Czego chce Ordo Iuris i Łukasz Warzecha?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Uporządkujmy sobie dla pełnej jasności:

  • Prawa człowieka są prawami uniwersalnymi
  • Wg. ogólnoświatowego rozumienia, człowiekiem staje się w momencie poczęcia
  • Życie i jego ochrona jest sprawą pozaprawną. A w polskiej Konstytucji jest wartością nadrzędną i pierwszoplanową.

 

 

 

Jestem głęboko przekonany, że odnośnie tego nikt nie ma najmniejszej wątpliwości.

To jest sprawa tak ważna i tak zasadnicza, że jakakolwiek dyskusja powinna odbywać się w pełnej powadze, a także pomiędzy ludźmi o wybitnych umysłach, wielkiej wiedzy i niekwestionowanych autorytetach.

I co najistotniejsze – w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu.

 

Niemalże już od roku staramy się odzyskać i odbudować Państwo Polskie. Nie jest łatwo. Ci, co mają dużo do stracenia, świetnie się czujący w zgniłej III RP, zarówno wewnątrz kraju, jak i poza jego granicami, robią wszystko, by naprawa państwa się nie udała.

To nie tylko minione osiem lat tragicznych rządów Platformy Obywatelskiej, ale całe stracone ćwierćwiecze rujnowania kraju i obywateli.

 

Proces odbudowy i tworzenia ponownie państwa opartego na podstawowych wartościach cywilizacji łacińskiej, z uwypukleniem takich cech jak uczciwość, sprawiedliwość i dbałość o dobrobyt wszystkich obywateli jest zadaniem niezwykle delikatnym. Naród nie jest niestety w pełni jednomyślny. Zdecydowana większość pragnąca dobrej zmiany jest spokojna i poważna, natomiast tracąca władzę i przywileje mniejszość - krzykliwa i awanturnicza.

Można nawet powiedzieć, że tym, którzy są w opozycji do nowej władzy, czyli także do "dobrej zmiany" zależy na nieustannej awanturze i grzaniu nastrojów, szczególnie w tej mniej świadomej, ale głośnej części społeczeństwa, którą kiedyś opisywaliśmy jako "młodzi, wykształceni i z dużych miast". Czyli całego tego mięsa armatniego korporacji i urzędów.

 

Proces odbudowy odbywa się w atmosferze nieustannych ataków przeciwników wybijania się Polski na suwerenność. Wspierani są oni przez międzynarodowych lewaków, czyli po prostu kryptokomunistów, oraz, co jest ewenementem od którego Karol Marks przewraca się w grobie, światowe korporacje i instytucje finansowe.

A całość jest nagłaśniana i podsycana przez wrogie naszej ojczyźnie media.

Wszystko to powoduje, że zamiast tworzyć w spokoju i porządku, nowa władza musi nieustannie walczyć z przeciwnikami. Walczyć w atmosferze wysokiego napięcia, wrzasków, jazgotu, jawnych kłamstw i pomówień, oraz manipulowania podenerwowanymi obywatelami.

 

 

Czy w takim właśnie momencie Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris dokładnie przemyślał swoje postępowanie wprowadzając na scenę polityczną temat aborcji i ochrony życia? Wprowadzając go w gorącym momencie brutalnej walki politycznej.

 

Opozycja, nazywająca siebie totalną, potrzebuje nieustannie paliwa, żeby podgrzewać emocje i manipulować nieświadomym tłumem. Temat Trybunału Konstytucyjnego wyczerpał swoją energię, a ludzie zobaczyli i pojęli, że sędziowska kasta uzurpatorów jest szkodnikiem działającym wyłącznie we własnym interesie, lekceważącą zwykłych obywateli i dobro państwa.

To paliwo trybunalskie właśnie wyczerpało się i przeciwnicy władzy panicznie rozglądali się, co by dorzucić, by podtrzymać ogień gorących emocji.

 

I oto, jak dar niebios, spada Instytut Ordo Iuris i przedstawia w takim krytycznym momencie obywatelski projekt przeciw aborcji, projekt tak drastyczny, że nawet kościół oficjalnie odcina się od niego.

Rozmyślam i nie wiem, czy to tylko zwykła głupota, zaślepienie ideologiczne, brak politycznego wyczucia, czy może świadome rzucenie koła ratunkowego przeciwnikom władzy. Nie sądzę, bo byłaby to świadoma dywersja we własnych szeregach.

 

Wygląda na to, że opozycja tylko na to czekała i wyciągnęła swój projekt obywatelski, skrajnie przeciwny do Ordo Iuris, zezwalający na aborcję na każde życzenie.

Przypomnę tutaj, że w takim działaniu pierwsi na świecie byli komuniści i to Stalin dopuścił powszechną aborcję. To tego ponownie żądają komunistki z Parlamentu Europejskiego.

 

Widzimy jaki jest rezultat bezrozumnego działania.

Rozhisteryzowane kobiety na ulicach, na które skierowano tysiące kamer z całego świata.

Oszalałe, z obłędem w oczach, posłanki opozycji wrzeszczące niezrozumiale do podtykanych mikrofonów.

A z tyłu zadowoleni macherzy, zacierający tłuste łapki, że znowu udało się podkręcić nastroje, że władza dostała kopa w dupę, a kłoda rzucona jej pod nogi jest wyjątkowo nieprzyjemna.

 

Czy szacowni profesorowie i doktorzy z Instytutu Ordo Iuris nie zdawali sobie sprawy z możliwych efektów swojego postępowania i ogromu szkód, jakie to może spowodować dla państwa?

 

Czas leci. Ludzie mogą się zacząć niecierpliwić. A przed władzą na prawdę ważne wyzwania. I jest ich mnóstwo. Jak je spokojnie realizować, jak co rusz pojawia się nowy, skrajnie emocjonalny problem, dezorganizujący prace na wiele dni.

 

Zgadzam się z redaktorem Łukaszem Warzechą, że sprawa ochrony życia jest tematem fundamentalnym.

Lecz jak się mocno chce kupę, to nie da się poważnie myśleć o świętym sakramencie.

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Jakoś przez skórę czuję, że nic nie jest przypadkowe, tak jak nieprzypadkowe jest jednoczesne zademonstrowane dwóch komletnie odmiennych ustaw dotyczących aborcji.

Najgorsi nie są jawni wrogowie, ale ci ukryci, którzy udają naszych przyjaciół.

Cała machina była przygotowana i rozpisana na role. Niestety M. Jurek czy Ordo wpisują się w scenariusz upadku rządu a przynajmnie do dania paliwa do dalszych histerycznych działań opozycji.

Takie jest moje zdanie i dobrze, że J. Kazyński z episkopatem przerwali tą hucpę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1521395

Witam

 

Oczywiście przeczytałem Twój wpis. I sądzę, że jest dobrze, bo i eska i jeszcze paru nie dają się zaczadzić i potrafią wyciągać logiczne wnioski.

Niestety, tu na niepoprawnych, wielu przyzwoitych ludzi dało się zmanipulować i ponieść emocjom.

Walczą przeciwko aborcji i jednocześnie walczą z PISem.

Gdy PIS upadnie i lewactwo ponownie obejmie władzę, to nie będzie tysiąca aborcji rocznie, tylko sto tysięcy.

Szkoda, że nie oglądali transmisji z Parlamentu Europejskiego, gdzie różne komunistyczne idiotki z Danii, Szwecji, Niemiec, Włoch, a nawet Hiszpanii wściekle przekonywały, że mogą zrobić ze swoim płodem co tylko chcą. Nawet potrawkę w sosie beszamelowym.

Niezauważenie ewidentnej prowakacji jest kurzą ślepotą.

 

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1521401

Bo trudno inaczej to skomentować. Wiadomo było, że w sytuacji, gdy postbolszewicka mafia od roku wyprowadza ludzi na ulice do walki przeciwko rządowi - to tak drastyczny projekt da nowe paliwo do ataków na PiS.

I w takiej sytuacji kretyni/agentura z Instytutu Ordo Iuris przedstawiają obywatelski projekt przeciw aborcji, projekt tak drastyczny, że nawet kościół oficjalnie odcina się od niego...

Musieli przecież zdawać sobie sprawę oraz muszą wiedzieć, że kontynuując swoje żądania jedyne co mogą osiągnąć, to przejęcie władzy przez mafię z PO oraz zdegenerowane lewactwo - a to oznaczałoby aborcję na życzenie...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1521461

Wydaje się oczywiste, że Ordo Juris gdyby faktycznie chcialo zmiany ustawy aborcyjnej, wiedząc co szykują tego przeciwnicy, powinni zwołac równie silne i liczne rzesze przeciwników aborcji aby pokazac swoją determinację. Zrzucenie odpowiedzialnosci na rząd w sytuacji braku dzialania ze swojej strony, bo nie jest tym samo zebranie podpisów, ale faktyczne działanie czynne, daje poważne wątpliwości co do ich rzeczywistych zamiarów. Tak było chociażby w sprawie TV Trwam, pamiętam ile ludzi zebrało się na pl. Trzech Krzyży aby poprzec czynnie żadanie uzyskania licencji. Teraz nikomu sie nie chcialo, a zapowiedzi o kontynuacji tych zadym na każdym powinno zrobic wrazenie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1521481

Żeby zajmować się polityką – to trzeba umieć myśleć oraz przewidywać następstwa swoich działań.

Same dobre chęci oraz nieograniczona myśleniem dewocja może szybko doprowadzić zniszczenia tego wszystkiego, co udało się osiągnąć…

A to co osiągnęli przez swoje działania szefowie Ordo Iuris – doskonale widać było na ulicach, na które wyszło trochę zdziczałych i zlewaczonych kretynek wzywanych do tego przez antypolskie „GWno” oraz sprzemierzone z tym „GWnem” postbolszewickie i mafijne mass media wspólnie z antypolską mafią z PO i (post)nowoczesnej…

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1521483

Ks. Zieliński w Salonie Dziennikarskim: "Czarny protest to wspólny sukces lewicy i skrajnych ugrupowań prawicowych"

(...)

Ks. Henryk Zieliński mówił z kolei o zespole wartości, jaki chce zniszczyć lewica.

To, co się stało, to skutek - wspólny sukces lewicy i skrajnych ugrupowań prawicowych. Mówię też z wyrzutem do ludzi Kościoła. (…) Co do projektu Ordo Iuris - przywołanie hasła karania kobiet musiało się źle skończyć. Również tym ludziom udało się uruchomić negatywny czarny protest - panowie, nie wiem, czy o to wam chodziło

— ocenił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.

(...)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1521565

Witam! Mamy cały czas festiwal negatywnych zmanipulowanych zdarzeń wykreowanych przez Totalną opozycję z zewnętrzną pomocą lewactwa. Im bliżej Rzepa do wylotu,tym bardziej to będzie się nasilało.Wreszcie póżniej bedzie można przeprowadzić reformę sądownictwa. Być może będzie potrzebna opcja zerowa.Wtedy sytuacja diametralnie ulegnie poprawie,jak POlecą głowy.Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1521400

"...Za chwilę powstanie Niezależny Klub Obrońców Życia w sejmie, a rozkazy będzie wydawał pan adwokat Jerzy Kwaśniewski, szef Ordo Iuris.
Studia ten pan skończył w 2007, a już w 2014 roku został powołany przez Ministra Sprawiedliwości rządu PO/PSL (Biernackiego, Grabarczyka?) na członka Rady Społecznej ds. wdrażania Strategii Modernizacji Przestrzeni Sprawiedliwości w Polsce.

W ten oto prosty sposób będzie po rządach PiS, bo stracą większość.Teraz jasne?
A ja chciałam serdecznie pogratulować wszystkim obrońcom życia nienarodzonych – już niedługo koniec faszyzmu, wraca miłościwy Tusk czy inny Schetyna i nareszcie będzie tak, jak ma być.
Cieszycie się, dobrzy, "prawdziwi" katolicy? To dzięki wam znowu lewactwo obejmie rządy.[...]"

 

eska w salon24.pl

kto chce, to znajdzie.

Będą wsadzać palce w oczy, kopać po jajach i gryźć w ucho.

A jakich zuchów mają do roboty - widzieliśmy wczoraj (zuchny oczywiście o specjalności jędza (jak verita))>

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1521405

A już były zaplanowane:
Czarny Pażdziernik, Czarny Listopad, Czarny Grudzień, Czarny Styczeń
... i co teraz ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1521530

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika 3671bajtuf został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1521531

" Ja zawsze byłem odporny na teorie spiskowe."

 
i na wiedzę też 
to widać,słychać i czuć

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1521534

Bardzo dobry tekst, ale odwoływanie się do rozsądku promotorów projektu ustawy Stop Aborcji jest niestety naiwnością. Na portalu protestuj.pl jest już tekst protestu skierowany do PiSu z zachetą do poparcia w związku  z odrzuceniem projektu uistawy. Mamy także szereg wypowiedzi (Dzierżawski i inni) że jest to opowiedzenie się partii rządzącej za aborcją i takie tam inne głupstwa. Przykro to pisać, ale OI wpycha obóz rządowy na śliski grunt, a umieściwszy w projekcie art o karaniu kobiet nie daje PiSowi żadnej innej możliwości niż odrzucenie całości. Twierdzenie dr Banasiuk, że przecież można było, procedując w Komisji, usunąć z projektu passus o karaniu kobiet, można łatwo odwrócić i zapytać Dzierżawskiego i dr Banasiuk,dlaczego ten absurdalny passus się w ich projekcie wogóle się znalazł. Wypowiedzi Dzierżawskiego są doprawdy skandaliczne.- czy ten człek nie zdaje sobie sprawy z tego że daje broń do ręki aborterom, że całą sprawę, słuszną oczywiście, bedą lib-lewackie media prezentować jako przejaw fanatyzmu. Przykro mi, ale nie wierzę, że wspomniany passus, władowano do projektu ustawy przypadkowo. To wygląda na krecią robotę i Dzierżawski akceptując projekt ustawy w tej formie, po prostu uniemożliwił rozszerzenie ochrony życia nienarodzonych. Od dziś, a raczej od pocz. IX wszystkie aborcje eugeniczne w Polsce obciążą jego sumienie. Niech wytłumaczy dlaczego ów nieszczęsny passus o karaniu jest sprzeczny ze stanowiskiem KK.

Czarne marsze okazały się pożyteczne jednak w tym sensie, że zobaczyliśmy tą dzicz proaborcyjną, chodzi o aktywistki z transparentami, a nie inne uczestniczki. Część protestujących kobiet zmanipulowały media. Przykre.

Nasuwają się pewne analogie z rokiem 2007 i próbom uchwalenia poprawki konstytucyjnej co spowodowało kryzys obozu rządowego, utrata większości w parlamencie, przyśpiesznoe wybory i przegraną PiSu a w konsekwencji 8 lat rządów cwaniaków i złodziei, 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1521409

To co napisałeś dokładnie odzwierciedla i moje przemyślenia.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0


#1521425

No zobacz Janusz ! Wszystko dokładnie tak jak można było przewidzieć : kilku bystrych blogerów i komentatorów wiedziało co się kroi, tylko sfora wilków okazała się znacznie większa. Całkiem spora grupka zrzuciła owcze skóry !

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0


#1521427

sytuacja przypomina jeszcze o tym, jak wielki wpływ mają media i że siać kłamstwa publicznie mogą bezkarnie, chętnie nawet dla glorii męczenników. do tego jacyś aktywiści-wykonawcy wyprowadzili sporo kobit na ulice, ciekawe co za jedni (nie mówię o płotkach)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1521457

Kolejnym, już przygotowanym punktem zapalnym ma być intronizacja Chrystusa Króla. Co ma zrobić Prezydent? Jako człowiek wierzący powinien braćc udział, jednak lewactwo (i nie tylko) rzuci się na niego jak sępy, że nie reprezentuje całego narodu. A

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1521471

Ja również uważam, że to zaplanowana z premedytacją wrzutka mająca na celu sianie zamętu i dporowadzenie do upadku znienawidzonego rządu PiS. Takich prowokacji do końca kadencji będzie bez liku, mam nadzieję, że JK nie da się wpuścić w jakiś kanał a wyborcy PiS nie dadzą się zmanipulować i otmanić, tym paskudnym hipokrytom z tzw. totalnej opozycji.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1521480

Następne ustawki :

-obrona "kultury" przed polityką

-obrona szkoły przed reformą

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1521574

A ktoś tu napisał, że następną prowokacją będzie intronizacja Jezusa Króla Polski.

Bardzo pasuje do żydka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1521584

Można zaatakować za brak reakcji na prowokacje, brak oficalnych odpowiadzi na głupie występy aktorów ....

Jak jestesmy przy aktorach :

idę do aktora, pytam po ile godzin występu w warunkach plenerowych z własnym kostiumem. Repertuar współczesny, swobodne improwizacje, wcześniej opisanej postaci. Akceptuję cenę i wysyłam go na występ .

Pasuje mi to do obserwacji. Janda trzepiąca włosami z oczyma wzniesionymi do niebios (niby spontaniczne - ale skąd kamerzysta wiedział, że trzeba przyjąć żabią perspektywę ?!  Jasnowidz ?)

Jak protest ma być dobrze zagrany do kamery - trzeba fachowca otrzaskanego z grą, z kamerą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1521588

Żydostwo, masoneria, komuniści, lewactwo i sprzedajne POlszewickie czerwone świnie, z Nowoczesnej targowicy.

Próbują z Polski zrobić kraj kolonialny i pustynię bez Boga, wiary, historii, tradycji i obyczajów.

By takim sPOłeczeństwem łatwiej kierować, a z ludzi zrobić tanich niewolników do ciężkiej pracy, za pół darmo.

A gdy to się stanie, to taki kraj będzie można okradać z jego bogactw naturalnych, a bananowy rząd będzie na to POzwalał.

I stąd te wściekłe ataki na Polskę i Polski rząd, bo nie chcą wyzbyć się Boga, Ojczyzny, wiary, historii.

A z takim nastawieniem Polaków, nie da się tym społeczeństwem sterować i krew ich zalewa takim oporem.

Więc Polska jest im ością w gardle, w ich planie POdbicia i zniewolenia Polski.

Jeśli Polacy tego nie pojmą, to biada nam i Polsce.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1521496

brakuje AKCJI, a nie gadania. Kodziarze zebrali 100 tysięcy podpisów, a potem te podspiy wyszły się wydzierać na ulicach. I darli się za trzysta tysięcy. A prawica i Ordo Iuris zebrali 450 tysięcy, a wyszło tysiąc. I o to chodzi, o nieustający brak działań propagandowych i motywujących, nie wiem czemu, nie ma komu się tym zająć? No, to kodziarze zagospodarują niszę, już to robią.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1521668

Absolutnie się z tobą zgadzam. Brak akcji. I brak czujności. Jak napisałem na TT to nasze fatalne spoczywanie na laurach. Pr owadzimy 3:0 to można pofolgować. Wygraliśmy wybory i przejęliśmy władzę, to możemy skoczyć na piwko.

Nie, to jest fatalne, bo walka trwa. A my się poddajemy.

Jaja, panowie! Jaja!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1521670