Klub Dyletantów – wielki come back

Obrazek użytkownika jazgdyni
Blog


.

 

 

 

 

 Ponad trzy lata od powstania. Setka blogerów. Spokojna przystań, gdzie można było odetchnąć od napięcia dnia codziennego. Od Bronka, Donka i Kopaczki. Od kłamstw i propagandy. Od Putina, który znika, a potem się pojawia. I od rakiet, co czekają w gotowości.
 
Dajmy sobie pożyć i wyciągnijmy nogi z tego bagna.
Cieszmy się choć trochę, póki jeszcze możemy. Świat jest piękny, a my, jak by nie patrzeć – jesteśmy dobrzy. Złość nas czasami ponosi, lecz w sercach nie nosimy nienawiści.
 
Zawsze ktoś pyta – dlaczego Dyletanci?
Wyjaśnienie prawdziwego znaczenia słowa jest poniżej w tekście. I w oparciu o tą prawdziwą definicję, anie tą potoczną, ludową, można powiedzieć, że bycie dyletantem to pewna filozofia, postawa życiowa, która nas zmusza, by życiem jak najbardziej się cieszyć. By je smakować. Nie być tylko biernym obserwatorem, lecz jak najbardziej aktywnym uczestnikiem.
 
Żeby już w jesieni życia, gdy chwytają pierwsze przymrozki, siedzieć w wygodnym fotelu, otulony kocem, z ulubioną kawą lub herbatą... i rozmyślać... i wspominać. A ma tego być tak dużo, że godzinami, ba... dniami nie musimy wracać do tych samych wspomnień.
Żeby było jeszcze lepiej, dodam radośnie, że kończą się prace nad wdrożeniem skutecznego leku na Alzheimera. Więc warto mieć dużo do zapamiętania.
Ludzi, miejsc, widoków, dźwięków i zapachów – a wszystko to razem pięknie i harmonijnie połączone.
 
Popatrzcie, jak trzy lata temu, w styczniu 2012 zakładałem Klub – Ars Dilettanti (nieco uaktualniłem):
 
Żyjemy w strasznych i jednocześnie ciekawych czasach.
Nie tak jeszcze dawno przez świat przetoczyły się wielkie i przerażające wojny.A już następne się toczą i wiszą w powietrzu.
Wojny i zagłady, jakich historia ludzkości nie znała. Najstarsi z pośród nas przeżyli to na własnej skórze.
W tym samym czasie chore i zatrute umysły wymyśliły dwie najstraszliwsze ideologie - komunizm i faszyzm. To one doprowadziły do wojen i śmierci milionów ludzi.
Świat jeszcze się po tym wszystkim nie otrząsnął.
Różni pogrobowcy tych zabójczych ideologii, dla niepoznaki zmieniwszy maski na tak zwanych lewicowców, zielonych, neoliberałów starają się kontynuować swoją destrukcyjną robotę.
 
Pod fałszywymi i zakłamanymi hasłami starają się zniszczyć kulturę europejską, z jej wielowiekową tradycją, jej wartościami i zasadami.
Ba... ostatnio nawet zabrali się za niszczenie europejskiego systemu państwowego, realizując w ten sposób przeklęte idee Róży Luksemburg, Hitlera, Lenina i Stalina.
 
Zaczyna się likwidować humanizm.
 
Aktualne dla współczesnych, często samozwańczych przywódców są tylko dwa starorzymskie hasła: divide et impera – dziel i rządź, oraz panem et circenses - chleba i igrzysk.
A większość ludzi ma być sprowadzona do roli motłochu. Już teraz właściwie jesteśmy tylko poddanymi, a nie obywatelami. A jutro kim mamy być? Niewolnikami?
 
Jednocześnie ostatnimi laty dokonał się niezależnie, choć również przy pomocy tych zbrodniczych wojen, niebywały postęp nauki i techniki.
Spowodowało to, że drastycznie zmienił się styl życia ludzi prawie na całym świecie. Lecz wszystkie te wynalazki jeszcze bardziej odhumanizowują.
Panuje przewaga techniki nad biologią i rozumem.
 
Współczesnym światem rządzi telewizor, telefon komórkowy i Internet.
 
Mam nadzieję, że właśnie ten ostatni pozwoli powrócić nam do szczytnych idei humanistycznych epoki Renesansu.
Potrzeba jak najwięcej ludzi o otwartych umysłach i szerokich horyzontach. A tak codziennie, ludzi, z którymi można interesująco pogadać na każdy temat.
 
Jest to zadanie dosyć trudne, gdyż potrzebna jest porządna edukacja. A psucie edukacji zaczyna się już w przedszkolach i rodzinach. A dalej jest tylko gorzej. Systemy edukacyjne na poziomach szkół podstawowych, średnich i wyższych, kiedyś w miarę spójne i logiczne, po kolei padały ofiarą zwariowanych eksperymentów tzw. reformatorów. Rezultat mamy przygnębiający: młode pokolenia są źle wyedukowane, nie mają potrzeby wiedzy i ich wyobraźnia jest w stanie uwiądu.
Do czego ta destrukcja może doprowadzić? Będziemy mieli coraz większe masy słabo myślących ludzi, którym wystarczy zapewnić podstawowe warunki bytu, aby byli zadowoleni. Ludzi bez głębszych myśli. Bombardowani telewizją i nowymi gadżetami będą się koncentrować na swej mało wymagającej pracy, taniej rozrywce i pełnym brzuchu. Nic więcej nie będzie im potrzebne.
Sterowanie tym systemem i taką społecznością przejmą dwie kasty: kasta przywódców i kasta technokratów. Przywódcy będą pracować nad tym by nowy system doskonalić i utrwalać. Technokraci natomiast zapewniać będą środki techniczne do utrzymywania systemu w ruchu, produkując dostateczną ilość żywności oraz tak potrzebnych społeczeństwu gadżetów, zaspakajających ich naturalne i wymyślone przez przywódców dążenia.
 
Jeżeli się z taką perspektywą się nie godzimy, to należy natychmiast podjąć odpowiednie kroki. Najważniejszym celem jest niedopuszczenie do zasklepienia się ludzi w roli bezwolnego motłochu. Trzeba budzić ich świadomość i zdolności samodzielnego myślenia. Trzeba pokazywać, że poza porcją codziennej papki dostarczanej przez media jest inny ciekawy świat pełen wyzwań, pytań i odpowiedzi. Sukcesem będzie, jeżeli ludzie zaczną sobie zadawać pytania. I nie o to gdzie i za ile można coś kupić, ale po co się właściwie żyje i czy to życie jest takie, jak być powinno.
 
Ktoś słusznie zauważył, że w dniu dzisiejszym władze sprawują banksterzy i gangsterzy. Dla nich właśnie produkuje się zegarki po 50 tyś dolarów, samochody po milion euro, jachty po 20 milionów i prywatne odrzutowce po 40 milionów. Podczas gdy członek społeczeństwa zakwalifikowany do motłochu zarabia 2 tysiące zł, marząc by tą sumę podwoić, bo 4 tysiące zapewnią mu względny dobrobyt, a nasz krajowy bankster,  pan Krzysztof Bielecki zadowalał się pensją 500 tyś zł. Przedstawiciel narodu w Europie, pan Tusk otrzymuje niestety tylko nieco ponad 100 tyś zł. No, ale Polska jest biednym krajem.
Widać od razu, że przepaść jest ogromna, co najmniej ponad stukrotna, jeżeli chodzi o zarobki. I stale się powiększa.
Dodatkowo banksterzy i gangsterzy zabezpieczyli się systemowo w ten sposób, co widać choćby w obecnym europejskim kryzysie, że gdy coś spieprzą, to za to będzie płacił motłoch. Oni kary za swe błędy nie poniosą.
 
 
Dyletanci w założeniu są ludźmi, którzy patrzą i widzą. Mają swoje zdanie, własnym umysłem ukształtowane, a nie z wiodących gazet i telewizji. To nie jest takie skomplikowane być dyletantem – trzeba przede wszystkim umieć myśleć samodzielnie, zdobywać wiedzę i kiedy tylko się da, ją rozprzestrzeniać.
I wyciągać jak najwięcej ludzi, by nie byli skazani na bycie motłochem.
 
CDN.
 
Wszystkich zmęczonych codzienną grozą i codziennym fałszem zapraszam do Klubu. Nasze mądre Panie i rozsądnych facetów. Jeżeli chcecie sobie po prostu pogadać, zająć się życiem i kulturą; zapomnieć o Tusku, Komorowskim, Putinie, Merkel i całej reszcie. Chociaż na dłuższą chwilę...
By oddychać głęboko świeżym powiewem nadchodzącej wiosny; przygotowaniami do Wielkiej Nocy i w nieustannym dążeniu do szczęścia, spokoju i miłości – chyba najważniejszych spraw w życiu każdego człowieka.
 
 
]]>http://klubdyletantow.blogspot.com/]]>

 


 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (10 głosów)

Komentarze

To ja też zakładam bloga pod nazwą -" Klub do smakoszy whisky i wielbicieli pieknych pań"

Muszę się tylko naumieć jak to się je tzn: jak się tak w tym blogospocie zakłada takie cus, mam nadzieje że mnie Januszu naumiesz a i liczę że i Ty i Marek to będziecie tam mieli legitymacje nr.1 i 2 a i na pozostałych licze że dopiszą

Vote up!
4
Vote down!
0
#1470870

To już się spóźniłeś !!!!!! :D:D:D

 

Ten blog istnieje już od trzech lat! Przez ostatni rok był martwy.

Zapraszam ciebie jako pierwszego, jeśli nie chcesz się tylko martwić Komorowskim i Putinem.

A moje szkolenie o whisky czytałeś???

Wkrótce je przypomnę.

 

Serdeczności

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470881

Czytałem ,czytałem ale mam nadzieje że mnie naumiesz zakładać blodspota i znajdzieśz sie w moim klubie

Vote up!
4
Vote down!
0
#1470883

To proste jak samogwałt.

Tylko musisz zarejestrować się na google.

 

Reszta na PW

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470888

" i cygar"

Vote up!
3
Vote down!
0

hobo

#1471012

markowych** cygar

 

że też i o tym zapomniałem - dzieki zmienie tytuł bloga (którego dopiero mam zamiar stworzyć)

ps.

** skojarzenia nie są uprawnione

Vote up!
3
Vote down!
0
#1471015

To wprawdzie tytuł notki obok ale tak na gorąco to może Januszu mógłbys pełnic taka role skoro tam juz jesteś

Vote up!
5
Vote down!
0
#1470879

...widzę , ze naganiacz rogacizny znów zwabia łosi :)), aby Ojciec Założyciel miał znów ferme blogerów ...

ciekawe skąd wziąłeś tych "setkę blogerów" :))...ale nic to ...wasz Kwartet Egzotyczny nadaje się znakomicie...Ojciec Założyciel wachlowany przez Józefa  Londynu end consortes :)))

 

a tak na poważnie oczywiście, że zalożenie bloga na googlach to łatwe jak "samogwałt" jak to napisałeś Józinkowi, sęk w tym, ze robiła go Leoparda, może założenie nie wymagalo od niej wysiłku, ale przekopiowanie twoich wypocin już tak, więc przydałoby się jej za to jakoś wynagrodzić, albo choć podziękować, a nie besztać ją publicznie jak miałeś to okazję niedawno robić...

...najbardziej nie lubię bezczelności, myślę, że blogerzy nie dadzą się znów nabrać na Zagrodę Ojca Założyciela...

 

...nie stawiam ci pały, aby nie psuć ci narcystycznego samouwielbienia...

Vote up!
4
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1470903

Jak sobie dobrze popatrzysz, to mam już sześć niezależnych tematycznie zróżnicowanych blogów.

A tak, tak - była setka.... stare dobre czasy, Rolex, Andy, a nawet Ptasznik z Trotylu. A ile dziewczyn !

Z Leopcią jestem w takim stałym kontakcie, kiedy to tylko możliwe... co ty wiesz.

Na razie robię ci wejścia, żeby nie było smutno.

Narcystyczne samouwielbienie zarzucane komuś, jest zazwyczaj kompleksem swojej niskiej wartości. Nie martw się, już my ciebie wyprostujemy.

Jesteś doby materiał na przyzwoitego górala.

 

Zapraszam na kawkę słodzoną cukrem z brzozy (nie używaj obcych nazw, bo to myli).

 

Twoja nemezis

Vote up!
3
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470908

"twój" Klub Dyletantów (chodzi o witrynkę) budowała od podstaw Leopcia, kopiowała po nocach ponad 400 postów, dodawała zakładki...ale grymaśny OZ zmieniał kurniki jak rękawiczki...zostawił witrynkę w ciorty...teraz se przypomniał i podpina się:)) i wielki "kombek" ...koń by się uśmiał

 

...i ja wiem, że nie masz żadnego kontaktu z Leopcią...ona już nawet adminem tam nie jest, boś zrobił porządki ...honorowo by było podziękować Leopci za pracę którą włożyła, a z której ty będziesz spijał nektarek...zrób coś sam i pochwal się a nie pasożytuj...dziękuję za uwagę

Vote up!
2
Vote down!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1470931

Ty jakiś wizjoner jesteś! Może powróżysz?

No pacz jaki agencik - wi wszystko - a jak nie wi to sobie wymysli.

Och Trybie, Trybie - co ty wisz?!

 

Już ci się bidaku blogowanie do pustej ściany znudziło?

Żydków ni ma i rezunów...

A jak fakty widzisz to uciekasz pod głupim pretekstem. Na poważne dyskusje ciebie nie stać. Tylko kogutki i pitolenie.

 

Taki szczeniak z ciebie. Dobry adiutant Gruchy....

Vote up!
3
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470934

...no gratuluję !  Wreszcie się na  tobie poznali i  docenili.

Widzisz jak dobrze, że skończyłeś ten kurs w Kiejkutach Małych.

Tera będziem mieli wieści z Moskwy od ojczulka Pierzastego :-))) ?

A, jeśli można ?.... jaką fuchę przeznaczyłeś Hadaczowi ?

Czy kolega Genek już filmuje ? Czy prorok Kurzeja cuś przewiduje ?

Powiedz mój Ty trybusiu.... Tobie nie wstyd, robić z siebie takiego ch..... ?

ukłony dla Twojej ładniejszej Połowy !\

Czy ta zacna Pani jest w stanie zagonić cię do jakiejś roboty :-))) ???

ps.

... nie wstawiam CIPA-ły,  bo jeszcze cię cenię ... Może dlatego, że lubię Rabkę ?!!

...widzę , ze naganiacz rogacizny znów zwabia łosi :)), aby Ojciec Założyciel miał znów ferme blogerów ...

ciekawe skąd wziąłeś tych "setkę blogerów" :))...ale nic to ...wasz Kwartet Egzotyczny nadaje się znakomicie...Ojciec Założyciel wachlowany przez Józefa  Londynu end consortes :)))

 

a tak na poważnie oczywiście, że zalożenie bloga na googlach to łatwe jak "samogwałt" jak to napisałeś Józinkowi, sęk w tym, ze robiła go Leoparda, może założenie nie wymagalo od niej wysiłku, ale przekopiowanie twoich wypocin już tak, więc przydałoby się jej za to jakoś wynagrodzić, albo choć podziękować, a nie besztać ją publicznie jak miałeś to okazję niedawno robić...

...najbardziej nie lubię bezczelności, myślę, że blogerzy nie dadzą się znów nabrać na Zagrodę Ojca Założyciela...

 

...nie stawiam ci pały, aby nie psuć ci narcystycznego samouwielbienia...

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/101524/1470903

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1470911

zatkało mnie - wiec nic nie napisze bo musze się nacieszyc widokiem Twojego awatara:-))))))))))))))))))))))))))))))

Vote up!
5
Vote down!
0
#1470920

// .nie stawiam ci pały, aby nie psuć ci narcystycznego samouwielbienia.//

dobrze wiesz że to "bezpłciowa" pała , ba nawet niezmierzalna, ale tak juz na serio, miast się srożyc to lepiej zabrać się "do roboty" i zacząć pisać. Pewnie tematów w głowie masz mnóstwo, bo sporo sie w ostatnim okresie działo.Przybliżyłbyś nam ciekawostki z zaprzyjaznionego portalu bo to co można wyczytać to pewnie nie wszystko. Co z tym Twoim kolegą S.L jaki jest stan zdrowia psychicznego. mam spore obawy że może mu się stać jakaś krzywda. Może przekonał byś go do powrotu na nasz portal, bo zawsze to jeden intelekt wiecej.

Złóż też gratulacje MAX8888 za spory awans, wprawdzie to nie "orzeł" ale może coś tam zmieni

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1470924

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1470925