Islam modernistyczny? A co to jest?

Obrazek użytkownika jasieńko
KawiarNIA

Okrutny terrorysta czy zacisze haremu pełne cudownych kobiet przeznaczonych jednemu arabskiemu mężczyźnie? Czy definicja Islamu nie została spopularyzowana jednostronnie jako wizerunek psa szczerzącego zęby i cieknącego śliną? A gdzie druga strona – ta skrzętnie skrywana za burką, będąca ucieleśnieniem tych najważniejszych męskich instynktów? Gdzie kobieta będąca obiektem pożądania? Czy to nie uproszczenie wizerunku?

Turcja, która deklaruje się jako państwo bez religii państwowej (w przeciwieństwie do Izraela czy Arabii Saudyjskiej) ma ponoć 99% ludzi wyznających Islam i burka już nie jest obowiązkowa, a kobiety są już bardziej europejskie. W Nigerii Islam wyznaje 50% mieszkańców i raczej nie słyszy się, że to państwo islamskie, ale drużyna Boko Haram (deklarują się jako wyznawcy Islamu) rżnie chrześcijan afrykańskich notorycznie i bez specjalnych trudności, a papa Franio po cichu buduje jedną światową religię.

Z krajów nam bliższych – w Albanii 60% deklaruje się jako wyznawcy Islamu, ale burka jako obowiązek też jest już historią. Niewiele o tym kraju wiemy i śmiem twierdzić, że większość ludzi kojarzy ten kraj jako islamski. Toteż wielkim zaskoczeniem będzie informacja dotycząca medialnej przestrzeni publicznej Albanii w zderzeniu z polską rzeczywistością; to taki kontrast - katolicka Polska z dominującym jednak ateizmem i ortodoksyjny przecież (głównie w sprawie kobiet) Islam z ateizmem tam postępującym. A dotyczy to telewizji, i żeby było jasne to prywatnej, a konkretnie – programu jakim są u nas Wiadomości. Dla ustalenia punktu odniesienia na gruncie polskim - wybierzmy Polsat i zobaczmy jaka przepaść nas dzieli.

Postawiłem pytanie: a gdzie druga strona, gdzie kobieta będąca obiektem pożądania.

A tutaj - jak na zdjęciu powyżej.

Młodziutki albański kanał telewizyjny, by ściągnąć widzów postanowił zagrać jak na ortodoksyjne społeczeństwo nietypowo – zatrudnił jako prezenterkę wiadomości 21-latkę (ta w środku), która prócz informacji prezentuje swoje powaby kobiecości. Jak na tamtejsze warunki nikt nie porwał się ze scyzorykiem na siejącą zgorszenie, nikt nie rzucał kamieniem w telewizor.

Czy można sobie to wyobrazić w Polsce albo Europie? Ale spokojnie chłopaki - i to przyjdzie z Islamem, a Albania jest już w trakcie procesu akcesyjnego do UE, i kto wie czy ta strona arabskiej rzeczywistości nie zostanie zaaplikowana Europie w odpowiednim momencie dla zmiękczenia opornych europejczyków.

Dziewczyna błyskawicznie przyciągnęła widzów, a dzięki tłitom i fejsom jej popularność dotarła także do Serbii. Jednak po zamieszczeniu w sieci swoich odważnych zdjęć i wypowiedzi w jednym z wywiadów, że gdyby zaproponowano by jej sesję u Playboya, to by się chętnie zgodziła, szefowie tej stacji orzekli, że to za dużo i zwolnili ją z pracy. W notce [1] podano, że pokazywanie gołych piersi (chyba publicznie?) jest zabronione.

Na jej miejsce przyjęli inną – także odważną – 24-latkę, która w podobny sposób czytała wiadomości, ale w pracy pozostała. Pozostała, gdyż w jednej z publicznych wypowiedzi dała się poznać z profesjonalnej strony czym ujęła szefostwo stacji telewizyjnej ZJARR. Znana też z tego, że w dniu Niepodległości Albanii założyła kamizelkę w narodowych barwach, oczywiście niezapiętą, która ukazywała nie skrępowane niczym oznaki kobiecości (jej zdjęcia - skrajne).

Na pytanie: co nią powodowało do takiej ekspresji - odpowiedziała: to jest jeden z powodów, dla którego lubię pracować w mediach. Tu tworzymy coś niezwykłego. Powiem szczerze, nie dziwi mnie, że zwracam na siebie szczególnie wielką uwagę. To co chcę przekazać oglądającym nasze wiadomości ludziom to jasny przekaz, że u nas (w naszej stacji) prezentujemy gołą (szczerą) prawdę, nic w lewo i nic w prawo.

Z podobnej informacji [2] dowiadujemy się jeszcze, że rodzice dziennikarki są z niej bardzo zadowoleni i nie mają nic przeciwko jej wizerunkowi medialnemu. Ona sama twierdzi, że prywatnie ubiera się skromnie, a w ten sposób - tylko na ekranie...

Czy taki Islam też do nas przyjdzie?

Przy sprzyjającym klimacie dla parytetu 50/50 może pojawić się to powszechnie i wcale nie będzie uznawane za pornografię.

W taki sposób zderzamy się po raz pierwszy z innym wizerunkiem Islamu – kobiecym, zmiękczonym, a nie agresywnym i krwiożerczym; jakby wypuszczonym z butelki dżinem, by zaspokoić tłumione pragnienia młodych arabów. Uderza pewne podobieństwo do zmiękczania zasad moralnych społeczeństwa europejskiego i relatywizowania zasad kościoła katolickiego przez obecnego Papieża. W połączeniu z informacjami o budowie pierwszych wspólnych świątyń dla Chrześcijaństwa, Islamu i Judaizmu (np. w Berlinie) wszystko to zaczyna zmierzać ku praktyce spiskowej mówiącej, że na koniec czeka nas utworzenie jednej religii i jednego wspólnego Kościoła.

Tak czy inaczej rzeczywistość dnia powszechnego stała się od momentu wejścia do struktur EU co najmniej dwuznaczna i faktycznie zmierza do chaosu, czyli tego przed czym ostrzegali nieliczni. Drogowskazy wyborów życiowych zostały nie tyle zniszczone co zostały zagubione w gąszczu drogowskazów drugo- i trzeciorzędnych, a czego przykładem jest dowolna ulica w dużym mieście obfitująca w dziesiątki tabliczek z informacją (ikona lub litery): dokąd zmierzać.

Dziś było trochę wakacyjnie i ogórkowo.

 

[1] ]]>http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/611550/NOVO-A-GOLO--Albanska-]]>]]>voditeljka-zbog-obnazenih-grudi-dobila-otkaz-a-sefovi-joj-nasli-jos-bolju-zamenu]]>

[2] ]]>http://www.news.com.au/finance/business/media/albanian-newsreaders-strip-down-to-boost-audience/news-story/dfdcebdccf9bd3e64b4fe07e005b9e16]]>

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (14 głosów)

Komentarze

cyc i dupa

 

by zburzyć Kościół

nie starczy dynamitu kupa

skuteczniej to zrobi

wielki cyc i kształtna dupa 

Vote up!
7
Vote down!
-1

jan patmo

#1517870

Tylko 9 gramów ołowiu uspokoi takiego bydlaka z maczetą, czy z pasem szahida, który w imię Allacha zabija niewinnych ludzi, by dostąpić raju i ileś tam dziewic.

A dla tych co pragną przyjąć te bydlaki do Polski, niech wy*ierdalają na zachód i tam się bratają z nimi, a feministki mogą im ulżyć w cierpieniu opuchniętych jaj, w ramach integracji kulturowej, ale na zachodzie, a nie w Polsce.

Vote up!
10
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517872

Po minusach dla mojego komentarza, widzę chętnych, a może chętne, by się zaPOznać kulturowo z mordercami dzieci, kobiet w ciąży, oraz niewinnych ludzi.

To się wzbogacajcie kulturowo, do puki wam tych lewackich pustych głów nie zetną.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1517882

Gdyby Staremu testamentowi uwierzyc to nawet waz a moze szczegolnie waz potege dupy docenil i wykorzystal. Od tego czasu jak znane powiedzenie wiesci dupa rzadzi Swiatem.

 

pozdrawiam,

Vote up!
3
Vote down!
0

Vik

#1517896

Albania była synonimem biedyw Europie przez lata, teraz jest lepiej, ale po wejściu do Ue ( o ile będzie do czego wchodzić) znów zmagać się będzie z biedą...

Vote up!
4
Vote down!
0

Yagon 12

#1517874

Imigranci w Polsce to zguba dla naszego kraju

Vote up!
1
Vote down!
0
#1517982

"... papa Franio po cichu buduje jedną światową religię." - skąd ta głupota> z lewackich przekazów?

W smie - same "ogórki".

Vote up!
3
Vote down!
-2

Stasiek

#1517876

czynników kościelnych nie było więc może to nie całkiem głupota.

Tu źródła:

http://www.i24news.tv/en/news/international/europe/113818-160519-three-religions-one-roof-berlin-s-house-of-one-seeks-to-promote-understanding

http://www.novizivot.net/2016/08/04/tri-religije-pod-istim-krovom-berlinu-pocinje-izgradnja-crkve-sinagoge-dzamije/

A świat się zmienia nieustannie. I niestety - nie można tego wykluczyć.

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

wyrzuć telewizor

#1517912

Mało co wiemy o Albanii. 60% przyznaje się do islamu? We Francji 60% przyznaje się do katolicyzmu. Podejrzewam, że Albania to taki sam kraj islamski, jak Francja katolicki. 

Vote up!
4
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#1517892

Można i tak sprawę potraktować jednak nie słychać, by w Albanii burzono meczety - taka istotna różnica.

 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

wyrzuć telewizor

#1517909

To zastanawiające że Islam przeżywa teraz właśnie, jakoby czas zauważenia, wszyscy się nim interesują, a nawet gdy ktoś nie ma ochoty, by zgłębiać jego tajniki, to i tak go straszą na lewo i prawo, że wcześniej, czy później to już będzie musiał się zainteresować i to sam. W czym jest problem z naszym chrześcijaństwem zatem?! Bez dwóch zdań niemal każdy zbuntowany człek w naszej kulturze, zaczyna swoją wypowiedź od gorszącej postawy wielu członków katolickiego kleru. Te opublikowane w ostatnich latach świadectwa wielu b. poważnie skrzywdzonych, siedzą w ludziach i jeszcze długo siedzieć będą. Dlaczego tak się dzieje, bo Kościół od zarania swojego powstania, niejako od źródła, budował się, wznosił się na świadectwie człowieka, jako pierwszy Chrystus Pan, potem dwunastu apostołów, a potem następni diakoni i dalej już całe gminy chcrześcijańskie. Jeśli zatem budował się przez dobre świadectwo, to jeśli popada w ruinę, to naturalnie przez antyświadectwo, jego członków dziś. I tylko jeszcze Ci dobrzy kapłani, którzy sieją gęsto dobro, powstrzymują zapewne rękę Bożej sprawiedliwości. Na szczęście dla nas wszystkich i w naszych czasach nie brakuje dobrych ludzi!

Czy jest zatem remendium na powstałą, nieciekawą sytuację w starzejącej się, nadpsutej Europie?! Otóż wystarczy zajrzeć jak radzili sobie z islamistami, może jeszcze bardziej dzikimi, niż w obecnych czasach,  na naszych polskich Kresach I Rzeczypospolitej Polskiej. Owszem ofiary Turków i Tatarów po każdym krwawym najeździe, a było ich przez stulecia bez liku, liczyło się w setki i tysiące, a jednak trzeba było zacisnąć zęby i żyć i ziemię swoją mozolnie, wytrwale orać. Co ważne, nikt specjalnie za nimi islamistami nie wypatrywał, bo każdy wiedział, że dla mężczyzn śmierć lub niewola, a dla kobiet harem, czyli prywatny burdel muzułmanina. Życie było b. twarde, ale reguły były jasne i czytelne, zaś prawa żadnej ze stron nie były zamazane. I co ciekawe w tym wszystkim ludzie ci mieli czas na piękną kresową rodzinę, na modlitwę, na wojaczkę a jakże i na miłosierdzie, jeśli takie przyszłoby okazać. Naturalnie raju nie było, ale o to chyba właśnie idzie, że na tym świecie raju nie było i nie będzie, lecz o tym wiedzą tylko ludzie z krwi i kości......

A w naszej chrześcijańskiej Europie, zresztą jak i za oceanem u wuja Sama również, coraz więcej jak się wydaje, jak to dosadnie ostatnim czasem ujął Clint Eastwood.....

Osądzać mi nie wolno, ale myśleć i owszem!

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1517926