Budyń w szczelnie zakniętym pojemniku z krótką datą ważności

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

Czyli:
Adamowicza walka o życie


Marionetka...
Można stworzyć marionetkę, która będzie chłopcem, któremu wydłuża się nos, gdy kłamie.
Można wystrugać różne marionetki.
Także dobrego, dobrodusznego gospodarza, który dba o wszystko i swym gospodarskim okiem ogarnia swoje gospodarstwo. Jak Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska od 20 lat. Z wykształcenia prawnik. Jak wczoraj widzieliśmy – inny prawnik nie ukradł biednej staruszce 50 złotych. On je sobie tylko wziął, bo jest taki roztargniony.

Marionetki, gdyby im dać umysł, wiedziały by jedno: mogą żyć tylko tak długo, jak długo nie będą poprzecinane sznurki, które je łączą z lalkarzem.
Tu bardziej pasuje angielskie określenie lalkarza, jako puppet master. Choć w tym wypadku, jako, że pociągających za sznurki tej konkretnej marionetki, jest paru, powinna być liczba mnoga.Prawdziwa, wystrugana marionetka ma raz na zawsze wytworzoną postać, lecz te cieliste marionetki lubią często same tworzyć swój wizerunek.
Pan prezydent Paweł Adamowicz, zapatrzył się i przyjął gesty i styl Benito Mussoliniego, włoskiego syna kowala, który został liderem faszystów (Partito Nazionale Fascista; PNF), a po tym, już jako duce (wódz), został przywódcą całego państwa. I rządził od 1922 roku do 1943. Czyli 21 lat. Adamowicz rządzi już lat 20.
W 43-cim Włosi w końcu mieli dość tego buca u władzy. Sami go aresztowali. Pewnie pomogło to, że Amerykanie opanowali już Sycylię. Czy obecność wojsk USA tuż za miedzą, w Elblągu też będzie miało podobny, pozytywny skutek w przypadku buca z Gdańska?
Włosi starali się ukryć swojego byłego wodza, czyli duce, bo byli koalicjanci, Niemcy się wściekli. Wysłali swoich najlepszych speców – Kurta Studenta i Otto Skorzennego, którzy odbili dyktatora.
Studenci wybrzeża mają chlubną kartę w walce o suwerenną Polskę. Lecz może studenci tego dziwnego Uniwersytetu Gdańskiego, będą chcieli odbić swojego kolegę, a następnie prorektora?
Nawet gdyby, jakimś cudem, to się stało, to autentycznie nie życzę tej paskudnej marionetce PA, władcy Gdańska, takiego losu, jaki spotkał władcę Włoch.
Po dwóch latach życia pod niemieckim parasolem, Włosi wreszcie dopadli Mussoliniego. Nie bawiąc się w ceregiele przywódca partyzantów pułkownik Valerio, na miejscu, w małej wiosce rozstrzelał arcybufona, wspólnika Hitlera, wraz z jego nieszczęsną kochanką (widziały gały, co brały), Clarą Pettaci.
Dla tłumu w Mediolanie to jednak było za mało i Benito wraz z Clarą, konkretnie ich martwe ciała, zostały powieszone głowami w dół, na pospolitej stacji benzynowej.
Morał z tego taki i przestroga dla wszystkich, co sądzą, że niemiecki parasol zbawi ich "od wszystkiego złego. Amen".

Adamowicz oprócz min, buty i arogancji włoskiego błazna, syna kowala, przyswoił wiele klasycznych zagrywek innego swojego idola, Władymira Putina. Jego wypowiedzi, udawana jowialność, rozmawianie wyłącznie z zaprzyjaźnionym dziennikarzami i wreszcie jego postawa, kpiąco – cyniczna przed komisją ds. Amber Gold, to kalki wzięte z Putina.
Putina, który jest zanurzony po uszy w swoim oligarchicznym bagnie.
On w Rosji takie bagno stworzył przy pomocy KGB i innych ruskich służb, o których nie mamy pojęcia (właśnie dowiedzieliśmy się o Wagnerowcach, tajnej armii do wynajęcia generała Wagnera).
W Gdańsku, to putinowskie bagno nazywa się nieco lepiej: jest to budyń, właśnie od Adamowicza, bo tym mianem nazwali go Gdańszczanie, którzy w budyniu zanurzeni są po uszy, a potem poprzez Sopot, Gdynię reszta Polski tak już nazywa pana Pawła.
Bufetowa HGW w Warszawie, a Budyń PA w Gdańsku.

A kto wykreował oligarchów na Wybrzeżu i cały Układ Gdański? Nie podstawiona marionetka Adamowicz.To jest dosyć obszerny temat, który zapewne zostanie kiedyś wyjaśniony. Lecz ja nie mam wątpliwości, że są to ci sami macherzy, co stworzyli Platformę Obywatelską, Nowoczesną z Petru, KOD z Kijowskim. Oraz kolesia Budynia, "Kędzierzawego" – Jacka Karnowskiego, zrobionego, również dożywotnim prezydentem Sopotu.

Przewija się tutaj ciekawa postać, prominent PO, marszałek Senatu - Bogdan Borusewicz
Ci, którzy interesują się historią współczesną, w szczególności walką z komuną i mają świadomość, jak tajne służby głęboko infiltrowały rodzący się, społeczny opór, najpierw WZZW, a potem Solidarność, wiedzą dobrze, że to właśnie Bogdan Borusewicz wprowadził do gry Tajnego Współpracownika Bolka – noblistę Lecha Wałęsę. Jakie były tego reperkusje wiemy do dzisiaj. Lewa noga, NATO bis i w rezultacie ćwierć wieku stracone dla Polski i Polaków.
Tenże polityczny rozprowadzający, do wczoraj kamienna opoka PO, senator Bogdan Borusewicz, nagle po usiłowaniach wiceszefa Platformy Neumanna, do skłonienia Budynia, by dał sobie spokój i oderwał się od bogatego, gdańskiego fotela prezydenta, bo są nowi kandydaci – Pyskata i Niezbyt Urocza, oraz jedyna latorośl TW Bolka, która się załapała do układu, synek Jarek, oficjalne poparł Budynia, a nie kandydatów swojej partii!
Co to oznacza?
Parę spraw. Jedna to to, że położono już szlaban na Platformę Obywatelską. Jak to już któryś z publicystów w tv powiedział, pan Grzegorz Schetyna jest już grabarzem tej partii, lub bardziej elegancko – syndykiem masy upadłościowej.
Ci z Warszawy, którzy nie za bardzo znają trójmiejskie układy, dywagują, że może to być sprytna zagrywka lokalnego Kaszuba, Donalda Tuska. Powyżej pisałem, ile jest warty niemiecki parasol ochronny. Donald Tusk już też raczej jest passé dla prawdziwych mocodawców rozgrywających gdańskiego pokera. Nie sprawdził się chłopina. I pod Smoleńskiem, i w Warszawie, oraz Brukseli. Tylko wyrzucono w błoto te marne 100 000 złotych, by tumana w ciągu 1300 godzin nauczyć angielskiego. Niech wraca do swoich kominów.
Druga sprawa, to fakt, że wybierając właśnie Borusewicza do zadania ciosud, pokazano, że stary układ, ten jeszcze z komunizmu, od generała Pożogi, ma się dobrze i nadal rozdaje karty. Mamy oczywiście pełną świadomość, że tak, jak było zawsze, ci ludzie to tylko narzędzie, taki pas transmisyjny od głównego motoru.

Przyjrzyjmy się komu na miejscu, w Trójmieście, a nawet na Pomorzu tak zależy, by marionetka Budyń nadal fikała w rytm poruszanych sznurków.

Jadąc z góry na dół, od najważniejszych rekinów do drobnych leszczy.

Kasta deweloperska to najważniejsze zaplecze Budynia. A należy tu nieuświadomionym uświadomić, że najlepszy kąsek, najpiękniejsze miejsce łyka tajemnicze konsorcjum amerykańsko – żydowskie.

Tuż za nimi drepczą ci, co mają chrapkę na tereny po-stoczniowe. Tak się składa, że tu dużym właścicielem jest ukraiński oligarcha. Jest też duży komponent rosyjski. Wielką przykrością jest fakt, że tak, czy inaczej, tą grupę wspiera paru lokalnych działaczy Solidarności. Przeciwstawiła im się Aleksandra Jankowska, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, więc musiała polecieć. I poleciała. Na nic zdała się rozmowa w cztery oczy z prezesem Kaczyńskim.

No i jeszcze Prusaki. Budyń dał już im Postamt, przedwojenne tramwaje i nawet ponownie wyznaczył granice Freie Stadt Danzing.

Mały konkurs – kto rządzi wodą w Gdańsku? Nagrody czekają.

Elektrociepłownia załatwiona, bo tam Adamowicz osobiście jest w zarządzie.

Przykra to sprawa, że oba giganty skarbu państwa w Gdańsku: Energa i Lotos, mimo pisowskiego nadzoru, również darzą dużą sympatią Budynia.

Potem są spece od dróg i komunikacji. Dealerzy samochodów (dla swoich po specjalnej cenie); restauratorzy, a nawet mali właściciele budki z hot-dogiem
i... dosyć.

No i cała ta yntelektualna banda z ulubionym miejscem spotkań – Biznes Klub Centrum: aktorzy, pisarze (pozdrowienia dla pana Chwina (tęgi łeb)), publicyści i dziennikarze, muzycy i piosenkarze typu pana Krzysztofa Skiby, oraz, a jakże, spora część akademickiej elity, wydającej masowo prace swoich doktorantów i magistrów, jako swoje własne. Brawo polska nauko.

At last but not least – funkcjonariusze prawa i porządku. Czarne togi i różne mundury. Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, notariusze, komornicy, oficerowie policji, ABW, CBŚ, CBA. Czegoś zapomniałem?

Aha, jeszcze pozostali przestępcy – żelazny elektorat PO. Przypomnę, że w zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych, w prezydenckich wyborach w 2015, kandydat Komorowski uzyskał 82,7 proc. głosów, a przyszły prezydent Duda zaledwie 14,8 proc.
Przestępczość zorganizowana w całości głosowała na PO.
Najmniejszej wątpliwości nie mam, że na przyszłego kolegę Budynia zatrzymani głosować będą gremialnie.

Wszyscy wymienieni powyżej siedzą po uszy w budyniu. I są szczęśliwi tak długo, jak Budyń miastem będzie rządził.


Tak więc gdzieś, w niebylejakim miejscu zebrała się starszyzna, podyskutowała i stwierdziła, że dalszy dobrobyt wymaga od Pawła Adamowicza dalsze trwanie na stanowisku. I taki rozkaz pan Budyń otrzymał.
A jak przegra, to jak zdąży, to zaprzyjaźniona Kolumbia zostanie drugą ojczyzną, a jak nie zdąży, to Wronki. Chyba, że szybszy będzie seryjny samobójca. Brrr...
A Platformę i Wałęsę chrzanić. To już niebyty.

Więc widzie Państwo, że Paweł Adamowicz musiał kandydować. Chodzi o życie. Przetną sznurki i marionetka pójdzie na śmietnik. Koniec.

Więc, jak to mówił niegdysiejszy mentor i przyjaciel, a dzisiejszy wróg:

"Nie chcem, ale muszem. Kręcę, mataczę, kluczę. Podaję sprzeczne informacje..."


.
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Jest jeszcze jeden szczelny pojemnik. Przy poprzednich wyborach przyszedł po karty do głosowania jeden taki nieprzytomny. Chce sześć. Tyle, to dla komisji. Jemu się wydaje, że "oni" nie głosują. Wraca, i tym razem chce sześćset. Zarejestrowanych łóżek jest dwieście. Podobno nagle ambulatoryjni chcą tam głosować. Kto zrozumie wariata. No i głosowali. Ciekaw jestem, czy i teraz obwody zamknięte będą poza kontrolą. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1558522

A ja się cybie, w twoim imieniu ucieszyłem ogromnie, że wsadzili do ciupy tych generalskich kutasów, którzy załatwili ci ten obóz wojskowy. Pewnie też poczułeś satysfakcję.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558525

Miło, że pamiętałeś !

Tia, różne sposoby prostowania kręgosłupa stosowano. Rozśmieszył mnie prokurator, który wnosił o kary w zawieszeniu na dwa lata. Czyli jakby przez dwa lata stanu wojennego nie ponowili - to by im się karę zatarło !

Masz jeszcze jedną rzecz do zapamiętania. Byli tacy, co ich wzięli na całe trzy miesiące, czyli maksymalnie ile można, bo pracodawca mógłby zwolnić. Z szacunkiem do takiego kombatanta człowiek podchodził, do czasu jak się okazało, że kwit z wojska jest jakiś inny, Z MSW ! Cwaniaki upiekli dwie pieczenie. Przykryli w ten sposób szkolenia pozyskanych współpracowników. Takich co ich chcieli na etatowych. Życie nie jest proste. Inaczej siedzieli Bronek czy Frasyniuk, inaczej szaraki.  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1558536

A tego to nie wiedziałem. Werbunek pod przykrywką. I od razu był bohaterem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558583

Pewnie zydzi, bo oni prawie wszędzie wykupili wodociągi miejskie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1558528

Czyli, nie tylko w Szczecinie ?! Nie pamiętam nazwy spółki. Mają 51% + złotą akcję.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


#1558537

Saur Neptun - niby Francja, leczślady prowadzą do Tel - Awiwu

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558584

To wygrałem konkurs?

A nagroda ? :-) 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1558592

Pozwalam wybrać.

Podaj trzy propozycje.

Zważ, że jestem emerytem, to już dwie odpadają ;-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558594

Dotad dokad budyn bedzie na stołku to w jakis sposób przetrwaja wszyscy jego bliscy współtowarzysze walki o lepsze jutro.Tragedia nastapi jak budyn nie zdoła zwyciezyc a wtedy z cała pewnoscia zacznie sie wyscig o budynia,bo to jest najsłabsze ogniwo całego zgniłego systemy partyjniactwa Gdanskiego.Jesli złapie go piewsze ABW to tragedia dla wszystkich bo budyn zacznie sypac wszystkich,poniewaz jest to zwykły prostak,myslacy ze jak powie to uniknie skazania.Gorzej bedzie jak przytrafi sie nieszczesliwy zbieg okolicznosci i budyn padnie na zawał serca.Wtedy duzo współtwórców systemu budynia odetchnie z ulga i byc moze nie poniosa odpowiedzialnosci za swoje wybryki z rudym na czele.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1558531

Z dużą ciekawością będę obserwował, co się w tym roku z Budyniem stanie. Także z Karnowskim z Sopotu i Szczurkiem z Gdyni.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558585

Borusewicz to rzeczywiście zwornik esbecko- biznesowego układu, warto przypomnieć jego "zagubienie się" w czasie pierwszych trzech dni strajku w Sierpniu...wtedy się zaczęło...?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1558532

Takie jest właśnie powszechne przekonanie wśród znajomych działaczy z WZZW.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558586

@jazgdyni -> Wyczerpujący „niepoprawny” reportaż życiowych faktów - o między innymi - władzoholiku uzależnionym od sznurków z Platformy Osiadłej na mieliźnie  - władzoholizmu  organów antypaństwowości w Polsce - prawie niepodległej, sabotażom ma/ycek dywersji mafii kast antypolskich "funkcjonariuszy urzędów RP"...

Pozdrawiam serdecznie – J.K.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1558541

tak samo źle, jak w Warszawie, chociaż nie wiem, czy dobrze?

Rozpanoszenie i wszechwładza bufeciary i jej zaprzańców jest nadmiernie widoczna we wszystkich aspektach miejskiego życia w stolicy, wszystko w stanie złym albo bardzo złym!  Przekręty, złodziejstwa, manipulacje, zawłaszczenia, rozdawnictwo naszych pieniędzy swoim i obcym patałachom. Babiszcze i jej służalcy, w sumie beneficjenci tego układu dwoją się i troją, żeby jeszcze coś ukraść, jeszcze gdzieś się uwłaszczyć i jeszcze z czegoś skorzystać!

Moje ukochane miasto w szponach wszawicy - cóż, byle do wyborów i jeszcze trzeba będzie dopilnować, żeby nie sfałszowali, tak jak w czasie poprzednich wyborów samorządowych. To bardzo ważne, bo to będzie z ich strony bezpardonowa walka o wpływy, o władzę, o milionowe lub miliardowe dochody!

Nawet jeśli uda się wybrać nowe, uczciwe władze samorządowe, to oczywiście poprawi sytuację, ale ważne jest też postępowanie władz krajowych, a z tym jest coraz gorzej!

Dziwne, nieprzemyślane decyzje, brak profesjonalizmu, a nawet prowizorka w działaniu, a najgorsze, to co nastąpiło teraz, po tej ostatniej rządowej zmianie, czyli w resortach z nowymi szefami, masowa wymiana średniej kadry zarządzającej na "pierwiosnki", ludzi najczęściej bardzo młodych i nie mających pojęcia o niczym, a zwłaszcza o pracy w administracji, o zadaniach, którymi mają zarządzać!

Stanowiska dyrektorskie, to nie miejsce na naukę, na szkółkę, wygodną posadkę z wysoką pensją, ale bez żadnej odpowiedzialności! Litości, to wierzcie mi żenada, kompromitacja i po prostu skandal!!! Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, kiedy się słyszy, widzi i rozmawia z tymi osobami!

Nie pomogą zabiegi PRowskie premiera, czy ministrów, bo nie będzie miał kto zrealizować zaplanowanych działań! Obecna sytuacja to wielkie rozczarowanie, przecież miało być inaczej - gdzie "dobra zmiana"?????????????????????????

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1558544

Witam

 

Proszę wybaczyć - dziwne nieprzemyślane decyzje... ?

Czy jak coś jest dla nas niezrozumiałe to musimy od razu za tvn i polsatem określać, że to jest dziwne i nieprzemyślane?

Zaręczam, że tak nie jest.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558587

niestety to jest całkowicie słuszna krytyka. Gdybyś to mógł obserwować z bliska i z przymusu uczestniczyć  w tym, też byłbyś rozczarowany, a nawet wściekły. Rozumiem, że nie musisz i dlatego nie zdajesz sobie sprawy z tego co się dzieje.

Oczywiście z daleka wszystko lepiej wygląda, ale nie jest dobrze i warto byłoby zwrócić na to uwagę właśnie teraz, póki nie jest za późno! Lepiej teraz krytykować i przywoływać do porządku niż potem po fakcie ubolewać! Negatywne nastawienie do zasłużonej krytyki i porównywanie do zachowań tiefałenu albo innego wrażego medium to już gruba przesada!!! Ale skoro tak uważasz???

Niestety w takich układach awansuje się wielu ludzi nieprzygotowanych lub zupełnie surowych, ale to już powoli zaczyna być analogia do tego co było - uważasz, że to dobrze?, że wkraczają na drogę poprzedników???

Moim zdaniem nie klakierów tu potrzeba, a ludzi którym zależy, którzy zachowają zimną krew i będą pilnować tych co u władzy! Niestety ludzie, którzy nagle zostają awansowani po znajomości, bez powodu wyniesieni ponad innych, dostają do ręki niezłe pieniądze i możliwość decydowania o ważnych sprawach i losie innych ludzi zaczynają się uważać za "alfę i omegę", chociaż niewiele albo zupełnie nic sobą nie reprezentują. Podejmują ważne decyzje, ale często nieprzemyślane, a nawet głupie i szkodliwe! Czyżbyś uważał to za słuszne???

 

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1559014

     Witam! Tuż przed wyborami, proponuję prześwietlić kandydatów postkomuny i umoczonych z zarzutami wjechać z CBA. To pozwoli na odbicie wielu miast i gmin z łap mafijnej szarańczy polszewi. W gminach nadal rządzi komuna i Ubecja. Koniec kandydowania Spadochroniarzy z list PISu. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1558554

z rąk agentów kilku krajów ościennych tudzież wielu dalszych.

Zadanie dla Goliata, Syzyfa, Jamesa Bonda... Kto podoła tak gigantycznemu przedsięwzięciu? Czy istnieje taki człowiek, czy tylko istota boska jest w stanie sprostać tej konieczności?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1558593

Istnieje - Jarosław Kaczyński.

Mówię serio.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558595

Cytat z powyższego artykułu: 

Na nic zdała się rozmowa w cztery oczy z prezesem Kaczyńskim  ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1558629

Tylko Bóg Ojciec jest wszechmocny kolego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558673

Artykuł bardzo rzeczowy i wyczerpujący,  zdziwiłem się Twoim powyższym komentarzem,  po co piszesz takie rzeczy ? Profesjonalnie napisany artykuł,  a poniżej taka demagogia... stąd moja reakcja...Bogiem podpierać się nie trzeba, bo i po co ? To było Twoje stwierdzenie...Naczelnik ani nie jest wszechmocny, ani nie powinniśmy tego od niego wymagać czy oczekiwać. To świadomość Narodu ma być napędem  ( motorem ) do zmian, a nie PiS , zakładając, że inaczej by postępował niż obecnie, to i tak nie byłby w stanie dokonać rzeczywistych zmian. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

chris

#1558682

Widzisz, ja uważam, że świadomość Narodu jest paliwem, a nie motorem, Kto jest motorem na chwilę obecną?

Wiem, że motorem antypisu w Polsce jest stara ubecja i wsioki, a na świecie neoliberalni kryptokomuniści, czyli większość finansjery, która nagle może się przekonać, że ich bogactwo jest wirtualne, gdy obudzony człowiek powie - sprawdzam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558696

może  coś z tego wyjdzie, świadomość jest więc paliwem, a motorem jest sam Naród...partie jakiekolwiek są według mnie czynnikiem szkodzącym i szkodliwym i należy to rozmontować ...taką rozmowę mieliśmy już tutaj i nie pamiętam, czy to było jeszcze przed rozwodem Niepoprawnych czy już po i czy tu już byłeś...w każdym razie rozważane były różne formy państwowości. O dawnych czasach Komuchów i POłuczyn bezustannie pisać nie trzeba, bo nudne...że są dookoła i funkcjonują też każdy wie...trzeba znaleźć lekarstwo na tą przypadłość,  a nie być  zaczadzony i chwalić PiS i to niezależnie od jego ciągłych wpadek i go ciągle tłumaczyć nie trzeba...różnica powinna być taka, że po pierwsze RP, a potem upodobania i to niezależnie jakie one miałeby nie być i to byłoby PRAWDĄ...wszystko inne jest demagogia, propaganda i pieprzenie na boku i o to mam pretensje...do Ciebie , do Satyra, do Gawriona i do tych wszystkich ,którzy tutaj agitowali do PiSu i Dudy, a teraz usprawiedliwiaja i piszą głupstwa,  zamiast pisać konstruktywne...i prawdę...i to cały ambaras Januszu z Orłowa...czy też konkretniej z Placu Górnośląskiego...( kiedyś coś o tym wspomniałeś...)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1558724

Za PRL-u lubiłem wyroby tego rzeźnika, który mieścił się po prawej stronie na Pl.Górnośląskim , no i piekarnia była wyśmienita, czasami przyjeżdżałem  tam rowerem...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558725

Czy kto Żyd czy też nie, to jest jego sprawa ( nikt nie może wybierać w jakiej rodzinie się urodzi) byłoby to był Polak, a jeżeli to Żyd szkodnik, o... to wówczas mówimy o parchu i to cała różnica... więc niech każdy tą swoją " pisanine " przyrówna do wzorca ( a jest nim dobro Najjasniejszej Rzeczpospolitej) i będzie widoczne czy parchy czy Polak...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1558726

Może jakaś dyskusja była, lecz ja udziału nie brałem.

Można oczywiście nienawidzić systemu partyjnego i obarczać go o wszelkie zło. ja już przez ułudę liberterianizmu przeszedłem i zapomniałem, a ewidentne sukcesy Kukiz15 pokazują, jakie są rezultaty walki z partyjniactwem.

będzie dłuższy tekst dlaczego uważam, że obecnie jedynym najlepszym rozwiązaniem w politycznym zarządzaniu państwem jest system dwu-partyjny.

Jako, że fajnie dyskutujemy, bardzo proszę o dobre odpowiedzi:

1. Jeżeli nie system partyjny, to jaki lepiej go zastąpi? jeżeli to ma być demokracja bezpośrednia, ewentualnie referendalna, to kto to zorganizuje?

2. Czy istniała jakaś inna siła w Polsce oprócz PIS, która mogła odebrać władzę złodziejom i oszustom? Proszę konkretnie.

3. Czy to, że od 13 lat konsekwentnie wskazuję na PIS, jako jedyne narzędzie polityczne mogące przerwać pułapkę neokolonizmu, co potwierdziła najpierw wygrana prawicy, a następnie skierowanie RP (po raz pierwszy) na ścieżkę rozwoju i poprawy dobrobytu, oczywiście z braku kadr nieco kulawo, lecz trend się liczy, oznacza, że powinienem się (także Satyr i Gawrion) czegoś wstydzić? Malkontentami zazwyczaj są ci, co źle życzą, bo nie rozumieją, albo mają już taki charakter.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558746

Nie rozumiem w jakiej dyskusji nie brałeś udziału i nie rozumiem dlaczego miało by to mnie interesować ? A dyskutuj sobie gdzie chcesz i z kim chcesz. Janusz ja ostatnio nie rozumiem Twojej logiki, ciągle sam sobie zaprzeczasz tak jakbyś się sam ze sobą kłócił , albo piszesz dobre artykuły,  by w komentarzach poniżej pisać jakieś głupstwa.Tak jak powyżej.  Zaczynasz, że nie brałeś udziału w jakieś rozumiem wyimaginowanej dyskusji między nami, by w kolejnych zdaniach pisać... " jako, że tak fajnie dyskutujemy, bardzo proszę ... ??????? To mnie nieco u Ciebie zastanawia...

Czy istnieje, tak np.Narodowcy.

Czy PiS cokolwiek ukrucił ?

Czy tylko zostawili dla swoich? Jakich swoich ? No Polin ma się rozumieć. Nikogo do tej pory nie skazano z poprzedniej ekipy.Nie wyjaśniona kwestii najważniejszej  ( kapitał polityczny PiSu ) Zamachu Smoleńskiego. 

Pisanie Twoje od 13 lat niczego nie dowodzi, ot mężczyzna z Gdyni pisze i pisze, czasami pisze głupstwa np. jak w przypadku filmu Ida! 

Te Twoje 13 lat pisania absolutnie nie są miernikiem PiSu, jeżeli  to miałeś na uwadze.

I nie musisz martwić się o referenda i inne takie, gdy będziemy tak daleko, to nie bedzibędzie to żadnym problemem. Nie rozumiem jak możesz i wielu innych tutaj jako człowiek rozumny wypisywać takie dyrdymały,  jeżeli nie ma tygodnia, by nie było informacji na temat antypolskiego PiSu. I te absurdalne argumentację od Jana Patmo poprzez wielu i aż do Ciebie, mianowicie przed PiSem byli złodzieje  ( co fakt i było to przejście zamierzone ) więc teraz tylko PiS...nikogo więcej nie ma...i dlatego niedługo rozwiążą Narodowców ,bo są antysemitami , ale i patryjotami. Ach pisać mi się dalej nie chce, bo to tak jakby trzeba było udowadniać,  że nie jest się wielbłądem... czuję się z Wami jak w PRL u, życie swoje, a telewizornia swoje...po prostu kalka...

I jeszcze te Wasze niespójności i różnice...bezustannie zaprzeczacie samym sobą ... to również daje do myślenia...albo znowu niektórzy w ogóle nic nie piszą...strusie? Biorą na przeczekanie? Janusz jest aktualnie na Portalu wiele artykułów,  zapewne dla Ciebie kontrowersyjnych. Tam masz sporo faktów,  jednak nie widzę byś z nimi polemizował. To są fakty dotyczące aktualnych posunięć rząd i, PAD i Naczelnika...Nie widzę, ani Twojego, ani pozostałych z tej grupy " wielbicieli" PiSu... Jan Patmo stoi zaraz za Tobą w tym dziwnym stanie zaczadzenia lub całkowitym racjonalnym stanem oceny sytuacji... coś niesłychane...gdy Wam fakty pasują to Tak, a gdy są dla PiSu nie korzystne, to wyjeżdżacie z mantrą , że poprzednicy to dopiero było...o ho ! No byli, ale Janusz jedno nie zaprzecza drugiemu i o to idzie...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

chris

#1558751

Proszę mi wybaczyć, że piszę dla niektórych niezrozumiale i moja zdecydowana postawa komuś wydaje się chwiejna.

Bertrand Russell, niezaprzeczalnie tęga głowa powiedział: "To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."

Nie wiem, czy jestem mądry, ale dużo wątpliwości mam. Stąd moje ciągłe poszukiwania, które niezbyt uważny czytelnik odbiera jako chwiejność, albo zaprzeczanie samemu sobie.

Mamy w polskim dużo specyficznych i kpiących określeń na tych, co zazwyczaj żadnych wątpliwości nie mają; "mędrek", "zakuty łeb", "pozjadał wszystkie rozumy", itd. Czyli temat jest rozpoznawalny w ludowych powiedzeniach.

Piszesz najpierw:

..taką rozmowę mieliśmy już tutaj i nie pamiętam, czy to było jeszcze przed rozwodem Niepoprawnych czy już po i czy tu już byłeś...w każdym razie rozważane były różne formy państwowości.

Na co ja odpowiadam: Może jakaś dyskusja była, lecz ja udziału nie brałem.

A ty na to:

Nie rozumiem w jakiej dyskusji nie brałeś udziału i nie rozumiem dlaczego miało by to mnie interesować ? A dyskutuj sobie gdzie chcesz i z kim chcesz.

Oświadczasz w wypowiedziach, że jesteś stróżem żelaznej logiki. Mam duże wątpliwości po przytoczonej wymianie zdań. Raczej powiedziałbym, że jesteś pod wpływem... specyficznej logiki.

"Tak Narodowcy" Czyli kto??? Kowalskiego cenię, ale co dalej? Braun? Korwin? Może tak z dziesięć postaci i parę cytatów z ich książek, czy nawet manifestów? Bo ja zwartej struktury nie widzę. To tylko pospolite ruszenie. I to nieliczne.

Ponieważ reszta twego komentarza to takie niepoważne dyrdymały, żadnych argumentów i jeszcze mniej sensu, że, pewien jestem, na maturze by to nie przeszło.

 

Zauważyłem, że masz okresy wzmożenia i okresy ciszy. Masz pewnie powody.

 

Ps. Praktycznie nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie. Tak, jak to robią Kierwiński, czy Halicki zazwyczaj. Stara szkoła.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1558755

Popisujesz o wątpliwościach , jakbyś tylko Ty je miał... dalej tzn. większość po tym odbieram  jako formę manipulacji. Powtarzam widzę ,że Ty jak i pozostali z grona wielbicieli PiSu unikacie polemiki z wieloma adwersarzami, których artykuły demaskują PiS i nie są Wam na rękę...i to jest tak czytelne, że ślepy widzi... Poza tym czytam, że PRL wyrył wielką bruzde...zmiany tak ! , ale...w ramach systemu...partyjnego...przy tak wielu rozbieżnościach nie widzę płaszczyzny do porozumienia...szczególnie,  że kraj jest w fazie likwidacji i pieprzenie co to było za POpluczyn i Komuchów i co by jeszcze mogło się zdarzyć , gdyby nadal oni byli jest w tej sytuacji wrecz groteskowe. Rozumiem, że Wam Rzeczpospolita Przyjaciół pasuje i debacie by zaistniała .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1558762