenie się bez umiaru ile dobrego się zrobiło. Trzeba mówić, co się będzie naprawiać. I zaraz naprawiać.

A jak się nie ma pomysłu, to to oznajmiać i szukać. A my - podpowiadać im. Czytają, czytają. Może to przypadek, ale 2 miesiące po moim artykule o naprawie służby zdrowia, gdzie pisałem o wizytach domowych na wezwanie, co nazwałem DrUber, nagle minister zaczyna mówić o projekcie "lekarz na telefon".

 

No nic... Dzień po dniu będziemy obserwować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1609105

  Witam! Do PIS musi dotrzeć, że obecnie demony komunistyczne wychynęły z nor i scementowały się z mafią układu pokomunistycznych służb wspieranych przez wszelaką agenturę. Te antypolskie parchy, muszą napotkać radykalny opór rządu wybranego przez większość społeczną kraju. Za chwilę zobaczymy naocznie, że podaną rękę te hieny oplują. Czas na radykalne zaniechane ustawy, zmieniające postrzeganie Polaków wartości, że nadrzędną wartością jest Polska, jest katolicka od wieków ojczyzna i rodzina. Wszelki wreszcie czas na ustawę medialną, z resztą wtedy będzie łatwiej. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

ronin

#1609114

"Witam! Do PIS musi dotrzeć, że obecnie demony komunistyczne wychynęły z nor i scementowały się z mafią układu pokomunistycznych służb wspieranych przez wszelaką agenturę. "...

Miałem się powstrzymać, ale nie wyszło: Jak wy chłopcy pierdolicie bez sensu...
Przecież o tym pisze tu kilka osób od dawana. Przecież to było dawno do przewidzenia. Przecież była mowa , że tak to właśnie będzie. A teraz zagadka... Dlaczego było to do przewidzenia i dlaczego gromada jełopów z "Niepoprawni" tego nie przewidziała ... ???.

Ps. Przepraszam za język, ale czasami uważam, że tu tak trzeba...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1609159

O! Odezwało się sumienie Narodu z Gdyni!

Gdy my już o tym fakcie dawno pisaliśmy co wyrabia PiS, to jakie były odpowiedzi szturmowców z PiS, czerwone onuce, wywrotowcy, pożyteczni idioci, kacapskie agęciory i w tedy światłość i mądrość kosmiczna tego z Gdyni nie widziała tego zadrożenia.

Dzisiaj wylewa krokodyle łzy na te zagrożenia, które PiS sobie stworzył i będzie stwarzał.

Bo pycha idzie przed upadkiem.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1609117

Masz manie prześladowczą? Wszędzie łazisz za mną. A ja już dwa psy mam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1609120

To muszę ciebie pilnować i reagować gdy będziesz pisał głupoty, by pokazać twoją indolencję na zagrożenia.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1609126

'A ja już dwa psy mam."

A co, "husky"
już nie daje rady ?.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1609160

Znasz bajkę o wężu portalowy przygłupie 

To s......... obszymurku

I zamknij ta japę już

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1609165

Przyznam, że obsikałeś mi nogawkę...
Zuch pies :).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1609166

 

 

Ona ma bardziej przyziemne potrzeby?

 

 

Gdzie jest ten Zawiszak, jest okazja

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1609177

I tak mieli duże szczęście utrzymując sejmową większość z dożywotnimi posłami których jedynym osiągnięciem w sejmie (po za sejmem radzą sobie z obstawianiem "fuch" dla rodzinki i znajomych) było i jest bezmyślne, na polecenie, podniesienie ręki do góry podczas głosowania - okr 34.  Z Senatem  już nie przechodzi kolejny raz, "sadzenie dębów" nie wystarcza nawet na zwycięstwo nad też zupełnie jałowym Wcisło lewackiego chowu które jednak się wcisło markując w okręgu jakieś "zamierzenia". Kiedy angażowałem się przed wyborami 2011 po stronie PiS, w okręgu było paru energicznych, wykształconych ludzi zaangażowanych w popieraniu tej opcji. Niestety, stanowili konkurencje dla dożywotnich "działaczy" i zostali zmuszeni do odejścia, poszli w tzw. "niebyt" polityczny, nie angażują się nigdzie, rzadko chodzą na wybory, zagłosowali na Konfederację ale bez poprzedniego  zaangażowania. Tak PiS zniechęca ludzi do polityki, a ŻydoPiSem dopełnia miarkę.

Podobnie chybiona jest kandydatura na Prezydenta. Wystawia się człowieka który zawetował jedną z najważniejszych reform od czasów komuszych - sądowniczą - chyba, że zrobił to w uzgodnieniu z Prezesem. Inaczej trudno to zrozumieć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-9

antyleming

#1609180

Będziemy dalej marudzić i narzekać?

Albo jak te głupki powtarzać - a nie mówiłem, a nie mówiłem.

Wygrana 13 X jest dużym sukcesem. Tu nie ma wątpliwości. Przy tak potężnym skomasowanym ataku wytrzymać tyle, to poważne zwycięstwo.

Najsłabsi i najmarniejsi, co to szybko, szybko, bo nic nie pojmują, odpadli. No i dobrze. Poziom IQ zwolenników się przez to zwiększył.

Natomiast my, zwolennicy zmian musimy dużo pracować. To jest rewolucja rozciągnięta w czasie, bo trzeba umysły naprawiać. Ludzie się zatracili w tym bałaganie. Więc jesteśmy potrzebni.

Nie ukrywać błędów i nawet afer, tylko je tłumaczyć i komentować. Inaczej zrobią to za nas trolle, agenci i pożyteczni idioci.

Jak zwykle po swojemu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1609195

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1609208

Pryszcze wyjooo bo gorzała drożeje

Ja tam jestem za, paczka papierosów powinna kosztować 45 zł, z czego 10 zł powinno iść na specjalny fundusz z którego leczono by pryszczatych z glupoty i kretynizmu

 

.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1609257