Moje guano to też wartość intelektualna

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

Niektóre istoty myślące, do których ochoczo każdy obywatel obecnej RP się przyznaje, wiedzą iż dawczynie cety i ttipy pacyfikują przestrzeń rolniczą w tempie zastraszającym. I nie wiem czy jest sens przytaczania spraw tam już powszechnych – nawet gdyby to były jeszcze tylko precedensy. Właśnie tam (USA i Kanada) mają miejsce procesy, które wytaczają indywidualnym farmerom korporacje (te, które zawładną i naszym rolnictwem) twierdzące iż farmerzy ukradli im prawa własności intelektualnej. Powód? W zebranym plonie zbóż stwierdzono obecność ziaren GMO, które na pole farmera dostały się z wiatrem jako pyłki czyli wstępując na to pole w tzw. fazie prenatalnej. Jak istoty myślące wiedzą, wiatr nie słucha się nikogo i wieje kiedy chce i gdzie chce – walka z nim jest więc niesłychanie trudna, a niektórzy twierdzą, że wręcz niemożliwa. Dodam jeszcze, że zboża to obiekty wiatropylne, czyli takie, jakimi by chciały być niektóre wrzeszczące uczestniczki czarnych marszów.

    W pierwszej chwili dziwiłem się niezmiernie, że w tak zwartym szyku nie protestowały przeciwko umowie CETA. Poszły na łatwiznę i pod domem Prezesa zamiast machać tablicami Stop CETA machały tablicami Ręce Stop - My Wagina. Jednak w świetle ostatnich informacji [1] wydaje się co nimi naprawdę kierowało – ordynarny biznes. Tak, biznes, który w krajach przodujących (między innymi USA) już pączkuje:

można swoją waginę (tu zbieżność z hasłami Ręce precz od mojej waginy) sprzedać, a sprzedaną wytnie odpowiedni specjalista (chirurg) i przeszczepi osobom chętnym – także panom (!), na razie określanym jako osobom niekonwencjonalnym.

Wierzyć – nie wierzyć? Chyba jednak tak, skoro jakiś czas temu znalazłem zbliżoną informację, że naukowcy angielscy od 2008 r. legalnie eksperymentują [2] z hybrydami ludzko-zwierzęcymi, które na koniec zabijają. W ostatnich 3 latach stworzono ich 150... i choć sam fakt brzmi już szokująco, to poraża informacja, że na 3 dni przed ogłoszeniem tego w prasie Brytyjska Rada Naukowa ostrzegła, że bardzo łatwo można stracić nad tymi eksperymentami kontrolę.

Inne źródła informują, że prowadzi się badania [3] na himerach – embrionach ludzko-świńskich, ale wiadomość z 30.11.2016 r. [4] powala z nóg już samym tytułem: Bawią się w Boga. Naukowcy stworzyli techniką GMO ludzki embrion! Ludzkie embriony po raz pierwszy zostały genetycznie zmodyfikowane co może doprowadzić do stworzenia [wyprodukowania? - J.] „zaprojektowanych dzieci”. Dodam tylko, że amerykańscy, i że zrobiono to w tajemnicy.

Drogie Panie, to bardzo budujące, że potraficie się zmobilizować w tak ważnej dla Was kwestii, weźcie jednak pod uwagę kilka faktów, które umykają Wam z pola widzenia; być może nikt Wam tego nie uświadomił:

  1. Żywność, która przyjedzie z USA i Kanady (zresztą od lat płynie już małym strumieniem) bazuje na GMO i środkach ochrony roślin, wprowadza mutacje genowe i będzie przyczyną degeneracji przyszłych dzieci

  2. Kobiety przekazują potomstwu geny odpowiedzialne za inteligencję. [5]

Primo, to o żywności powinnyście wiedzieć. I to przeciw takiej żywności i przeciw CETA powinnyście protestować.

Secundo, skoro o inteligencji nie wiecie to czas się dowiedzieć i zastanowić. Jeśli jednak wiecie, to wygląda na to, że świadomie nie chcecie pomnażać populacji ludzkiej o osoby o niskiej inteligencji – i za to można Wam podziękować.

Wróćmy jeszcze do ochoczo popartego (to prawie jak podpisanego) i w żaden wyraźny sposób nie kwestionowanego tymczasowego aktu poddaństwa.

W przestrzeni latają rozmaite pyłki czyjejś własności intelektualnej. Latają dźwięki muzyki będące czyjąś własnością, latają i pyłki roślin. Mając na co dzień do czynienia z coraz bogatszą produkcją prawniczą w postaci tysięcy aktów prawnych i regulacji (na przykład te 1600 stron) nietrudno sobie wyobrazić, że grozi nam wiele dziwacznych procesów, a chociażby taki: zostaniemy jako obywatele oskarżeni o kradzież prawa do własności intelektualnej jedząc zwykły chleb.

Na jakiej podstawie? Wyjaśniam: jedząc chleb z pszenicy GMO, do której prawa własności intelektualnej ma Koncern M, przerabiamy go w naszym żołądku, które nas opuszczając jako guano trafia do środowiska. Skoro pszenica zanieczyszczona ziarnem GMO może być powodem żądania odszkodowania od farmera, że posiadł nieprawnie prawa do własności intelektualnej – nie płacąc odpowiedniej sumy za prawo do jego wykorzystania – to i moje guano zanieczyszczone takim ziarnem w postaci chleba jest naruszeniem prawa własności Koncernu M. W efekcie ja też będę zmuszony uiścić stosowną opłatę za używanie czyjejś własności intelektualnej, która – już całkowicie zgodnie z prawem i tendencjami – zostanie dołączona do niezbędnych opłat za życie; zupełnie tak jak uiszczanie opłaty za wydychanie (produkcję) CO2.

    A CETA zasadza się nie tyle na swobodzie handlu, co na swobodzie inwestowania, i będzie tak, że jeśli korporacja stamtąd będzie chciała postawić w Polsce fabrykę emitującą czegoś za dużo (chociażby takiego CO2) to rząd RP może się z tym nie zgodzić, bo będzie to łamanie prawa u nas obowiązującego i nie pozwolić na jej budowę. Jednak przegramy proces gdyż... uniemożliwimy korporacji swobodę inwestowania i narazimy ją na utratę spodziewanych zysków. Pozostanie wybór: płacić odszkodowanie korporacji czy odszkodowanie unii za emisję zanieczyszczeń.

Przesadzam? Nie. Doświadczył tego Urugwaj, którego władze pozwał do sądu koncern tytoniowy Philip Morris za utratę oczekiwanych dochodów, gdyż władze Urugwaju wprowadziły ustawy zwalczające palenie ze względu na ochronę zdrowia społeczeństwa. [6] To przykład kolejnego ubezwłasnowolnienia, tym razem z odleglejszej strony, bo aż – tu posłużę się klasycznym tekstem - za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami. Jako przykład bliższy, już działający, podam ten europejski – inaczej unijny. Otóż UE ukarała Hiszpanię nakazując jej zwrot 140 mln Eur, które Hiszpanie wydali na budowę Centrum Badawczego do testowania kolei dużych prędkości (520 km/h), twierdząc, że była to nieuzasadniona pomoc państwa. [7] Jako argumentu użyto następującego sformułowania:

Wydaje się, że na rynku nie ma żadnego interesu w rozwoju pociągów, które poruszają się takimi prędkościami. W rzeczywistości Centrum będzie generować straty przez cały czas swojego funkcjonowania.

Czyżby czekano na inwestora korporacyjnego? A ludzie w dalszym ciągu lubią szastać określeniami typu: wolność, suwerenność...

Światowe organizacje ostrzegają i alarmują: co roku na świecie ginie tysiące gatunków flory i fauny; różnorodność świata zmniejsza się w coraz większym tempie. Już nie tylko topnieją lodowce, topnieje też mądrość ludzi, o instynkcie przetrwania nawet nie wspominając – ten dawno już się stopił. Szczególnie u pań wrzeszczących. A może powinny nieco poczytać [8] i przyjąć przynajmniej część informacji jako prawdziwe? Nie będzie problemu...

Trafiłem na wymowne zdjęcie [9], które załączam jako tytułowe. Łączy ono w sobie tematykę poniedziałkowych marszów, macierzyństwo, i obawę o przyszłość. Odnosi się też do inteligencji czynnika żeńskiego u istot uznanych za niższe w drabinie rozwoju społeczeństw. I właśnie to czarne dziecię... i jego bezgraniczną ufność w matkę, dedykuję tym, którzy wciąż bezgranicznie ufają rządzącym.

 

[1] http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19006&Itemid=53

[2] http://www.vijesti.me/zivot/britanski-naucnici-stvorili-preko-150-ljudsko-zivotinjskih-embriona-30640

[3] http://webtribune.rs/hibridi-ljudi-svinje-za-transplataciju-organa-mogu-da-se-razviju-u-cudovista-sa-nasim-mozgovima/

[4] http://informer.rs/magazin/zanimljivosti/6446/IGRAJU-BOGA-Naucnici-stovorili-GMO-ljudske-embrione

[5] http://neznase.ba/djeca-nasljeduju-inteligenciju-od-majke-a-ne-od-oca/

[6] http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/39822/potpisan_sporazum_izmedju_eu_i_kanade_ukidaju_se_carine_na_gotovo_sve_proizvode.html

[7] http://www.vijesti.me/svijet/eu-kaznila-spance-sta-ce-vam-vozovi-od-520kmh-897826

[8] http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17298&Itemid=119

[9] http://www.vijesti.me/svijet/djelovanje-ljudi-porazavajuce-za-planetu-zemlju-909173

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)